Krátky spánok a časté močenie počas tehotenstva. Je to normálne?

lienka.
21. aug 2006

Som v 18tt a od 14tt mam problemy so spanim zaspim od lahnutia do postele za 2 hodiny.Spim asi 3 hodiny.No a este jeden problem v noci idem cikat asi 5 krat zda sa mi to dost,je to normalne?

miss
21. aug 2006

lienka-tak to poznam velmi dobre 😀 nespavost príšerná, ťažsie sa mi zaspava a zaspavam neskor, po polnoci, s castým mocenim som mala problem aj ja od zaciatku teho až po nejaký 18 tt, teraz sa to už trosku ukldnuje, už idem asi tak 1x, v ktorom tt si?ono od polovice tehu by sa to mocenie malo stabilizovat a potom to zacne zase až v neskorsich mesiacoch, viem je to niekedy otrava 😀 😝, ta nespavost neviem cim je sposobena asi to bude podmienene hormonalne. 😉

yesno22
21. aug 2006

lieka-neboj, nie si sama...sice uplne na zaciatku to bolo super, spala som ako babo 😀 no asi od 7tt je to dost tazke,v noci chodim "cikat" 4-5 krat, bez ohladu na to, ci pijem vela alebo malo(takze radsej dodrziavam pitny rezim 😉 ), ak si nelahnem okolo pol desiatej,kedy som schopna spat tak 4hodinky, tak zaspim az okolo jednej a to som este k tomu kazdu hodinku a pol hore a bezim na WC, asi je to trening az pride babo 😀 prajem pevne nervy vam aj sebe a krasne tehotenstvo 😉

evickaleh
21. aug 2006

lienka, tak to nezavidim, ani jednej z vás, že nemôžete spinkať. Ja zatial zaspinkávam v pohodičke a s tým cikaním. Ja zaspinkám a ráno sa zobudím, že ma až bolí bruško, lebo sa mi chce cikať. Takže asi radšej ísť častejšie. Lenže ked sa nezobudím? ☹

tonicka
21. aug 2006

Lienka,rozumiem tvojím pocitom 😉 Tiez chodim 5x za noc cikať, akurát u mňa sa to stieda ešte s pitím vody. Snažim sa to vyriešiť tak, že idem na WC a hneď sa napijem, ale nie vždy sa to dá oklamať 😝 A teraz do toho zacalo kopkať babatko 😀 Takže ja doháňam cez deň, lebo cez noc toho vela nenaspíme 😵

petra24
21. aug 2006

Hihi,
ja chodievam cikať cez noc aspoň raz, i keď nie som tehu... 😀

cipka
22. aug 2006

Joj, kočky, ja už som v 9.mesiaci a verte, že to je to najhoršie obdobie. Cikanie je automaticky časté...to nebudem ani komentovať 😉 Avšak, to že na začiatku chodíte tak často, je úplne normálne. Ono sa vám to okolo 20. tt upraví a znormalizuje (aspoň väčšine).
Horšie je to so spaním. Brucho je už veľké, nedovolí vám spať tak ako by ste chceli...v podstate môžem využívať na spanie len dve strany, aj to len pravý a ľavý bok (na chrbte sa vám už dobre nebude spať). Psychika ženy je už vštádiu prípravy na dieťa, takže takmer každú noc mám tie isté sny ohľadom pôrodu.
Chcela som s tým naznačiť, že posledné 1-2 mesiace už kvalitný spánok nebude "hroziť".

prima
22. aug 2006

Cipka, tak to vdaka za rady. Tak sa musim vyspat este teraz kym sa to da. Ja chodim v noci cikat tak raz, dvakrat. A tuto noc som tak tvrdo spala, ze som sa az rano zobudila a vsetko ma uz bolelo a boli dalej aj po vicikani, asi sa mi riadne mechur ponatahoval...

gabika146
22. aug 2006

no cipka uplne s tebou suhlasim my uz by sme mali rodit ale malemu sa nechce tak mi len riadne tlaci na mechur a to tak ze mam pocit ze uz nedobehnem a pritom pustim len par kvapiek 😀 a spanok o tom radsej nehovorme moja psychyka je uz len pri porode tak cakam na kazdy mozny naznak tak radsej nespim 😀

petasllov
3. okt 2007

Neviem ako vy, ale ja som s častým močením mala problém už pred tehotenstvom. No a teraz idem z jedného vypitého pohára na záchod takmer aj trikrát za sebou a vynde zo mňa len pár kvapiek. A v noci ani nehovorím. Idem čúrať aj päťkrát. A vraj v druhom trimestri sa časté močenie zmierni, lebo sa bábätko presunie viac nahor. Mne ale asi malá stále tlačí na mechúr a sem-tam ma doňho aj kopne. Vtedy to "pekne" zabolí.

januliak
3. okt 2007

caves baby,
tak co sa tyka spanku u mna je to cim dalej tym horsie, zaspis az okolo pol noci, potom sa zobudim o druhej, pol tretej a o siestej,sem tam o siedmej uz som hore a uz vstanem na dobro ☹ Ale za to, kedze som uz doma, to dohanam cez den, ale to viete, nevyspite sa ako cez noc...

deina
3. okt 2007

Ani ja akosi nespavam tolko, ako kedysi. Sice pridem utahana z prace a zvyknem si lahnut, ale nezaspim (ale v 7tt-8tt som spala ako babo) a cez vikend, ked mozem spat, som uz skoro rano hore. A vzdy sa zobudim niekedy po polnoci, okolo druhej alebo tretej, potom zaspim a takmer kazdu hodinu sa nachvilku prebudim. Zeby trenink? 😀 Ale to by bolo este skoro.

sandrika
5. okt 2007

*Ahojte aj ja sa k vám pridávam večer nie a nie zaspať , zaspávam tiež po polnoíci cikať už 2 týždne odkedyx berem duphastov chodím v noci len raz , aLE AJ TAK SPíM ZLER A RáNO SOMSKOTRO HORE...CEZ DEň SDONM Z TOHO RIADNE VYčERPANá A čASTO AJ PODRážDENá

betka1
5. okt 2007

ja som minule bola s manzelom v meste, zufalo som hladala nejaky zachod a nedarilo sa. Ked sme po dlhom chodeni a hladani nakoniec nejaky nasli, tak som bola cela stastna. Ale vyslo zo mna len par kvapiek. No nenastvalo by vas to?
Inac tiez ma boli rano brucho, ak sa mi v noci nechce odbiehat na zachod. Uz som sa naucila vstat hned a neprevalovat sa hodinu s tym, ze som leniva vyliezt z postele. To je naozaj dobry trening na babo.

loss
5. okt 2007

ani ja nespim dobre a o cikani ani nehovorim no vsetko je super a tesim sa z toho 😵

vladkaz1
5. okt 2007

babulky ja som v 36 tyzdni a spanok je katastrofa,ked si lahnem na bok akurat ma male tlaci na tu stranu a nedaj boze zaspim tak sa zobudim 10 razi za noc a letim jak gula na zachod inak ... 🙂

annika
5. okt 2007

No, ja s tým spaním mám problému už od začiatku. Asi na jednej ruke viem spočítať,koľko nocí som prespala durch. Raz, dvakrát, trikrát určite sedím na záchode, a potom už neviem zaspať až o hodinu, dve. Ešte to boblo fajn, že som bola doma na PN-ke a mala som čas cez deň trošku driemkať. Keby som bola chodila do práce, tak neviem či by som to zvládla.

katkakrajcikova
29. feb 2008

🙂 Som v 10tt a na nočné "čúranie" som si už zvykla. najlepšie je, že vždy sa zobudí aj partner a ide rovno za mnou na WC. cvičíme sa k nočnému vstávaniu k drobčekovi

moni1412
1. mar 2008

u mna je to s chodenim na WC stale horsie. Posledne noci sa budim stale castejsie....Aj to ma väcsinou zobudi nas kocurik....ale asi vie kedy potrebujem 😀 Lebo keby sa zobudim o nieco neskor, si by to nemdopadlo dobre 😀

miriamka
1. mar 2008

No ja chodim na WC cca 2-4 krat...a z toho ma minimalne raz aj manel nasleduje 🙂

helena
1. mar 2008

ahojte ja som uz v 29 tyzdni ale na zaciatku tehu som tiez chodila casto v noci cikat skoro kazdu druhu hodinu... Auz teraz ma zasa maternica tlaci na mechur a zasa chodim v noci cikat aj 3 krat.No co uz.Aj moja malinka ma rada kope do mechura,takze tiez musim ist vtedy cikat 😕

jarka70
1. mar 2008

veru tak a nezbavime sa toho az pokial neporodime ja hocikedy vyjdem este len z wc a uz o chvilu zas a v noci min.2krat navstivim wc a to sa snazim ze nepojdem ale to sa neda. 😵

maca793
1. mar 2008

to močenie hlavne pri dvojičkách aj 4x za hodinu, ale pri Karolínke len na začiatku a to spanie, tak vlastne prespala som celý deň, bývala som strašne unavená.

benitas
10. mar 2008

ja tiez chodim v noci 4-5x na wc. Vzdy som chodila casto, ale teraz ani neviem, ci tolko co ide zomna von vobec vypijem 😕 ? spim nastastie dobre, aj ked sa v noci zobudim koly wc, tak zaspim naspat. dufam, ze mi to tak aj vydrzi. Ale neviem si predstavit, co bude v lete s velkym bruchom v tom teple. Vseobecne v lete dost zle spim koly teplu, no uvidime ako bude toto leto...?

lulu4
18. okt 2009

ahojte, my sme sa tento mesiac s priatelom pokusali o babo vela krat od poslednej MS, teraz by som mala dostat MS okolo 23.10. Trosku ma pobolievaju prsia ale inak necitim ziadne priznaky az na to ze chodim v noci cikat aj 4 krat skoro kazde dve hodiny co sa mi zda byt sialene - je to normalne, nemam pri tom ziadne palenie ani nic takze zapal to nemoze byt... moze to byt tiez priznak tehu? dakujem za odpovede

alexandrah
18. okt 2009

kocky, na mna nemate, ja zaspim tak okolo 5 rano, prve 4 mesiace to bolo okolo 7-9 rano, potom 4 hod. spanok (+ 5 krat na wc), a potom 20 hod. hore, nuda, unava ...no co budem hovorit, take sme na teme 2 krat tehotna (aj ked sme prvorodicky!) a trpim nespavostou ... kolkokrat sme si tam aj o 3 v noci vypisovali, no co uz clovek urobi v noci ... a to wc, peklo, ja ked sa aj glg napijem, tak idem aj 4 krat v priebehu 20 min. na wc, teraz ku koncu tehu je ta nespavost zase horsia ... uz asi lepsie nebude ... ja to nemam iba v tehu, nespavostou trpim roky, len som brala lieky, ktore som musela v tehu vysadit, nezabera nic, absolutne, tak len drzim jak hluchy dvere!!!!!!!!!

lulu4
29. dec 2009

kočky mna asi porazi,je to normalne ist za noc cikat kazdu hodinu? vycikam sa lahnem si a ked uz zaspavam musim ist znova a vzdy zo mna ide len trosicku... ved nemam z coho tolko cikat tolko ani nevypijem.... nemam ziadne palenie nic, takze zapal to nebude zrejme ziadny, len chcem vediet ci je to v zaciatkoch tehu normalne lebo som este nebola na potvrdeni tehotenstva, moja lekarka robi az od buduceho pondelka?

lulu4
29. dec 2009

prosim moze mi niekto odpovedat, bojim sa ci je to mocenie dobre znamenie, ci nemam ist aj k obvodnej ked gynekologicka az od buduceho pondelku ordinuje?

garonka
29. dec 2009

lulu v začiatkoch tehu je normalne chodiť často na cik cik 🙂 a počkaj vo vyššom mesiaci budeš chodiť aj v noci skoro každu hodinu keď ti bude babo sedieť na močovom mechure, a ako vravíš ak ťa nič nepáli, nereže je to oki, časte močenie k tehu patrí 😉

lulu4
29. dec 2009

no ved chodim uz teraz kazdu hodinu v noci, drahy rano na mna pozera ze ty si co taka unavena a mas take kruhy pod ocami? ja ze zlatik ty si tak sladko spinkal a ja som kazdu hodinu vstavala na wc, a ked som si lahla ze uz idem spat, tak som musela ist zase 🙂))) rano iba skonstatoval, ze teba to tehotenstvo neprospieva, ale pri tom sa usmieval 🙂

garonka
29. dec 2009

chlapi robia si srandu to poznam 🙂 to časte cik cik ťa neskôr prejde len zo začiatku je to take otravne chodiť stale na wecko, to je typicky príznak tehu 😉 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre