Kŕče a nadúvanie v 18. týždni

cherry1981
14. apr 2019

Baby som v 18tt a neustale trpim neskutocnou zapchou, ktora je sprevadzana, krcmi, naduvanim a zastavenymi vetrami. Davam si espumisan, pijem psylium, ovocie, zeleniu a mne fakt nic nepomaha. Na zachod idem 2x do tyzdna aj to je strach, vyjde par bobiek/s prepacenim/, a najhorsie su tie krce v crevach, na gynde som spominala, ale nic mi na to nedal.... Raz som si dala cipku, ale ta mi take krce sposobila, ze uz to nechcem som skoro plakala a zvijala sa v bolestiach a krcoch, ja hovorim, ze to vydrzim, len sa bojim o malinke aby mu tieto moje zapchy a krce neublizili😢 Mali ste to niektora? Kedy to preslo?

katyd
14. apr 2019

@cherry1981 urob si vývar z vločiek a jedz ľanové semiačka

prettiness
14. apr 2019

Ja toto cele tehotenstvo, to naduvanie casom preslo ale krce a zapcha az do konca mohla som jest co som lem chcela, slivkove kompoty, lanove, psyllium, vela vody... okolo 30tt samozrejme hemoroidy vyskocili z tej zapchy... upravilo sa to az po porode...
Cim je maternica a babo vacsie tym viac tlacia na creva treba vydrzat...
A glycerinove cipky su fajn prva pomoc ale uz som ich potom kvoli hemoroidom nemohla..

livka_
14. apr 2019

@cherry1981 nebezpecne pre babo moze byt skor to ze od krcov zacnes zadrziavat dych a nasledne prudke nadychy a vydychy..aby sa ti porod nespustil....cize hlboho pokojne aj v casoch krcov. Tieto problemy co popisujes moze sposobovat aj zlcnik a zlcnikove kamene. Nemusi ta primarne boliet pod rebrom ako sa vseobecne mysli. Tehotenstvom sa zvykne nie ze "zhorsovat"vsetko ale ukazuju sa problemy zdravotne ktore uz su.

cherry1981
autor
14. apr 2019

@livka_ Ja uz zlcnik nemam, ja citim, ze su to creva
@prettiness Ved aj ja skusila som uz vsetko, co sa da, vylucila som uz aj strukoviny, lebo tie mi vsetko zhorsovali, mlieko.... psylium a glicerinovy cipok mi sposobi iba krce v crevach .... takto sa trapit do porodu ma porazi. Ale aspon viem, ze po porode to prejde, hlavne drobcekovi aby to neublizilo.

cherry1981
autor
14. apr 2019

@prettiness A tiez si mala krce v crevach? Ako casto, hlavne ze babu to neublizilo. Ja uz vydrzim😁

livka_
14. apr 2019

@cherry1981 moze to byt este drazdivy trakcnik... skus polozit otazku aj tu v skupinke zdravotnikov..
https://www.modrykonik.sk/group/6796/

prettiness
14. apr 2019

@cherry1981 hej ale len ked uz som mala plne creva ze som 2-3 dni nebola vtedy krce hrozne ze som ledva z postele vstala, potom trapenie na wc s ked sa mi podarilo nieco ,,vypudit,, tak povolili... a na wc iba v podrepe som mohla inak to ani neslo... toto bolo na celom tehu asi najhorsie pre mna to trapenie so zapchou horsie ako porod 😕 este je fajn probiotika brat (dobre su lactobacili od Swissu)

cherry1981
autor
14. apr 2019

@prettiness probiotika beriem ani tie nezaberaju, ano aj ja mam krce len ked nejdem dlhsie na zachod, potom cely den vytlacim par kozich bobiek a zas mam na par dni pokoj a potom znova..... Vravim ja sa len o malicke bojim, ale verim, ze male bude ok a ja sa tesim ako sa po porode riadne......😂😂😂

martinoocka
14. apr 2019

Sucitim s tebou, ja som sice len v 11 tyzdni, ale mam presne co popisujes. Zozaciatku sa mi zdalo ze ten espumisan pomaha, ale uz ani to...dufala som,ze to skonci po prvom trimestri no ako vidim asi sa radsej nebudem tesit dopredu...ja mam k tomu este bolesti v zaludku z kyseliny 😫 skus si trochu pomasirovat creva, pocvicit macaci chrbat a tak, niekedy to trochu pomoze...

cherry1981
autor
14. apr 2019

@martinoocka aj mne zo zaciatku zaberal espumisan, aj psylium, ale uz mi nezabera absolutne nic, ja som uz vyskusala vsetko co sa da mam pocit... Drzim palce, uz len vydrzat😊

livka_
14. apr 2019

@cherry1981 na megakrce buscopan moze pomoct ale to v tehu len vynimocne

cherry1981
autor
14. apr 2019

@prettiness uz som si objednala tieto probiotika, co si poradila, uz skusim vsetko 😁

eliska13
14. apr 2019

@cherry1981 vláknina, ak veľa nepijes spôsobí ešte horšiu zápchu
Každý večer si zalejeme ovsené vločky a druhý deň na raňajky
Alebo si kúp za 20 eur vlákninu od Nestlé Optifibre je úžasná bez chuti prášok a to si dáš každý deň do pitia.je to veľká dóza pozri si to nám to veľmi pomohlo

eliska13
14. apr 2019

@cherry1981 espumisan je na plyny nie na zapchu

simo9
15. apr 2019

@cherry1981 rano si treba dat ovsene volcky, to velmi pomaha.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre