Krvný tlak a tep v tehotenstve

matkobobkozolko
2. nov 2017

Ahoj Baby ma tu niektora skusenost s krvnym tlakom a tepom som v 18tom tyzdny a vypisana som koli tlaku.Teraz tlak mam v poriadku ale tep mam volajaky vysoky viete mi poradit ze co to ma byt alebo ci to je normalne?Dakujem

lavieenrose
2. nov 2017

no kedze sa zvysuje objem krvi moze byt ze rychlejsie bije srdiecko ....aky mas tlak ked ta vypisali koli tlaku ? aky mas tep? ja som mala az neskor problemy...a hmotnost mas aku ?

pininka
2. nov 2017

Ja som mala cely cas v kazdom tehu nizky tlak a tep mi neklesol pod 98, dokonca v druhom tehu som mala tep 112. Vsetky vysetrenia na kardiologii boli ok, takze to nikto neriesil a vypisana som tiez nebola.

dai
2. nov 2017

@pininka ja mam teraz nieco take... nizky tlak som mala vzdy ale ten tep... teraz mam tlak cca. 80/60 v pokoji a tep okolo 100-110 ☹ po porode sa ti to vratilo do normalu?

momof3
2. nov 2017

Je to normalne. Ja cele tehu tep 90-110, po porode tyzden hned 50-60

matkobobkozolko
autor
2. nov 2017

ale ja mam tep niekedy aj125

pininka
2. nov 2017

@dai praveze nevratilo, stale mam cez 80, kadiologicka ze jw to isto stitna zlaza, mame to aj v rodine, tak som isla a mam ju uplne v poriadku, ale doktor sa hneval ze preco mi nedali ten merac na 24hodin, ze to nieje podla neho v pohode mat taky tep, navyse ja to busenie citim aj v noci. Ale tak zjavne ked tlak je ok, aj echo aj ekg je dobre, nikto to neriesi.

maminuska
2. nov 2017

Mne hneď na začiatku tehotenstva namerali vyšší krvný tlak 150/90. Hneď mi nasadili lieky Dopegyt a magnerot a tlakmi klesol na 120/70. Ten si udržujem liekmi doteraz do 33 týždňa. Tep 90.

nikol207
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
2. nov 2017

@maminuska mne tiez hned namerali vysoky krvny tlak... Ale doma si meram a je to ok... Divny postup zvolili... Ved vacsina ludi ma syndrom bieleho plasta, ci uz vedome alebo nie..

Ten tep je v tehu ok... 🙂 kludne i cele nad 100... 🙂

lavieenrose
2. nov 2017

@olifcek presne moj pripad sydrom bieleho plasta...az na to ze raz som si aj doma namerala hranicnu hodnotu.vten den ma bolela aj hlava potom sme sli na pohotovost a vsetko bolo v poriadku

dai
2. nov 2017

@pininka hm... len to podla mna vycerpava srdce - mne isiel hore minuly rok - tiez som mavala okolo 80 - mali sme velke stresy v rodine... ale teda teraz citim ako rychlo sa zadycham, nevladzem☹
urcite ten merac na 24 hodin by mal asi zmysel - moze byt ze to vyskoci len ked si clovek meria lebo je uz vlastne v strese z toho merania .... ten merac celodenneho trendu ma urcite viac vypovedaciu hodnotu

maminuska
2. nov 2017

@olifcek ja som mala viackrát zvýšený krvný tlak , ale vždy len u lekára. Bola som aj na internom a ten doporučil dopegyt. Nespôsobuje mi to problémy .

nenuska25
2. nov 2017

@matkobobkozolko ja som mala zvyseny tep az ku koncu tehotenstva, to bolo aj 110 pokoji. Treba to urcite riesit, este je to skoro ten tep tak vysoky.

pininka
2. nov 2017

@dai tiez si to myslim, len teraz mam polrocne babo a fakt nemam chut behat po lekaroch. Mam aj zvysene Aslo a Crp mam cely cas cez 20 a nikto nevie z coho. Niede je nejaky zapal, ale skoro vsetko mi uz vylucili a vysledky su stale take iste. Tak neviem. Ale so mnou sa to uz taha od mala,ze vzdy to co je nepbvykle, alebo male percento, to sa tyka mna. Ci uz reakcia na lieky, ockovania a pod.

jankabrano
2. nov 2017

Vyssi tep je v tehotenstve normálny. Ja som bola pred dvoma mesiacmi hospitalizovaná kvôli tepu 230 co už nie je ok, robili mi rôzne vyšetrenia ale na nič neprišli, neberiem žiadne lieky.Mam bezne ten 100 pri činnosti aj 160. Dúfam že to je spôsobené tehotenstvom a vráti sa to do normálu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre