Ktorú kyselinu listovú si mám kúpiť?

jazzbow
10. dec 2012

lekarka mi predpisala kyselinu listovu ACIDUM FULIKULUM 30X10MG chcem sa spytat aky je rozdiel medzi MedPharma KYSELINA LISTOVÁ 400mcg 100 tabletiek + 7 ZDARMA tymito dvoma ked som uz zacala s tou prvou dakujem a ci je acidum aj na volny predaj

pempusik
10. dec 2012

ked si vsimnes mnozstvo vitaminu B9, co je vlastne kys. listova, tak mas odpoved. Tu, co ti predpisala doktorka, je len na predpis a obsahuje 10mg (miligramov). Ta na volny predaj obsahuje "len" 400 mikrogramov. Ja by som uzivala tu, co ti predpisala doktorka 🙂

beruska141
10. dec 2012

to je jedno, aku budes, hlavne, aby si ju zacala co najskor, vsade sa hovori, ze najlepsie 3 mesiace pred planovanym otehotnenim, aby si telo stihlo vytvorit zasoby 🙂

galaxy
11. dec 2012

ja berie teraz tú acidum fulikulum

mahalo
11. dec 2012

Pri zdravom stravovani ti nedostatok kyseliny listovej nehrozi.
A ano odporuca sa, aby sa zase niekto nabalil..pokial budes jest zdravo tj. dostatok zeleniny, alebo ovocia, ci oblilnin..aj v masa je..
jedine ze si anemicka..

andrejka1978
11. dec 2012

uzivanim nic nepokazis,nic negativne pre teba ani dieta nehrozi. ja som brala aj tu prirodnu od Jamieson,. pokial nemas nejaky problem s krvou, tak je v podstate ti staci to mnozstvo,ktore sa da kupit volnopredajne v lekarni. ale su aj take tablety s vysokym obsahom, ktore su len na predpis. tie sa davaju ked je napriklad trombofilny stav v tehotenstve. ale to nie je asi tvoj pripad. lekarka by mala vediet najlepsie, co je pre teba dobre. toho by som sa asi drzala.

beruska.zuzanka
11. dec 2012

Acidum folicum je latinský názov pre kyselinu listovú , užívaj tú, čo Ti predpísaqla lekárka, vie, čo robí 😉

Ja som najskôr užívala značku Jamieson, potom mi lekár predpísal väčšiu koncentráciu

misena01
11. dec 2012

ahojte. ked ste uzivali kyselinu listovu mali ste aj nejake problemy? ako napr nafukovanie. ja som ju brala druhy mesiac a brucho ako v piatom mesiaci... pred tyzdnom som ju vysadila

ildiko36
24. máj 2019

@jazzbow najviac kyseliny listovej mas v maline a v čučoriedke.ja som denne zjedla z oboch 100g .a ziadne lieky som nepchala do seba..maly mal 4430g

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre