Kyselina listová verzus Calibrum baby plan

polariso
14. máj 2014

Ahojte...som v siedmom tyzdni a neviem sa rozhodnut co uzivat ci kyselinu listovuu alebo calibrum baby plan. Poradte mi. Jamam problemy s krvou. Geneticky husta krv takze od zqciatku si picham injekcie fraxiparin...ma to pomoct proti potratu a beriem aj duphaston

melanka21
14. máj 2014

Ja beriem acidum folikum, calibrum baby plan, brala som aj femibion ale calibrum staci 🙂

sabina1975
14. máj 2014

osobne si myslim ze tieto vitaminove preparaty su len reklamny tah mam dvoch dospelych synov a nebrala som ziadne vitaminy ani kyselinu listovu teraz pri tretom tehu som uzivala kys. listovu ale len kvoly veku (38) jedz vyvazenu stravu a vela ovocia zeleniny a max. tu kyselinu

polariso
autor
14. máj 2014

@sabina1975 no ja mam potravinovu alergiu takze s ovocim mam problem. Ccitala som ze aj cvikla obsahuje kys. Listovu. Je to pravda.

sabina1975
14. máj 2014

@polariso aj ja mam potravinovo pelovu alergiu a nemozem hlavne orechy a zo zeleniny papriku ale ja mam takzvany bludivy alergen hocikedy sa moze naviazat na hocijaku potravinu takze je to o drzku a s tou cviklou neviem ja ju moc neoblubujem sem -tam zavaranu ale mysli na to ze tie preparaty su chemia

mammaroma
14. máj 2014

Najpodstatnejšia je kys. listová, minimálne 400 mikrogramov, toľko, aj viac majú všetky vitamínové preparáty pre tehotné. Tá má veľký význam v období plánovania tehu aj v prvom trimestri, sú o tom relevantné vedecké štúdie, takže argument, že je to reklamný ťah neobstojí. Ak Ti nebýva zle a dokážeš jesť pestrú stravu, stačila by kys. listová. Ale Calibrum Babyplan má iba pár zložiek, nič ním nepokazíš. Ja osobne som brala vitamíny počas tehotenstva.

koby
14. máj 2014

mam velmi dobre ohlasy na Narosan cucoriedkovy a kyselinu listovu od Justu.....par snaziliek uz po tom otehotnelo...

ivetoy
14. máj 2014

Mne doktor neodporucal nic....namiesto kyseliny v tabletkach som si radsej dala spenat , brokolicu..atd....

bianca11
14. máj 2014

@mammaroma Nie je to reklamny tah??? no neverim... zhruba pred tromi rokmi moja gynekolocgicka kazdej mamicke odporucala Calibrum baby plan este pred otehotnenim a potom pocas prveho trimestra, pocas 2a3 trimestra a pocas dojcenia Calibrum mam (alebo tak sa to nejako volalo). Minule mi uz odporucila Femibion. Podstatny rozdiel bol v cene. Jedno stalo 4 e a to druhe 18. Ked som prisla s tym nech mi napise acidum folikum tak sa so mnou hadala lebo femibion ma viac mikrogramov kis. listovej. Pricom to bola hlupost. ROBILA REKLAMU. Podla mna je urcite najlepsie zdravo sa stravovat. Ja som brala calibrum styri mesiace pred tehu a potom pocas 1 trimestra dennodenne, ziadnu davku som nevynechala. Potom aj pocas dalsich dvoch trimestrov ten vacsi calibrum a syn sa mi narodil s razstepom. Tak o com su tie lieky??? o nicom. UZ BY SOM ICH NEBRALA. Moj nazor.

polariso
autor
14. máj 2014

@bianca11 mne lekar nehovoril nic o tom zeby som to mala uzivat. Len som o tom citala. Veru kupim si saoatio brokolicu a podobne...a vitaminiky budu. Hmmmm aky mas nazor na farbenie vlasov. Vraj do tretieho mediaca by ea to nemalooo

ivetoy
14. máj 2014

1. Bohatý zdroj vitamínov a minerálov

Červená repa má vysoký obsah vlákniny, vitamínov A, B, C a E a dôležitých minerálnych látok ako draslík, vápnik, horčík, železo, kremík, jód, mangán, zinok, vďaka čomu výrazne podporuje imunitu. Keďže obsahuje aj veľké množstvo kyseliny listovej a množstvo vitamínov zo skupiny B, je mimoriadna vhodná pre tehotné ženy, pretože prospieva vývoju nových buniek, pomáha eliminovať vrodené vady plodu a chráni pred poklesom hodnôt krviniek.

bianca11
14. máj 2014

@polariso Ze by sa to nemalooooooooo :DDD Ja uz nicomu a nikomu neverim. Tolko veci som mala nacitanych pocas tehu, zila som podla vsetkych tych c sa smie a co nie a maly ma tolko zdravotnych problemov ze az. Mam kamosku, co otehotnela a ani nevedela ako a kedy, viackrat bola potom opita, farbila si vlasy, davala si robit gelove nechty, nebrala ziadne vitaminy, dva tyzdne do porodu pracovala v miestnej zafajcenej krcme a dietatko ma zdrave. Ja neviem, ja som si vlasy nikdy nefarbila, ale aby som si potom nic nevycitala, tak by som to v prvych troch mesiacoch nerobila, alebo radsej presla na melir, kedze ten sa nenanáša priamo na pokožku hlavy.

mammaroma
15. máj 2014

@bianca11
Ja som vyjadrila za kyselinu listovú, konkrétny produkt som spomenula, lebo sa na neho pýtala mamička.
Prikladám link na jeden konkrétny článok:
http://www.pediatriapreprax.sk/index.php?page=p...

bianca11
15. máj 2014

@mammaroma V tehu je kis. listova velmi potrebna a dolezita, no skor by som ju brala z ovocia a zeleniny ako z nejakych vitaminov a ked uz tak potom acidum folikum je tam ovela viac kis. listovej ako napr. vo femibione a stoji na recept do 2 eur.

evkapen
15. máj 2014

skus vyzivovy doplnok Female care od Avity, v porovnani s femibionom ma lepsie zlozenie a je lacnejsi, okrem kys. listovej obsahuje aj ine dolezite vitaminy ktore podporuju jej vstrebanie, je dobry pocas celeho tehotenstva aj kojenia...

mammaroma
15. máj 2014

@bianca11
Určite, len pri zelenine a ovocí ťažko odhadnúť množstvo, ktoré sa skonzumuje, tak z toho dôvodu. 🙂 Áno, všimla som si v Tvojom príspevku, že pani doktorka nejak zvláštne rátala mikrogramy a gramy, keď nepredpísala Ac. folicum :-/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre