Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Lieky počas 15. týždňa tehotenstva.

Druhý trimesterLieky v tehotenstve15. týždeň tehotenstvaAstma
cokolada_876
13. feb 2020

Ahojte. Som tehotná v 15tt a beriem denne 4tabletky. Je to normálne? Mala by som brat viac liekov aj na astmu ale vraj nemám brat mi odporučil gynekológ že nie je dobré preháňať to s liekmi počas tehotenstva. Ale tie tri lieky vážne potrebujem brať.

veronice
13. feb 2020

@cokolada_876 nepises ake konkretne lieky beries a na ake problemy ich uzivas. Tiez som brala lieky v tehotenstve - Zodac na alergiu a paralen na vsetko ostatne (a ze mam tych zdravotnych problemov viac nez dost) ale casom som zodac vysadila a brala uz len paralen ked bolo treba. Treba si uvedomit ze cokolvek das do pusy vplyva na dieta a toboz lieky. Prenatalny vyvin je neskutocne komplikovana a citliva zalezitost a brat akekolvek lieky bez indikacie a konzultacie lekarom by som rozhodne neriskovala. Suhlasim s gynekologom ze s liekmi v tehotenstve to netreba prehanat.

cokolada_876
autor
13. feb 2020

@veronice Ja beriem na krvný tlak jedny tabletky,raz denne večer na epilepsiu, potom ďalšie lieky 2x denne taktiež na epilepsiu. Ja čokoľvek do pusy nedám vypísal mi to môj lekár musím to piť! Ja viem že to na dieťa vplýva! Ja neberiem tie lieky bez konzultácie z lekárom! Aspoň v niečom súhlasíš

janickadr
13. feb 2020

@cokolada_876 Je to normalne...

hrasocek12
13. feb 2020

@cokolada_876 ahoj ja mam astmu ponamahovu s alergiou na chlad a lieky neberiem cele tehotenstvo, uskodili by babu, som na pnke setrim sa a nenamaham aby lieky a sprej neboli potrebne 😣 skus sa poradit s lekarmi ktori ti predpisuju lieky ktore potrebujes ze si tehotna a ci nie su nejake lieky ktore su miernejsie 😐 inak ti asi nikto neporadi ja radsej sa setrim aj ked tie lieky tiez potrebujem najma teraz v zime kedze mam alergiu na studeny vzduch 🤔 ale nic ine mi neostava len oddychovat a setrit sa dokial neporodim a aj potom kym budem kojit ich nesmiem brat 😒

miky25117
13. feb 2020

Eště teda tehotna nie som snažíme sa a tie z beriem lieky na epilepsiu konzultovala som s neurologickou že planujeme podla toho mi zmenila lieky ktoré tak neskodia a nasadila kyselinu listovu zachvat by škodil viac ako lieky

veronice
13. feb 2020

@cokolada_876 uvodny prispevok bol napisany vseobecne takze aj moja reakcia bola vseobecna ;) urcite to nebolo brane ako vycitka. Epilepsia je rozhodne stav pri ktorom lieky brat treba a ak si ich konzultovala s lekarom tak sa neboj, urcite ma s tym viac skusenosti ako my tu. Lieky na tlak beries na nizky alebo na vysoky? Mozno aspon to by som sa snazila vykompenzovat nejakou prirodnou liecbou... Samozrejme nie hned seknut s liekminto urcite nie hlavne ak ich beries dlhodobo ale pokusit sa aspon tychto sa postupne zbavit

ukulela
13. feb 2020

@cokolada_876 lieky potrebujes a predpokladam, ze si ich konzultovala aj s lekarmi. kazdy lekar si vievyhladat, ake lieky moze predpisat tehotnej a podla toho upravi liecbu. takze doveruj lekarom.

sisa_s
14. feb 2020

@veronice lieky na vysoky tlak sa beru cely zivot, ziadna prirodna kompenzacia neexistuje...a uz vobec neexperimentovat s davkami v tehotenstve,lebo by to mohlo dopadnut velmi zle

cokolada_876
autor
14. feb 2020

@hrasocek12 ved aj ja mám astmu ale na to už nemôžem počas tehotenstva brať lieky povedal mi gynekológ že to by bolo silné pre bábo a nechcem mu uškodiť. Ale potom hrozí riziko že aj bábo sa narodí s astmou tak isto som ani pri dcérke nebrala lieky na astmu a ma po mne astmu.
@miky25117 ale veľa typov epilepsie existuje ale ja môžem brať iba tieto, tieto mi najlepšie zaberajú a veľmi ich potrebujem
@veronice Na tlak beriem na vysoký tlak pretože v prvom a druhom mesiaci tehotenstva som bývala v strese mali sme rodinné problémy a tak mi vystupoval niekedy tlak že som bola celá červená a to najmä pred tehotenstvom takže najlepšie je ich brať lebo keď nezobwriem liek môžem dostať infarkt a to mne a bábu vtedy už ani svätý nepomôže takže radšej brat lieky aj keď to kus pôsobí aj na bábo miesto dakeho rizika že by sa nám niečo vážne mohlo stať
@ukulela Viem veď mi upravil na epilepsiu lieky
@sisa_s áno tabletky na krvný tlak beriem iba jednu tabletu za deň tak som sa dohodla s lekárom

hrasocek12
14. feb 2020

@cokolada_876 tak u mna nebola astma dedicna ja som si uskodila sportom v 17tich 😮 chodila som behavat na dlhe trate 5km 10km s prekazkami na majstrovstva a tak... Trenovala som 2 roky 5x do tyzdna lebo sme mali narocne treningy a kazdy tyzden sme mali v sobotu sutaz v ke alebo v po... ked mi raz v starej lubovni na sutazi 5km beh cezpolny v dazdi dosiel dych a spadla som, a uz som sa nevedela nadychnut 😒 dosla sanitka zobrali ma a napojili na kyslik, lebo som fialovela.. Zuzovali sa mi cievy a nepustali kyslik do pluc.. Takze to co som si myslela ze nie je nikdy mozne - ze sport mi uskodi na zdravi sa stalo a odvtedy nesmiem sportovat a ani sa namahat nijako 😒 takze nie sportom k zdraviu ale skoro k invalidite 😒 neboj dufaj ze malinke bude zdrave a nezdedi to 🤗 kludne to mat nemusi 🤗 ja prajem vela zdravicka a ked mas astmu hlavne sa snaz co najviac oddychovat 🙂 a o tie ostatne lieky zabehni k lekarom ktori ti ich predpisuju a sa s nimi porad ak potrebujes ich brat 🙂 oni urcite najdu nejaku vhodnu variantu ved vela zien ma vselijake choroby a beru lieky aj pocas tehulkovania 🙂 len mne lekar na plucnom zakazal lieky na astmu lebo su velmi silne 😭 a mozu uskodit velmi babatku aj tie spreje 😐 denne som brala dve druhy liekov rano a vecer cize 4tabletky a plus dve spreje denne po 2 vstreky a ked som dostala zachvat tak plus este jeden v pripade zachvatu 😭

eliska13
14. feb 2020

@cokolada_876 riad sa neurologom za toto by si gynekológ zaslúžil facku len Tá vystresoval!ak ich potrebuješ, tak potrebuješ nech nekecaj do liečby druhému lekarovi

cokolada_876
autor
14. feb 2020

@hrasocek12 5km to je veľmi veľa 😱

cokolada_876
autor
14. feb 2020

@eliska13 No ja viem ale gynekológovia... Hej riadim sa neurologom

veronice
14. feb 2020

@sisa_s preto som sa pytala ci na nizky alebo vysoky. Ja som si nizky tlak poriesila sportom, pitnym rezimom a zmenou prace (menej stresu). A vysoky tlak - poznam ludi ktori sa tiez zbavili tychto liekov ked schudli, znizilinstres a zacali sa zdravsie stravovat. Takze da sa ich aj zbavit. Ale samozrejme v tehotenstve nie je priestor na experimenty ale minimalne odburat stres sa da.

cokolada_876
autor
14. feb 2020

@veronice 😊

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre