Linea nigra. Máte ju?

janninnka
23. aug 2007

máte všetky svoju lineu nigru? 😕

veva1
23. aug 2007

ja teda nie 😀

bihan
23. aug 2007

tá moja už lezie aj nad pupok 😅

janninnka
autor
23. aug 2007

a kedy sa ti, bihan, objavila? lebo ja dole pod pupkom nemám vôbec 😖 a nad pupkom len veľmi slabulinkú, takmer ju nevidieť.

janninnka
autor
23. aug 2007

je "povinná"? 😀

bihan
23. aug 2007

tak toto si už presne nepamätám, niekedy v druhom trimestri a v treťom začala vykúkať aj vyššie... hlavne sa objavuje strašne pomaly, takže ťažko povedať, kedy to začalo...
A "povinná" nie je, moja mamča ju, napr. nemala vôbec 😉tak ako vyklenutý pupík nie je povinný.

megie
23. aug 2007

Ja ju mám asi už od 3. mesiaca..ale je tenučká a slabučká. Ale je ju vidno. Aj kamoška si ju raz všimla, ked chce vidieť moje brucho. Inak, čo sa toho pupku týka, ja som myslela, že v posledných týždnoch ho má každá vyklenutý... Takže nie? 🙂

angua27
23. aug 2007

aj lineu negru nemám. a myslím, že ani pupok mi nevybehne. ešte stále tam mám dosť miesta. takže žiadne stresy kočky. ako písala bihan, toto nie je povinné. 😉

bejca
23. aug 2007

ja ju tiez nemam .... ale som iba v 16tt takze uvidime 🙂

gangulienka
23. aug 2007

ja ju mam uz asi dva tyzdne, prvy si ju vsimol manzel nie ja 😀
a pupok je uz skoro vonku 😉
viete niekto preco sa vlastne tvori ta ciara ?

megie
23. aug 2007

myslím, že je to vtedy ked má žena viac podkožného pigmentu... Ja ho mám na rozdávanie (telo samé znamienko) - kožná mi to povedala, že ho mám veľa... 😉

majula
23. aug 2007

Ja som ju mala veľmi výraznú a doteraz mi vôbec nezmizla...dúfam, že mi tam neostane na veky-vekov 😖

zuzannas
23. aug 2007

ja ju nemam vobec, ale pupik mam uz trosku vypuleny ... 😵

lucinkaaa
23. aug 2007

ja ju nemam vobec, nastastie ani strie. ale mne sa urobili take male linejky negricky na dvorcoch pod bradavkami niekedy v 4. tom mesiaci, uz si presne nepamatam kedy 😀

neli37
23. aug 2007

Ja mam taku slabu,dole od susky az po pupok a niesom tehotna...

avion
26. aug 2007

ja ju mam iba od pupka dole, ale iba slabulinku. Nie je povinna, to sa iba trochu "rozisli" svaly. Zvycajne mizne po porode 😉

natal
30. aug 2007

Ja som dva mesiace po porode a stale ju mam. Som zvedava kedy zmizne.

kosicanka1
30. aug 2007

aj ja ju mam stale

yesno22
30. aug 2007

mne uz pomalicky mizne 😉

poleva
31. aug 2007

a prečo sa vlastne vytvára?

megie
31. aug 2007

bude to asi hormonmy - podkožný pigment vychádza na povrch. Ved tehulkám sa robievajú aj fľaky na tvári a tak... 🙂

bubonic
31. aug 2007

aj mne až teraz začína miznúť, mala som ju dosť výraznú ale už evidentne bledne. vraj to miznutie môže trvať aj rok. a väčšinou baby s bledšou pokožkou ju nemávajú, je len vec kombinácie pigment+hormóny.

luminkasp
2. sep 2007

ahojte,
linea negra nie je vobec povinna, niektore zeny ju vobec nemaju.

kukulkaja
3. sep 2007

Ja som sa na nu tesila a stale nic 🙂. Ale je fakt, ze mam velmi bledu pokozku, takze mozno to fakt suvisi s pigmentom

vodniicka
4. sep 2007

ahojte 🙂 no ja som ju mala a uz mi zmizla ale neviem kedy a to som uz 1,5roka po porode..ale teraz ju budem mat o par mesiacov zas asi 🙂))

zuzu13
4. sep 2007

ja ju mám ešte stále... 😀

kvila
4. sep 2007

aj ja ju mám stále, ale pomaly začína miznúť 😀 😀 😀

petruska77
4. sep 2007

ja mam velmi bledu pokozku, ale lineu negru som mala vyraznu a este stale aj mam 😉

lubkaaa
19. sep 2007

mne sa urobila až teraz, možno v priebehu posledneho tyždňa. najprv dole (to som spozorovala v zrkadle-normalne tam nedovidim 😀 ) a teraz aj hore taka tenučká..

maca793
22. sep 2007

ahojte ja mám tie tehotenské fľaky aj po pôrode už 16 mesiac a nie sa ich zbaviť. na bruchu nie hlavne na tvári hlavne nad perou, vypadá to ako fúzy a za čele.som z toho hotová. najviac to bolo vidieť cez leto, teraz je to už trošku lepšie. neviete mi poradiť, či to vôbec zmizne?

maruschka
23. sep 2007

maca,ak to samé nezmizne tak do nejakého roku-dvoch po pôrode,tak nemáš šancu.U nás sa tomu hovorí tehotenské pečeňové fľaky.Jednoducho,to sú hormóny,tehotenstvo,silná záťaž na kožu.Mne zostali pehy na tvári a kamoške-tá ma po pôrode už 14 rokov a pol tváre má jeden veľký hnedý fľak.Jednoducho,asi to tak musí byť.Jedine,čo ti poradím je neopaľovať sa-lebo slnko tieto tehotenské fľaky ešte viac vytiahne na povrch,a možno tak zájsť do nejakého kozmetického centra poradiť sa.ja už som to vzdala,tak to mám,nuž čo..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre