Malý plod na daný týžden tehotenstva

nikollette
31. okt 2008

☹ ahojte baby.. mam taky problem.. ked si pozeram na nete kolko cm, by malo mat babatko, tak sa mi to nejak nepozdava,lebo vzdy mam menje.. na 25 tyzden, by malo byt velke okolo 25cm ako som citala a moj doki mi nameral iba 19cm.. tak neviem ci sa mam bat alebo co.. on vravel, ze to nie je nic hrozne.. mate nejake skusenosti pjosim🙂

pietra
31. okt 2008

neboj sa, keby nebolo nieco v poriadku, lekar ta na to upozorni. Mne zhruba od 23tt doktor vravel, ze mala je mensia cca o dva-tri tyzdne. Tyzden pred porodom som bola kvoli tomu aj v nemocnici, ci je vsetko ok a mala sa narodila uplne zdrava. Je sice o nieco mensia a lahsia ako vacsina jej rovesnikov, ale stale sa zmesti do tabuliek a je uplne zdrava.

jahodka11
31. okt 2008

nas maly bol zasa vzdy vacsi...a nakoniec to tak vobec nebolo, namiesto planovaneho 1.11. sa narodil 16.10., takze len bol zle vypocitany datum predpokladaneho porodu.... 🙂 a ked dr povie, ze je vsetko v poriadku, tak sa zbytocne nestresuj...aspon nebude problem ho vytlacit, no nie? 😀

annag
31. okt 2008

nikollette, alebo je len zle vypočítaný termín, ak si mala inú dĺžku cyklu, rozdiel môže byť aj dva týždne, mne tiež merali stále menšie bábo, a asi to bude len zlý termín, už 6 dní "prenášam", pritom to je podľa mňa len celé od začiatku posunuté 😉 🙂

dandulina
31. okt 2008

Aj u nas to bolo podobne.Ked mi robili podrobny screening tiez sme boli mensi zhruba o 1 tyzden.Mala som obavu ale doktorka ma ubezpecovala,ze keby to bolo aj viac o 2-3 tyzdne,je to v poriadku.Tak som sa nestrachovala.Neboj,bude to ok,tes sa z miminka 😉

zuzka1.
31. okt 2008

Ahoj z toho si ozaj netreba robit velku hlavu, nas Saminko bol podla noriem az v 25.tt, dovtedy bol vzdy mensi o 2 tyzdne, postupne vsak rastol a dobehol to, az sa nakoniec narodil 52cm a 3850g

nikollette
autor
31. okt 2008

Diky za rady.. nomoze to byt aj zle vypocitane..bo som ani nevedla kedy som mala naposledy presne menzes, mozno som sa sekla o 2 tyzdne.. vedela som len ze v maji 😅 a cyklus som tiez iba typla..co uz 😅

tucniacik
31. okt 2008

nikollete, nejde iba o prvy den posledneho menzesu... to plati iba pri zenach co maju 28 dnovi cyklus, a ovolu cca na 14.den, vtedy ten vypocet sedi...ak mava niekto cyklus dlhsi alebo kratsi, tak to uz nesedi... tiez si myslim ze to nemusis riesit... 🙂

zuzka1.
31. okt 2008

no tucniacik ma pravdu, ja som mavala tiez menzes uplne nepravidelne, aj 3 mesiace nic a prenasala som 13 dni

junovka
31. okt 2008

nikolet.....netrap sa tym.Mne presne toto vraveli, ze babo /timka/ je pozadu s rastom o 2 tyzdne.Ako prvorodicka som bola tiez vystrasena, bala somsa, aj poplakala som si, vraveli, ze to babo nebude mat ani 2900g....a nakoniec Timka sa mi narodila s vahou 3150g, a zdrava.Pri Nely detto 😉

nikollette
autor
31. okt 2008

Ja sa v tom cykle absolut nevyznam, pre mna je to jedna velka spanielka dedina.. a ani ten menzes som nevedla udat presne 😅 tak teraz sa starschujem, preco nesedi velkost mimča, na dany tyzden.. ale snad bude vsetko ok, a len vypocty su zlee 😉

bibinka
31. okt 2008

nikollette- neboj, nestresuj, pokiaľ bábu bije srdiečko a ty sa cítiš dobre, neni dôvod na obavy. a pokiaľ je termín nepresný- čo asi aj je, tak sa s tým netráp. na ďalšom sone sa uvidí. kedy ideš?
mojej kamoške malý zaostával v raste o nejaké 3 týždne, bolo to v začiatku tehu a potom sa to dohnalo a narodil sa krásny zdravý Vojtík. 😉

lula5
31. okt 2008

Nestresuj. Ja som v 36tt mala rozmery na 32tt (vsetky merania) a finalne sa mala narodila s klasickymi priemernymi mierami.

nikollette
autor
31. okt 2008

bibinka idem 1ý novembra tusim do poradne.. tak som zvedava..nemam este ani velke brusko, a som uz v 6mesiaci podla vypoctov, kt asi nie su spravne 😨 mate nekjake skusenosti s tym, ze ste nepribrala vela v tehu, a ani brusko vam nenarastlo na mega balon, ako niektorym tehulkam???????????

dandulina
31. okt 2008

nikollette - ja som stihlej postavy a nemala som velke brusko.Kolegyne v praci mi typovali vzdy menej v mesiacoch ako som bola a aj iny,co ma stretli.Jakubko ked sa narodil,nebol velky valibuk a o to sa mi aj lepsie rodilo.V tehu som sa citila fajn a brusko mi ani tak nezavadzalo 🙂

pietra
31. okt 2008

ja som tiez mala dost male brusko, velmi dlho si moje okolie ani nevsimlo, ze som tehu.
Aj som malo pribrala, ale to bolo skor tym, ze mi byvalo dost dlho zle a spociatku som aj dost schudla kvoli vracaniu
Neboj, vsetko je ok, keby nebolo, lekar ta uz davno upozorni 😉

fifinna
1. nov 2008

niko, kamaratka mala tiez maly plod a nakoniec sa jej narodil chlapec 56 cm a vazil 4,20

jaz
1. nov 2008

nikollette - ja som mala tiez minibrusko, mesiac pred porodom ma doktor stresoval, ze brucho male, babo male, vraj nema dostatok vyzivy, prisla som na Kramare spravili mi ultrazvuk, mala mala 3,2 kg - do porodu este pribrala, narodila sa 3,5 kg a doteraz neviem, ako sa do toho minibruska poskladala 😉

mywiel
1. nov 2008

Nikollette to zalezi ci mas pravidelny menzes, lebo aj doktori sa mozu seknut o tyzden a viac, zalezi ci si si ista kedy si otehotnela, lebo doktori to tiez urcuju podla poslednej MS len priblizne. Ziadny stres. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre