Na brucho mi skočil pes. Bojím sa, či je bábo OK

lenka0402
4. okt 2008

ahojte tehulky a maminky som v 19tt a mam velky strach,pretoze mi dnes skocil na brusko pes..brusko mam na dotyk stale citlive ale bolesti su neni az take hrozne..strasne som sa zlakla a strasne sa bojim ci sa s mimi nic nestalo.ak mate niektora skusenosti ako ste dopadli a hlavne neviem co mam robit a ci moc nepanikarim.

mamamima
4. okt 2008

lenka, babatku by sa nemalo nic stat, chrani ho plodova voda, ak mas vsak velke obavy, alebo by si mala pichanie ci bolesti, preistotu zajdi na pohotovost, lepsie 100 x zbytocne ako...ale babo je chranene,neboj 😉

sirinka
4. okt 2008

lenka no zavisi, aky velky a tazky je ten pes a odkial skocil a tak, asi by som na tvojom mieste zavolala svojmu dr. a dohodla sa na dalsom postupe

cat
4. okt 2008

lenka, mna zhruba v 20tt velmi silno udrel do brucha 2,5r. syn a doktor ma takmer vysmial,ze urcite sa nemoze nic stat,ze mal pacientku kdesi z dediny co ju dokonca kopol do brucha kon a nic sa babatku nestalo,ze ono je viac nez dobre v tom brusku chranene.
Ale ak si nervozna, radsej sa pre svoj klud daj skontrolovat. 😉

sirinka
4. okt 2008

to nie je profesionalny pristup, vysmiat sa zene, ktora sa boji o svoje dieta, clovek nikdy nevie, co sa akurat jemu prihodi...

lenka0402
autor
4. okt 2008

dakujem dievcence viete toto je moje prve mimi,,po 5 rokoch vymodlene.a tak mam ako kazda mamina o ten mali pokladik strach.ale necham to zatial tak pokial nemam nejake velke bolesti,nechcem moc panikarit,,a ak nahodou zajdem si na pohotovost keby volaco.a dakujem za povzbudenie ste zlate,,krasne tehulkovanie,,a chrante tie svoje pokladiky

jjaannkkaa
4. okt 2008

Leni, tu bolesť (aj ked slabu) by som na tvojom mieste nepodcenovala a sla by som na pohotovost. Budes aj ty spokojna, ze je malicke ok. Na to, ci ta lekar vysmeje, alebo nie sa vykasli....ved najdolezitejsie je dietatko. 😉

janajanajana
5. okt 2008

Lenka, ja by som tiez zasla za lekarom, ale je rozdiel, ci brusko boli len na dotyk ako nasledok toho uderu, alebo pocitujes tu bolest stale skor tak vo vnutri bruska. Ja som mala autonehodu, a teda ma pas riadne prikvacil k sedadlu, cez brusko som mala aj modriny, ale boleli len tie modriny, nic viac. Ale aj tak som bola po nehode viac sledovana, robil sa okmazite UZV, nasadene magnezium a klud.Ale ten naraz bol urcite silnejsi nez naraz psa, takze ziadne obavy, ale pokial mas bolesti stale , urcite zajdi za lekarom. Inac moja dcerka je uplne zdrava.

alexis617
18. nov 2012

@lenka0402 neboj mňe skočíl kocúr a bolo to okej ,dieťa chráni plodová voda a tlmí naraz 😉

lussy23
20. nov 2012

@alexis617 to ,,bábetko" má už 3 roky

zankaj
20. nov 2012

Nemusis sa bat. Babatko je iste v poriadku plodova voda ho bezpecne chrani. 🙂

monika15
20. nov 2012

no neviem... ja by som sla k lekarovi... ale to som ja 🙂

alexis617
20. nov 2012

@lussy23 áno a vtedy som sa bála a doktor ma uistil ,že bude to ok

maciatkomuriel
7. jún 2016

Ja som sa pýtala môjho lekára ohľadom bežných udreti a keď mi mačka skočila na brucho,či sa niečo nemohli stat a ten ma skoro vysmial, že dieťaťu sa nemôže nič stať, ako stačilo by to povedať normálne bez nejakých úškrnov, som sa normálne cítila trápne. Ale ne mi to jedno dieťatko je premna dôležitejšie, ako to čo si myslí o mne lekár. ...

monikaparson
7. jún 2016

tiež sa nám to stalo a už som mala väčšie brucho, malá je v poriadku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre