Nádcha v 23. týždni

gabanna1991
15. máj 2018

Ahojte chcem sa spýtať ako ste liečili nádchu bolesť hrdla v tehotenstve?

bale1rinka
15. máj 2018

@gabanna1991 nos preplachovať s morskou vodou pomocou kanvičky cca 5 dní a malo by byť po nádche a na bolesť hrdla kloktať šalviu 5x denne pokiaľ tam nieje zápal už riadny...

alobalka
15. máj 2018

@gabanna1991 bolesť hrdla- cmulat Septilen a piť/kloktat repikovy čaj, nádcha- hypertonicka morská voda alebo na dennú hygienu izotonicka so zvlhcujucou kyselinou hyaluronovou (aliamare). A aj som pri tvorbe hlienov inhalovala fyziologicky roztok. Ak si alergicka, môže ti dr krátkodobo dať aj nejaké "receptove" lieky.

kathy93
15. máj 2018

Ja som brala aj septilen to sú tablety na cmulanie potom taký salvijovy sprej do hrdla a aj zázvorový čaj s medom. Nakoniec som ale i tak dopadla na peniciline lebo neskôr som dostala už aj vysoké horúčky na ktoré my už ani len Paralen 500 nepomáhal. A do nosa keď si občas dáš do nosa aj olynth tak sa nič nedeje len to nepreháňať a určite nepoužívať dlhodobo.

gabanna1991
autor
15. máj 2018

Quixx kvapky by sa mohli nie?

kathy93
15. máj 2018

@gabanna1991 samozrejme mohli veď ak myslíš tu morskú vodu ale neviem či ti to na nádchu pomôže

gabanna1991
autor
15. máj 2018

Ak som sa udrela vankúšom nechtiac do brucha nemôže to ublížiť?

maria584
15. máj 2018

@gabanna1991 nie nemôže ti to ublížiť. Veď vankúš je mäkký

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre