Nechcené myšlienky,obavy,strach,úzkosť,bolesť hlavy

laete
27. júl 2018

Ahojte baby. Mám problém s tým že už asi okolo mesiaca sa mi v hlave vytvárajú také nepríjemné myšlienky a pocity. Som z toho strašne zúfalá. Mám hrozný strach a obavy o svoje zdravie a zdravie najbližších. Nemozem počúvať niektorú hudbu ktorá znie smutne alebo filmy ktoré sú smutné. Teraz ma asi 5.deň bolí hlava nad očami alebo len polovica a ja mám strach. Som zúfalá. Hovorím si v myslí že keď niečo nespravím stane sa niečo mne alebo mojej rodine. Som zúfalá. A neviem čo so sebou nechcem to riešiť liekmi alebo psychiatrom strašne sa bojím... Pred tým som takto negatívne nemyslela ale vydz som bola taký emotívnej si typ čo všetkého rozplače.

3009
27. júl 2018

@laete ale to je príznak depresie, chceš či nechceš, ale riešiť to musíš. Samé to len tak neprejde. Skús najprv nejaké sedenia u psychológa a možno bude treba zájsť aj za psychiatrom. K psychiatrom nechodia len "blázni", ale v dnešnej uponáhľanej dobe je čoraz viac pacientov u psychiatrov. Ak cítiš, že sama si nevieš poradiť, tak treba navštíviť odborníkov. Aj keď ťa bolí zub ideš zubárovi a tak isto ak ťa bolí "duša" musíš ísť k psychiatrovi, ktorý predpisuje lieky a taktiež k psychológovi, ktorý ti ukáže ako zvládať negatívne emócie, resp. z čoho pramenia tvoje negatívne myšlienky. Len to nenechávaj bez povšimnutia, lebo to same neprejde. Ak ťa bolí zub, tak ti opuchne a je to vidno, ale ak máš úzkosti, obavy, to síce nie je vidno, ale to postupne sa prejaví aj na iných činnostiach - nespavosť, nesústredenosť, zábudlivosť, bolesti žalúdka, chudnutie, atď.....

bonovka
27. júl 2018

Skor uzkostna porucha ako depresia,ale jedno druhe nevylucuje.odporucam navstivit psychiatra,ten podla zavaznosti stavu urci,ci treba navstivit psychologa za ucelom terapii,alebo zacne medikamentoznu liecbu,pripadne ci je potrebna kombinacia oboch..

deti95060810
27. júl 2018

bez liekov to asi nepôjde...😉

laete
autor
27. júl 2018

Snažím sa najradšej by som bola opäť šťastná...😥

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
livia32
27. júl 2018

Ahoj, pozri, vieš sama, že toto nie si celkom ty. Chceš to riešiť vlastnými silami, ale tie ti ubúdajô. Daj si poradiť, navštív psychológa. Toto sú príznaky aj pre obsedantnú kompulzívnu poruchu. Nemusíš to meniť sama, už to, že sa porozprávaš s človekom, ktorý bude tomu všetkému rozumieť ti poskytne veľkú úľavu, uvidíš. Drž sa.

katyd
27. júl 2018

Lieky ber prosím ako poslednú možnosť. Prečítaj si Brandon Bays Cesta, nájdeš tam odpovede.

bonovka
27. júl 2018

@livia32 myslis obsedantno kompulzivna porucha,ta vsak ma ine a dost specificke charakteristicke crty..

katyd
27. júl 2018

Tak to jej bude hneď lepšie, keď jej stanovíte diagnózy na diaľku a nič o nej neviete.

bonovka
27. júl 2018

@katyd nikto nestanovuje diagnozu,skor poukazujeme na to,ze to nie je len tak.co prispevok,to odporucanie navstevy odbornika,co mne osobne pride v situacii autorky vhodnejsie,ako citanie knihy,na ktorej obsah sa v jej stave pravdepodobne aj tak nebude vediet sustredit..

katyd
27. júl 2018

Ale bude.

eva112014
27. júl 2018

@laete Ahoj, vieš kedy ten strach vznikol?Čo vyvolal v tebe ten strach?Tento stav, čo opisuješ neprichádza ani za 1 mesiac! Musíš zistiť, čoho sa bojíš?!Bojíš sa o zdravie, čiže bojíš sa choroby, smrti, bojíš sa zo straty milovanej osoby, či seba?Bojíš sa samoty?Bojíš sa napr. o dieťa, čo bude ak sa s tebou niečo stane?Alebo finančne, dokážeš všetko "potiahnuť" , sama? Vieš, že strach zmizne, ak sa tomu postavíš. Lieky by som nebrala. Ak nevieš nazrieť do svojho vnútra, tak určite pýtaj pomoc od odborníka.

katkalubkova
27. júl 2018

@laete 1. su to len MYSLIENKY, nie su nebezpecne, len si to treba uvedomit.
2. vyhladaj odbornu pomoc, cim skor sa to zacne riesit tym lepsie.
Nemusis sa nicoho bat, psychiater ti to vysvetli. Ale dobreho lekara! Drzim palce

laete
autor
27. júl 2018

@eva112014 vyvolalo ho to ako som si raz predstavila že zomriem veľmi mladá ... A je to strach z choroby. Bojím sa že nejakú mám. A ak na chvíľu odíde ten strach že ju mám ja objaví sa strach z toho že ju má milovaná osoba.

eva112014
27. júl 2018

@laete Dobre, keby si mala chorobu ty. Čoho sa bojíš najviac, keď máš chorobu? Povie Ti dr., že máš rakovinu.Bojíš sa, že zomrieš?A to by Ťa nenapadlo, že paradox je, že sa môžem aj uzdraviť?Všetko je uhoľ pohľadu! Ešte jedna rada, čo Ti fakt môže pomôcť, je neustála činnosť. Vkuse sa zamestnaj s niečím a nebudeš mať čas myslieť. V tvojej hlave nebude toľko času na myšlienky. Lebo prídu nové, skrz povinností ...

alexandraalexandrova
27. júl 2018

@laete neviem co tu chces pocut, samo to neprejde, takze smer psycholog a ked bude treba tak potom psychiater, ale mozno bude stacit aj psychoterapia. Netreba hned siahat po liekoch, treba zistit pricinu. Moze ist o OCD aj uzkostnu poruchu, ale to tu nezistime, bez za psychologom, inak sa toho nezbavis, moze sa to este zhorsit...

whatever1
27. júl 2018

@laete cim viac budes nad tym rozmyslat a tie myslienky rozoberat tym si stav zhorsis. Viem ze sa mi to lahko hovori ale jedine co ti pomoze je nad tym tak nerozmyslat. V prvom rade si uvedom ze si len clovek a kazdy ma myslienky a boji sa niecoho. Keby si nemala tak vtedy by nebolo nieco v poriadku. Je to uplne normalne. Preto netreba kazdu myslienku rozoberat a ked sa prichytis ze tak robis, pomysli si napr"zase mi sibe"zignoruj ju a venuj sa niecomu inemu co odputa tvoju pozornost. Uvidis ze ked to dokazes sa ti ulavi a nic zle sa nestane. Je mozne ze ti chybaju neake vitaminy aj zivotosprava robi svoje. Skus napr. Magnesium, pi vela vody atd...

jana_eyre
27. júl 2018

take stavy doverne poznam, mam ocd.. paradoxne mi velmi pomaha vedomie, ze myslienky su sposobene len poruchou,cim dlhsie ich mam, tym viac ich dokazem ignorovat a nebat sa.. samozrejme obcas pride nieco ked ani nedokazem lapit dych z toho ako sa bojim, ale je to cim dalej, tym menej..
vsetko sa to nastastie deje LEN v hlave, aj ked si povies "co ked"..

radim navstivit odbornika, bude ta vediet nasmerovat, ukaze ti co je dobre urobit.. nie vzdy to treba riesit liekmi, ale aj keby, no a? nikde nie je napisane ze ich budes brat navzdy.. ked sa velmi bojis, treba to dostat pod kontrolu, inak ta to prevalcuje!

pieces
28. júl 2018

Podľa možnosti sa skús liekom vyhnúť, skús najprv len psychológa

laete
autor
28. júl 2018

@eva112014 snažila som sa hľadať si činnosti no niekedy som sa v nej až musela zastaviť keď prišla myšlienka. Mám pocit že tu sú stále a prenasledujú ma

nusyk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre
28. júl 2018

@bonovka ocd sa prejavuje AJ takymito vtieravymi myslienkami.. nie len opakujucimi sa cinnostami..

0silvia0
28. júl 2018

@laete ak je tvoj stav zúfalý, asi by bolo dobré navštíviť psychológa.
Ak tvoj stav až taký zúfalý nie je, myslím, že si na začiatku hľadania podstaty života. Upokojiť sa, zastabilizovať sa vo svojom živote, pochopiť svoje miesto a pochopiť postatu bytia človeka. Život by bol veľmi jednoduchý, keby nám prinášal len príjemné veci a zážitky. Tie nepríjemné veci sú tu na to, aby nás niečo naučili, aby sme niečo pochopili, aby nás niekam posunuli. Životné prekážky sú tu na to, aby sme ich prekonávaním ľudsky rástli. Ak ich neprekonáme, zrútime sa, položia nás na lopatky. Ak ich prekonáme, vyjdeme z bitky o kúsok silnejší.
Ja som v istom období svojho života veľa čítala knihy, ktoré mi vysvetlili postatu života. Napríklad: Vanek, Marcel: Nová cesta poznání. Millman, Dan: Cesta pokojného bojovníka.
Ak sa ti nechce čítať, stiahni si prednášky Ivy Adamcovej, nasmerujú ťa tým správnym smerom. Myslím, že toto bude pre teba ako stvorené: http://cestacloveka.sk/2014/03/02/jak-se-zbavit...

deborach14
28. júl 2018

Máte panicku až uzkostlivu poruchu, dajú vám 💊 lieky z šerotinom, pomáhajú sedela a relaxácie u psychologičky, veĺa zdravia

deborach14
28. júl 2018

@katyd, kto prežil tieto stavy, nepíše do vetra,

laete
autor
28. júl 2018

Ďakujem vám že sa snažíte pomôcť

bonovka
28. júl 2018

@jana_eyre ano aj,ale nie len..kedze vieme malo a opisany stav sedi na siroke spektrum diagnoz,bolo by asi naozaj najlepsie navstivit odbornika,nech sa vyjadri a pomoze..

eliska13
28. júl 2018

@jana_eyre aj si brala či berieš lieky?
@laete u mňa sa tak prejavila úzkosť čo, keď....neskôr aj depresia
Čím skôr chod k lekárovi či najprv k psychologičke ona Ti vysvetlí prečo sa tak deje a nasmeruje Tá čo potrebuješ ísť aj k psychiatrovi.Je to nepríjemné stále sa niečoho báť, vlastných myšlienok
Máš asi veľa stresu, malo oddychu, si citlivý typ človeka....

jana_eyre
28. júl 2018

@eliska13 nie nebrala.. bola som u psychologicky, zo dva krat.. velmi mi pomohlo to, ze sa mi zmenil zivot tym, ze som zacala chodit teraz s uz manzelom.. zacala som proste krajsie a stastnejsie zivotne obdobie a tak som sa nejako zacala tym myslienkam vzoprievat.. navyse muz je velmi chapavy voci podobnym veciam, ked sme si dohodli pravidla, tak sa mi dychalo lahsie.. a ked prisli deti, casom sa to uplne ustalilo a teraz tie blbe myslienky pridu len obcas..

jana_eyre
28. júl 2018

@bonovka ved aj sama jej pisem tuto radu.. ale ocd moze mat u niekoho prejav len vtieravych myslienok, nemusi mat kazdy vsetko uvedene.. ja som mala ocd zrejme od detstva, vzdy som nieco riesila, presla som si pocitanim, aj castym umyvanim ruk a hlavy, ale ked bolo najhorsie tak mi ostali len vtierave myslienky ktore prisli len tak..

nikto jej tu nediagnostikuje nic, na to su ini a ano moze to byt cokolvek.. ale ked ju to obmedzuje, je dobre vediet ze to moze byt aj ocd a nie vzdy sa da zvladnut len tak doma..