Necítim pohyby bábätka. Mám kontaktovať lekára?

borkax
15. sep 2008

dobry den, som v 20 tt, pred dvoma tyzdnami som zacala citit babatko, ozvalo sa viackrat za den, ale od vcerajska necitim vobec nic, jedno v akej polohe som. som trochu znepokojena. mam zavolat lekarovi alebo je to v poriadku? ziadne silne pobolievanie brucha nemam, len sem tam nejake slabe pichnutie, ale to mam uz dost dlho a podla lekara je to tym ze rastie maternica. cely minuly tyzden som mala nadchu a bolenie hrdla, ale nebrala som lieky, len som kloktala a naparovala sa. pocit takej lahkej nevolnosti a unavy mam od zaciatku tehotenstva az doteraz. mam sa kvoli tomu neciteniu pohybov znepokojovat? kedy mam volat lekara? dakujem za radu.

sofinka2009
17. jan 2010

ahojte.ja som sa dnes az lakla asi 4krat som cez den citila az take silne pichanie v pobrusku skoro pri mechure.mohli byt pohyby?akurat to nebolo ako steklenie ale riadne pchi

brisilda
18. jan 2010

sofinka pokial to bolo chvilkove je to OK ale neviem ci to boli pohyby nakolko tie nepichaju 😀 mna obcas boli na lavej strane dole usudila som ze su to creva nakolko hned ako pojdem na wc ma to prejde 😀

barbyes
18. jan 2010

Ahoj sofi, súhlasím s brisildou pohyby nebolia. Občas môžu byť mierne nepríjemné, ale nebolia, je to zlaté 🙂)) podľa mňa to bábo nemá až takú silu aby ťa kplo tak silno, že to bude bolieť. ja som si tiež najskôr myslela, že sú to pohyby, ale možno tomu nejako predchádza, neviem. ja som mala tiež niečo takéto ako hovoríš a cca 1- až 2 týždne na to som začala bábo cítiť 🙂 a to pichanie môže súvisieť so zväčšujúcou sa maternicou. V tehotenstve stále niečo pichá a bolí, už si na to začínam zvykať 🙂

sofinka2009
18. jan 2010

ahojte dnes som to mala znovu akurat na cerva sa mi to zdalo prilis nizko a priliz ostre radsej sa opytam doktorky ci je vsetko o.k ked tam pojdem to aj mna uz vsade vselico picha boli sem tam akurat toto bola nezvycajna inntenzita a nezvycajne miesto.este si na pohyby asi pockam.

brisilda
18. jan 2010

sofi mna dnes tak porudko bolelo na lavej strane ze som sa ani pohnut nemohla bolo to na mieste ako ked je slepak no s tym rozdielom ze na inej strane a poviem ti ze to boli creva upchate plyny 😀 😀 😀 inak doki s tym nic neurobi nakolko mne bolo povedane, ze mam upravit stravu a prijimat vela tekutin.

vibeke
19. jan 2010

baby ja som citila okolo 18tt take jemne vibrovanie,, ako ked vam vo vrecku zvoni mobil,., 😀 , dlho mi trvalo , kym mi doslo, ze to s amale hlasi..... od 20tt to uz boli zretelne vykopy a boxeristicke tahy,,, este si aj vybera , v akej polohe mozem spavat ,, 🙂 , ked s amu nelubi, trepe sa ak po 2 deci... 😀

barbyes
19. jan 2010

ja som bábo začala cítiť na prelome 16/17 presne neviem. a od 18 tt už kope.

shaarka
19. jan 2010

ahojte, snazim sa ukludnit, pomozete mi? 😀
22-23tt ma maly prudko kopal, videla som to aj na brusku zvonka, dalo sa to aj citit na ruke. no a teraz (25tt) su pohyby len take jemne, citim ich len ja vo vnutri, hlavne v podbrusku (tam, kde by mal mat maly rucky, kedze je dole hlavou). zeby kopal nozickami, to sa mi vobec nezda... myslite, ze je to ok?

barbyes
19. jan 2010

určite je to OK. Ak ho cítiš je to dobre, nemusí zrovna kopať. Čo tu baby písali tak sú vraj také obdobia kľudu kedy bábätko cítiš iba minimálne. A na pohyby vraj pomáha pomarančová šťava a sladké, bábo to vraj rozhýbe, u mnňa aj káva 🙂 Hlavne neboj

shaarka
19. jan 2010

No ale na to, ako som ho nedavno citila a videla, je to milovy krok spat... Asi tak ako do 18tt 😒
Sladke ani kava nepomaha, ani pomarance ☹

barbyes
19. jan 2010

Pokiaľ ho cítiš tak sa netráp. Ono ešte kopať bude, neboj 🙂 Uvidíš, že o pár dní sa zasa rozblázni 🙂

majovka35
19. jan 2010

shaarka ja som v 24 tt a tiez citim len vo vnutri take mravencenie - kopance ako take citim len sem-tam, tzn nie kazdy den - zo zaciatku som z toho bola dost nesvoja aj ja, ale vraj je to ok...tak dufam, ze ano...
Mamicky, vy to ako citite?

shaarka
19. jan 2010

aaaaaach jaj. 🙄

lucia169
19. jan 2010

shaarka ja ta ukludnim, presne toto sa mi stalo cca v 25tt ako si ty, predtym kopala ako diva a zrazu utlm, bola som aj u doktora ale vsetko bolo ok. A vcera sme boli na 3D, bolo to o 13.00, mala kopkala ale tak mierne skor sa mrvila, ale kedze tvaricku nam neukazala dohodli sme sa s lekarom, ze prideme este raz o 17.30. Na moje obrovske prekvapenie bola v uplne inej polohe, hlavicku mala tam kde na obed nohy a mrvila sa ako diva. kocky vobec netusim kedy sa otocila, nic take som necitila, pritom ju prvidelne rano a neskoro vecer citim, su to riadne kopance, ale niektore pohyby ani teraz proste necitim. Shaarka chapem tvoje obavay, najradskej by sme boli keby sme mali sono doma 😉 ale neboj babo asi len lenosi a neboj zachvilku nebudes moct vecer zaspat ako ta bude kopat, mocovy mechur je super lopta a take ladviny, do nich sa tiez super kopka 😀

vefi89
20. jan 2010

shaarka, môže byť, že si drobec inak ľahol a tým pádom to tak necítiš. každopádne je to v poriadku, pretože cítiš mrvenie. môj lenivec nekope vôbec, len sa prehadzuje. ale akonáhla prestaneš cítiť akýkoľvek pohyb, utekaj k dr, alebo nemocnice

lucija272
20. jan 2010

Ahojte,
chcela by som sa vas spytat na radu. Som v 15tt a cakame dvojicky 🙂 a uz asi tyzden citim take viibrovanie dole v podbrusku. Nie je to bolest ani tvrdnutie brucha. Je to niekolkokrat za den, vzdy len na par sekund. Myslite, ze to mozu byt pohyby? Uz zacinam rozmyslat, ze pojdem k doktorovi, lebo nikde neviem najst, co by to mohlo byt :(. Dakujem za radu. L

zuzub
20. jan 2010

lucija272, ja si myslím, že to môžu byť už prvé pohyby 😉

brisilda
20. jan 2010

luci s takim niecim zbytocne pojdes k dokimu to ma cas do poradne 😉 inak moze to byt ze citis pohyby nevadi ze si prvorodicka niektore zeny proste citia pohyby skor 🙂
sharka ja som zazila to iste tolko co som napisala tu na MK ze sa pohyby akosi skludnili ma maly zacal kopat jedna radost niekedy citim riadny kotrmelec ibokedy jemne tukanie ako keby bublinky praskali 😀 vtedy mam pocit ze sa mu cka 🙂 no mam aj obdobie kedy som cela nesvoja ci je vsetko OK lebo nebadam ziadne pohyby no najskor to je tym ze som zaneprazdnena a pohyby tak nevnimam 😝
kocky je pravda ze pokial mam bezproblemove tehu mozem dvyhat zataz do 15 kg? dnes som totiz davala konstrukciu kocika hore do skrine 😔 co uz ked musis tak musis

vejula
20. jan 2010

shaarka, myslím že ten 25 tt je nejaký začarovaný. Ja som v nom tiež mala utlm aj som pre istotu bola u dokiho, ale kukol a maličký bol OK...
Kočky ja som mala včera taký divný stav, na odpadnutie, fakt som sa zlakla a asi tri minutky potom ked som sa už trošku dala do kopy tak maličký začal kopať ako splašený... Myslíte že je to OK??? Asi sa len zlakol, či????

shaarka
21. jan 2010

baby, aj som sa zasmiala, ako ste ma ukludnili... tesim sa do poradne, neviem sa uz dockat. asi to bude fakt tym, ze sa maly otocil k pupku chrbtom a mozno tie jeho kopance necitim vo vnutri tela. zevraj sa to neda citit.

vejula, ja nevieeeeem 😅 tiez som premyslala, ci aj maly citi to, co ja - ked som velmi smutna, alebo strasne nahnevana na MM, alebo ked placem, az ma zadusa. ci mu to nemoze uskodit, ci ma dost kyslika, ked revem 😀 😀 😀 ja dufam, ze to priroda tak zariadila, ze on je ok a vsetko zle odnesiem ja 😉

matulienka.d
21. jan 2010

ahojte,
no tak s tým kopkaním a útlmami - si to užite, lebo po 30 tt čo robí naše dieťa v mojom bruchu.....niekedy ma to až tak zabolí, že sa od bolesti ohnem v chrbte..... 😀
ale na druhej strane je to fakt krásne, lebo vám dava najavo, že je tu aj ono a tiež ma čo povedať..... 😉

shaarka, vejula,
to by aj mňa zaujímalo, či to cíti, ale ja si myslím, že hej............možno nie až tak, ale predsa......čítala som článok, v ktorom písali, že dieťa je smutné, keď je mamina smutná, vraj to vycíti....Určite to je prepojené zmyslami.....Preto treba byť v kľude, nestresovať sa.........aj keď plač nieje vždy na škodu, treba si aj uľaviť....a keď plačeš, určite má kyslíka dosť, nato slúži placenta......... 😉

flamenga
21. jan 2010

dievčatá tak už asi tretí deň chodím aj ja "ako bez duše" a nič nerobím, len skúmam, či Terinku cítim 😔 Zdá sa mi, že sa mrví a kope oveľa menej.... včera som sa dokonca presvedčila 🙄 že to určite nekope ona, ale že to sú plyny (lebo s tým mám strašný problém).... tak dúfam, že je všetko ok.... ach tie naše deti 😀 prečo sa to v kuse nemrví, aby sme boli spokojné? Mňa dnes ráno manžel na posteli upokojil názornou ukážkou (dobre sme sa zasmiali 😀) ukazoval mi, že či si viem predstaviť, že by som mala celý deň robiť toto: a začal kopať, rozhadzovať rukami, otáčať sa 😀 vraj, aby bola maminka kľudná 😀 tak reku 😅 nie 😀

brisilda
21. jan 2010

kocky a teraz my vysvetlite co je toto : v brusku citim obcas nieco ako nerv tak sa to zatrasie a prestane ,kopance maleho su v porovnani s tym co citim nieco ine obcas citim bublinky a obcas kopenec do rebier uz sa mi stalo ze som citila kotrmelec az mma zo stolicky nadvhlo 😀 deti su zahadne uz v brusku asi 😀 kiez by sme nane videli 🙂

lucia169
21. jan 2010

brisidla aj to mavam, uz som sa aj lekara pytala ci nemoze mat nejake nervove tiky, ale ten sa len pousmial, mozno babo kopne rychlo po sebe oboma nozickami do bruska a mi to takto vnimame, neviem ci ho moze napr. striast od cojaviem horkej chuti polodovky 😀 Kazdopadne kopance a stikutka su jasne, toto neviem identifikovat, ale nic s tym nenarobim, babo je zatial ok, velke ako ma byt tak som zatial kludna, aj ked mat doma sono ho ani nevypinam. 🙂

hathor1231
21. jan 2010

mne v nemocke poradili super vecieku. ked sa im zdala mala na pasoch prilis 'ticha'. pravdaze dychala vse. tak mi dali vodu s ladom. vraj malinka zacne byt viac aktivna,ze ju to preberie 😉 a naozaj.

takze rada,ak sa o mimi bojite, ze necitite pohyby, tak voda+lad alebo nanuk a malo by to pomoct 😉 drzim palce,tehulky 😀

matulienka.d
21. jan 2010

fíha, no tak to je iná sranda......tak baby, hor sa do obchodu na nánuky......nech aj my máme z toho slasť..... 😉

barbyes
21. jan 2010

mňam nanuk, asi si idem rovno dať 🙂 a Lucija, ja si tiež myslím, že môžeš už kľudne cítiť pohyby, je to individuálne. Ja som tiež prvorodička a bábo som začala cítiž už na konci 16tt a to tam mám len jedno 😀

brisilda
21. jan 2010

kocky aj ja citim pohyby od 15 tt a to som si myslela ze je to nieco ine 😀
luci dik aj mne to pripada ako keby male malo tiky 🙂 ale aspon teraz viem ze niesom sama 😀 ja take veci dokimu nehovorim zda sa mi to trosku blbe 😝 podla mna on sa stretava s ovela vaznejsimi problemami ako s tym ze male divne kope 😉
co sa tyka ladu a vody hm...zaujimave a moze byt aj pravdive minule som si dala ladovu vodu a maly kopal tak isto ako ked sa najem 😀

flamenga
21. jan 2010

tak to také natriasanie, ako keby mi triaslo so svalom mám aj ja 😀 Možno je malej zima 😲 😀

mne sa napr. min. zdalo, že malá čkala 😀 lebo som cítila, že ňou tak pravidelne myká 😵 moja láska 😀

lucia169
21. jan 2010

flamenga mne pravidelne cka, hlavne ked spapas nieco sladke premietne sa to do plodovej vody, ta im chuti, hltavo ju piju, a potom maju stikutku. Chuda moje ma stikutku dost casto kedze toto tehu ficim len na sladkom 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre