Necítim pohyby bábätka. Mám kontaktovať lekára?

borkax
15. sep 2008

dobry den, som v 20 tt, pred dvoma tyzdnami som zacala citit babatko, ozvalo sa viackrat za den, ale od vcerajska necitim vobec nic, jedno v akej polohe som. som trochu znepokojena. mam zavolat lekarovi alebo je to v poriadku? ziadne silne pobolievanie brucha nemam, len sem tam nejake slabe pichnutie, ale to mam uz dost dlho a podla lekara je to tym ze rastie maternica. cely minuly tyzden som mala nadchu a bolenie hrdla, ale nebrala som lieky, len som kloktala a naparovala sa. pocit takej lahkej nevolnosti a unavy mam od zaciatku tehotenstva az doteraz. mam sa kvoli tomu neciteniu pohybov znepokojovat? kedy mam volat lekara? dakujem za radu.

meggietn
15. sep 2008

borkax to je normálne ze ho necítiš, ja som niekedy nevedela aj 2 dni o nom, asi búva...ale ak sa bojíš kludne chod k doktorovi on ťa pozrie a budeš spokojná.

zuzu333
15. sep 2008

ahoj borkax,mozno je to len plany poplach.. aj ja niekedy sa cudujem ako je to moje babo ticho,ale potom za par hodin citim ako sa hybe..a velmi zalezi aj na tom ako je pravo babo ulozene.. ale ak mas naozaj nejake silne pochybnosti,tak chod na pohotovost.. radsej tam ist storazy zbytocne ako raz neskoro.. dufam,ze je to naozaj len plany poplach 😉

borkax
autor
15. sep 2008

dakujem meggietn, ja len nechcem zbytocne hystercit a hned zhanat lekara, ale nechcem ani nic podcenit. 25.9. mam poradnu, ak ho nebudem citit ani do zajtrajsieho rana, tak mu pre istotu zavolam ci mam prist

ededik
15. sep 2008

Ahoj borkax, ja som momenálne v 28tt a niekedy ani ja necítim bábätko celý deň...Jednoducho spinká...Keď si zoberieš, že prespí takmer 22 hodín, tak sa mu nečuduj..Viem, že ťa to znepokojuje /aj ja sa vždy bojím/, ale určite je všetko v najlepšom poriadku...
Ak by si len predsa mala obavy, tak zbehni zajtra na sono, pre kontrolu.
/mne pomohlo, keď som si ľahla sčasti na brucho a sčasti na bok. To som ho trošku pritlačila a takmer vždy sa ozvalo 🙂/

borkax
autor
15. sep 2008

ahoj ededik, presne to som rano skusala, a nic. stale si ale hovorim, ze snad keby sa nieco vazne dialo, tak budem mat aj nejake bolesti a tie nemam

meggietn
15. sep 2008

borkax tu nejde o hysterčenie, radšej sa zbytočne prevez na pohotovosť a budeš spokojná. Ja som to nejak neriešila, fakt sa niekedy aj 2 dni nepohla...ale potom zasa vkuse vyvádzala a vyvádza doteraz. Pravidelné pohyby by mali byť tučím od 28tt? neni som si istá...

ededik
15. sep 2008

Presne tak, až od 28tt.
Ja som, tuším som bola v 24tt, zažila taký krušný víkend, celú sobotu nič, nedeľu nič...ale za to o pol 4 nadránom to začalo...Síce ma krpček zobudil, ale som bola tomu nesmierne rada. 😀

borkax
autor
15. sep 2008

trochu ste ma ukludnili ale aj tak rano zavolam lekarovi. teraz som si nasla, ze naozaj az neskor musim citit babatko pravidelne, a ze toto sa moze stat. ale pojdem na kontrolu aj tak.

dejna3
15. sep 2008

borkax, tiež sa prikláňam k názoru, že spočiatku bábo nemusíš cítiť pravidelne... ja som tiež moje zo začiatku cítila nepravidelne, ale to neznamená, že sa nehýbe... ono sa kľudne môže hýbať, proste je nejak tak uložené, že to ani necítiš, neboj pohybov si ešte užiješ 🙂
ja mám teraz niekedy napr. obavy, či sa nehýbe až príliš, takto neskoro 😀

borkax
autor
15. sep 2008

ahojte! tak sa pohlo /teda este neviem ci je to chlapcek alebo dievcatko, lebo sme nemali to stastie aby sa ukazalo/, aj ked som ho zacitila iba slabucko, ale predsa. dakujem a zelam vela zdravicka vam aj vasim buducim prirastkom 🙂

mamamima
15. sep 2008

ja si tiez pamatam, ze po 28 tt by malo byt tusim min. 10 pohybov za den, ak ich je menej ze treba ist ne pohotovost...aj mala ked nekopkala cely den, strasne som sa bala, ked sa vecer pomrvila, ta radost, to sa neda ani opisat...ale radsej sa zbytocne 100x previezt ako raz a neskoro...ale myslim si, ze v tvojom pripade su tie pohyby este take nepravidelne, aj ked ja mrnusa uz citim skoro stale, ked si chytim brucho, ale nehybal sa aj dva dni a potom to prislo 😉

sara333
15. sep 2008

ja som tiez mala dokonca tyzden, ked sa maly vobec nehybal.. zdesena som utekala k doktorovi a vsetko bolo ok..doktor hovoril ze je to normalne.vraj maju nasi anjelikovia dni, ked sa nenormalne hybu a dni, ked veeela spinkaju..povedal, ze ak sa nabuduce zlaknem, mam skusit vypit ladovu vodu,vraj to drobca tak kuscok"osviezi" alebo si lahnut na dlhsiu dobu na chrbat, ze mu to zacne potom vadit a hned ti jednu kopne 😉

dobromila
17. sep 2008

podla mna netreba panikarit, pohyby su dolezite az v poslednych mesiacoch. Ved dovtedy je to malinke stvorenie take mini a slabucke, ze aj ked kopka, tak su to vacsinou take nepatrne udery. No a ratat tie pohyby za den, to je podla mna zbytocne. Ved ak som cez den v pohybe, tak si ich niekedy ani neuvedomim, az vecer, alebo v noci, ked som v klude, vtedy je to zretelne, lebo sa sama nepohybujem.

emjee
15. okt 2008

munu • 20tt • Dnes o 19:50
ahojte tehulky, zacala som citit pohyby uz asi pred dvoma tyzdnami, najprv motyliky a zriedkavo, potom to zosilnelo a kazdy den, vcera ma cely den kopalo a otacalo sa hore-dole no a dneska zase strasne malo pohybov som citila, mozno tak 7, 8 pohybov za cely den, aj to o polovicu slabsie nez vcera.. povedzte mi, ktora mate skusenosti, je to moje prve tehotenstvo, tak neviem je to vporiadku, alebo je to normalne, ze citim pohyby jeden den kopanie skoro od rana do vecera a iny den zase prekvapujuco ticho, len tak slabo a malo pohybov za cely den? ak uz tato tema niekde existuje, tak sa ospravedlnujem, ale nenasla som ju a pravdupovediac som znepokojena, lebo neviem, ci je to normalne alebo nie, tak som nedockava, co mi na to poviete alebo poradite......

munu • 20tt • Dnes o 20:00
hm, tak asi mi nikto neporadi a neukludni ma

lulu19 • Dnes o 20:04
mumu ja som sice ete babatko necakala ale viem ze kamaratka mi vravela ze jeden den ju kopkla mala stale a na druhy den len troska tak neviem ale neber toako 100 perc.vec

munu • 20tt • Dnes o 20:18
diky lulu19, aj to je nejaka utecha..uz som hovorila aj so sestrou, tak mi povedala, ze dolezite je, ze ho parkrat pocas dna pocitim, nemusim ho citit stale, ved ono aj spinka... ze aj ona tak mala a uz ma dve zdrave dcerky....

jasom • Dnes o 20:24
mumu : myslim si ze je to uplne normalne ze babetko ta nekope stale v kuse ono i spinka ako si napisala a tiez sa asi unavi, horsie by bolo ak by ti tvrdlo brusko alebo by si necitila pohyby vobec

munu • 20tt • Dnes o 20:28
a co to znamena, ked tvrdne brusko?

kulicka
16. okt 2008

munu, mimi bys mela citit alespon jednou za den (asi 10 pohybu behem 1 hodiny) od 28 tt. Driv je moc malinke, abys mohla citit vsecky pohyby. Proto ho jeden den necitis vubec - pac se hybe uprostred 😉

modicana
17. okt 2008

Ahojte, ja pohyby citim kazdy den, ale niekedy ich je malicko, inokedy strasne vela a obcas to aj poriadne boli! Ale aj tak je to krasne, citit to. Chcela som sa vas spytat, ako je to s tymi 10 pohybmi za den? Babo sa mi vacsinou hybe tak, ze chvilu kopka - aj 10-15 krat a potom spinka. Mame si to sledovat a pocitat? Neviem, ci je to 10x denne (viac kopancekov) alebo dokopy okolo 10 kopancov za den (aj ked napr. vsetky rano?) Asi trosku chaoticka otazka, dufam ze mi rozumiete 😅 Som v 27.tyzdni. Dakujem 🙂

petka_s
17. okt 2008

modicana-
ahoj,ja si tie pohyby vobec neratam..
malicku citim casto,ale niekedy ani nie,tak to berem ze spinka,
alebo sa jej moje hojdanie apobehovanie tak paci,
ze ma nemusi kopat..tak neviem ci stresovat..

annag
17. okt 2008

modicana - je to počet sérií kopania, čiže nie 10 kopancov napr. len ráno. 10 kopancov ráno je vlastne jedna séria.

Ale s tým sa ešte príliš nemusíš trápiť, bábo je ešte dosť malé kopance tlmí plodová voda, ak jej je viac, cítiš pohyby menej. A záleží aj od polohy bábetka, ak je napr. otočné dolu hlávkou, tak kopanie cítiš intenzívnejšie, lebo kope nôžkami do oblasti rebier, kopance nôžkami sú silnejšie než rúčkami. Ak je obrátené bruškom do Tvojho vnútra a teda aj kope dovnútra, tak pohyby tiež cítiš menej. Ono bábo kope, len si to dobre neuvedomuješ, stačí si ľahnúť a hneď ho budeš cítiť, že sa pekne hýbe. 🙂

lyongirl
18. okt 2008

ahojte baby, ja mám taký problém, že som 2x tehu a vôbec neviem, či som už prvé pohyby mala.
Totižto pri prvom tehu som to vedela hneď, lebo som to nikdy nezažila a cítila som to ako bublinky, lenže teraz v 2 tehu som totálne nafúknutá, brucho a žalúdok mi robiia hrozné veci a ja vôbec neviem, či som už náhodou prvé pohyby necítila. Ani by mi to až tak nevadilo, len ide o to, že dr. to potrebuje vedieť a zas tipovať a povedať mu termín + - 1-2 tt je sprostosť, potom to nebude sedieť. No a dnes som mala aj pocit, že by to mohlo byť ono, ale nie som si vôbec istá. Máte niekto takúto skúsenosť, alebo stalo sa vám, že ste nevedeli, že sú to prvé pohyby?
Díky!

dedde
18. okt 2008

Ahojte, ja mam prvé tehotenstvo, nejak teraz by som mala cítiť prvé pohyby, no bojím sa že ich nerozpoznám.
Ako budem vediet, kedy sa hýbe?

lyongirl
18. okt 2008

dedde, ja som to pri prvom vedela hneď, proste je to pocit, aký si nikdy nezažila a určite budeš vedieť, že je to ono... 😉 . Nečakaj naňho a nemysli na to, príde to samo, ja som pri prvom mala okolo 20tt.

Len teraz mi robí brucho hrozné veci a mám pocit, že bublinky cítim stále a aj všelijaké vrtenie v bruchu a..... čakám, že keď to naozaj kopne, tak budem vedieť, že to bolo ono, len či to už nekoplo, ja som si neni istá.. ☹

mima22
18. okt 2008

ahojte.ja som citila pohyby este len asi tak 3krat viac asi nie a uz som v 25tyzdni

dedde
18. okt 2008

dakujem lyongirl, no viem že pri prvom dieťati to príde neskôr takže som ešte kludná

kachlicka
19. okt 2008

ahojte ja som v 19 tt a zatiaľ som pohyby necítila ale už sa neviem dočkať. povedzte ako ste cítili tie prvé, vraj je to len také šteklenie.

jasminka
19. okt 2008

ja som prve pohyby citila az na konci 20 tyzdna, a bol to uplne nadherny s nicim nezamenitelny pocit.. najskor len take slabucke steklenie, ze nieco sa v brusku hybe a nie su to ziadne plyny. no a casom sa to zintenzivnuje a teraz sa babatko prehadzuje hore dolu po brusku a robi take vlnky, ktore je uz aj vidiet

munu
19. okt 2008

KACHLICKA - ja som prve pohyby pocitila v 18.tyzdni a bolo to ako stupajuce bublinky v podbrusku, presne vpredu a dole, na mieste, kde sa nachadza maternica..

lyongirl
20. okt 2008

aj ja som to cítila pri prvom ako bublinky, len teraz pri druhom neviem, kedy to presne prišlo, ale včera a predvčerom už kopkalo viacej, už tak klasicky, tak teraz neviem, aký dátum mám povedať dr......

andula1000
20. okt 2008

ahojte🙂 v ktorom tt ste prvy krat zacitili pohyby babetka? ja som v 8tt 😀 to sa asi este nacakam

petka_s
20. okt 2008

no ja som v 17-18 tt,ale to tak,ze ked som lezala tak som citila ze sa tam nieco deje a o tyzden uz take mierne kopnutia 🙂

mercy
21. okt 2008

Ja uz malé cítim-síce len niektoré kopančeky,ale je to ono🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre