Necítim pohyby bábätka. Mám kontaktovať lekára?

borkax
15. sep 2008

dobry den, som v 20 tt, pred dvoma tyzdnami som zacala citit babatko, ozvalo sa viackrat za den, ale od vcerajska necitim vobec nic, jedno v akej polohe som. som trochu znepokojena. mam zavolat lekarovi alebo je to v poriadku? ziadne silne pobolievanie brucha nemam, len sem tam nejake slabe pichnutie, ale to mam uz dost dlho a podla lekara je to tym ze rastie maternica. cely minuly tyzden som mala nadchu a bolenie hrdla, ale nebrala som lieky, len som kloktala a naparovala sa. pocit takej lahkej nevolnosti a unavy mam od zaciatku tehotenstva az doteraz. mam sa kvoli tomu neciteniu pohybov znepokojovat? kedy mam volat lekara? dakujem za radu.

tepka
15. máj 2011

@borkax ja som v 19tt skoro a tiež necítim ☹

rabiva
30. máj 2011

hello, cakam druhe babo, mom. som v 32tt a uz niekolko tyzdnov je babo malo aktivne, t.zn. ze aj pocas dna si tak malo kopka sem tam sa len prevali a to je vsetko. Niekedy doslova striehnem, kedy sa pohne. Lezim a cakam. Bola som s tym uz aj u dr, robil mi ultrazvuk, nic zle sa mu nezdalo, vraj kazde dieta je ine. Podla istej web stranky babo prespi teraz aj 95% dna, no u mna to trva uz niekolko tyzdnov.
Vsade len citam ako drobci kopu, vrtia sa, vystrajaju, a moje nic 😨 😒 sem tam nieco, ale urcite to nie je v silnej intenzite. Mam sa znepokojovat, alebo je ten nas drobec proste "vegetak"?

lenkalienka25
6. sep 2011

@rabiva ahoj chcem sa opytat,ci si tie pohyby citila stale take slabunke,lebo mam ten isty problem ako ty,dakujem

gazovicka
6. sep 2011

@lenkalienka25 ahoj.. zapojim sa .... ja mam tento isty problem... v sobotu som chcela ist uz na pohotovost 😀 , ale som si to rozmyslela na poslednu chvilu, ze este chvilu pockam, lahnem si a ked sa nepohne do hodiny, tak idem... chvalabohu sa pohol.... ale tiez je to lenivec ,... niekedy sa mi len na brusku spravi tvrda gula, co viem, ze tam asi ma nejaku cast tela, a ze sa asi pretocil, niekedy cele hodiny nic necitim.... ale potom prisli 2 dni, ked som ho citila kazde dve hodinky, sice slabsie, ziadne velke kopance, ale citila som... a takto sa mu striedaju dni... aktivita, klud...

lenkalienka25
6. sep 2011

@gazovicka no toto mam ja presne,doslova cakam kedy sa mi na tom bruchu nieco pohne🙂ale tak hadam to nieje niz zle

rabiva
7. sep 2011

@lenkalienka25
@gazovicka dievcata aby som vas upokojila, vase babetka su proste kludne 😉 tak ako som pisala vtedy v tom prispevku a veruze som sa pre to dost trapila, nastastie je vsetko OK, drobec je aj po narodeni velmi kludnucky a dobrucky, klopeeeem nech to nezakriknem, ma zatial len 5t ale takyto je uz od narodenia, tak hadam mu to este nejaky cas vydrzi 😎 nie je vobec nervozny, ci uvrestany ... tak si myslim ze ak su dietatka v brusku kludne, budu aj po narodeni... moj porodnik mi povedal ze "pohyby su cisto subjektivny pocit" kazdy to vnima inac 😕 ci su silne alebo slabe... ale my zeny vieme ako to citime ze? 😅 ked mate pochybnosti, radsej zajdite na utz nech sa dr pozrie, ale verim ze su babetka v poriadku... sestricka na poradni sa smiala, ze co chcem ved to je chlap, proste lenivec 😀 a ako vidim aj vy obe cakate chlapcekov
v porodnici so mnou lezala ina mamicka, kt. som sa pytala aka bola jej dcerka v brusku a ona ze veeeelmi aktivna, hlavne ku koncu tehotenstva... a veruze hned 2.den narodeni ked uz boli spolu na rooming-in vrestala a plakala cele hodiny, aj v noci, nedala sa utisit ani po krmeni 😒 a moj drobec sa napapal a kludnucko spinkal dalej 😉

lenkalienka25
7. sep 2011

@rabiva tak hadam aj u nas to bude takto,dakujem pekne za odpoved 🙂

gazovicka
7. sep 2011

@rabiva potesila si ma 😀

fixka
18. sep 2011

Ahojte. Som v 38tt a chcem sa spytat, ci mate niektora skusenosti s veľmi bolestivymi pohybmi babatka v oblasti mechura. Stava sa mi to hlavne vecer ked je dietatko zivsie. Boli to dost intenzivne, akoby sa suchalo hlavickou o mechur. Taka ostra prenikava bolest. Celkovo je vecer take divsie...🙂 Ak mate skusenosti budem vdacna za info.

zuzana1104
7. okt 2011

ahojte baby. chcela by som sa vas spytat som v 5mesiaci dietatko zacalo kopat uz ked som sla do piateho mesiaca citila som ho kazdy den ale teraz mam aj obavu kope coraz menej niekedy mam pocit ze ani nezakope .na poradnu idem az o 2tyzdne prosim odpiste ci to je normalne.
dakujem 😒

amouramour
7. okt 2011

ja som v 22tt, babatko sa skoro vobec nehybe, teda ja o tom neviem...ale podla ultrazvuku je ok aj vsetkeho🙂niekedy clovek proste pohyby neciti a dietatko sa hybe itak...

zuzana1104
7. okt 2011

@amouramour tak sa nemam coho bat 🙂))) kedy mas termin?

amouramour
7. okt 2011

ja mam 14.02:)a ty?

nikolet_89
7. okt 2011

ahojte maminy, ja som v 20 tyzdni a toto je asi prvy tyzden co malinku citim...akoby bublinky, alebo rybycka co tupo udiera o moje brusko, krasny pocit 🙂 ale stale je tych pohybov malinko, ale asi sa dockam viacerych...termin mam 20.2.2012 🙂

zuzana1104
7. okt 2011

@amouramour ja mam 7,2 alebo 9,2 🙂 je to chlapcek jakubko bude to prvorodenec a ty ?vies co to bude?

zuzana1104
7. okt 2011

@hathor1231 idem skusit uz necitim zeby drobec kopal tak ako pred dvoma dnami

amouramour
7. okt 2011

@zuzana1104 ja mam dievcatko🙂Paulinka🙂

gabinecka_
9. okt 2011

@amouramour aj my máme dievčatko a termín pôrodu presne ako ty 🙂

amouramour
9. okt 2011

@gabinecka_ blahozelam🙂snad pri dnesej situacii v zdravotnictve aj budeme mat kde rodit🙂

gabinecka_
9. okt 2011

@amouramour nestraš 🙂 Nikdy nie je tak zle aby nemohlo byť ešte horšie 🙂

katkamyska
10. okt 2011

ahojte, no ja som 20tt a tiež budem mať asi lenivé bábätko 🙂 tiež sa mu nechce hýbať, asi po ockovi 🙂

haski
14. okt 2011

Prvé pohyby som citila v 17.tt len 2 dni. Teraz už štvrtý deň nič necítim. Veľmi ma to znepokojuje. Stale sa sledujem - snažím sa pocítiť aspoň slabé pohyby. Je to moje už štvrté tehotenstvo takže, si myslím že rozoznať pohyby dieťaťa od pohybov čriev viem rozoznať. No môžem sa aj mýliť. Moje prvé bábo zomrelo v brušku v 36.tt. Viem ake je to necítiť pohyby, preto sa bojím, že sa to zopakuje (len trochu skôr/

denkadenka
14. okt 2011

ahojte, ja som citila prve pohyby ked som bola 20tt a to iba take slabucke a vzdy iba vecer, takze nic si z toho nerob vsetko je OK. teraz som v 25tt a babetko citim parkrat za den skor je take kludnejsie aj tie kopanceky co citim teraz su len asi ako sa iba otaca lebo su take chvilkove, asi mame malu lenosku 🙂

gazovicka
15. okt 2011

@haski a preco nezajdes k doktorovi? ved kazdy musi pochopit, ze sa bojis po svojej skusenosti? ja by som na tvojom mieste tak urobila a budes kludna.... 4 dni je dost... neviem, v ktorom tt si , ...

nikolet_89
28. okt 2011

ahojte maminky aj ja sa chcem u vas uistit ci je vsetko tak ako ma...som v 24tt a zda sa mi, ze malinka sa menej hybe, ale predsa v poslednej dobe som bola aj v strese a teraz som chora myslite, ze je to ok?

li_la
28. okt 2011

@nikolet_89 Myslím, že je ešte malinká, ja som vtedy niekedy necítila aj celý deň... Keď je bábo väčšie a nehýbe sa, tak vtedy by si to vyžadovalo väčšiu pozornosť. Ale pre tvoju spokojnosť skús aspoň zavolať dr. a opýtať sa ho, čo si o tom myslí, či sa pre istotu nemáš zastaviť. Radšej ako keby si sa potom mala trápiť celý víkend, či je všetko ok...

nikolet_89
28. okt 2011

@li_la asi pockam do pondelka, lebo predsa malu citim, len menej a to tiez podla mna nemusi nic znamenat, ale idem dnes k lekarke a ak by nieco tak k nemu skocim je v rovnakej budove

li_la
28. okt 2011

@nikolet_89 No vidíš, tak sa neboj. Držím palce

nikolet_89
28. okt 2011

@li_la dakujem ti 🙂

ajuska3012
15. dec 2011

ja sa uz nejaky cas tesim ze zacitim pohyby nasej malej a stale nic :( len take uplne slabe a citim ich len ked som v klude a lezim,a tak rada by som uz citila nejke kopanceky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre