Necítim pohyby bábätka. Mám kontaktovať lekára?

borkax
15. sep 2008

dobry den, som v 20 tt, pred dvoma tyzdnami som zacala citit babatko, ozvalo sa viackrat za den, ale od vcerajska necitim vobec nic, jedno v akej polohe som. som trochu znepokojena. mam zavolat lekarovi alebo je to v poriadku? ziadne silne pobolievanie brucha nemam, len sem tam nejake slabe pichnutie, ale to mam uz dost dlho a podla lekara je to tym ze rastie maternica. cely minuly tyzden som mala nadchu a bolenie hrdla, ale nebrala som lieky, len som kloktala a naparovala sa. pocit takej lahkej nevolnosti a unavy mam od zaciatku tehotenstva az doteraz. mam sa kvoli tomu neciteniu pohybov znepokojovat? kedy mam volat lekara? dakujem za radu.

bevab
1. dec 2008

Ahojte,dievcata uz na konci tehotenstva. Ako casto citite pohyby babatka ? Lebo ja som v 39tt, ale pohyby citim velmi velmi malo. Dnes snad 2-3krat. Je to normalne ?

jarus1
1. dec 2008

ahojte dievčatá, píšete tu o pohyboch, ktoré sú a niekedy nie sú. Ja mám taký problém, že sa mi zdá, že moje dievčatko vôbec nespí. Za celý deň ju stále cítim a navyše robí hrozné prudké pohyby.ˇJe to normálne?

majandra
1. dec 2008

ahojte dievcata, tak ja citim pohyby stale, akoby mi islo malicke vyskocit z brusnej dutiny. Opytajte sa na to svojho gynekologa, ci je to normalne....budete si istejsie....

martinka17
2. dec 2008

bevab
no všade sa píše, že to nie je v poriadku, ak často necítiš pohyby, hlavne ku koncu, skús zavolať svojej lekárke. Ja som necítila asi tak do 28tt skoro vôbec pohyby....často len 2-3 denne. ALe teraz sa ozve krpček častejšie.

aneta10
2. dec 2008

ahoj jarus tak ja mam presne ten isty problem ako ty, za cely mesiac mi maly nespal ani chvilu, ked ho necitim tak maximalne 10min, ale to uz je fakt maximum, mam pocit ze mi cez brucho vylezie von. som v 30 tt a mam uz dve deti, ale take nieco som nezazila ani s jednym, zajtra idem na poradnu tak sa na to spytam lekara, lebo uz mi to neda.. a to nepijem kavu, ani nefajcim, nedrogujem tak nechapem preco je to male take nepokojne.. 🙂

jarus1
2. dec 2008

ahoj anteta10...som rada, že niekto existuje, kto má podobný problém. Napíš prosím potom ip čo ti na to povedal lekár. Ja som sa tiež pýtala a povedal mi, že nezistil žiadny problém, tak to problém nie je. Ale ved ten drobec musí predsa niekedy spať!!!

aneta10
2. dec 2008

ved prave, malo by prespat vacsinu dna, ale tie nase su asi vynimky.. no uvidime, hlavne klud, dufam ze to bude v poriadku a som zvedava co mi na to povie moj lekar, asi na mna bude pozerat ako na vola ked mu poviem ze za mesiac som este nezazila aby moje babo spalo..

dendika
3. dec 2008

Ahojte dievčata, neviete mi prosim poradit, nase malinke už asi tri dni citim len dole v podbrušku, akoby kopkalo niekde dovnutra v oblasti panvy, niekedy mam dokonca pocit akoby ma kopkal do konečnika...neviete mi niektora poradit či je to normalne? som v 29 tt. dakujem

martinka17
3. dec 2008

dendika
môj krpček stále kope všade inde ako ostatné bábätka...tak to iste bude normálne 😀 Ja nepoznám klasické kopance, skôr také "mexické vlny", často práve kopká do konečníka, do močového mechúra....ale nikdy som ešte nevidela kopanček na bruchu ako iné maminky 😠 😀 Ja hovorím ,že sa mrví a nie kope...ale moja doky povedala, že dôležité je cítiť pohyby 😵

dendika
3. dec 2008

dakujem martinka17, som rada, že aj niekto iný ma podobne pocity, hej ja niekedy tiež necitim kopance, ale len akesi pohyby, ale tiež mi doktor povedal, že je doležite citit pohyby, nemusia to byt prave kopance 🙂

martinka17
3. dec 2008

😀 😵 😵
Ber to tak, že sú obidve lenivé, naše babetka.

munu
15. dec 2008

aj vas babo kope niekedy akoby do konecnika aj do krcka?
Mne sa babo nejako otocilo vcera a odvtedy mi kope aj do krcka, tak je to dost neprijemne... aj do konecnika a mechura 😠
doteraz kopkalo pekne hore nad pupkom, ono sa stale tak otaca hore dole, co som si vsimla, stale po paru dnoch sa otoci zase inak.. aj vy tak mavate? Zajtra idem aj tak na poradnu, tak sa opytam sestricky, ale som zvedava uz teraz

munu
29. dec 2008

ahojte buduce mamicky 😉 mate niektora takyto problem ako ja, ze citim poslednych par dni mozno 5 dni, neviem presne pohyby v strede nad pupkom ak lezim na chrbte alebo bezne, ked robim hocico ine aj na pravej strane uplne niekde naboku, skoro az vzadu, ale nie na lavej strane?
Normalne necitim pohyby na lavej strane, len na pravej az skoro vzadu alebo niekde hore nad pupkom tak v strede ako je linea negra... je mozne, ze babo je uz otocene v jednej polohe, alebo je natolko velke uz, ze sa neotaca uz tak ako doteraz? Rozmyslam nad tym a neviem si to inak vysvetlit len takto... je to mozne?
Na poradnu idem 6.1.2009...

baskaj
29. dec 2008

no, munu, veru ti ja neviem poradiť. ja malé cítim dosť často a skoro všade. momentálne teraz mi už 10 min totáne mixuje celým bruškom 😀 a to som v 30tt.
ináč, dnes ma 1.krát koplo tak veľmi silno (al. na takom mieste), že ma to fakt poriadne zabolelo. až som sa musela prikrčiť a povedať si "au!" aj keď kope celkovo dosť silno, toto sa mi stalo dnes 1.krát.

munu
29. dec 2008

dakujem baskaj... no ja dufam, ze je vsetko vporiadku, na poradni mi povie moja midwife aj v akej polohe babatko lezi, tak uvidime... som zvedava, podla mna je len velke a uz sa neotaca tak uplne na vsetky strany...
Potom dam vediet oki?

baskaj
29. dec 2008

oki! 😉

jarka82
30. dec 2008

ahoj munu ja cakam dvojicky a tiez vecinou pohyby citim na jednej strane na pravej 😒 a do poradne idem tiez 6.1.2009 😀 kde presne si? ja v uk v omaghu

munu
30. dec 2008

Jarka82 = ja som v Gloucestri, tiez v UK... Ty uz tiez nepojdes na ultrazvuk, ze?
Mne sa to nepaci, ja by som rada isla este na jeden uzv... teraz sme sa prestahovali do inej dediny, ale tiez spada pod Gloucester, tak dostanem inu midwife, lebo ta moja je nejaka taka cudna... nieje zla, ale nieco mi na nej nesedi... akoby si len robila svoju pracu a nic viac... ja som tiez chcela dvojicky 🙂 a mame nakoniec len jedneho huncutika... teraz posledne dni je nejaky lenivy... len sa otaca a mrvi, uz nekope velmi casto ako predtym... mozno je to uz to spomalenie pohybov co by malo prist po 30.tyzdni... uz sa tesim na poradnu, aj trosku bojim, dufam, ze je vsetko vporiadku...

majka0608
30. dec 2008

ahojte som v 31 tt,pohyby citim pravidelne ale vecsinou len na jednej strane brucha na pravej myslite ze je to normalne

jarka82
30. dec 2008

munu nie ja chodim na uzv kazde dva tyzdne koli tomu ze cakam dvojicky no my sme chceli len jedno a budeme mat dva 😎 neboj urcite bude vsetko ok neboj,ty aspon vies pohlavie nam moj porodnik nechce povedat za nic na svete a tu asi 3D ultrazvuk asi nie je...

palculienkkka
17. feb 2009

jarka cítiš pohyby obidvoch drobcekov ? ja stále cítim len jedného ..beruška asi 24 hod. v kuse spinká ... 🙄

petra1985
18. feb 2009

majka to je normalne hlavne, ze ich citis 😎

deniskajakubko
28. mar 2009

ahojte, chcem sa spýtať, ohľadom pohybov bábätka, som v 30tt a pohyby cítim veľmi málo max. 2-3x za deň. Mám z toho strach, ale pri prvom keď som čakala, tak som tiež skoro vôbec celé tehotenstvo necítila pohyby. Tak teraz neviem, či to je podobné tehotenstvo tomu prvému, alebo sa niečo deje

eja136
30. mar 2009

ja som v 29tt a svoje bábo cítim skoro stále. niekedy v noci nemôžem spať, pretože vystrája.
je to niekedy až komické, hlavne ked sa mi rozťahuje na celé brucho, mám pocit že je dlhé pol metra a preťahuje si všetky hnátiky. no a niekedy sa aj ja čudujem, či by si už nemala oddýchnuť. 😔

liki205
31. mar 2009

A to bublikonkovanie čo spomínate, to je niečo také že ako keby ste cítili, že máte v bruchu vzduchovú bublinu, ktorá sa tam ako keby praskne??, alebo ako sa to prejavuje? ☹

fatimuska
31. mar 2009

Ja som pohyby bábatka vôbec neregistrovala...asi až v 5 mesiaci, ale že vraj u prvorodičiek je to bežné 😵

danu
14. jan 2010

bibinocka • 26tt • Dnes o 12:52
Ahojte chcem sa spytat ci uz ma niektora z vas tieto skusenosti.Som v 25.tyzdni a uz druhy den necitim poriadne pohyby a ani kopanie.Inak mam vsetko v poriadku,len sa velmi bojim o nase prvorode babo ☹ Prosim poradte mi niektoco mam robitdakujem.Katka

barbina182 • 36tt • Dnes o 12:54
kati zavolaj dokimu akmas cislo,,,ale necitis ani celkom slabe...skus silahnut a popocuvat...

katka22r • 40tt • Dnes o 12:57
kati ak necitis ani mrvenie hned k lekarovi necakaj na tisice odpovedi to ti zaruku neurobi,pokial ale citis pohyby aj ked slabe je to oki aj ked je len mrvenie ja som to tiez mala v 25tt ale skus este nieco sladke alebo teplu nie horucu sprchu nohy hore a pockaj pokial nic bez ku gynek

matka331 • 37tt • Dnes o 12:59
bibinocka ....alebo sa napi studeneho pomarancoveho dzusu ja ked som necitila pohyby tak som sa napila a ono sa rozsantilo....

xpetka1x • 1d, snž • Dnes o 13:02
no ja by tebou ak nic necitim sup k dokimu to neni sranda aby si si to potom nevycitala ak sa daco stane.. co dufajme ze nie.. ja ked som si zacala hladkat brucho tak mala jned zacala odpovedat tak tak som ju kontrolovala stale ale zeby dva dni nic to sa nestalo ja som kontrrolovala aj 100 krat za den

janka1224 • 30tt • Dnes o 13:03
Ja som mala tiež tento problem. Ľahľa som si na pravy alebo ľavy bok, ukľudnila sa, priložila ruku na bruško a skušala som zachytiť aspoň mrvenie. Vždy sa mi našťastie podarilo citíť mrvenie, keď už nie nejaký pohyb. Hlavne zostaň v kľude ak budeš mať akékoľvek pochybnosti, radšej hneď k doktorovi. Katka predo mnou má pravdu tisice odpovedi ti zaruku neda... Takže ak žiadny pohyb radšej k doktorovi.. ☹

bibinocka • 26tt • Dnes o 13:04
A neviete kolko hodin zvyknu spynkat?

vefi89 • 2d, 34tt • Dnes o 13:05
bibi, je to individi 😉

barbina182 • 36tt • Dnes o 13:06
j asom citala ze 22ho a 2hod bdie

vefi89 • 2d, 34tt • Dnes o 13:07
a radšej dvakrát zbytočne, ako raz neskoro

katka22r • 40tt • Dnes o 13:09
bibi davaj daco sladke a necakaj

domeli • Dnes o 13:16
bibinocka, prikláňam sa k vefi89 - je to individuálne. Dokonca v literatúre sa píše, že obdobia horúčkovitej aktivity sa striedajú s obdobiami pokoja - možno má práve toto obdobie. Až od 28. týždňa vraj je potrebné sa denne sledovať. Ale pre pokoj duše, brnkni doktorovi, ak žiadne z rád ostatných báb nezaberú.

lucka.adis • 1d, 36tt • Dnes o 13:27
Ahoj bibi, tady je odkaz na pohyby miminka, jinak bych určitě na nic nečekala a zavolala dr.
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/vyvoj-mimi...

brisilda • 1d, 24tt • Dnes o 13:29
kocky ja mam taky problem ako bibinocka ☹ bola som na poradni a povedala dokimu ze uz pomenej citim pohyby jedine co mi na to povedal bolo ze je este malinke a ja som este malo tehotna aby sa s tym dalo nieco robit 😒 inak ake take mrvenie citim len si teraz nesom ista ci to nesu creva je to slabunke priklanam sa teda k tomu, ze male asi spinka a prechadza kludnym obdobim resp. teraz mam vela prace a asi to tak velmi nevnimam lebo ked sme boli na poradni a cakala som v cakarni tak som pohyb citila 😀 inak o pomarancovom dzuse som tiez citala ze pomaha rozhybat babo no ja pomarance nesmiem ☹ a coko u mna nezabralo male si uz nanu muselo zvyknut 😎

brisilda • 1d, 24tt • Dnes o 13:45
inak bibi moje male sa vrti najcastejsie vecer 😀 zatial mi v noci dava spinkat a obcas sa povrti rano no to je zriekave 😉 no a div sa svete tolko co som dopisala prispevok tak male dalo o sebe vediet 🙂 cize asi len je pravda ze niekedy maju miminka kludne obdobie a pokial nemas bolsti krvacanie krce alebo co ja viem este tak sa nestrachuj malinke ma mozno vela plodovej vody a preto tie pohyby az tak necitis alebo nevnimas 😉 popripade ak mas placentu vpredu 😉 takze ziadne stresi ak sa bojis skus zavolat dokimu a opytat sa ho on ti bude vediet predsalen najlepsie poradit 😉

aanda • 1d • Dnes o 13:50
bibi, ak sa ti to nezda, radsej zajdi doktorovi 😉 za to nic nedas, pocuvnu ho a budes spokojnejsia

lenocka84
17. jan 2010

ahojte
chcem sa opytat ci je normalne ze v takmer 22tt necitim pohyby babatka
dakujem

vibeke
17. jan 2010

mozno ich citis, len ich nevnimas, alebo si neuvedomujes ze je to prave ono... ale v tom tyzdni by uz mali byt pohyby citit..

flamenga
17. jan 2010

lenocka čítala som na nete, že u prvorodičiek sa niekedy môžu prvé pohyby objaviť až okolo 22tt 🙂 takže neboj, je to indi vindi 🙂

a necítiš ani také pukotanie alebo ako keby šteklenie? Mňa napr. zo začiatku tak ako keby šteklilo.. skoro až "pichalo" pri močovom mechúre 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre