Necítim pohyby bábätka. Mám kontaktovať lekára?

borkax
15. sep 2008

dobry den, som v 20 tt, pred dvoma tyzdnami som zacala citit babatko, ozvalo sa viackrat za den, ale od vcerajska necitim vobec nic, jedno v akej polohe som. som trochu znepokojena. mam zavolat lekarovi alebo je to v poriadku? ziadne silne pobolievanie brucha nemam, len sem tam nejake slabe pichnutie, ale to mam uz dost dlho a podla lekara je to tym ze rastie maternica. cely minuly tyzden som mala nadchu a bolenie hrdla, ale nebrala som lieky, len som kloktala a naparovala sa. pocit takej lahkej nevolnosti a unavy mam od zaciatku tehotenstva az doteraz. mam sa kvoli tomu neciteniu pohybov znepokojovat? kedy mam volat lekara? dakujem za radu.

barbyes
12. feb 2010

Ja som tiež začala cítiť pohyby už okolo 16 týždňa 🙂

lutsine
5. mar 2010

Chcem sa spytat,idem v stredu na poradnu a bude sa ma pytat sestricka na prve pohyby, ktory datum mam povedat, ten kedy zacal prvy kopancek(hoci bol len jeden za cely den) alebo ten datum kedy uz babo kopalo cely den? Alebo ako ste vy povedali,kedy ste mali prve pohyby?

brisilda
5. mar 2010

lutsine sestricka by sa ta na pohyby pytat nemala to sa pyta doktor a datum vediet nemusis staci ked mu na poradni povies ze ano uz citim mini pohyby a on to da k danemu tt 😉
inak stotoznujem sa s nazorom , ze internet je obcas prekliety lebo clovek cim menej vie tym menej sa boji ja si nespominam , zeby som pred 7 rokmi takto stresovala koly pohybom proste bola to priroda a na zle veci som ani nepomyslela no podla mna moj doktor ma pravdu niekedy ked sa male vrti o 106 tak to moze byt aj tym ze sa priskrtilo pupocnou snurou ☹ ale samozrejme ze to tak nemusi byt 😉 inak v nemocnici mi bolo povedane ze ked sa babo velmi hybe je to stale lepsie ako ked sa nehybe vobec takze kocky ziadne stresy babo ma obcas kludne obdobie a obcas santi 😉 ja uz som prestala do svojho stuchat lebo uz som prisla na to ze sa budi v pravidelnych intervalov 😉 takze ho cez den necham krasne pospinkat 😀 a vecer ked sa rozkope ho sledujem a tesim sa aky je aktivny 😀

zuzka1008
7. mar 2010

ahojky,
kedy ste začali citiť prvé pohyby?
ja som minuly týž. začala citiť take jemne šteklenie a odvtedy nič ☹
ale dufam, že sa skoro zasa ozve 🙂

brisilda
7. mar 2010

zuzka ja som ich citila v 15 az 16 tt to co si citila ty boli isto pohyby maleho drobceka a nemusis ich citit na zaciatku kazdy den takze neboj 🙂 male ta este bude kopkat a hlavne do rebier 😀

lumimi
10. mar 2010

babulky, mam otazku - moje male sa rozkope vzdy ked idem vlakom - dava tak najavvo ze sa mu to páči alebo že sa mu to nepáči ? obyčajne zvykne kopat až podvečer, ked kukame telku

brisilda
10. mar 2010

lumimi mne logika hovori ze maly je nekludny a kope ked sa mu nieco nepaci ale napriklad to moje sidlo reaguje na hudbu 😉 cize niekedy sa babo musi aj ponatahovat a to ci sa mu to paci alebo nepaci je tazko povedat kedze hybat sa musi 😀 inak ma kope aj ked nieco zjem co mu asi neni po chuti 😀 😀 😀 jazda vlakom je najskor dost hlucna cize mu to moze prekazat alebo sa tak tesi ze od samej radosti v brusku podskakuje 😀

lumimi
11. mar 2010

bris - ja cestujem vzdy EC a tie su tiche, nenatriasaju, takže z hluku to nebude - ale tým druhým ludom co su tam so mnou musim pripadat ako blazon - lebo sa vzdy ticho smejem -to kopanie je fakt vtipne 🙂 musim to viac vysledovat - ale sranda ze auto mu nevadi 🙂

vanilka8
3. júl 2010

ako casto ste citili pohoby v 24 tt ? lebo ja som sa az zobudila ako robilo kotrmelce

lussy007
3. júl 2010

@vanilka8 Ahoj....ja citim pohyby kazdy den... niekedy menej niekedy viac... je to zatial len take mrvenie ale tesim sa tomu

vanilka8
3. júl 2010

jaj lebo ja ich citim kazdy den a to skoro cely den 🙂 neviem ci to znamena ze je babatko spokojne ci nie ked sa toklo prevracia

lussy007
4. júl 2010

@vanilka8 mozno ked budem aj ja v 25tt tak to bude intenzivnejsie 😉 ale urcite spokojne je ..... nase babo reaguje aj na to ked do bruska jemne stuchneme a ono o par sekund kopne spät 😀 je to zlate

vanilka8
4. júl 2010

@lussy007 hej s tym stuchnutim to je pravda 🙂 a mne moj mily nadaval ze co ho budim 😀

lussy007
5. júl 2010

@vanilka8 😀 ved aj mne a potom ked odpoveda kopancekom tak mi visi aj on na brusku 🙂 ved ale ked sa s babom inak neviem rozpravat xixi 🙂

ferjencikova
8. júl 2010

ahojte tehulky,

chcem sa opytat, som na konci 33tt a v posledne dni je moje babatko dost aktivne, najma v noci, niekedy su to prudke rychle kopanceky, akoby chvenie,trasie sa,potom sem tam sa len tak prevaluje ako velka vlna,mam strach ci nie je v tiesni..nepokojne je hlavne ked sedim alebo v noci,ked sa prevalujem a neviem spat..v noci uz mavam bolesti, krize, bedrove klby, hrozne je to stresujuce a neprijemne, asi sa uz velmi pozorujem, zajtra skocim k dokimu, aby sa na mna radsej pozrel..mate aj vy take aktivne babo?dakujem za rady a odpovede.pekne tehulkovanie..

lussy007
8. júl 2010

@ferjencikova ahoj tak ja tak daleko este niesom ale urcite to nebude nic vazne.... uz tam ma asi malo miestecka 😉 ... drzim palce aby si zajtra u dokiho dobre dopadla

nibiru
8. júl 2010

ferjencikova neboj zachvilu sa budes bat preco kope pomenej ako je taketo teplo mne uz kope menej predtym bolo dost aktivne teraz uz treti den ho aj budim ci je vsetko ok uz viacej spinka a ma nenej priestoru teraz uz len sem tam vytlaci nozicku alebo zatlaci na rebra a branicu 🙂 ale vecer mu aktivita ostala aj teraz ked sedim tak ma tlaci do rebier ani nie kope ale len tak zatlaci 🙂

mircalla
8. júl 2010

@ferjencikova neboj, to je normal, mam to iste
ono sa kopance zmenia na take prevalovanie sa a rozne ine pohyby, segra mala to iste
moj je hyperaktivny este aj v 37tt, vcera som mala kontrolu a vsetko bolo ok
on je hyperaktivny od zaciatku, chalani sa hybu viac napriklad

martinka17
8. júl 2010

Všetkým maminkám, ktorých detičku podľa nich aktívne 😀 až príliš by som len chcela odkázať, že si to užívajte 😉 . Je hrozné, každý deň striehnuť aj na najmenšie zachvenie, hľadať cestu, ako lenivca zobudiť, lebo sa dnes ani nepohol 😲 😵

lulu4
8. júl 2010

@ferjencikova ahoj som na tom presne ako ty 😀 😀 v auguste cakame chlapceka a je aktivny az az aspon teeda mega aktivny za posledne 3 tyzdne by som povedala ze sa strasne rozbehol... normalne sa nestiham cudovat, prebieha to u nas ako u teba, uz nekope tak intenzivne ale skor sa akoby vyduva, vlni sa mi brusko a dnes je to napr. cely den ak mal kludnu mozno hodinku inak si dnes uzivam uplne cely den.. asi skusa co tam este zmoze a na co moze zatlacit 😀 ale ja si to vychutnavam aj ked to niekedy zaboli ked na nieco zatlaci, uz to nie je taka sranda ako ked bol mensi...neboj urcite je vsetko v poriadku s tvojim babom, myslim ze horsi by bol opak, keby sa malo hybal...

ferjencikova
26. júl 2010

@lulu4 veru tak, mas pravdu, teraz s odstupom casu mam pocit, ze hoci je malinka velka a vyvija sa s 10dnovym predstihom, dnes v nemocnici na uzv mala uz skoro tri kilka, co je na 36tt viac ako dost🙂, hybe sa stale dost aktivne, vytlaca si miestecko, uz je jej asi tesno, chudatko moje..🙂dufam, ze vam sa tiez dari, a pekne utesene rastiete.ja uz bojujem aj s bolestami, sem tam ako na menzes, ale skor pocitujem roztahovanie panvy a bedier..niekedy je to dost zle, ale doktor vravi, ze vsetko je ok a tym ze som chuda citim to o to intenzivnejsie..treba vraj len vydrzat, tak sa masirujem mentolovym kremom pre tehotne a bojujem...ako ste na tom vy?opatrujte sa,papa

lulu4
26. júl 2010

@ferjencikova no veru uz je tym nasim drobcom asi tesno... ja mam zajtra poradnu poslednu u svojej doktorky tak som zvedava ako sme zase podrastli.. aj CTG monitor mi bude prvy krat robit kde sa sleduju tie kontrakcie maternice a cinnost srdiecka babatka, tak som zvedava... tak ja sa drzim ako sa da, zacali mi clenky opuchat dost ale tlak a moc som mala dobry nastastie minule.. ale teraz uz nejake dva dni bojujem s malilinkymi vyrazkami na rukach okolo prstov, na zapastiach a dlaniach, obcas svrbia a moc mi to scervenie a obcas je pokoj... ale radsej to zajtra spomeniem len dufam ze nebudem mat nejake zle pecenove testy ak by mi brali krv...
to je super ze malinka ti tak pekne rastie a tie bolesti co si spominala ako pri MS tak to som uz mala dva krat, normalne som bola v soku ze co idem dostat MS presne tak som to vzdy mavala ale potom to preslo.... teraz nas uz takyto poslickovia budu navstevovat ved ti signalizuju prichadzajuci porod pomaly...
ty sa mas kedy objednat do nemocky na poradnu prvy krat? a z akeho si mesta nemas to vyplnene ja som len zvedava?

ferjencikova
26. júl 2010

@lulu4 ja som sa vydala do kosic, kde s mojim milovanym aj nadalej zijeme, takze aj rodit budem tu.kedze som koli tym bolestiam bola na par dni v nemocke na infuzie, tak som si uz dajak zvykla na prostredie tej nemocnice a budem rodit tam.je no nova nemocnica kosice.mam tam vybavenu velmi dobru a laskavu doktorku, dnes sme boli u nej prvykrat, na ultrazvuk, zajtra este k svojmu dokimu po vysledky na toho streptokoka a buduci tyzden uz normalne do poradne a na monitor k tej mojej lekarke.mam z nej strasne dobry pocit, same dobre referencie mam o nej, a dnes som sa len utvrdila, ze je fakt spravna zena - ako lekar, ako clovek.tak uvidime ako sa osvedci..a ty si odkial?ako si na tom s vyberom porodnika?pekny vecer prajem,pozdravujem drobceka v brusku🙂

lulu4
26. júl 2010

@ferjencikova to je dobre ze si natrafila na taku dobru lekarku ze mas na nu dobre referencie... ja nepoznam ziadneho lekara a co som sa bavila aj tu na koniku s kočkami tak kazda chvali niekoho ineho na Kramaroch, ja som sa zase vydala do BA takze zijem tam aj tam budem rodit som sa rozhodla pre Kramare, bolo na vyber z troch porodnic... ziadna tu nie je uzasne vybavena ale zevraj na Kramaroch je vela dobrych lekarov tak dufam, ze aj ked nezazmluvnim ziadneho tak natrafim snad na nejakeho dobreho lebo to je dolezite... no sama neviem co ma v tej nemocke caka ale zevraj tam je teraz strasne plno ze aj na vzdycharni ci cakarni alebo ako to nazvat zeny rodili lebo porodne boxy boli plne... tak este snad tych par tyzdnov co sa moj drobcek vypyta von sa tam situacia nejak stabilizuje lebo ze sa zeny tento rok velmi rozrodili 😀

ferjencikova
27. júl 2010

NO, v kosiciach je situacia obdobna.vcera ked som sla za doktorkou hore na porodne oddelenie na UZV, doslova priletela a o 5min uz aj odletela.sekcie, porody, operacie...letne mesiace su velmi silne, treba sa pripravit na natresk asi v kazdej nemocnici v kazdom kraji..vsade je to rovnake, najma co sa tyka poctu porodov urcitej skupiny nasich spoluobcanov..vies koho myslim...tu ich je denne asi zo 10 porodov, nemaju ich kam uz davat..ale vseobecne plati, ze asi viacerym z nas sa viac "zadarilo" za studenych zasnezenych predvianocnych vecerov..🙂)))kazdy sa mi cuduje, ze preco sme si to takto blbo naplanovali, rodit v case dovoleniek, no ale ci si to clovek vie vobec naplanovat???v dnesnej dobe mozme byt rady, ze sme vobec splodili babatko, navyse zatial vsetko prebieha v poriadku..kolko zien by za to dalo vsetko na svete..takze asi by bolo hodne drze este si to aj planovat na "vyhodnejsie mesiace" no nie?a co sa tyka nemocnic, nezostava nam nic ine iba verit, ze dnesni lekari su kvalifikovani a dobri odbornici a ze sa nedostaneme do ruk nejakemu masiarovi, ako sa stavalo este nasim mamam..tak sa spolahni na stastie a ked zacnes chodit do poradne do nemocnice, kludne sa spytaj sestricky ci ti nevie niekoho odporucit a skus za nim zajst do jeho kancelarie, je to len o vasej dohode, nemusis sa zazmluvnovat cez nemocnicu, mozte sa dohodnut osobne, ze sa bude do porodu o teba starat.a potom sa mu revansujes, ci uz dar alebo standardne obalka.co si dnes nezaplatis, to nemas.alebo si nehladaj nikoho a nechaj to na nahodu, vela pripadov som pocula, ze to tak nakoniec dopadlo omnoho lepsie ako ked si niekoho zajednavali..uvidis sama, daj mi potom vediet.drzim palce.paaaa

ferjencikova
27. júl 2010

joj, inak, toto hore vyssie je prispevok pre lulu4, nejako mi to neoznacilo..

halime
13. máj 2011

Ahojte dievcata, moze mi niekto poradit? Som v 40tt dva dni po planovanom termine a nic sa nedeje. Zacinam sa stresovat lebo maly sa hybe coraaz menej. Neccitim sa zle, nekrvacam, citim len delikatnych poslickov. Moze mii niekto poradit ci to je normalne ze sa dietatko uz vobec nehybe??? Bolo mi pvedane ze by sa malo hybat aspon 10 krat za den tak neviem ci mam panikarit a utekat hned k doktorovi :(
o

heln
13. máj 2011

@halime ahoj, mne to logicky vychádza že už nemá miesto a nemá sa kde hýbať...... teoreticky Ti môžu ubúdať plodová voda, čo by mohol byť problém....... a teraz by si mala už chodiť na kontroly každý deň, nie? neporadím, asi sa len spýtať lekára..... a nech to už máte šťastne za sebou 🙂 🙂 🙂

halime
13. máj 2011

Heln dakujem za odpoved.... No jza zijem v anglicku a tu je to trocha inak. Povedali mi zk dieta nepride v tgermine, caka sa 7 dni a potom je poradna, dalsia konzultacia, ultrazvuky a pod. Aj preto som moc nechcela stresovat. Ubytok plodovej vody som nejako nezaznamenala aj preto som si nie tak ista. Som prvorodicka, nacitala som sa vsetkeho az az tak nechcem zbytocne stresovat a vyvolavat vselikade lebo oni mi tuna povedia aj tak all is ok, everything is fine, a ze to je normalne ......

tinki
13. máj 2011

@halime ahoj, nehýbe sa zrejme preto, lebo už nemá miesto..možno je to aj tým, že sa pomaličky začínajú kontrakcie maternice...ale hýbať sa aspoň občas musí..len sa skús sústrediť..ono si to niekedy ani neuvedomujeme a malé sa hýbe....a čo sa týka tej vody, ak uniká tak, že ti premokne vložka aj keď len intímka, vtedy je dobré ísť. Ak nepremokne, tak je to ok. A ešte: Ak sa ti za hodinu ani raz nepohne, tak tiež bude lepšie ak pôjdeš, nech ťa prezrú. Ak by sa náhodou (dúfam, že nie) niečo stalo, tak by si si to nikdy neodpustila. Radšej počuť 100 Krát its ok, ako raz sorry.
Verím tomu, že je všetko v poriadku.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre