Necítim pohyby bábätka. Mám kontaktovať lekára?

borkax
15. sep 2008

dobry den, som v 20 tt, pred dvoma tyzdnami som zacala citit babatko, ozvalo sa viackrat za den, ale od vcerajska necitim vobec nic, jedno v akej polohe som. som trochu znepokojena. mam zavolat lekarovi alebo je to v poriadku? ziadne silne pobolievanie brucha nemam, len sem tam nejake slabe pichnutie, ale to mam uz dost dlho a podla lekara je to tym ze rastie maternica. cely minuly tyzden som mala nadchu a bolenie hrdla, ale nebrala som lieky, len som kloktala a naparovala sa. pocit takej lahkej nevolnosti a unavy mam od zaciatku tehotenstva az doteraz. mam sa kvoli tomu neciteniu pohybov znepokojovat? kedy mam volat lekara? dakujem za radu.

matulienka.d
21. jan 2010

no presne, moja babika má štikutku aj 3-4krát denne a je to veru smiešne.... 😉
a tie jej pohyby, no koniec sveta.....zo stoličky ma niekedy zdvíha od bolesti, keď sa trafí poriadne do akejkoľvek časti môjho tela.......hehehe............

hathor1231
22. jan 2010

no,baby. moja mala ckala tiez aj 4x denne a bohuzial to vacsinou znamena,ze babuso bude mat reflux 😝 a aj to tak bolo 😲 stukanie bolo zlate, tiez som sa smiala 😀 ale potom uz ani nie 😒 dusievala sa mi kvoli tomu,tie nekonecne revy lebo ju palila zaha a vybiehalo jej 😖 no prosto ma smiech presiel 😒
ale zatim si ho uzivajte 😀 ja som to tiez mala rada 😀

a mala ma tiez kopkala ked som sa najedla 😀 to prestalo asi okolo 25tt a uz ma kopala vkuseee 😀 bola mimoriadne aktivna. vzdy ma kopala nohou pod rebra na tom istom mieste 😅 a ked tak kopala kazdy den,tak to bola hruza 😅 som si muslea data aj paralen aby to tak nebolelo 🤐 a tiez zboznovala moj mechur 😀
takze ja som neriesila,ze by sa mi mala nehybala. a som rada 😀 vzdy ma bud kopala alebo stukala,tak som o nej vedela 😀
a straaasne rada som ju steklila po ritke 😀 ked uz bola vacsia,tak som ju steklila,tukala do nej a ona mi to vzdy vratila 😀

barbyes
22. jan 2010

a to máš odkiaľ s tou štikútkou? ja síce zatiaľ štikútku na mojom krpcovi nepozorujem, ale doktorka mi vravela, že je to úplne normálne a aj mi vysvetlila z čoho to vzniká, ale už si nepamätám. sa mi zdá, že to malo niečo spoločné s pregĺganím plodovej vody, ale istá si nie som len tápam 😕

boise
22. jan 2010

To ze babatka stikutaju je bezne, tak ako pises barbyes, je to preto lebo sa nahltaju plodovej vody. Doteraz ziadna studia nepotvrdila, ze by to sposobovalo reflux po narodeni 😉 Aj ked sa taka poplasna sprava bezne siri 😉

flamenga
22. jan 2010

ja som čítala, že čkanie je pre bábätká dobré, lebo je "tréningom" pre pľúcka, ktoré po narodení musia začať dýchať samé 🙂

lucia169
22. jan 2010

moj prvy syn nestikutal vobec a reflux mal, tak dufam, ze toto druhe ho mat nebude.

barbyes
22. jan 2010

áno flamenga, aj to mi doktorka spomínla, teraz sa mi niečo marí 🙂) nie som až taká blbá 😀
a čo je to vlastne ten reflux? nikdy som to nepočula???

boise
22. jan 2010

Všetky bábätká majú čiastočný reflux – sval uzatvárajúci žalúdok sa nie vždy dobre uzavrie a preto po dojčení často grckajú malé množstvá mliečka. To je úplne normálne. Niektoré bábätká však majú vačšie ťažkosti s refluxom - natrávené mieko spolu s kyselinami sa vracia späť do hltana a spôsobuje bolesti. Takéto bábätká môžu často a veľa vracať, alebo aj nemusia vôbec vracať, ak sa mlieko nevráti ďalej ako do hltana (tzv. tichý reflux). Ak má bábätko väčšie problémy s refluxom, môže byť nespokojné v ležatej polohe, odťahovať sa od prsníka pri dojčení a niekedy môže grckať aj 1-2 hodiny po dojčení. Máva aj časté štikútky.

barbyes
22. jan 2010

fuuh, to je nepríjemné ☹ chúďatká, dúfam, že moje bude OK

boise
22. jan 2010

barbyes v skutočnosti sa to dá prežiť, do tretieho mesiaca to zvyčajne prejde samé... 😉

barbyes
22. jan 2010

tak to hej, 3-mesiace sa zvládnu, ale chúďa malé sa tým trápi ☹

matulienka.d
22. jan 2010

no ja neviem, tri mesiace je dosť dlhá doba, ak by mala mať moja babika reflux... ☹
dúfam, že to tak nebude......a všetko bude OK. 😉

lumimi
22. jan 2010

zdravim, na ten reflux pomáha zvýšená poloha dietata (hlavička vyššie) prípadne ak nie je kojené existuju speciálne "antirefluxove" mliečka ktoré su hustejšie a pomahaju udržat mliečko v brušku - inak reflux je prirodzený (ak toho teda nie je moc) do 6 mesiaca - potom sa už dieta vertikalizuje a neleží tolko.

hathor1231
22. jan 2010

nepisala som,ze je to na 100% ze bude mat reflux. je to pretoze prehlta vodu. ale vela babatiek (skocte na tenu o refluxe) s refluxom ma spolocne prave stukanie v brusku.
dokaze to babuso naozaj nahnevat. je treba s nim manipulovat veeelmi opatrne. a mliecka su a aj ak chcete kojit,tak su prasky,co pridate do odstrikaneho mliecka (par ml),date v striekacke a pokracujete s kojenim.

Neustávajúca štikútka môže byť zapríčinená aj gatroezofageálnym refluxom (žalúdkovo-pažerákovým spätným tokom), ktorý patrí medzi bežné a väčšinou prechodné neduhy. Pri refluxe sa časť potravy vracia do pažeráka a spôsobuje tak bolesť často doprevádzanú štikútkou. K ďalším príznakom refluxu patrí nočné budenie, bolesti brucha po kŕmení, zvracanie a vypľúvanie. Pri podozrení na reflux by ste mali bezodkladne vyhľadať odbornú lekársku pomoc.

shaarka
27. jan 2010

ahojte baby,
znova mam otazku zvedavu... pohyby trosku za posledny tyzden zosilneli, cize som viacmenej spokojna a ukludnena. fakt ten 25tt je nejaky zacarovnay.
este sa chcem opytat, ako tie vase pohyby vyzeraju. myslim to, co vidno aj volnym okom.
ja len niekedy zaregistrujem vypady mojho maleho. vyslovene su to vypady - ako keby mal tik, ako keby mu usla nozka a kopne. len sa mi brucho zatrasie na nejakom mieste - to sa zopakuje tak 1-3x, viac nie.
tak to ma byt?
niekedy mi to pripomina take strhnutie cloveka, ked zaspava, take myknutia...
alebo by sa mal hybat nejak inak? vlacnejsie? plynulejsie?

januska26
27. jan 2010

Shaarka,
no mne pohyby boli vzdy vidiet aj volnym okom, aj ked ten prvy tyzden - okolo 20tt tu boli iba take tukance-mozno tiky-ako ty hovoris...Take slabucke, ono je to este malicke, a aj zalezi od postavy. Ja som bola dost chuda, tak som to mozno citila viacej. A tiez si pamatam na dni, ked som citila pohyby uuuplne malicko, a niekedy uuplne najviac🙂a clovek sa ma z toho vysomarit, lebo ze nie je dobre ani prilis vela, ani malo. Teraz som tiez trosku este v strese, lebo uz prenasam a je uz velke a pohyby su uz len take vlny a niekedy rozmyslam, ci som vobec nieco citila. Uz nech je to vonku🙂
Drzim vsetkym palceky🙂

shaarka
27. jan 2010

takze myslis, ze tie tiky su ok? stacia?
a drzim vam palce! 😵

januska26
27. jan 2010

No myslim, ze je, kazda to citim inak, ale to zatrasenie a tie tiky a tuky-to si pamatam urcite. Ved ked mas pochybnosti, spytaj sa doktora, ale ja si myslim, ze je to ok. Len musis mat tusim minimalne 10pohybov za 12hodin. A uvidis este, ked zacne stikutat-to je trasenie bruska aj 10-15minut🙂)
Uzivaj si to🙂))

shaarka
27. jan 2010

10 pohybov za 12 hodin? 😅
pravdupovediac som ich este nepocitala... 😕

gaby21
27. jan 2010

Shaarka, tak ja som na tm podobne, niekedy su to len take traslave pohyby, akokeby bol prave napojeny na elektricke vedenie, he-he. A tie obdobia kludu su urcite aspon kazdy treti den, niekedy sa fakt ani nepohne. 😅

januska26
27. jan 2010

Shaarka, no ani ja som to nepocitala, ale to asi priblizne vies, ze sa uz veru dost hybal🙂
Ja som tie obdobia kludu nemala tak casto, stalo sa mi to asi tri krat za cele tehu, ze som bola fakt v strese, ze ci sa vobec pohol...:((Niekedy je to fakt na nervy:(

flamenga
27. jan 2010

ja mám niekedy pocit, že sa za celý deň nezastaví (alebo noc 🙄 😀 ) a niekedy fakt striehnem, či sa vôbec hýbe 😕

zuzub
27. jan 2010

tie pohyby 10 za 12 hodín sa majú počítať až od 28tt
náš krpček je tiež niekedy aktívny a niekedy celý deň nič.... doki mi hovoril, že ho nemusím cítiť každný deň ale pohyby by mali silnieť s pribúdajúcmi tt

lenocka84
27. jan 2010

no tak moj maly mi dnes ustedril ovela viac ako 10pohybov za 12 hod
by som povedala ze to bolo 10pohybov za 5 minut
teraz vecer sa naozaj vyblaznil

brisilda
28. jan 2010

kocky podla mna deti nesu naprogramovane stroje ze 10 pohybov za 12 hodin 😠 ano pise sa to v knihach ale ruku na srdce ktora z vas si riadi zivot podla knih ako mame spravne zit??? a ktory rodic vychovava svoje dieta podla knih? ani jeden!!! ono je dobre si ich precitat no kazde dieta je ine tak isto nemozeme chciet od nasich este nenarodenych deti aby sa neustale hybali su deti ktore ssu kludne a su take ktore nevedia co zo sebou ja som nikdy pohyby nepocitala staci mi, ze pocas dna malinke citim a je to OK niekedy ma kope riadne silno inokedy tajk jemne ze ani nevnimam ze sa pohlo 😀

shaarka
28. jan 2010

brisilda, jasne, ved mas pravdu, len potom je tazke sa orientovat, ci sa dieta hybe dostatocne, alebo nie dostatocne a tak treba utekat do nemocky... chapes. 😠

brisilda
28. jan 2010

sharka podla mna aj keby si hned utekala do nemocnice a s mimi by nedajboze nieco bolo tak do 37 tt s tym nic nespravia taka je bohuzial realita ☹ podla mna pokial sa citis skvele a male ta obcas stuchne je to OK 😉

cristins
12. feb 2010

Ahojte dievčatá..chcem sa spítať...Som v 16 týždni tehotenstva a občas cítim v brúšku žblnkotanie bublinky 😀
No možno to znie smiešne ale môžu to byť prvé pohyby???Raz to cítim na boku potom pod pupkom ...a tak....
Ale cítim to iba vtedy keď priložím ruku k brúšku ..pekne ďakujem pekný deň🙂)))

flamenga
12. feb 2010

Ja mám teraz otázku z iného súdka... lebo väčšinou sa tu rieši to, že bábätko sa hýbe málo.... niekde som čítala (prekliaty internet, keby sme nič nevedeli, menej by sme sa báli 😅 ), že ani to nie je dobré, ak sa bábätko veľmi hýbe... že môže mať málo miesta, málo kyslíka.... Stalo sa vám to niektorej? Ja mám už cca tretí deň pocit, že to naše malé šidlo vôbec nespí.... nonstop ma buchnátuje....

Nepanikárim 🙂 len som zvedavá....

sabiatko
12. feb 2010

flamenga, moj maly sa od zaciatku hybe az velmi, naozaj kazdu chvilu, aj si myslim, ze po narodeni to bude velmi zive dieta. doteraz som nepocula, ze by nadmerne pohyby boli zle, no zmysel to dava, ze ked sa neciti pohodlne, tak sa furt hmyri. doki ale zatial vzdy hovoril, ze vsetko je oki, prietoky v 32tt boli ok, tak si myslim, ze to skor vo vynimocnych pripadoch moze byt nieco zle. uzi si tie buchnaty, aspon vies, ze je vsetko ok, len nech sa chlapec trocha vysanti 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre