Neustále obavy a strach počas tehuľkovania

krukky
24. nov 2015

Ahojte kočky, MK je výborná a zároveň veeeeľmi stresujúca ,,vec"...
Rada si prečítam všetky poučné a zaujímavé príspevky a zároveň vždy narazím (chtiac či nechtiac) aj na diskusie a príspevky, ktoré vo mne vyvolaju obavy..
cakam 1, mimčo, chceli sme... ale od začiatku si to neviem naplno uzivat...
1, najskor obavy ci to neni mimomaternicove
2, ked potvrdil doky ze je to v maternici, zase nebolo vidno srdiecko
3, o tyžden bolo vidno srdiecko, ale zase nervy do dalsej kontroly ci je vsetko ok
4, cakala som ze sa to zaciatkom 2. trimestra zlepsi... trosku sa to zlepsilo ale stale mam obavy niekde v podvedomi, kazda diskusia so zlym koncom sa ma dotyka a mrzi ma ...
... ja vieeeem napiste mi ze to neprospieva mne ani mimcu, ale nerobim to zamerne, proste som tak naladena a neviem sa toho zbavit..
Poradte ako si to zacat uzivat.. ako vyhodit tie myslienky totalne z hlavy ak mate nejaky tipy 🙂

tomasko27
24. nov 2015

@krukky Ahoj.Ja som 10r po prvom porode a 8r po druhom, teraz 21tt a mam take obavy a strach ako keby to bolo moje prve.Ja viem obavy budu stale ale to ako keby si o mne pisala.Manzel mi uz zakazal kona lebo ked si precitam daku diskusiu tak uz som v strese a sledujem sa ci nemam dake priznaky,ale uz som si sama povedala ze to nebudem citat.Zo zaciatku bolo tehotenstvo uplne bez problemu, jasne citit ze tretie tehotenstvo uz je to ine, krize ma zacali skoro boliet a tak ale nic strasne.No prisiel 10 tyzden ked som dostala ruzovy vytok,vytok som mala aj predtym a hodne ale nie ruzovy.Zistila ze mam streptokoka a tak ze to moze stoho, vyliecili sme to no o dva tyzdne zase streptokok a zase ruzovy vytok.V 12tt som dostala injekcie fraxiparin a tak kazdy den picham az dokonca tehotenstva a tak preto take moje obavy .

krukky
autor
24. nov 2015

Mate pravdu.. zabudnem na problemy ktore ma od zaciatku sprevadzali...
A skusim pozitivnejsim pristup lebo sa fakt zblaznim ked bude male tu a kym vyrastie :D

anakristina
2. dec 2015

@krukky ja ta uplne chapem.obavy su take normalne.mam taku skusenost ze tie zeny ktore ani nevedeli na co im brali krv a ake vysetrenie im robili boli uplne kludne pocas tehu.tie ktore citali a moc sa angazovali sa stresovali cely cas.lebo vies ze existuje aj to aj hento.ze sa niekomu stalo nieco a co ked.ale fakt je to tak ako vravia baby.necitat smutne pripady a venovat sa prijemnym veciam.

lulu268
2. dec 2015

Ahoj nečítala som príspevky len ti chcem napísať môj postreh. Mám ročného syna a 11 ročnú dcéru. Keď som čakala dcéru nemala som ani len tušenie o internete a podobných vymoženostiach a tehotenstvo som síce ako rizikové preležala v nemocnici zato som ani na sekundu nepochybovala o tom či bude malá zdravá, jednoducho som bola o tom presvedčená. Teraz 10 rokov po prvom tehotenstve som sa po troch týždňoch odhlásila z MK a podobných fór a dôverovala som len svojmu lekárovi a materinskému inštinktu. Nerobilo mi dobre čítať to a zamýšľať sa nad vecami, ktoré aj tak neovplyvníš. prajem ti veľa spokojných dní tehuľkovania a zdravé a krásne bábätko, ktoré ti bude prinášať radosť.

olinkamuckova
3. dec 2015

@krukky ahojky. ja cakam junove babatko a mam presne take iste pocity ako ty. ked ma popadnu take myslienky ci bude vsetko ok atd, tak si vzdy predstavim posledne sono a to malinke telicko a bijuce srdiecko 🙂 mne to pomaha. neboj vsetko bude v poriadku 🙂 hlavne nech je babatko v brusku spokojne. maj je tu tak rychlo, ze sa ani nenazdas 🙂 ja uz sa nekutocne tesim na jun, nech uz je 😀

111mrkva111
2. jan 2016

Ahojte žienky... No stres v tehu no musim sem napísať 😉 dala som výpoved v prci na dva mesiace som brigadovala a v septembri sa tešila na nastup do novej práce... prvý den v praci som mala dosťať :: kamošky:: a nič super test navšteva gynekologa ano začinajuce tehu... po mesiaci zapal močových ciest navšteva urgent... antibiotika.... o dva týždne krvacanie 9tt urgent lieky na udržanie tehu... PN 😀 asi o mesiac zapal dole nejaka infekcia ktoru mám dodnes.... ☹ po dvoch mesiacoch idem do prace kde ma čakala výpoved super... ideme dalej 😎 😝 .. týžden na to zapal pridušiek ATB.... infekcia dolu stale... 16tt pozitívny triple test 1v25 DS.... skoro som umrela...morfologicke sono trisomy test.. výsledok ok čakate zdrave dievčatko... tvrdnutie brucha v 18tt urgent infuzia magnezium.... 23tt dvojdnová bolesť v križoch zas urgent magnezium do žili... som tam ako inventár a ked ma v utorok na gynči uvidi sestrička tak už ma asi ani nezoberie... paradička atk do aprila ak neskončim v blazinci tak bude dobre.. 😉 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂

anakristina
2. jan 2016

@111mrkva111 tie tvrdnutia boli ake caste?ja mam 2-3 za den.a krcok v poriadku?

simculllka
2. jan 2016

@krukky ahoj, ja ti chcem len povedat, ze ta uplne chapem..ja cakam druhe babatko a prezivam to teraz horsie, resp.uzkostlivejsie, ako ked som cakala prvu dcerku. Tiez tu citam hodne tem, problemov a nejedenkrat mam z toho haluze, ze co ked sa to aj nam stane..Ale skutocne, ako ti tu pisu rozne zeny, asi sa treba nad tym povzniest a ja to vacsinou robim tak, ze si zazeniem tie pochmurne myslienky a myslim na to, ze babatko bude zdrave a v poriadku. Neporadim ti nic prevratne, sama sa tym niekedy borim a morim, ale tak to asi patri k tehotenstvu. Bohuzial, clovek vacsinou pocuje viac toho zleho ako dobreho, tak sa nie je comu cudovat. Drzim palce, aby bolo vsetko okej a nech ste s babatkom zdravi.

anakristina
7. jan 2016

@krukky je to normalne.precitaj si knihu secret alebo pozri video a vsetko sa zmeni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre