Opuchnuté genitálie v tehotenstve

ivakat248
15. nov 2018

Vcera ma zacala pichat posva ako keby. Asi 3hodiny v kuse, kym som nesla spat. Rano ma to ako keby troska pichalo a teraz som si vsimla, ze mam tu posvu, ci genitalie ako keby opuchnute. Je to normalne v tehotenstve? Som 23tt. Dakujem!

zuzicka72
15. nov 2018

@ivakat248 ano,je...

gabikaskrabalova
15. nov 2018

@ivakat248 pri prvom tehotenstve som to nepoznala ale pri tomto to mám tiež. Najprv som sa zľakla ale videl ma aj lekar a všetko je ok

nellka21
15. nov 2018

Asi to bude normálne ja som v 32tt a odspodu sa nespoznavam 🤪

ivakat248
autor
15. nov 2018

@nellka21 ja som ale len 23tt....

pininka
15. nov 2018

@ivakat248 v treťom tehotenstve som ju mala brutál opuchnutú, dieťa mi najviac tlačilo tam dolu, ale celkovo je to veľmi prekrvene. Niekto viac,niekto menej

ivakat248
autor
15. nov 2018

@pininka nemusim ist podla teba zajtra k doktorke?

pininka
15. nov 2018

@ivakat248 ja si myslím že nie. Chápem ťa, je keď som sa išla tam dolu holiť a zobrala som si zrkadlo,skoro som odpadla. Ešte som sa aj muža pytala či si nič nevšimol pri milovaní, on že hejz ale tiež to neriešil. Po pôrode to prejde.

ivakat248
autor
15. nov 2018

@pininka ked mna to vcera aj bolelo. Tak neviem... Rozmyslam, ze sa pojdem opytat dr. Ale dr. Mam taku hnusobu, ze mimo poradne uz vidim aka bude ku mne hnusna,ze co tam chcem..... Neviem co robit....

gabikaskrabalova
15. nov 2018

@ivakat248 mňa tiež boli na dotyk takže myslím že to je ok ale určite keď sa ti niečo nezdá, zájdi k doktorovi a nech je hnusný koľko chce. Na to tam je aby ťa vyšetril.

pininka
15. nov 2018

@ivakat248 aj mňa to bolelo aj keď som sa utrela. No uvidis,nič nedáš za opýtanie,ale z vlastnej skúsenosti ti poviem že to bude bolieť ešte viac. Ja som ku koncu už ani chodiť nevedela čo má dole tak všetko bolelo.

ivakat248
autor
15. nov 2018

@gabikaskrabalova ty si s tym sla k dr. ?

ivakat248
autor
15. nov 2018

@pininka tak mna to bolelo aj ked sa neutieram. Aj ked nic nerobim.

pininka
15. nov 2018

@ivakat248 ty musí vedieť či je to neznesiteľné, ale podľa mňa ti nemá na to čo dať. Proste si len ten pocit ešte nezažila.

eliska13
15. nov 2018

@ivakat248 niekedy zvyknú mať ženy kŕčové žily na pošve z toho tlaku chod pre istotu k lekárovi
Kamarátke na to dali detralex

ivakat248
autor
15. nov 2018

@pininka
@eliska13 nie je to neznesitelne. Ale ja som z toho cela nepokojma. Tak ma tu manzel presviedca, ze radsej 100krat ist ako nieco zanedbat.

nellka21
15. nov 2018

Ničoho sa neboj, ja som to mala opuchnuté a z jednej strany dokonca až fialové, pýtala som sa Dr co to môže byť a ona ze aj krcova žila to môže byť, keďže mam hemoroidy od prvého tehu, a teraz mam pocit ze sa mi zväčšili.. Dosť to boli ale tomu pomôže len pôrod si myslím...

ivakat248
autor
15. nov 2018

@nellka21 isla si k dr. hned alebo to myslis pocka do poradne? Ja len, ze co ked je to nejaky zapal, krcok a bla bla bla. Hoci o to moze byt ... Ja sa normalne tej mojek dr. bojim. Uz som sa tam bola na nieco opytat mimo poradne a reagovala hnusne....

jeemima
15. nov 2018

@ivakat248 ja som tiez za, readsej chod zbytocne ako keby si sa mala trapit co to je, ja ako @eliska pise tiez som bola ten pripad tiez mi dali detralex

nellka21
15. nov 2018

Mne detralex vysadila hneď v prvom trimestri že vraj sa nesmie.. Možno i preto mam take boľavé tie hemoroidy.. A povedala ze to nebude vážne ten opuch ani sfarbenie, tiež mi povedala ze sa na to pozrie v najbližšiej poradni..

ivakat248
autor
16. nov 2018

@nellka21
@jeemima
@eliska13
@pininka
@gabikaskrabalova no bola som dnes rano u dr. Nedalo mi to. Spravila mi vyter. A predpisala magnezium. O tyzden mam prist zas. Takze tak. Dakujem baby za podpiru. P.S.: mala som normalne stresy k nej ust. Ale manzel bol taky skvely, ze isiel so mnou a boli ku mne ako med.....

bobricek1979
16. nov 2018

@ivakat248 to isté mám to ale skoro od začiatku

pininka
16. nov 2018

@ivakat248 super, hlavne kľud a držím palce aby to nebolelo ešte viac.

danyb
16. nov 2018

aj ja to mám a to som na konci 13tt.. podľa mňa je to normálne, aj mňa to bolí pri utieraní, je to tam celé prekrvené, a lekár ma pozeral na poradni a nič nevravel, ak by to bolo neprirodzené určite by to nezanedbal, ale dobre že si išla k doktorovi, aspoň sa zbytočne nestresuješ a máš istotu 🙂

nellka21
16. nov 2018

@ivakat248 no vidis.. Snáď to bude dobre, i keď ja mam teraz bolesti hrozne.. 😣😣