Oslabený krčok maternice. Mali ste podobný problém?

snemcurka
6. dec 2006

ahojte baby

som na konci 22 tyzdna a gynekologicka mi vcera zistila oslabeny krcok maternice. Zacala som aj slabulinko spinit. Predpisala mi magnezium 3 x denne a minimalne sa zatazovat. O tyzden ma ist na kontrolu, dufama a modlim sa, aby sa to zlepsilo.
Ma (mala) niektora z vas podobny problem?

zuzu3
6. dec 2006

Magnezium ti pomoze a naozaj ziadnu fyzicku namahu,bude to dobre ak to dodrzis.Magnezia sa neboj,plodu neuskodi a tebe velmi pomoze

ninka1234
6. dec 2006

snemcurka ja som to mala tiež brala som magnezium ale pre istotu my urobili serkláž

peha
6. dec 2006

to magnezko ti pomoze, pisali sme si IP,
kamoska mala to iste s obomi detmi, pri jednom jej robili cerklaz a po nej bola v pohode a doma fungovala s malym este. takze nebojkaj, nejako to zvladneme do konca tehu, len si trochu polezime 😉

bianca
6. dec 2006

snemcurka:magnezko ti pomoze-je to super vecicka. 🙂

mysidlo
7. dec 2006

cauko, mne zistili uvolneny krcok v 28 tt a to som uz bola otvorena na 2 prsty. Ale ako vidis, vydrzali sme to pekne do terminu porodu.
A moj sposob: okamzity nastup na PN a potom predcasny nastup na MD, len lezat, nic nerobit (varili mi buduce babicky, upratoval a nakupoval manzel), brat magne B6 (ja som brala 1-2 tabletky denne do konca 8. mesiaca) a spat hore kopcom (panva zdvihnuta, aby sa babetko netlacilo dole). Denne som si dopriala max hodinku prechadzky, inak som bola stale doma. Je to sice dost o nervy, ale da sa to vydrzat.
Drzim palce 🙂

peha
7. dec 2006

mysidlo chodila si na prechadzky ?? to je super!
pretoze ja tiez nutne potrebujem prechadzky na vzduchu a pohyb kvoli chrbatu. to je jediny pohyb co mozem mat.
ja zatial nie som otvorena, len sa rapidne skratil krcok o 7 mm tak musime tiez vela lezat.
tak prajem dobry a bezproblemovy porod a zdrave krasne babo 😵

mysidlo
7. dec 2006

hej, mala som povolene kratke prechadzky, ked som bola PN a tak som sa ich snazila dodrziavat aj potom na MD, aby som mala trochu pohybu. ale pri akejkolvek bolesti v podbrusku som sa radsej vratila domov.
Diky, dufam, ze porod budem mat v pohode. Ved uz na neho cakam ako na spasenie. Uz sa citim vselijako a hlavne sa neviem dockat toho maleho zazraku. 😅
Aj tebe pekne tehotenstvo. Uzivaj si to, je to nadherne obdobie. 🙂

atevi
7. dec 2006

Okrem mnohych inych tehotenskych problemov som mala aj oslabeny krcok, ktory sa postupne skracoval a otvaral. Okrem toho som mala takmer kazdy den tvrde brucho aj niekolko hodin. Uzivala som samozrejme magnezium. Poctivo som doma lezala od 6.mesiaca a od 8.mesiaca v nemocnici. Bolo to sice nudne a otravne, ale oplatilo sa to. Vedela som, ze to nepotrva vecne a ze o par tyzdnov dostanem ten najkrajsi darcek v zivote.

snemcurka
autor
8. dec 2006

ahojte baby
v tehotenskej knizke mam napisane, ze kcok maternici sa zuzil na 3,7 cm.
Je to velmi vazne?

dorotka
8. dec 2006

snemcurka zuzil alebo skratil? teda neviem ci je to to iste
ja mam 2 cm a lekar povedal ze je to pre mna ok ale zas ja som v 29 tyzdni cize to moze byt prirodzenejsie pre moje stadium tehotenstva
mne pride 3,7 ok len este zavisi aku mas konzistenciu

snemcurka
autor
8. dec 2006

myslim, ze zuzil a skratil je to iste. Ako to myslis konzistenciu?

tonicka
8. dec 2006

snemcurka ja myslim ze je to v pohode 🙂

peha
8. dec 2006

snemcurka - ja som mala 3,4 cm v 19 tt, teraz mam 2,7. kazda maternica je ina. a kazdy rozmer je indi vindi, ved kazda sme ina. dolezity je vyvoj ako to pojde dalej.

dole pridavam text - pisala som do poradne inemu gynekologovi - takze v dalsom prispevku profesionalna odpoved lekara.

peha
8. dec 2006

ODPOVED LEKARA: V23 . týždni gravidity je treba k fyzickému šetreniu a sex. abstinencii pridať aj magnezioterapaiu napr. MaGNE b6 2XLTťBL denne, ultrazvukom sa daju na krčku maternice zistiť zmeny nielen skracovanie (zuzovanie)ale aj otvárania vnútornej bránky a teda tzv. insuficenciu, ktorá môže vyžadovať aj serkláž. Prechádzky nie su obmedzené ale v pohodlnej obuvi najlepšie tenisky, dlhé státie s plným močovým mechurom sa nedoporučuje, kontrola vaginálnehol nálezu minimálne 1x za 2 týždne. Niekedy jde nutná aj hospitalizácia a infúzna liečba.

MOJA OTAZKA:
Dobry den,
potrebovala by som prosim poradit. som v 23. tt tehotenstva a pred par dnami mi gynekolog zistil, ze sa mi stencuje krcok maternice, odporucil mi lezat a klud na lozku. v 4. mesiaci to bolo 3,4cm a teraz to bolo 2,7cm.
(moj gyn. je dobry, som s nim spokojna a dokaze vopred predvidat veci.)
od zaciatku tehu som rizikova, krvacala som, mala som hematom, ktory sa vstreba v 3. mesiaci, krvacanie postupne odznelo. inak som nemala ani nevolnosti ani ine problemy. stale som na PN, az do konca tehu.

moja otazka – co este viac mozem urobit pre miminko, aby som predisla pripadnej cerklazi, aby krcok ostal v takej „polohe“ ako je, napriklad comu sa vyhnut (dlhe statie, cupnutie a pod. - to viem) je nieco, co by som mala este vediet, okrem standartnych informacii, ktore ovladam ? ako napriklad vplyva sedenie – nie dlhe (30 min pri PC), uplne jemne prechadzky okolo panelaku – vzduch atd...

vopred vam dakujem za odpoved.

snemcurka
autor
9. dec 2006

ahoj peha
dakujem ta info, trochu som sa upokojila

peha
9. dec 2006

ahoj, aj mne ta odpoved pomohla, tiez ma to upokojilo.
papa a pekny vikendik 😵

anad
2. jan 2007

Kocky, tiez vam okrem skracovania krcka tvrdlo aj brucho? Mne dnes zase tvrdlo a este ma pobolieva ako pri MS. Myslite, ze je to ok?

alysea
2. jan 2007

anad zbehni zajtra k lekarovi , nech ta prezrie. Mne tvrdlo brusko od 4 mesiaca a brala som magnezium a mala som castejsie kontroly. Radsej nech aj tebe daco da , aby si nezacala rodit . Nie je to tvrdnutie pravidelne ? Ak by si pozorovala pravidelnost , tak hned chod na pohotovost.

anad
2. jan 2007

To mi tvrdne uz dlsie, uz mam aj magnezium aj ine lieky, aby netvrdlo, netvrdne pravidelne, ale asi len vdaka liekom, len dnes sa k tomu pridalo to pobolievanie a to ma znepokojuje 😔

alysea
2. jan 2007

Tak tam radsej zajtra zajdi. Ja som niekedy bola aj dvakrat do tyz. u doktora. Mozno ti treba zvysit davky. Radsej chod , aby s nic nestalo. Budes pokojnejsia, ak budes od lekara pocut , ze je to v poriadku.Bolesti su v podstate prirodzene , lebo ti rastie maternica, ale nemozes sa spoliehat na to , ze to je len tym , obzvlast ked uzivas lieky.

alexandra
2. jan 2007

Tak ja som mala v 22tt 1.5cm a v 39 tiez 1.5cm 😠 Proste od zaciatku problemy problemy a teraz je problem ze krcok nechce pustit a ja uz by som tak radaaaaaa

anad
3. jan 2007

Alex, to si ako ten krcok tak presvedcila? 😀

tinad
24. sep 2009

Mamicky, chcela by som sa spytat, vcera som bola na poradni a doktor mi povedal, ze nemame mat s manzelom pohl. styk, bo sa otvaram.. co to znamena? mozem skor porodit?ale ved to je este skoro, aby som porodila a moc sa bojim o malinke, aby sa mu nic nestalo..poradte mi..prosim

bobacik_29
24. sep 2009

tinad a nedal ti prisny kludovy rezim???

marcela22
24. sep 2009

Tinad a v ktorom si týždni tehotenstva? Máš krček aj skrátený a na koľko je otvorený, nevieš? Možno to máš v tehu preukaze poznačené...a tiež výšku CS.
Ja som mala najskôr placentu praevia, potom mi po 20tt zistili skrátenie krčka z 4,1cm na 3,2cm, takže odvtedy magnézium 3000mg denne (3x2tbl) a zastavilo sa to na dosť dlho, až teraz v 36tt už ho mám 1,6cm a som otvorená na prst...ale zatiaľ to drží. Rozhodne odporúčam nemať pohl. styk, ak Ti nepredpísal magnézium tak si ho nasaď aj sama aspoň 2tbl denne, snaž sa čo najviac ležať s vyvýšenými nohami a nenamáhaj sa! Hlavne nič nedvíhať, neskákať, nepobehovať, vyhýbať sa dlhému státiu... dúfam, že som Ti aspoň trošinku pomohla! A ak chceš pripoj sa aj do témy "skracovanie krčka maternice" tam to viac "žije" 😉

nikushka0
24. sep 2009

ahojte.viete mi poradit? som v 20tt a dnes mi lekarka tiez hovorila nieco o krcku.asi je oslabeny.navyse mi predpisala kludovy rezim a MAGNE B6.Len neviem presne co ten kludovy rezim znamena.to mam lezat doma v posteli alebo mozem chodit na prechadzky???nemam sa namahat a tak???o tych tabletkach som si uz nieco zistila a vraj su ucinne.no a este by som chcela vediet, ci je normalne, ze mi nic o velkosti krcka nepovedala, dokonca ani v knizke nemam nic take napisane, a ani o cs.budem vam velmi vdacna, ked mi to niekto vysvetlite, ak viete o co ide...vopred dakujem...

marcela22
24. sep 2009

Nikushka, v prvom rade Ti poradím nabudúce sa viac pýtať doktorky, aký je nález atď. Je zvláštne, že Ti nepovedala čo a ako a len Ti nakázala kľudový režim a predpísala magne...
Ale kľudový režim som opísala aj v minulom príspevku+prechádzky - krátke a v pomalom (normálnom) tempe sú samozrejme povolené. Hlavne sa nestresuj, určite to nie je také zlé keď Ti nič nepovedala! Nabudúce sa jej spýtaj čo vlastne s tým krčkom máš...držím palce!!!!

nikushka0
24. sep 2009

marcela22, velmi pekne ti dakujem za odpoved...dost si ma ukludnila...nabuduce sa urcite opytam...mam sa ist o tyzden vo stvrtok ukazat, tak mi povie viac...

marcela22
24. sep 2009

Nikushka som rada že som Ti pomohla aspoň trošku a neboj, určite to bude v poriadku! A pýtaj sa vždy keď Ti nebude niečo jasné, oni sú povinní Ti odpovedať a všetko vysvetliť a nebudeš sa musieť trápiť nad tým či je všetko v poriadku. Tehotenstvo ubehne hrozne rýchlo, tak je škoda si ho kaziť zbytočným strachom 😉 Drž sa a ak sa Ti bude chcieť daj potom vedieť ako je na tom ten Tvoj krček 🙂

diapozitiv01
25. sep 2009

Ahojte,
tot moja skusenost s neposlusnym krckom.
Bola som v 30tt ked mi obvodny gynekolog zistil ze mam sopotrebovany krcok 0,5cm a ze som otvorena na 2cm. Poslal ma do nemocnice. Tak som prisla o 2dni na vysetrenie, pocas vysetrenia doktorkou zachytena kontrakcia. Vysledok?
Musela som zostat v nemocke az do porodu, 2 tyzdne nonstop sme boli na infuzkach gynipralu. Potom chvalabohu uz len v tabletkovej forme, lebo moje zily boli hotove. Vydrzali sme to skoro do konca 34tyzdna, potom mi odtiekla plodova voda a to uz sa neda zastavit..
Pohyb bol len na WC, do sprchy a do chladnicky, aj jedlo mi nosili na izbu. Ked som chodila citila som strasny tlak na krcok, myslela som si ze sa to moze hocikedy spustit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre