Oslabený krčok maternice. Mali ste podobný problém?

snemcurka
6. dec 2006

ahojte baby

som na konci 22 tyzdna a gynekologicka mi vcera zistila oslabeny krcok maternice. Zacala som aj slabulinko spinit. Predpisala mi magnezium 3 x denne a minimalne sa zatazovat. O tyzden ma ist na kontrolu, dufama a modlim sa, aby sa to zlepsilo.
Ma (mala) niektora z vas podobny problem?

nikushka0
25. sep 2009

marcela22, jednoznacne, dam vediet..vcera som u lekary zostala v soku, tak som sa nespytala na nic... no a potom mi robila ultrazvuk, a ked mi povedala, ze pravdepodobne cakame vytuzene dievcatko, tak som na to uz ani nemyslela....no nic...tyzden budeme odpocivat a brat tabletky...len tomu stale trosku nerozumiem...nerobim od augusta, tak nechapem, ze mam oslabny krcok...mozno je nasa Simonka prinizko, tak preto je oslabeny...neviem...ale placentu mam vraj vzadu...to je asi normal...vsetko je vporiadku...inac by mi bola povedala aj dalsie veci....a som sa rozhodla, ze vo stvrtok mi na kontrole povie, ze je vsetko v poriadku...citim sa skvelo, tkze co by mi malo byt?

marcela22
25. sep 2009

Nikushka tak to gratulujem k dievčatku 😉 To chápem že potom už si ani nemala slov, keď si sa to dozvedela aj ja som túžila v prvom tehu po dievčatku a keď sa mi malá narodila bola som šťastná ako blcha! Teraz mi každý hovorí že to bude chlapec (ale doktora som sa nepýtala, opäť chceme prekvapko) ale neviem, ja si tak trošku myslím, že to bude dievčatko...ale teraz pri druhom je mi to nejak viac "jedno" 🙂
Ono ten krček ked sa má oslabiť, tak sa oslabý, žiaľ už je to tak. Je to ovplyvnené nielen námahou a pohybom ale aj hormonmi a to moc neovplyvníš. Ale hlavne že sa na to prišlo a postrážia si Ťa 😉
A aj ja som sa cítila super, tiež sa mi nechcelo veriť....ale treba sa šetriť!!!

nikushka0
25. sep 2009

marcela...no jasne, ale setrit sa treba vzdy, nielen pocas tehu....len ma to trosku mrzi, lebo ma nenormalne chytilo varenie...nikdy som rada nestala za sporakom, ako teraz :DDDale na druhej strane, som rada, ze to zistila teraz...nie az dakedy neviem kedy, lebo uz by mohlo byt neskoro..a takto sa da vselicomu predist...mam perfektnu doktorku a verim jej...si vazne velmi zlata, ze si sa ma hned ,,ujala,, ... vazne ti velmi dakujem...som teraz vdaka tebe kludna...

marcela22
25. sep 2009

Nikushka nemáš mi za čo ďakovať, ja som tiež bola doslova vydesená keď sa mi začal skracovať krček a tiež sa našlo pár báb ktoré ma utešovali a hovorili že to bude dobré a ono to našťastie ešte stále ako-tak drží. Verím že to bude aj Tvoj prípad! Som veľmi rada že som Ťa ukľudnila a dúfam, že už to nikdy nebude treba 😉
A s varením mávam také obdobia keď ho milujem a keď ho nenávidím 😀 Ale zrovna teraz idem piesť koláč, malá mi bude "pomáhať" tak tu zasa bude spúšť 😀

nikushka0
25. sep 2009

tak vam drzim palceky, nech sa podari.. potom posli ochutnat...nam tatik uz tyzden slubuje, ze nas vezme do aidy a dnes uz naozaj pojdeme, tak sa tesim...
my spolu este nebyvame, cakame, kym sa ta rodinka vystahuje...asi niekedy v novemri, takze varim pre nasich, ale velmi sa mi to paci..uz sa neviem dockat kedy budem varit pre mojich dvoch hladosov, lebo to co ja pojem za den, by inemu vydrzalo na 2-3 dni...a pritom stale vazim iba 49kg.....

marcela22
25. sep 2009

Nikushka ďakujem koláč sa podaril už je z neho polka fuč. Našťastie som ju nezjedla sama🙂
Teeeda november je blízko a spoločné bývanie bude určite super! A to Ty si také pierko, keď máš len 49kg??? To Ťa pzývam aj do témy "priberanie v tehotenstve" tam máme niekoľko takých pierok 😉 Koľko si zatiaľ pribrala? Teda ak sa môžem spýtať...ja zatiaľ 8,5kg a dúfam, že už "končím"... 😝 😀

nikushka0
26. sep 2009

marcela...mala som 41kg, ked som otehotnela...s mojou vyskou (pribl. 155cm) je to akurat a este k tomu som od detstva sportovala, takze normal...ale vsetci mi hovoria, ze ako som opeknela, ze mi to tehotenstvo prospeva a tak...ja si len myslim, ze trosku pribrala aj na tvari, tak konecne vyzeram ako clovk, nie jak chodiaca mrtvola...:DDD a navyse...tatika mame tiez nizkeho, takze bohvie ake velke busko mat nebudem...
jooj... velmi som stastna, ze cakame babo...o to viac ma mrzi ten krcek...ale vo stvrtok sa spytam lekarky vsetko...uz som si zacala pisat zoznam otazok:DDD
tak sa tesim, ze sa kolac podaril...my sme nestihli ist...:(

sue250
26. sep 2009

baby ja lezim od zaciatku tehu, v 21tt ma podsili krcok som mala 2,7 skratili mi ho na 1,5 a pozrite kde som,beriem magne a musim mat klud ale pre babo vsetko 😉

pralinkaaa
26. sep 2009

sue a ozaj iba ležiš?

tinad
26. sep 2009

Baby, ked mam v tehotenskej knizke CSC:2 co to znamena? doktor mi na poslednej poradni povedal, ze sa otvaram..nic viac mi nepovedal, nedal mi ani magne B6. ja citim stale mokro v posve. Som v 32tt.

miroslava89
26. sep 2009

tinad: CS=cervikalne skore..a vlastne to je nejaky ukazovatel stavu krcka maternice..v 32tt je 2 este dobra za kriticku sa povazuje 3a vyssie..

sue250
26. sep 2009

ano lezim nerobim nic, pribrala som hrozne nemam pohyb ale musim vydrzat pre babo

pralinkaaa
26. sep 2009

tsue ak to ťa obdivujem, od 21 tt ležať fakt poctivo...ale jasné, že kvôli babatku sa to oplatí 🙂 tak už zachvíľku máš aj termín, nakoniec ešte budeš prenášať xixi. nech sa vám darí

nikushka0
27. sep 2009

sue250, tak to je vazne obdivuhodne...a ja sa tu stazujem na kludovy rezim....ci pana...tak sa drzte aj s tym drobcekom...

danielka1982
19. jan 2012

Maminky vie mi niektorá presnejšie opísať ako prebieha serkláž a aká dlhá je približne hospitalizácia?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre