Pohlavie podľa pohybu v brušku

miska1988135
5. okt 2013

ahojte chcem sa spytat, som v 21 tt a citim už od 18-19 tt kopanie. Kopanie je silné stále každý den. Pohlavie este nevieme, ale je možné že by to mohol byť chlapec? Vraj ked je babatko aktívne v brusku tak je možné že to bude chalanisko 🙂 aKé máte skúsenosti vy? 🙂 Dakujem za odpovede

denisenko
5. okt 2013

xi,xi...tak to počujem prvý raz...ale mám dvoch chalanov a obaja mali zo mna telocvičnu..... 😀 😀 😀 😀 😀

pipinka4
5. okt 2013

@miska1988135 ahoj nechcem ta sklamat ale nieje to tak.ja mala aktivne babo a mam doma 4 mesacnu babiznu ;) .sinter uz v brusku a ako 2 tyzdnova mi uz cestovala po postielke a teraz ani nehovorim...hovorim ze moje dieta je na duracel baterky ;) .cize sa na to nespoliehaj.

sabina1975
5. okt 2013

@miska1988135 cakam tretie mimi prvy syn som mala pocit ze sa snazi vykopat z brucha vaha 3200 g 51 cm druhy syn ledva nejak pohyb niekedy aj dva tri dni nic vaha 4050 g 56 cm teraz je to tak ze dva dni za sebou kopka ozaj silno potom den klud zatial vaha v 35 tt cca 3000 g a pohlavie dievca a este pri prvom brusko spicate len v predu ,pri druhom som bola siroka jak putna a teraz zase spicate brusko tak si vyber

miska1988135
autor
5. okt 2013

@pipinka4 nie urcite by som nebola sklamana z pohlavia, aj ked v kutiku duse by som radšej dievčatko 🙂 ale pocula som take reči že to moze byt chlapec a taak 🙂 no ja mam asi hyperaktívne bábo. Strasne to cítim, každý kop, každý jeho pohyb. Sme spolu zosynchronizovaný. Vždy ked mu pustim hudbu, prihovorim sa, hned sa ozve. Ked som štastná, raduje sa somnou (kopká) , ked som neštastná, tak ma bruško bolí a tiež zakope ale z výstrahou akokeby chcelo povedať že mama ukludni sa 🙂 No sranda.. som zvedavá čo to bude

miska1988135
autor
5. okt 2013

@sabina1975 ja mám brusko take okruhle, širšie, nie špicaté. toto je moje prvé tehu. 🙂

beyonce11
5. okt 2013

My sme citili pohyby uz v 15tt babo bolo aktivne kopal fest 🙂 brucho som mala gulate a viac do bokov ako dopredu a podla toho mal byt chlapec aj je mam synceka 🙂

juranka
5. okt 2013

@miska1988135 ja cakam babu a je casto az moc aktivna 😀 aj teraz mam pocit ako keby sa presuvala uplne cela naopak, au 😅

pipinka4
5. okt 2013

@miska1988135 tak je fajn ;) .ono to vsetko aj zavisi ako mas placentu a tak.naozaj o niektorych detoch mamicky ani nevedia a niektore az moc vedia ;) .a zalezi aj ako je babo otocene ci chrbatik dopredu abo dozadu ked ke dozadu tak neni moc citit a ked dopredu citis vsetko :D .nam to vsetko vravela porodna asistentka.najistejsia budes ked ti babatko daju do ruk ;) .

nikuska265
5. okt 2013

Mám doma 1,5 ročnú dcérku,ale čo tá stvárala ešte v brušku, to je zážitok na celý život 😀 , na tie kopance, šťuchance, nikdy nezabudnem, už len na pohľad sa mi vlnilo celé brucho. Takže na pohyby by som sa vôbec nespoliehala, čo sa týka určenia pohlavia, a okrem toho toto počujem prvý raz. už som počula a čítala rôzne tipy pre určenie pohlavia, ale podľa aktivity/pohybov ešte nie. Ono je úplne jedno čo to bude, hlavne nech je to zdravé, je to naozaj to najdôležitejšie. Teraz čakáme druhé, aj ja som zvedavá čo to bude, ale pri každom vyšetrení ma zaujíma len vývoj a zdravie 🙂 Keď tam dr. uvidí čo má, povie nám to 🙂

zuzinka1989
5. okt 2013

u nas v rodine sa tvrdi, ze ked babatko viac citis vpravo, je to dievca, ak vlavo, je to chlapec 🙂 vacsinou to tak aj vyslo 😉

luckamorka
5. okt 2013

ahoj, ja cakam dievcatko a teda poviem ti kope ako o zivot, tiez sa mi casto vlni brucho ze to aj normalne vidno aj cez oblecenie 😀 nemyslim si ze intenzita pohybov by bola smerodajna, skor tak ako pise @zuzinka1989 podla strany, ja ju tiez citim vacsinou vpravo, tam ma vraj hlavicku a niekedy sa mi az uplne na boku vyduje taky hrbol, ked si tam vopcha hlavicku.. takze skor si sleduj na ktorej strane tie pohyby viac citis, ale ani to nie je stopro.. ako tu raz jedna mamicka napisala, jediny 100% recept na zistenie pohlavia je porodit a pozriet sa 😀

katecameron
6. okt 2013

no ja ta tiez sklamem to je blud ze chlapec je aktívnejsi z mojich 3tehot. bola dcera najaktívnejsia a praveze chalani sa menej hybali co dievka stvarala tak to bolo brutal aj teraz je hyperaktívna jak svina 😀 😀 😀 😀 skor som pocula mozno je to povera ale mne to vyslo na ktorej strane mas prve pohyby? na pravo ci na lavo?
@miska1988135

katecameron
6. okt 2013

@zuzinka1989 ano aj u nas to vyslo neviem preco je to tak ale u nas v rodine to vyslo vsetkym zenam povedala mi to moja jedna kamoska uz som to tu niekde spominala ako sa toto ona dozvedela ona mala 2chalanova neplanovane otehot. s 3dietatkom manzel ju nutil ist na interr. no ona nevedela ako dalej ale ked isla ku svojej gynek.a zdoverila sa jej s tym ako muz tlaci nech si to da zobrat ze to bude dalsí chlapec no TATO GYNEKOLOGICKA ju vysetrila a povedala jej hned ze bude mat dceru odovodnila to tym ze babatko sa vyvíja na pravej strane maternice a ze na pravo sa vyvijaju dievcata 🙂 kamoska si dietatko nechala strasne tuzila po dievke 🙂 nakoniec sa jej aj dockala o 9mesiacov sa narodila babizna.Takze to zrejme nebude POVERA ked toto praktizoval DR. v dobe ked este nebolo sono 😉 🙂

zara13
6. okt 2013

@miska1988135 no moje bolo tiez aktivne, a kopalo o 106, a je to baba ako ma byt 🙂 Dokonca co tu dievcata spominaju tvar brucha - mne kazdy vravel ze podla brucha som mala mat chalana.
ale ked je aktivne v brusku - asi take bude aj ked sa narodi. teda aspon u nas je to tak, este aj ked spisa sa hmiri 🙂 a ked je hore - tak sa nezastavi, stale kope, rozhadzuje rukami, aj dr. sa cuduje co to dieta je schopne. 😉

mici0000
6. nov 2013

@zuzinka1989 ja svojho drobca citim skoro vzdy v pravo 🙂 Aste sice neviem co to bude ale uz som rozmyslala ze sa opytam co ma na tej pravej strane ze vkuse len tam citim mrvenie 🙂 ci nozicky alebo hlavicku 🙂

mamjka
6. nov 2013

no tak na mna by to sedelo...maličká bola pokojná 3-4krát na deň kopla a teraz budeme mať chlapčeka a málokedy ho necítim mrviť sa a kopať.... 😉

petka14
27. okt 2014

ahojte, ja citim pohyby vacsinou na pravej strane a hlavicku akoby malo na lavej,este je zle otocene,sme v 26 tt, podla tvaru bruska neviem posudit,takze si myslite ez ak citim pohyby na pravej strane moze byt baba? 🙂

aicha15
27. okt 2014

ja to tiež počujem prvýkrát, my čakámr dievčatko a je aktívna až moc 🙂 najmä v noci do 1nej 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre