Pomohli vám krémy proti striám počas tehotenstva?

mamminka
1. okt 2007

Caute vsetky maminy, zajimalo by ma, ci ma vyznam kupovat si drahe kremy, oleje na zabranenie vzniku strii v tehotenstve? a ake pripravky Vam pomohli, ak teda pomohli....mne bolo od skusenejsich mamiciek poradene natierat si brusko obycajnym mandlovym olejom...ake mate skusenosti vy.... 🙂

daska11
10. feb 2009

Ahojky.Mám dvě děti a během obou těhu jsem si každý večer po sprše masírovala bříško nivea mlíkem a i když jsem měla 17kg nahoře a kluci byli pěkní (4.40 a 4.60)tak nemám ani jednu striuli. Určitě to má hodně do sebe.

zuzana581
10. feb 2009

Ahojte. Mne krémovanie nepomohlo absolútne. Raz som pozerala aj reláciu, v ktorej hovorili, že tam je úplne jedno, či sa krémujete, alebo nie. Ide o to, kolko máte kolagénu. Ak málo, tak máte menej elastickú kožu a strie sa urobia, ak vela, tak nie. Treba zmeniť stravovanie, prímať viac kolagénu.

snezenka123
10. feb 2009

Ahojky tak mě mazání si bříška pomohlo,mazala jsem se tak asi od 12tt,pravidelně 1xdenně,později i 2x denně,(elasti Q,Bonella,Nivea olej,a Babylowe olej proti striím)bříško jsem měla docela velké(viz fotoalbum)a nemám ani jednu strii 😉 Mazala jsem se ještě po porodu asi tak týden. Kamarádka totiž popraskala až po porodu,jak se jí kůže stahovala zpátky...takže mazejte i po porodu,vyplatí se to 🙂

tinusa78
10. feb 2009

Vyborna tema! Nezabranilo, minula som tisice, kupovala som si drahu kozmetiku V...y za 750 Sk a minula som asi 10 baleni. Prsia mam ako slniecka a boky a stehna tiez. Pribrala som za cele prve tehu asi 15 kg, cize ziadny extrem.

wild.horses
10. feb 2009

ja sa sice nenatieram pravidelne. som v 33 tt a zatial nic, ale kedze som pribrala viac nez dost, predpokladam, ze sa strie zjavia, ci uz pred alebo po porode...
je to omnoho omnoho viac o genetike a strkture koze nez o natierani.

sarkal
10. feb 2009

Ahojky já si také myslím,že je to hodně o genetice,tipu postavy atd..Někdo nemaže a nemá jedinou praskinku a někdo maže jako vsteklej a má břicho popraskaný.Já za to dala majlant,vyzkoušela jsem mnoho značek,některé krémy stály několik set korun,mazala jsem i 6xdenně a výsledek,nic moc,břicho popraskaný jako blázen ☹
Ale vůbec to už neřeším,břicho jsem skoro zhubla,strie už blednou a miminko je nejkrásnější co může ženu potkat..
Jinak já za celé těhu přibrala 14kg takže taky žádný extrém a měla jsem popraskaný i stehna na vnitřních stranách a lýtky sice jen málinko ale měla.Všichni se divily,že jsem nepřibrala tolik a mám takový praskliny,no jo,ale to mimčo za to stojí! 🙂

melory
10. feb 2009

sarkal prestne tak......

rubashka
11. feb 2009

Těžko říci, jestli mazání pomohlo, protože nevíme, jak bychom vypadaly kdybychom se nemazaly. Ale mě se strije hodně udělaly už v pubertě. hlavně na zadku a vnitřní straně stehen. Tak jsem si myslela, že mám k tomu sklony a v těhotenství jsem to nepodcenila a opravdu se denně mazala za studena lisovaným olejem a neudělalo se mi nic. Ale asi ¨je to tak, jak říká Sarkal. Ale mazáním se určitě nic nezkazí.

scandya
11. feb 2009

Ahojte ja som v 27tt a mam uz na sebe 16kg, ked som v sprche, tak naposledy pouzijem obycajny kondicioner na vlasy na brusko prsia a boky a oplachnem, vysusim a nakremujem mliekom na velmi suchu pokozku z lekarne. Predpoklady na strie mam po maminke az velke, a od puberty na bokoch uplne malinke mam, no zatial bohu vdaka este v tehu nemam, tak uvidim, ale tiez ma napadlo ako budem vyzerat potom. :D :D :D

bershka
11. feb 2009

ahojte.

ja krémujem a strie nemám. kamoška krémovala 3x denne a strie mala. je to jednoducho v elasticite pokožky

alias313
11. feb 2009

ja som kremovala ako o dušu a mam cele brucho popukane..ide ma z toho rozhodit 🙄 tolko penazi som v lekarni vyhodila za rozne kremy a oleje a kraviny...a doma len natierala, masirovala, suchala aj 4 krat za den.dufam, ze po porode sa to bude dat nejako operacne odstranit, lebo do konca zivota by som tak nechcela vyzerat...

krasulka
11. feb 2009

Ahojte, tak ja som kremovala od uplneho zaciatku tehu a popraskane mam uplne cele brucho..Snad len skusit vela vela pit aby bola koza co najpruznejsia..A tiez si myslim ze to je v genoch..kto ma aku kozu..

cattleya
11. feb 2009

Jsem ve 38.tt a předčasně jsem se radovala, že strie nemám 😖
Dnes jsem objevila, že se mi udělaly trochu od pupíku směrem dolů, před týdnem tam ještě nebyly ☹ Naštěstí to není rozpraskané, jen slabé fialové "žilky," tak snad to časem aspoň vybledne...
A to jsem se mazala celé těhotenství min. 2x denně E-lastiqem, olejem od Weledy a olejem z DM...

deathy
11. feb 2009

Ahoj, já už tu psala, že se mažu vším možným, a udělaly se mi nad pupíkem a vlevo pod ním takový jako pruh..asi jak tam malá hodně strká zadkem 😀
Ale dnes mi máma řekla dobrou věc, vitamín E.. normálně vzala ty kapsle co je bere, píchla do ní jehlou a ten olejíček mi vylila na pupík. A tím si to mám mazat, protože prý když se tenhle E olejíček aplikuje nějakou dobu na jizvu, tak se to zlepší. Tak to budu dělat, mazat si tím ty ošklivácký jizvy a doufat, že až zase shodím těch 10 kg co mám hore, tak snad to nebude tak vidět..

scandya
12. feb 2009

Ahojte, neviem ci teraz poviem blbost, ale kamarat co cvici mi vcera povedal, ze on sa potrhal ako naberal a bral nejake tabletky s vlakninou ci co to bolo a zmyzli mu. ze to brala po porode aj jeho sestra a tiez zmyzlui- hadala som sa s nim ze nieje mozne, ze sa pripadne len stiahli a on ze nie ze uvidim, nemate s tym skusenosti? A oza chirurgicky sa da roztiahnute brucho ako huspeninka odstranit? neviete????

wali
12. feb 2009

scandya - o tom som este nikdy nepocula a asi by som sa s nim tiez hadala, ze to nie je mozne 🙂 v kazdom pripade, keby nieco, urcite to sem potom hod, myslim, ze by sme to vsetky ocenili 😵

fedra
12. feb 2009

ahojte ... ja som poctivo kremovala aj 3x denne. Do asi 30tt som mala dve tenucke ciarocky pod pupkom, nic viac. Posledne tyzdne sa vsak brusko veeelmi zvacsilo a strie mam teda riadne. Urobili sa mi za par dni a stale to pokracuje 😠
A to som za cele tehu pribrala 8kg
to kremovanie u niekoho moze trosku vznik strii zmiernit, no nemyslim si, ze to s tym ma az taky suvis.

scandya
12. feb 2009

ok spytam sa na nazov a dam to sem. Vy sa tiez znamych, sportovcov popytajte ci to fakt funguje.

lienockaa
12. feb 2009

ahojte..je to hlavne v elasticite pokozky a ta je dana dedicne..ja som sa natierala 1-2x denne normalnou enjou pre tehulky, obcas aj nechtikovou indulonou, nijaky drahy krem som nepouzivala..a striu nemam ani jednu..kvalitu koze som zdedila po otcovi, co si myslim, ze mi pomohlo sa striam vyhnut, pretoze mamka ma strii vela..tak nebudte smutne, ak ich ma vasa mamina, este to neznamena, ze ich musite mat aj vy..😉

etnicka
12. feb 2009

Mne sa tiez osvedcila nechtikova indulona, olej proti striam Babylove z DM a teraz najnovsie sa natieram babatkovskym olejcekom tiez Babylove, ten velmi pekne vonia 🙂 a este samozrejme velmi vela pijem, aj to je dolezite. Striu nemam ani 1 🙂 Drahe kremy z lekarne som si kupila na zaciatku tehotenstva 2 a obidva mi smrdeli, dokonca na 1 som mala alergicku reakciu.

pilotka2
13. feb 2009

mazání vůbec nepomůže, ono vlastně jde o to, jak se ti v těle stěpí bílkoviny. když blbě tak vznikají strie. mám to z televize z nějkého pořadu o výživě.

dnada
13. feb 2009

tak musim říct,že já se mazala celé těhu,nejen břicho ale i prsa,boky,spodek zad a nohy a jedinné strie co se mi udělaly tak na prsou a to díky tomu že se mi přes noc po porodu prsa zvětšili víc jak o dvě čísla ☹ jinak nikde ani náznak strií a to sem přibrala skoro 40kilo a ani ne čtvrtina mi zatím zůstala. Jde hlavně o elasticitu kůže,prostě někdo je mít bude a někdo ne a jedno jestli se maže nebo ne. A to o těch bílkovinách teda nevim,nikdy sem o ničem takovým neslyšela 😨

bobaska
21. aug 2009

tiež si myslím, že je to dedičné a ešte to závisí aj od veľkosti baby a postavy maminky, poctivo som natierala 3xdenne od začiatku tehotenstva a do 37 tt som nemala nič, krásne bruško a zrazu zo dna na den totálne popraskané brucho, ale už ako bolo písané to je pamiatka, že v brušku niekto býval 😉 Dúfam, že aspon zblednú

susisus
21. aug 2009

Mne pomohlo a vidim to na tom, ze zo zaciatku som si - z nevedomosti mastila len brusko spredu a na boku nie a na boku sa mi urobila ciarka 😲 a tak uz mastim vsetko a som v poho 🙂 A pouzivam na striedacku krem elastiQ z lekarne, babylove olej z DM a detsky olej. Najviac sa mi pozdava ten Babylove z dm, ale pre istotu dzabem vsetky na striedacku.

bershka
21. aug 2009

ne nezabrani to. ak raz neni koza dostatocne elasticka, tak strie budu. ja som nenatierala a nemam ani jednu

katulka11
21. aug 2009

No u mňa podobne, pri prvom tehu som mazala najviac olejčekom avirilom a potom z DM babylove proti striam a nemám ani jednu striu. Ale po pôrode pri kojení zase utrpeli prsia, tie mi tiež popraskali, ale našťastie to je len bledučké... A teraz tiež mažem poctivo každý večer johnson olejčekom a zo začiatku avirilom.... Našťastie, nemám nič ale do "finišu" ešte ďaleko.... 😀

simona444
21. aug 2009

ahojte,ja tiez brusko natieram od zaciatku poctivo a zatial je ok,ale posledny mesiac sa mi vyhodili strie na stehnach a zadku.. 😠 takze uz aj tie natieram aby to nebolo horsie..asi na tom nieco bude..

majdula
23. aug 2009

Mne to 100 % pomohlo. Mazala jsem poctive bricho dvakrat denne vsim co mi prave padlo do ruky a nemam na nem jedinou carku. Taky jsem myslela, ze mazani je zbytecne, ze bud kuzi elastickou mam nebo ne, ale neni to pravda. Vidim to sama na sobe, vubec jsem si nemazala boky a stehna a ty dopadly moooc spatne ☹

adrolka
23. aug 2009

podľa mňa je to aj genetické,záleží, kto má akú kožu. ja som vôbec nenatierala a nemám ani jednu striu. a to som bola tehu s dvojičkami 😀

lilimonika
24. aug 2009

ahojte kočky, pripájam sa k téme 🙂
ja som sa pri malej krémovala, vlastne používala som detský olej, to je najlepšie a pomohlo mi.kamoška také nepoužívala a mala otrasné brucho..uričte že to pomôže, teraz už čakáme druhé a tiež to isté absolvujem, a cítim keď sa nenatriem tak mi ťahá kožu, pravidelne každý večer natieram olejčekom a keď ešte cítim že je málo tak ešte raz 🙂
s tým nič nepokazíte
mne sa veľmi pekne vrátilo brucho späť, žiadne náznaky tehotenstva 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre