Pomohli vám krémy proti striám počas tehotenstva?

mamminka
1. okt 2007

Caute vsetky maminy, zajimalo by ma, ci ma vyznam kupovat si drahe kremy, oleje na zabranenie vzniku strii v tehotenstve? a ake pripravky Vam pomohli, ak teda pomohli....mne bolo od skusenejsich mamiciek poradene natierat si brusko obycajnym mandlovym olejom...ake mate skusenosti vy.... 🙂

mikat
25. aug 2009

Ahoj, ja si natieram dva aj trikrát denne bruško, zatiaľ sa mi neobjavilo nič, ale pravdepodobne ma to ešte len čaká. Pribrala som už 16 kg....Používam olejček z weledy a mliečko na suchú pokožku garnier.

berus222
25. aug 2009

mne nepomohlo nic. natierala som sa aj olejmi, aj kremom a bola som stale mastna ako hranolka. brucho mi popraskalo az v 36.tt, ked maly klesal dole.

radka12
25. aug 2009

Ahojte, pridávam sa k diskusii. Ja si takmer od začiatku tehu natieram bruško krémom proti striam zn. Elasti-Q. Strie sa našťastie neobjavili. Neviem ale povedať či to bolo tým natieraním, pretože mne sa strie nespravili ani pri prvom tehu a to som sa nenatierala takmer vôbec.

usounek25
25. aug 2009

Ahoj, tak já se mazala od začátku těhu několikrát denně krémem Elasti-Q a břicho mám popraskané šíleně, jak kdybych už měla aspoň děti 3 😒 . Kamoška se mazala občas a bříško ji popraskalo asi týden před porodem, ale ne nijak strašně. Myslím si, že to hodně záleží na genech. Někdo se třeba nemaže vůbec a nemá ani jednu strii. Ten se teda má 😉 .

aanda
25. aug 2009

ahojte, ja sa natieram... brusko a prsia zatial bez strii, ale na zadku sa mu urobili... 😖 v nedelu som ich zbadala, dovtedy nic... vyzera to hrozne,ale uz davnejsie ked som naraz schudla a pribrala, tak sa mi urobili strie na stehnach... tak asi tak 😒

mikat
26. aug 2009

Ahoj, tak už zase píšem....včera ešte doobeda ešte nič a poobede sa mi spravila prvá stria :( nad pupkom, dosť veľká :(...a natierala som naozaj pravidelne viackrát denne

alexandrah
26. aug 2009

ahojte, ja mam take male brucho, a to koncim 6. mesiac, nenatieram sa vobec, podla mna genetika, moja mama nema strie, myslim, ze iba reklama, nic nepomoze, akurat toho viac predaju ... ked niekomu popraska, tak popraska ...

hathor1231
26. aug 2009

babeny,
brusko som velke nemala. z kremu som vyuzila len asi stvrtinku a to len niekedy,ziadne pravidelne natieranie... na bruchu mam jednu malu strijku 😀 viac sa mi urobili po bokoch 😕 ak mastite,tak aj boky a prdelku,aspon miniete krem 😀

nikush4
10. sep 2009

ahooooj, chcem sa spytat... po akom asi case vam strie vybledli?? ja mam davno uz od detstva a tie mam uplne blede tak sa nepamatam ako dlho to trvalo kedze som to ako mala nesledovala 😎 ale teraz sa mi urobili zo zadnej strany kolien na vnutornych stehnach a este viac po bokoch.. natieram sa uz od zaciatku elastiqom ale tak to je geneticky dane takze je jasne ze som sa im nemohla vyhnut..

jenn44
10. sep 2009

no mne strie vyskocili skor ako som zistila, ze som tehotna, a poctivo som natierala, ale nemalo to vyznam... teraz su otrasne, krvave, okolo celeho brucha, na pochve a stehnach... ale nic mi nepomohlo, tajne dufam, ze zmiznu :(

pett7
10. sep 2009

Ahoj, tak já mazala břicho to mám zatím v pohodě, kolem 28tt se mi jich pár udělalo na zadku a na bocích naštěstí nejdou moc vidět..tyto části jsem moc nemazala ☹ Jinak se mi udělaly ještě na prsou a to se mi ani moc nezvětšily...

nice202
8. máj 2010

ani nahodou mi to nepomohlo. mastila a olejovala som sa od zaciatku. zdravo som sa stravovala. niekedy som bola namastena ako hranolka doslova 🙂 a nic. v deviatom mesiaci na konci uplne sa mi brucho totalne potrhalo. vyzera to priserne. zbytocne vyhodene peniaze a mam z toho len nerv. skoda slov. obchodnici sa snazia zarobit. ak sa to potrhat ma potrha sa. ani zdrave stravovanie a troska cvicenia mi v tom nezabranilo. zas mi je luto, ked sa vidim. no co uz

mamutka
8. máj 2010

baby to je aj o genetike, opytajte sa mam ako dopadli. ja som natierala, ale nie moc, kludne len detskym olejikom a nemam jedinu striu. a to som pribrala v tehu 20 kg a este stale nie je uplne vsetko dole, asi kym dojcim, ani to nepojde, to je u kazdej ine.
podla mna staci detsky kremik obcas, vela pit, nech je pokozka vlacna, vyzivovana aj z vnutra a dufat, lebo naozaj, ak sa to ma potrhat, tak tie drahe kremy to ocividne nezachrania... 😒

kacka.va
11. máj 2010

mamutka: já jsem taky přibrala 20 kg a strii na břiše nemám ani jednu a mazání jsem flákala. Zato mi popraskala kůže v místě mezi stehnem a zadkem.

nikollette
20. máj 2010

Mne zabránilo. No resp. nemám ani jednu striu, ale či to bolo vdaka krémom neviem 😅
Kamoška sa tiež mazala každý deň, a má kopec strií. Podla mna je to fakt o genetike 😉

nice202
29. máj 2010

tak ja som strie najprv nemala a ku koncu strasne vela, ale preto, ze som mala v brusku skoro 5 kilove babatko

mija777
29. máj 2010

Ahojte. Tak ja si myslim,ze je to tiez o genetike.Ale ja som si natierala brusko uz od uplneho zaciatku tehu a nemam na nom ziadnu striu.Pritom som trochu zanedbala natieranie zadku a tam sa mi trochu vytvorili.Takze som presvedcena,ze keby nenatieram vobec,tak mam tie strie aj na brusku....Mne teda krem pomohol,pouzivala som ElastiQ original. 😉

natalia777
29. máj 2010

podla mna je to tiez o genetike ale myslim si ze pouzivanim kremov tomu predidete ak nie uplne tak aspon scasti urcite 😉 ja tiez nemam ani jednu striu a natierala som brusko od 12 tyzdna kazdy vecer olejom 🙂

zuzi118
30. máj 2010

Ja som sa natierala niekedy aj 6x denne a aj tak sa mi strie spravili... je to o genetike.

kopa
30. máj 2010

Tak já mazala asi od 6tt,věřím tomu,že je to geneticky daný 😅 i když já jsem silnější postavy 😅 Asi až kolem 13tt se mi udělali 3 strie a tedko ve 20tt další tři,ale naštěstí jen malinké.Používala jsem Avent krém na strie,Eucerin,Elasti Q,to na mě vůbec nezabíralo 🤐 Asi před dvěma týdny jsem si koupila olejíček od Sallosu a strie mi normálně vybledli a nejsou moc vidět,před tím při dotyku byli i cítit.Tak zatím mi to pomáhá.

andelka
30. máj 2010

Tak já nemám strii ani jednu. A to v pubertě se mi jich udělalo dost, takže sklony k nim asi mám. Mazala jsem skoro od začátku, 2x denně, ráno ElastiQ a večer olejíčkem od Hippu.

burina111
30. máj 2010

baby no ja mám ElastiQ a teda je naozaj dobrý. začínajúce strie to zastavilo, nové sa mi vôbec nerobia. mastím každý deň večer.

tatiana1985
30. máj 2010

jednoducha odpoved z mojej skusenosti:
--ja som sa za cele tehotenstvo nenatrela ani raz ziadnym kremom,,,a nemam ani jednu striu
--moja spoluziacka zo strednej, vyskovo a vahovo rovnaka ako ja---sa natierala skoro kazdy den a je doteraz cela popraskana, po porode obrovske strie na stehnach a zadku, fuuu...ked mi to ukazovala, priznam sa 1x som videla cosi take

aleangela
30. máj 2010

Ahojte tak ja sa natieram od zaciatku tehu,kremom aj olejom.krem si natieram rano ked vstanem použivam hydratačné telové mlieko s makadaviovym olejom.sem tam si natieram brusko aj cez den.Vecer pred spanim použivam detsky olej Aviril baby.Zatial mam vsetko ok tak uvidime ako to bude dokonca. 😎

aleangela
30. máj 2010

A ešte jedna vec doležite je aj to ako sme sa starali o pokožku pred otehotnenim ci sme ju dostatočne hydratovali a tak.U niekoho to je neskoro sa zacat kremovat iba cez tehu,ale zase moze to aj tak pomoct... 🙂

biba12
31. máj 2010

Ja som sa pri prvom natierala velmi poctivo a okrem 3 strii na zadku, nemam nic. A teraz sa zase natieram a nemam zatial ziadne strie. Osobne si myslim, ze natieranie moze skor pomoct... A ze tie ktore sa nenatierali a nemaju ani jednu striu su vynimky... Ja co mam kamosky a vybodli sa nato, maju prsia plne strii, brucho detto.

strapanik
31. máj 2010

ja sa tiez natieram asi od 10-teho tyzdna, na bruchu a prsiach nemam nic. Na bokoch mam zo 2 tenulinke biele ciarocky, vidiet ich, len ked ich hladam. Ja natieranie urcite odporucam. A pouzivam krem EiastiQ, natieram sa vzdy po sprchovani.

martas77
31. máj 2010

noo ja som sa poctivo natierala olivovym olejom, stria ani jedna, po porode brucho hladučke...ako som prisla z porodky domov tak mi rychlo splaslo brusko(nie uplne) a bum spravili sa mi na jednom mieste take docela fajne..... ☹

raduz06
3. júl 2010

Ahoj holky, tak ja natirala cele tehu minimalne 2xdenne bonellou a pak elastinemQ a v 8, mesici se mi udelali pod pupikem, ted zacinaji trochu na boku...tam navazuji na strie, ktere se mi udelali v puberte. S moji sestrou jsme stejne velke, mame stejne velka prsa a skoro i vahu, ta pry natirala jen kdyz si vzpomnela a po dvou tehotenstvi nema ani jednu.Jinak jsem v tehu pribrala do tech 10 kg s tim, ze jsem mela zacatecni vahu 47 kg. Nase mamina strie po nas ma....takze proste, kdyz se maji udelat, udelaji se, at se budete natirat cimkoliv. Souhlasim, ze pravidelne natirani to muze mozna tak zmirnit. Je asi dobre se zeptat v lekarne, jestli je neco na jejich zmirneni (treba ten vitamin E, co jsem tu cetla....pak na porodnici.cz jsem cetla o nejakem HEMAGELU...podivejte se], aby se pak aspon dobre zatahly....strie uz nikdy nezmizi....jedine snad pak po detech plastika bricha, to je asi jedine.

flamenga
3. júl 2010

ja som sa natierala celé tehotenstvo. Brucho bolo krásne hladké.... štyri dni pred termínom 😀 sa mi urobili tri mini strie nad pupkom a dve pod pupkom. Ako sa však teraz po pôrode brucho sťahuje, tak sa zaťahujú aj strie do pupka 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre