Pomohli vám krémy proti striám počas tehotenstva?

mamminka
1. okt 2007

Caute vsetky maminy, zajimalo by ma, ci ma vyznam kupovat si drahe kremy, oleje na zabranenie vzniku strii v tehotenstve? a ake pripravky Vam pomohli, ak teda pomohli....mne bolo od skusenejsich mamiciek poradene natierat si brusko obycajnym mandlovym olejom...ake mate skusenosti vy.... 🙂

milota164
25. apr 2014

ja som ho tiez pouzivala ponukli mi ho v lekarni, je dobry, pekne vonia , rychle sa vstrebe, dobre hydratuje , vobec som nemala suchu kozu po nom .

klara_159
2. máj 2014

Ahojte mne v lekárni zas poradili krém elastiq na tieto strie, začala som sa ním natierať hneď na začiatku ešte keď som nemala bruško a bol perfektný 🙂 hneď sa mi vstrebal a mala som hebunkú pokožku 🙂 no a samozrejme sa mi počas tehotenstva nevyhodili žiadne strie čo som bola najšťastnejšia

sziwi
29. máj 2014

Ahojte. Citam vase rady ohladne kremikov na strie. Aj mne kamosky odporucili od Bepanthenu a potom z Eucerinu krem na strie... Som momentalne v 13tt a chcela by som sa vas spytat, odkedy ste sa zacali pravidelne kremikovat? Zatial sa mi zvacsili prsia a uz trosku brusko, ale ja som taky lajdak na mazanie sa... Len sa teraz uz bojim, aby som to potom neskor neolutovala, ze som sa nemazala ;) Vdaka za odpoved.

tjaden
29. máj 2014

@sziwi ahoj ja som bepanthen začala používať od 14t a bola som lenivá sa ním natierať ale potom sa mi objavili strie na bokoch kde som sa nenatierala vôbec tak som sa zľakla a začala som sa pravidelne raz/dva krát denne, teraz som v 26t a nemám žiadne strie a tie čo sa ukázali na bokoch sa viac nerozširujú odkedy sa natieram aj tam, jo a odporúčam natierať si tým aj prsia kamoške do 17t tak popraskali že su cele biele

evkapen
29. máj 2014

@szivi ahoj, ja nedam dopustit na kokosovy olej, 100% bio, kupis na nete alebo v dm, kazdy den si nim natieram brusko, prsia aj boky, som v 33.t. a zatial ziadny problem, pokozka hebka, dobre sa vstrebava, nezapacha a v nepostrednom rade je to cista priroda, ziadna chemia...

sziwi
2. jún 2014

@tjaden
@evkapen

Ahojte baby, dakujem za reakcie 🙂 No, vcera som si kupila v lekarni uz Bepanthen, ale skoro som zinfarktovala... Ze 15,50 eur??? Kupila som aj Femibion od ukonceneho 13.tyzna, ze 22,80 eur??? Ako sorry, skoro 40 eur za dve veci... Ked som si citala, ze pouzivat Bepanthen 2x denne, pocas celeho tehotenstva, porodu i po porode, pride mi to, ze sa na to minie velmi rychlo a tolko penazi ma to bude stat, ze konecna... 😕 No, tak neviem, neviem, ci sa nebudem natierat nakoniec len obycajnym mastnejsim telovym mliekom, alebo olejom :p

simimi
2. jún 2014

No ja som sa vôbec nenatierala a vôbec nemám žiadne strie

ninmar14
2. jún 2014

@sziwi
mne Dr. povedal že strie sú podobne ako krčové žily hlavne genetická záležitosť a myslím si že mal pravdu.Môžem ti povedať z vlastnej skúsenosti, že sa síce natieram(aj keď určite nie 2 x denne 🙂 ) ale nie tými drahými krémikmi z reklám a nemám ani jednu striu a to som v 30 tom týždni a nečakám prvé bábo.Takže všetko s mierou a nič netreba preháňať. 😉

tjaden
2. jún 2014

@sziwi ahoj no to máš pravdu je to fakt drahé, ja som to vyriešila tak že keď sa ma niekto v rodine pýtal čo chcem na meniny povedala som krém proti striam :D

janakluc
17. jún 2014

ja používam zatiaľ elasti-q krém exclusive z lekárne, kamarátky s ním majú dobré skúsenosti tak som si ho kúpila snáď bude tak dobre fungovať aj mne, používam ho zatiaľ iba mesiac tak neviem, asi je to málo, ale zatiaľ sa mi strie nevyhadzujú, uvidím ako to bude po dlhšej dobe 🙂

llnnaa123
20. jún 2014

ahojte,
ja som sa natierala cca od 7dmeho tyzdna tehotenstva 2krat denne, najprv telovymi olejmi nivea a babylove z DM pre maminy, ale to mi nerobilo dobre na kozu, hrozne s ami vyhadzal dekolt. tak som si na prsia kupila Elastiq krem v lekarni, stehna, brucho a zadok som dalej natierala kremom z DM a olejmi Nivea. Posledne 2-3 mesiace som zacala kokosovym bio olejom vecer, pribrala som asi 20 kil a nemam ani 1 striu. A pritom to mam myslim geneticky dane, v puberte sa mi urobili strie a aj mamine ostali po tehotnestve same strie, takze do toho, natierajte a podla mna netreba drahe peniaze vyhadzovat v lekarni za kremy, u mna ucinkoval aj z DM za 2.70 ci kolko stoji.

protektinka
30. jún 2014

Podľa mňa nie je jedno čím sa a či vôbec natieraš.
Ja som zanedbala natieranie pŕs a sú samá stria, ale bruško som si poctivo natierala kvalitným bio krémom a olejom od francúzskej značky Téane.
Obsahuje zložku, teda okrem iných, ktorú spomína na konci svojej knihy aj doktor Bukovský, ako jednu z najúčinnejších.
Ja som nakupovala na www.naturvitamins.sk

haifa
2. júl 2014

ja hned ako som sa dozvedela,že som tehotná tak som začala používat Neutrogenu- intenzívne regeneračné telové mlieko, a približne po 30tt som prešla na Babylove- Mama olivový olej z DM a naštastie,žiadne strie nemám a dúfam že ani nebudem mať 🙂

mizu89
5. aug 2014

Ahojte ja zatial pouzivam na strie krem z avonu stal asi okolo 7€ 200ml a na popraskane zilky hlavne na nohy tiez z avonu.No krem sa mi uz mina a rozmyslam ci si objednat alebo kupit Bepanthen.Strie zatial nejake nevidim az na stehnach,bokoch a nad nohavickami po bokoch ale tie som bohuzial nadobudla ked som bola na strednej a pribrala som 10 kg strasne rychlo.Poradte mi aky krem si mam kupit.Ci pokracovat v tom co mam alebo z lekarne.Niekde co som citala tak niektore sa natierali az az a strie mali a niektore pravy opak.Asi naozaj zalezi od dedicnosti.Ale mam z toho strach ze sa mi objavia a potom sa ich uz nezbavim. ☹ Dakujem

20petka2707
5. aug 2014

Ja používam od začiatku druhého trimestra obyčajný detský olej, teraz som v 32. týždni a zatiaľ nič, dúfam, že to tak ostane dokonca 🙂

malena
11. aug 2014

Tak ja som druhý krát tehotná, mám 40 a bruško a celkovo pokožku ako v 15-tich, ani jedno strie, a to sa natieram asi raz do mesiaca čo mi príde pod ruku, a to pri 1 tehu som mala obrovské brucho, dcérka mala takmer 4kg, ...Som presvedčená, že je to o genetike, moja mama ani po 50-tke nemala strie, ani len celulitídu, mala úžasné elestickú pokožku...A myslím, že netreba nejaké špeciálne krémy, možno by stačilo obyčané pleťové mlieko.

karin363
11. aug 2014

nie, ziadne kremy nepomozu, jedine chirurgicky zakrok. V prvomrade je to dane genetikou. Ak strie mala tvoja matka, budes mat ich aj ty. Elasticita pokozky je u kazdej z nas ina. Potom zavisi od toho, ako rychlo ti rastie brusko. Mne uz v 6 tyzdni vybehlo brusko a v 5 mesiaci som vyzerala ako tesne pred porodom.

laylag
24. nov 2014

Ja som pouzivala najprv olej alverde z dm,potom olej hipp a nakoniec krem gs mamastrie.asi to pomohlo,lebo ich nemam.ale kamoska sa natierala aj 4x denne s olejmi,lebo jej mama ma strie po tehu a aj tak jej to nepomohlo.takze v tom moze byt genetika.

matulinuska
24. nov 2014

Neni to len o genetike! Moja mama ma strie,babka aj sestra tiez a ja cuduj sa svete nemam ani jednu. Cele tehu som sa natierala olejom od Hipp a naozaj zabral 🙂

dollynkaa
24. nov 2014

Odporucam olej od eucerin.

maca283
27. nov 2014

Ano krem zaberie podla mna ked sa hlavne pouziva previdelne Ja som pouzivala mandlove mlieko s just.sk

kingab
10. dec 2014

ja som používala počas celého tehotenstva trnkový olej Dr. Hauschka (večer), ráno Bi Oil a počas dňa bepanthen proti striám (2-3x). neviem, či mi práve tieto výrobky dopomohli k tomu, aby sa mi stie nespravili, ale rozhodne som na ne predispozíciu mala. V puberte sa mi spravili strie na stehnách, na bokoch, trochu na prsiach a všetky ženy v našej rodine majú brutálne popraskané brušká po tehotenstve.. u mňa ani čiarka (pribrala som 15kg) a aj tie z puberte krásne vybledli.. predpokladám, že kvôli častému natieraniu 🙂
btw - čítala som, že veľmi dôležitú úlohu zohráva aj dostatočný prísun tekutín a obmedzenie sladkostí (súvisí to s tvorbou kolagénu, ako presne, to si už nepamätám ;) )

preshibana
10. dec 2014

Ano , pomohol, ale na zmakcenie zhrubnutej koze na chodidlach ;-D Cele tehotenstvo som nemala ziadne strie a ten krem som dostala k vitaminom...tak nejak som ho spotrebovat musela...😉 A dobry bol aj na suche ruky...

pastorkova
15. dec 2014

ja pouzivam tiez krem na strie ale vobec mi nepomohol a dost mam brusko popraskané ........

marikalysik
30. apr 2015
Používateľ marikalysik je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od marikalysik.

Mne pomáhal elasti-q exclusiv proti striám, zjemnil mi aj tie stresy, ktoré som už mala a určite mám bruško stokrát lepšie ako keby som ho nepoužívala 🙂

pe
18. jún 2015

ppodľa mňa to má význam sa natierať kvalitným krémikom s dobrým zložením, nedá sa len spoliehať sa na to, že mne sa strie neurobia, pokožka potrebuje výživu a špeciálnu staroslitvosť, aby bola pružná a nerobili sa strie, natierať sa treba už od prvých dní tehotenstva a najlepšie od začiatku 2 x za deň, ja odporúčam Bepanthen proti striám, je taký úžasný a príjemný, že sa na to "krémikovanie" budete tešiť 🙂

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milota164
1. dec 2015

ja som bola spokojna s kremom proti striam od Bepanthenu, zvysuje elasticitu pokozky, mne pomohol aj na svrbenie bruska.

mily7
1. dec 2015

Možno je pravda ako písala @kingab s tými tekutinami a sladkostami. Pri oboch deťoch som veľa píla a nemalá som chute na sladké alebo že by som musela jesť veľa alebo niečo špeciálne. V prvom tehu ma straaasne svrbelo bruško tak som natierala pri druhom už nie. Nie som kremovaci typ ani teraz sa nekremujem. No a výsledok aj keď som nekremovala a pribrala 13kg a všetko do bruska je že nemám strie. Takže asi len reklama alebo individuálne je to.

silvidorian
1. dec 2015

Ja som pri obidvoch tehotenstvach používala jeden výborný olej značky Clarins. Volá sa "Huile Tonic". Je drahý 100 ml stoji okolo 40 eur ale poviem ti, pomohol výborne. Na bruchu nemám ani jednu striu. Používala som ho jeden krát denne vždy po sprche. Odporučila mi ho kamoška, ktorá vďaka nemu tiež nemá žiadne strie. Moja sestra používala nejaký iný krém a strie má riadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre