Pomohli vám krémy proti striám počas tehotenstva?

mamminka
1. okt 2007

Caute vsetky maminy, zajimalo by ma, ci ma vyznam kupovat si drahe kremy, oleje na zabranenie vzniku strii v tehotenstve? a ake pripravky Vam pomohli, ak teda pomohli....mne bolo od skusenejsich mamiciek poradene natierat si brusko obycajnym mandlovym olejom...ake mate skusenosti vy.... 🙂

bihan
1. okt 2007

Nezabranilo - natierala som 2x denne a urobili sa mi v 38tt - svine... možno keby som nenatierala, bolo by ich viac a boli by výraznejšie. Je to o genetike - mala ich moja mamina (ale fakt oveľa oveľa horšie), mám ich aj ja...

veva1
1. okt 2007

ahojcek.Ja zatial strie nemam a ak mam byt uprimna brusko natriem tak raz za dva tri dni,kremom co mi pride pod ruku 😅 ,ale rastie mi dost priebezne,nevyhuplo naraz tak to koza asi zatial zvlada.

kamoska mastila brusko o dusu,nema ani jednu striu,ale nemastila prsia a ma ich fajne potrhane.

dalsia mastila odusu a niekedy koncom 8 mesiaca to koza nezvladla a potrhala sa. Je pravda vsak ze vela pribrala ,dokopy 30 kg.

Tak si vyber. Som ti pomohla,ze? 😀

maruschka
1. okt 2007

nezabráááánilo.Poctivo som sa natierala a ku koncu tehotenstva sa mi urobili všade,kde sa len dalo.U nás to majú všetky ženy v rodine.Takže sa popozeraj po sestrách,mamine a ak majú strie,tak ich budeš mať aj ty.Skús si kúpiť nejaký špeciálny krém na strie a uvidíš,či ti to pomôže. 😉

terkaz
1. okt 2007

ahoj ja jsem se mazala obcas obycejnym olejickem a nemam jedinou strii, ale to asi bude tim ,ze je v rodine nemame. Pry je to dany geneticky 😉

bybi
1. okt 2007

Ja natieram od zaciatku 2 krat denne. Mam aj specialny krem na strie a aj tak sa mi spravili. Zacali sa robit az okolo 8-meho mesiaca. Ale keby som nenatierala, bolo by ich ovela viac (sudiac podla casti, na ktore som zabudla 😅 ). Takze nezabranilo, ale obmedzilo.

janulas
1. okt 2007

Ahoooj, tak mne taky nezabránilo, mastila jsem dvakrát denne celé tehotenství a udelaly se mi ve 38tt týden pred porodem, pribrala jsem celkem 10kg, ale mela jsem ho hodne velké, byli tam dva drobecci 😀 , ale beru to ze je to taková památka, ze tam nekdo bydlel 😀 😎 okrasa proste 😀

mirka21
1. okt 2007

vóóóóóbec nezabralo tiež som natierala 2krát denne neskor 3krát denne a nič, aj som menila značky ale naozaj nič mi nezabralo mám ho veľmi popraskané ale čo už hlavne že je bábinko poriadku 😀 😀 😀

roasha
1. okt 2007

ja som sa tiez natierala,ku koncu teh sa mi ich urobilo par na zadku,ale prsia mam statocne,ked mi"udrelo "mlieko,pamela anderson bola cajicek,to mi museli pichat aj injekcijky.na brusku ani jedna,a prsia sa schovaju 😉

mamminka
autor
1. okt 2007

hm, tak ak je to dane dedicne, tak predpokladz nemam, lebo moja mamina sa nenatrela ani raz a nemala a doteraz nema ani jednu jedinu striu...hm, lenze ja tie strie mam zopar este z puberty ked mi z nicoho nic narastli stvorky prsia,pri vtedy este utlej postave....hm, tak uvidime...snazim sa natierat, snad budem mat stastie, ze som sa podala na maminu 😉

monik111
1. okt 2007

tak u mě to taky nepomohlo.Mazala jsem 2-3x za den.A popraskal mi zadek a boky.A až u samotnýho porodu břicho...ale jak!!!!!! No hrůza.A to jsem si libovala že mám krasný břicho a když jsem ho po porodu viděla.... 😝 A dědičný to prej je...ale moje mamka má jen pár prasklin a já jsem jak...
Tak teda nevím,ale určitě mazat a mazat 😉 Je to fakt individuální a každej to má jiný 😉 A pokud budete mít sil,tak mažte i během první doby porodní 😉

kyri
1. okt 2007

ahoj, prý má smysl se mazat hlavně drahými krémy s kolagenem (z mořských řas), ty opravdu aktivně zabrání striím, jinak taky pomáhá mandlový olej - aspoň trochu. já se mazala weledou a baby love a udělaly se mi až kolem 39tt, pak jsem 14 dní přenášela, takže mi břicho popraskalo pěkně, ale teď už je to skoro všechno pryč - byly to malinké jizvičky, větší mám asi jen 2.
myslím, že kdybych nemazala, bylo by to horší

- tady na koni jsou už diskuse o striích - i s doporučeními+názvy mazání 😀

vivian
1. okt 2007

Souhlasím, že pevnost kůže a podkoží je daná dědičně, ale! jen do určité míry. Částečně se to mazáním DÁ ovlivnit, aspoň podle mé zkušenosti.
Já jsem si mazala jen břicho a prsa, čili ty nejnamáhanější části těla, a teprve teď ke konci těhotenství se mi udělalo pár drobných, ne moc viditelných jizviček, zato stehna, která jsem si vůbec nemazala a která zase tak moc nenabyla na objemu, mi popraskala dost ošklivě. Takže si myslím, že mazání určitě vliv má. Ale asi je to individuální.

pipi1211
1. okt 2007

nezabralo ☹ kremovala som vzdy ked som mala cas a posledny mesiac svine jedny vybehli 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
zavysi to od pokozky niekto si nemusi vobec kremovat a nic tam nema 😒

lamia
1. okt 2007

Já myslím,že je to úplně naprd,nějaké speciální krémy,jasně,chce to mazat,ale je úplně jedno čím 🙂 já nemazala ničím (jsem holt lenoch) a žádný strie nemám,akorát na prsou,jak se mi přes noc nalily,jenže na to nepomůže vůbec nic 🙂

vivian
1. okt 2007

jo, já se mažu obyč. tělovým mlíkem, nic speciálního, to je podle mě zbytečná investice

erika153
1. okt 2007

mamminka ja som pouzivala obycajne telove mlieko niveu (aj 3 x denne) a teda neviem ci to zabranilo prave to ale nemam ani jedinu striu! a ver mi ze brusko som mala obrovske a pribrala som 25 kil! takze radsej natierat a nevyhovarat sa ze aj tak nepomoze...co ked pomoze 😉 😉 ale ci drahy alebo lacny - je to jedno...

ada78
1. okt 2007

Toto je fakt dobra otazka. Ta co sa nemaze a potrha sa, predsa nemoze vediet, ze keby sa mazala, tak sa nepotrha. A naopak, ta co sa nepotrhala, lebo sa kremuje, nemoze vediet, ci to ma z kremov, alebo ma pruznu pokozku, ktora ten napor zvladla. 🙂 Uf, tazka veta. 😀

Ale mazanim sa urcite neda nic pokazit. A vobec to nemusi byt super drahy krem. Ja som sa natierala Elastik Q, co stoji cca 200 Sk a nemam ani jednu striu.
Tak si vyber. 😉

vivian
1. okt 2007

ada78: já u sebe právě srovnávám to břicho a ty stehna... Břicho mažu, kůže na něm se rozpíná mnohonásobně víc než kůže na stehnech, a je potrhané jen nepatrně. Kdežto stehna nemažu, nakynuly jen malinko a potrhaly se hodně. Takže si myslím, že když je kůže dobře promazaná (vyživená, hydratovaná), tak není k tomu praskání tak náchylná. Mně to dává smysl.

kotatko.nejvetsi
1. okt 2007

ahoj tak ja už jedno tehotenstvi mam za sebou a ses strijemi zadny problem a to jsem mazala jen obycejnou vazelinou ktera se prodava v drogerii dm a bylo to naprosto v poradku...muzu doporucit...

nadhera
1. okt 2007

ja som pouzivala olivovy olej z lekarne a a ani jedna stria. dufam, ze mi to vydrzi aj pri druhom tehulkovani 😀

zuzannas
1. okt 2007

mne pomohlo (detske olejceky, bonella, olivovy olej...) 😀 ale posledny mesiac natieram ako diva...aj 5x denne, tak snad sa uz neobjavia!!! 😅 klop-klop

kutina
1. okt 2007

ja som používala obyčajný olej a mlieko "mitia" z DM drogerie a tiež nemám strie, ale myslím, že to záleží od pokožky a aj ako rastie bruško, ked rastie postupne pomaly, tak sa koža stihne napínať, ak rýchlo, tak môže popraskať - toť môj názor

petruska77
1. okt 2007

tak ja som sa nenatierala nicim, vzdy ma vecer spanok premohol a brucho mi nepopraskalo 😎 natrela som si ho fakt len parkrat a to obycajnym telovym mliekom...

lamia
1. okt 2007

petruska - tak to je přesně můj přístup,vždycky jsem večer vytuhla jak balvan a na bříško nedošlo 😀

binki
2. okt 2007

Tak to já jsem mazala 3x denně tak, že jsem byla jako koblih a stejně mi stehna a pupík popraskaly. Ale kdybych nemazala vůbec, byla bych celá jako zebra a určitě by ty prasklinky byly tmavší. Takže určitě nelituji těch dvou desítek vymazaných tub 🙂

lenadka
2. okt 2007

Mne natieranie pomohlo, to boli skor masaze s natieranim /pribrala som vela 17 kg/, ja som len vecer poriadne mastila, najskor kremom s Q10-nivea vecer po sprche a potom detsky olej /tesco-ziadne vymozenosti/ k telke a masaz min. pol hodinu. Ale mozno to bude aj genetikou a elasticitou koze. S tehotenstva nemam ani jednu striu, ale napr. v puberte ked som naberala zenske tvary-a to som bola vzdy skor chuda sledujem par starych vyblednutich strii na stehnach...

mysinka
2. okt 2007

Kamarádka mi vyprávěla, že vymazala spoustu olejíčků té největší kvality (dr. Hauschka, Weleda,...) a strie se jí stejně nadělaly 😒 Já osobně se už teď pro jistotu patlám olejem Baby Love Mammma z DM, 250ml láhev stojí 70Kč a moc hezky voní. Taky jsem někde četla, že stačí olivový olej... 😉

katrin
2. okt 2007

nezabránilo... mazala som sa ako mastný chlieb, strie mám veľmi škaredé (keby sa nehanbím, dám si do albumu fotku tehu bruška po pôrode 😀 ). Je to dané... Mne hrozne popraskalo brucho posledné dva týždne pred pôrodom, keď chalani prudko narástli a s tým sa už nedá nič robiť.... Skôr by ma zaujímalo čo s tým teraz 😲

lenadka
2. okt 2007

kati, aj tak je obdivuhodne ze pri dvoch detickach ti aj skor nepopraskalo-co sa da robit, ved oni zblednu 😉

katrin
2. okt 2007

lenadka, popraskalo, ale iba zdola- najskôr... tie dva týždne pred popraskalo všetko čo sa dalo, strie mám až po prsia na komplet celom bruchu 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre