Pomohli vám krémy proti striám počas tehotenstva?

mamminka
1. okt 2007

Caute vsetky maminy, zajimalo by ma, ci ma vyznam kupovat si drahe kremy, oleje na zabranenie vzniku strii v tehotenstve? a ake pripravky Vam pomohli, ak teda pomohli....mne bolo od skusenejsich mamiciek poradene natierat si brusko obycajnym mandlovym olejom...ake mate skusenosti vy.... 🙂

dedikatessa
11. apr 2013

ano je to urcite genetika..ja som strie mala uz pred tehot. ked sa mi vo vyvoji rychlo rozsirili boky tak mi popraskala koza..od zaciatku tehu. sa olejujem natieram a od 32 tyzdna sa mi zacali robit strie na brusku a teraz ich uz mam neurekom..keby som to mala brat vazne tak by som bola poriadne znechutená.

dajdarax
11. apr 2013

ahojte,ja som pri prvom tehotenstve používala koenzým Q,špeciálny krémik pre tehuľky a zdá sa mi,že ten pomohol,žiadne stire,uvidím teraz,momentálne už tiež nenatieram olejčekom,ale ním,asi od 20tt ,... zatiaľ ok 🙂 vyskúšajte,ani pokožka ma nesvrbí

zinhka
12. apr 2013

prve tehotenstvo: olejovala som sa 2x denne (Weleda), az do porodu ani jedna trhlinka, nic. V nemocke som myslela na vsetko ine okrem mastenia bruska... a tyzden po porode zrazu strie. Teraz pri druhom uz viem, ze si do nemocnice beriem aj olejcek (ak to este pomoze) 🙂

dajdarax
13. apr 2013

@zinhka ,áno ,aj do pôrodnice treba 🙂)ty rodíš ako kukám mesiac po mne,držím palečky 🙂)
A ja opravujem,krémik sa volá Elastic Q 😀,neviem kde som kukala ked som predtým písala 🙂

regina2002
16. apr 2013

Cauko..chcela by som sa spytat mate skusenosti s garnier telovym mliekom s kakaovym maslom?Pocula som ze to pomaha proti popraskaniu koze na brusku....a co olivovy olej?

maria.vinea
16. apr 2013

vsetky rady su na nic, ak mas v genoch strie tak ich dostanes ci mas 50 kg ci 120 kg, ci sa kremujes alebo nekremujes aj tym najdrahsim pripravkom... Ked ich mas dostat tak i ch budes mat a mozes sa 9 mesiacov natierat a dostanes ich tak ci tak

matula0006
30. apr 2013

ahojte ja som sa na to vytala doktorky či mi vie odporučit neijaky dobry krem na strie lebo ja sa trham aš moc a ona že ani nie že su to večinou len reklamne tahy na maminky niektore ženy sa jednoducho dotrhaju niektore nie zaleži od pokožky =(

limetka713
30. apr 2013

ja by som sa prikláňala tiež k tej genetike..a keď už natierať, tak detským olejom, niveou, najmastnejšou indulonou..aspoň kamoška to tak robila a nič nemá..ja ešte nemám deti tak neviem..moja mamina síce nemá žiadne, ale ja mám trošku na zadku a bokoch z puberty..tak bohvie ako dopadnem.. 😒

zija
1. máj 2013

tiez som sa bala ze budem mat strie ked otehotniem pretoze ich mam dost na stehnach aj na zadku este ked som bola dieta a rychlo som narastla,ale teraz som v 38 tyzdni a mam ich len par na prsiach no na brusku nemam ani jedmu !!! RADIM ROBIT SI !!! PEELING!!! PRI KAZDOM SPRCHOVANI NA PRSIA ,BRUSKO A ZADOK tym kozu natiahnete , prekrvite a zmizne aj svrbenie z natahujucej sa koze...potom uz len natrieh hocijakym kremom...

zija
1. máj 2013

PEELING POMAHA NA 98%

dana_l
1. máj 2013

krem moze zmiernit strie ale nie ze ho nedostnete. to je dane genetikou. ja som nikdy nekremovala (ak neratam pri prvom tehotenstve asi 10x natrela brucho) a potom v dalsich tehotenstvach - ani pri dvojickach - som nedala ziaden krem na brucho. a strie nemam.
kamaratka natierala, natierala o dusu a strie ma.
takze vase stastie sa vola - genetika

dana_l
1. máj 2013

@matula0006 doktorka povedala pravdu, ale ak velmi chces mozes vyhodit peniaze za nic - teda za dobry pocit ze si skusala, tak kludne do toho

xvitk101
1. máj 2013

Během prvního těhotenství se mi neudělala ani 1 strie na bříšku, mazala jsem od samého začátku 2x denně. Po porodu, respektive během porodu se mi udělalo pár malých strií kolem pupíku. Nic hrozného, ale byly tam. No a za rok a něco jsem znovu otěhotněla, a jak bříško rostlo,tak rostly i ty strie kolem pupíku. To mažu pravidelně i teď. Podotýkám, že během puberty jsem při rychlém přibírání strii taky měla. Je to dané geneticky a žádný krém to moc neovlivní. Nechám si to odstranit laserem a bude.

dana_l
25. máj 2013

rady ako zabranit striu - ale tyka sa to celkovej zivotospravy a nielen pocas tehotenstva. a samozrejme ta genetika k tomu

cizu
25. máj 2013

Tak životosprávu před a během těhotenství jsem měla ukázkovou, kasala jsem celé těhotenství a výsledek? Mám po jednom dítěti bricho brutálně popraskane,stejně jako moje mamka, takže vivat genetika......!!!! Ale pro dobrý pocit mazte,ale neutracejte za přípravky zbytečně moc, radši to pak investujte do miminka😉

cizu
25. máj 2013

Mazala,ne kasala....ta T9 si dela co chce😉

ajulinka123
29. máj 2013

no já se mazala každý den po koupání, za celý těhotenství jsem přibrala 30kg a strie mám, ale jen malinko 🙂 ted jsem těhotná zase a mazat určitě budu 🙂

maca1207
13. jún 2013

@veva1 asi skor genetioka robi svoju ulohu a aj ked rychlo priberies...no neviem...ale ja som pri dcerke pribrala 26kg a a ni jendu striu na bruchu zato na prsiach ano🙂presne tam kde som sa denne aj 2 krat nenatierala ako na brusku a presne aj vnutorne stehna,tam mam tiez zopar,ale to mi nevadi,neni ich vidiet..a tam som tiez malo kedy presla kremom;)))tak asi ta genetika a premastovanie...neviem,bo niektora moze byt sam olejcek a aj tak ich dostane...

marianka3
13. jún 2013

Ja som vyskúšala lacnejšie aj drahšie krémiky, mazala som sa počas tehu aj 3x denne a hlavne bruško a strie mám, na bruchu, ale to som podedila od svojej maminy, takže genetika funguje, čo už, kašlem na to, hlavné je,že mám krásneho syna a aj tak sa sním budem pyšná prechádzať po pláži v bikinách aj s mojimi striami 😎 😉 🙂

sense
13. jún 2013

ja som sa cele tehu vytesovala ze nemam ziadne strie na bruchu a hopla asi 2 tyzdne po porode zacali moje brucho kraslit 2 strie vpravo a dve vlavo nastastie len asi 2jcentimetrove....zrejme dan za rychle vratenie sa do povodnej vahy

svetlusska
13. jún 2013

zbytocne vyhodene peniaze podla mojho nazoru za kremy proti striam...ja som sa kremovala ako diva pocas celeho tehotenstava a mesiac pred porodom sa mi zacali robit strie...moja mama vynosila 4 deti a nema ani 1 striu :( neviem po kom to mam :( 😠

matozazzo
13. jún 2013

Mne vobec :( a to som mazala stale a rozne znacky, mam 2 tehotenstva za sebou. Pomoze len tolko nepribrat, zdravo sa stravovat, cvicit. Masaz je fajn, ako prevencia...

hanulka24
13. jún 2013

genetika 99%, a este som citala (mam to aj overene), ze klasicky jedly kokosovy olej. kupite bud v DM alebo nejakych Bio predajniach. ja si s tym natieram tvar i cele telo, lebo mam problemy s pletou a kozou odjakziva a nemozem na neho dopustit. velmi prijemne a jemne vonia (milujem kokosovu vonu, no jedly olej nevonia ako tie parfemovane kokosove kremy a ostatna kozmetika), okamzite sa vstrebava a ucinky ma zazracne. pomaha dokonca i na akne vraj. skuste, uvidite. v DM stoji okolo 8 ecok a ja som v predajni kupila klasicku zavaraninovu flasu oleja za nejakych 10 ecok. mozete ho pouzit i na varenie, prijemne chuti🙂

drrregy
13. jún 2013

Ahoj. Začla bych asi tím, že moje mamča má břicho samé strie po 2 porodech....takže jsem počítala s tím, že já skončím se striemi stejně. Ničím jsem se nemazala. Rodila jsem 36+0 a asi 3 měsíce před tím, jsem se celá začla pečlivě každý den mazat tělovým mlékem-nikdy předtím jsem se nemazala, protože se nerada mažu. vyplácala jsem asi 3 krémy, po porodu ani strie, ale řekla bych, že je to individuální, dle mého názoru záleží na každém-kolik přibere při těhotenství a jak rychle. Co ještě můžu dodat je, že strie mám třeba na prsou...což mě překvapilo.

charllotte
13. jún 2013

Ja mam tiez strie po detoch a mazala som sa kazdy den, aj ked ja som mala brusisko ako svet, synator mal 4200 g a dcera 4020 :D ale chcela som sa baby opytat, ked tie strie uz mam a teda cele brucho fest... ci je niaky krem, ktory zredukuje tie strie alebo uuuplne odstrani??? dakujem

dejnas
13. jún 2013

krém proti striám som nikdy nepoužívala, dokonca (napriek tomu, že inak telové mlieko používam pravidelne) v tehotenstve som bola "lenivá" a nenatierala som sa vôbec ničím.... strie nemám, tehotná som bola 2x, pribrala som v tehu 15 - 19 kg
podľa mňa je to skôr genetická záležitosť

katka1981
13. jún 2013

@dejnas, presne, aj lekar ti povie, ze clovek sa trva v hlbsich castiach koze a tie krem nepremasti. Kto sa potrha v puberte, potrha sa rozhodne aj pocas tehotenstva. Ja som za cele tehu pribrala do 11kg, brucho som mala male, a po 30.tt. som sa zacala trhat, nastastie na brucho mi to prekryju nohavicky, stehna som mala dotrhane uz v puberte no a potrhali sa mi aj prsia ked sa naliali. Cize ano kremovat ak sa clovek uz niekedy trhal ale len pre dobry pocit, ze nieco preto spravil, ale nepomoze to. Ja som pouzivala aj Colagen Beauty, specialny kolagenovy krem co musel byt v chladnicke, neviem ci nestal 2000 Sk kedysi a nic.

marikac
4. júl 2013

uplne suhlasim, je to genetika-len neviem pokom v mojom pripade, moja mama ma 4 deti a ziadnu striu....sestra 2 deti-ziadnu striu...ja som sa kremovala specialnym kremami proti striam, aj drahymi,aj lacnymi...aj napriek tomu moje brucho vyzera ako automapa 😔 😔 😔 nepomohlo nic. a strie mam snad vsade, prsia, stehna, zadok,brucho 😨

lencika
30. mar 2014

ahojte ja som zacala hned pocas tehotenstva a chvilu potom pouzivat krem proti striam od Bepanthenu a bola som s nim spokojna neostali mi ziadne strie a teraz ked ma mala 3 roky som celkom dost schudla huraaa tak mam strie tak som sa k nemu vratila tak dufam ze pomoze

modrofuzik11
6. apr 2014

ahojte, tiez som narazila na krem proti striam od bepanthenu. vyzera byt dobry, dobre sa rozotiera, pekne vonia 🙂 . zacala som si pocas tretieho tehotenstva natierat aj cele stehna a boky, pretoze som objavila strie aj na tychto castiach tela. predtym nic... brusko je nastastie ok. kremujem vzdy vecer.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre