Pomohli vám krémy proti striám počas tehotenstva?

mamminka
1. okt 2007

Caute vsetky maminy, zajimalo by ma, ci ma vyznam kupovat si drahe kremy, oleje na zabranenie vzniku strii v tehotenstve? a ake pripravky Vam pomohli, ak teda pomohli....mne bolo od skusenejsich mamiciek poradene natierat si brusko obycajnym mandlovym olejom...ake mate skusenosti vy.... 🙂

vavka33
6. nov 2007

Mne to asi zabralo,lebo som mala brucha vzdy ako svet a ziadna stria na nom,ale mastila som poctivo 😀

daanka85
24. sep 2008

daanka85 • 13tt • 22. sep 2008 o 15:38 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
Ahojte vsetky tehu
Chcem sa vas spýtať ČI a ak ÁNO, tak s ČÍM si natierate svoje brušká.. Niečo z lekárne? A má to byť skôr niečo bruško spevňujúce, či skôr niečo zvláčňujúce???
Tak poradte aj vy skúsenejšie a napíšte nejaké skúsenosti...

Všetkým krásne a pokojné tehuľkovanie a snažilkám veľa zdaru a šťastia

tynushqa • 33tt • 22. sep 2008 o 15:52 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
Ahoj daanka,
tak ja si natieram brusko od takeho 14tt, vlastne ako mi zacalo rast... Moja sestra je magistra v lekarni a doniesla mi taky krem Elasti-Q a myslim si ze je vyborny, nemam ani jednu striu zatial /tuk, tuk, tuk/ 🙂 stoji okolo 200 Sk tak si myslim ze je to celkom fajn cena...Daju sa zohnat aj drahe oleje ale myslim ze je to zbytocne...
A urcite sa nema natierat so spevnujuc kremikmi lebo z toho zevraj praska pokozka...Inak moja sesternica si natierala brusko s Indulonou a brusko jej nepopraskalo a to ho mala teda veeeelmi velke a ona bola taka chuducka ze som sa cudovala

shela • 1d, 15tt • 22. sep 2008 o 15:58
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
ja som zacala kremovat hned ako som sa dozvedela ze som tehotna ...pocas mesiaca a pol moje brusko narastlo zo 65cm na 91 ...ale vaha ukazuje iba plus 1 kilo.. ja pouzivam krem s obsahom morskych rias , zlata, kofeinu- Bielenda-spa... a zatial ziadne strie..a vobec nebol drahy ten krem okolo 300sk

jasminka • 25tt • 22. sep 2008 o 16:12
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
ja som zacala kremovat tiez hned, ako som zistila, ze bude mimi, najprv beznym mliekom, potom som presla na Elasti-Q, a teraz rozmyslam o nejakom drahsom pripravku, asi Bioderma, ma take, ze na prevenciu strii a aj na cerstve strie...ale nie som si ista, ci kvalita a cena v tomto pripade nejako suvisia, lebo v drogerke som nasla detsky olejcek nivea za 70 skk s velmi podobnym zlozenim ako weleda za 300, ci eucerin za 500skk

shela • 1d, 15tt • 22. sep 2008 o 16:16
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
jasminka..uz na vzniknute strie nepomaha nic ani plastika...takze radsej investuj do prevencie proti zvniku strii a nie uz na vzniknute strie.. mne teraz ked dojde tento krem kupim obycajny destky olejcek.. uz ked mi doteraz ta koza nepopraskala tak uz potom nikdy

jasminka • 25tt • 22. sep 2008 o 16:22
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
shela, ked su strie cerstve, este ruzove, da sa s nimi nieco robit, ale uz nic sa neda s tymi, co su od puberty napr. na kolenach, stehnach...inak, ze vraj je jedno, cim sa budeme natierat, len treba velaaaaaa

martina1305 • 23tt • 22. sep 2008 o 16:23 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
podla mna nie je dôlezite čím, ale hlavne že si pupčoky natierame....ja si natieram klasickym Nivea telovym mliekom a zatial chvalabohu sa mi este nič neobjavilo (ťuk, ťuk na drevo) a veľmi si želám, aby sa ani neobjavilo....ale napr. jedna známa (pôrodná asistentka) mi odporúčala detský olejček, takže aj ten je určite dobrý.

držím nám všetkým palce, aby sme mali výstavné brušká

etnicka • 15tt • 22. sep 2008 o 16:30 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
ja som citala, ze aj obycajny olivovy olej je dobry, inak pouzivala som 2 specialne kremy na prevenciu strii a z obidvoch mi zacalo byt zle takze teraz akurat masirujem sprchou a zatial ziadne strie Vraj je dolezite, aby bola pokozka dobre prekrvena a treba vela pit a pohybovat sa...

sirinka • 1d, 5tt • 22. sep 2008 o 16:53
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
ja som mala pri prvom krem od vichy proti striam a bol perfektny, ani jedna sa neobjavila, takze teraz idem opat do toho...

vichrica • 40tt • 22. sep 2008 o 17:48
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
Hm, a myslíte, že tie krémy aj zaberajú? Ja som sa síce pravidelne nenatierala, ale nie som si istá, či to fakt zaberie. Mne veľmi narástlo bruško v 6. mesiaci a urobili sa mi strije. Aj som krémovala, ale nemám pocit, že by to nejak pomohlo. Možno je to aj v genetike, čo ja viem ... Základ je asi veľa naraz nepribrať. V ten mesiac som síce pribrala 4 kg, ale nejedla som nejak viac. Dúfam, že po pôrode mi vyblednú. Škoda však, že už nikdy nezmiznu .

skrecok • 40tt • 22. sep 2008 o 18:09
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
hmm, ja som kremovala (najprv s Mamma Dona od Chicco a potom od Babylove) brusko a prsia a doteraz sa mi neobjavili strie co som velmi rada, pretoze v poslednych dvoch tyzdnoch mi dost narastlo brusko a to som kremovala len po sprche ci kupani. Mozno je to tym, ze som postupne priberala, mozno je to aj v genetike.

leniccka • snž • 22. sep 2008 o 18:19 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
baby na jednej net stranke je aj "postup" alebo navod ako rozne kremovat brusko aj prsia aby sa netvorili strie... neviem ci to sem mozem napisat alebo len cez IP.... skusim: wewewe bodka primar bodla eskaaaaa a tam nalavo si zvolte tehotenstvo a v temach je masaze a strie alebo tak nejak

trish22 • 2d • 22. sep 2008 o 18:22
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
jooj, baby len sa krémujte. nič v zlom ale ja som sa natierala od začiatku tehotenstva denne niekoľkokrát,niekedy to už bolo smiešne, pribrala som 15 kg a na konci tehotenstva, dva týždne pred pôrodom mi brutálne popraskala koža na bruchu.
tak tá, ktorá má na to sklony, môže sa natierať koľko chce aj tak sa jej popraská koža. a zas tá, ktorá na to sklony nemá tej v živote nepopraská, aj ked sa nenatrie ani raz.

tak veľa šťastia

lyongirl • 1d, 14tt • 22. sep 2008 o 18:31
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
ja som sa pri prvom natierala poctivo a pri druhom... no kúpil mi manžel včera krém, tak dnes sa snáď natriem . Pri prvom to bol najprv nejaký drahý krém, neviem už, ako sa volal, ale nádherne voňal a keď sa minul, tak už som nechcela toľko peňazí vyhadzovať a kúpila som Elasti-Q. Brucho popraskať nestihlo, keďže som porodila o 1,5 mesiaca skôr, ale zadok som nenatierala a ten popraskal, ale niet sa čo čudovať, keď som ako 45 kilová pribrala 20 kg. Tak teraz sa budem snažiť natierať poctivo aj inde, ako na brušku, budem sa menej napchávať, aby to nebolo 20 kg navyše, aj keď tiež som počula od dr., že popraskanie závisí od toho, koľko kolagénu/alebo niečoho takého, presne neviem, ako to slovo znelo/ má žena v tele. Čiže ak ho má málo, nepomôže ani natieranie...

jasminka • 25tt • 22. sep 2008 o 19:06
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
leniccka,dik za linku... nasla som to horko-tazko, ale to nie je reklama, takze by nas nemali zrusit..pre ostatne tehulky
http://primar.sme.sk/Page.aspx?ID=2671

Taaak, sme presunute... 😉
Dakujeme za vsetky postrehy....
A aj vy, ostatne tehulky a uz mamicky, mozte sa pridat do debaty... 🙂

dnada
30. sep 2008

trochu oživým toto téma...
krémíky by měli být tAKOVÉ,co hodně promastí kůži a tím je elastičtější,doporučuje se oliový olej,krémy s elastenem,norkový olej,dětské zjemňující olejíčky... dnes toho je na trhu spousta,jen se porozhlédnout 😉

já se cca od 12tt mazala bříško pravidelně ráno a večer Elastig-Q a sem tam přes den norkoým olejem a to nejen bříško,ale i boky,spodek zad,zadeček a stehna a prsa. Za těhu sem přbrala skoro 30kilo a strie se udělali jen trošku v tříslech,to jak mi pár dní před porodem hodně spadlo bříško a na prsou mám velký ošklivý,moc se mi nalily mlíkem a kůže to nezvvládla
jinak si myslím,že opravdu hodně záleží na dispozicích,někdo maže a strie nemá,nebo má minimálně a někdo i přesto že maže tak ty mrchy má ošklivý a velký 😒
Tak přeji všem,aby se jim ty mrchy strie vyhnuly 😉

kacka.va
30. sep 2008

já jsem mazala břicho málo a nemám na něm ani jedinou strii, zato stehna jsem mazala jak ďas a mám tam strií, že bych mohla rozdávat do charity 😉

meleri
30. sep 2008

ja se mazu kremem dove, a stridam to s norkovym olejem, nebyly to moc drahe veci. myslim si taky, ze je to jedno, mazu se spis, ze mam ted v tehotenstvi vic suchou kuzi, ale myslim si, ze i tak se mi ty strije udelaji. moje mamka je sice nemela, ale ja je mam uz z puberty na stehnech a na prsou, takze se mi urcite udelaji ten posledni tyden... 😠

hlavinka
30. sep 2008

Zatim hlasim, ze jsem bez strii na brisku. Mazu se Elasti Q 2x denne. Ale udelaly se mi na nohou, protoze mi dost otekaji a treba kdyz jsem si pred casem klekala, tak jsem uplne slysela rupnuti a nad kolenem se mi jich par vyvalilo. No, ale co, tam to nebude tak videt....Snad 😅

Taky vam vsechny kremy smrdi? Dost jsem mela problem vybrat nejaky, co by mi nesmrdel. Ten Elasti Q je dobry, ze je skoro bez vune....Niveu, kterou jsem driv milovala, ted vubec nemuzu.... 😒

campi
30. sep 2008

Krémy mi smrdí hodně. Třeba velmi vychvalovaný olej od Weleda jsem nemohla používat. Elasti Q má neutrální vůni, ale zase se špatně rozmazává. Tak jsem skončila u mandlového oleje z L´Occitane a ten je fakt super.

Jinak si nemyslím, že by to mazání mohlo vzniku strií zabránit, ale že se pak dělají méně, když už se dělají.

daanka85
8. feb 2009

No, tak trošku obnovíme túto debatu 🙂

Ozaj, žienky, ako ste na tom???

daanka85
8. feb 2009

My sme v 32tt (Neviem, prečo mi tu počíta +1tt)... Natierame podctivo.... Snažíme sa... V posledných dňoch už 2x denne... Bruško nám narástlo tak riadne od cca28 tt.. Dovtedy som furt fňukala, že len také slaninkové mám 😀 😀 😀
Ale teraz, no... Nechcem sa chváliť, ale ako z knihy... Ukážkové 😉 ... Ja síce pred otehotnením som nebola žiadne štíhlica a doteraz som pribrala 7-8 kg, no bruško riadne mám teraz také pekné... A vôbec zatiaľ nepoproaskalo... Moja mamka, babka majú strie ako hrom, tak neviem... určite má na tom nejaky podiel aj genetika, no URCITE sa oplati natierat 🙂 a NATIERAT 🙂 A este raz NATIERAT 🙂

moncicii2000
8. feb 2009

ahhhoooj 😉
ja pouzivam Elasti Q - Original ... a zatial ziadna stria neni 😉 som snim dost spokojna ?? ake kremy pouzivate ???

nikollette
8. feb 2009

Ahoj, na zaciatku som pouzivala Bonellu, od 4ho mesiaca Elasti-Q original, obcas nejaky olekcek, mam to aj v albume co som pouzivala...a zatail ani jedna stria 😀 klop, klop...

Ale neiktore baby pouzivaju aj 2000sk kremy od vichy a co ajviem ake, a ajtak im popraska,uz prred 30tt, a ine nepouzivaju cele tehu nic, ani obycajny telovy krem, a nemaju ani jednu strii... to ma niekdo v genoch, v preddispozicii.. ak vam ma popraskat popraska aj tak, ak nema tak aj ked nepouzijete nic tak nepopraska.. a vazne je to tak 😉

moncicii2000
8. feb 2009

to mas pravdu 😉 ale rozmyslam i o tom ze ci to neni i v tom ako rychlo ti narastie brucho .. alebo kolko don priberes ... ? ... takze potom by som chapala ze zatial nic nemam ..
ale mam od hora brucha cez pupok az dole taku ciaru ako keby 🙂

hadi4
8. feb 2009

Ahojte. Ja som v 12 tt, tiez sa snazim natierat aspon 2x denne od zaciatku, ale hlavne preto ze mam velmi suchu pokozku. Na drahe kremy moc neverim, myslim ze dolezita je pravidelnost a masirovanie pokozky, aj ked genetika je genetika, mozno sa to prave tou pravidelnostou da aspon trochu obmedzit.
Mozem este rozsirit vasu temu o jednu otazku? Nikde sa neviem nic docitat o tom, ci je vhodne v tehotenstve pouzivat vytrhavaci holiaci strojcek. Pouzivala som ho uz velmi dlho pred otehotnenim a zvykla som si na to. Dlhsie to vydrzi, ale teraz mam obavu, ci tym nieco nepokazim, alebo ci tym nebudem "trapit" babo, predsa len to trochu boli. Neviete mi poradit? Aky mate nazor, skusenosti?

nikollette
8. feb 2009

Moncici, ani v tom to neni.. mama zname, co pribrali dost rychlo, aj 25kg pocas tehu, a nenatierali sa, ani jedna stria..
ine zasa pribrali do 10kg, za cele tehu a mali popraskane brusko ,aj napriek tomu ze sa natierali pravidelne...

Ine sa zase tesili, ze im nepopraskalo, a isli rodit a v ten den bááác a kopec strií...
Je to vselijako, a je to diskutabilne...

hadi, no to neviem poradit...

akejka
8. feb 2009

mne pomohol obyčajný detský olej Aviril. Pri 1. tehu sa mi strie síce urobili na zadku, ale to len preto, že som si natierala len brucho a prsia a zadok ma nenapadol...
Pri 2. tehu som sa 2x denne natierala celá a už strie nevznikli...

nikollette
8. feb 2009

No ja si natieram iba brusko... nakolko som inde nepribrla ani gram... ani len prsia sa mi nejak nezvacsili, do zadku som vobec nepribrôala ani do noh..iba brusko.. vyzeram ako pavuk, s bruchom, a chudymi nohami a rukami🙂
kazda sama najlepsie vie, a vidi, co treba natierať 😉

akejka
8. feb 2009

nikollette:
ani ja som nikde inde nepriberala, ale jedného dňa som sa zobudila s fialovými striami po celom zadku. To ma šokovalo...odporúčam natierať aj prsia aj zadok, aj ke´d nevidíte, že by ste tam priberali. Strie sú veľmi zákerné...

aponchie
8. feb 2009

nezabranilo 🙂

evuse
8. feb 2009

Ne. Krémovala jsem se poctivě i 5x denně a udělaly se mi děsně. Začalo to v půlce těhu a nejvíc se to rozjelo 8-9 měs. 😢 😖

lucinda251
8. feb 2009

ani mne nezabranilo.. Mastila som sa od prveho dna ako som zistila ze som tehu, a brucho mam ako pokreslene.. Des..
Podla mna za to moze genetika...
Kamoska sa nemasti vobec, a nema ani jednu striu..

petra1985
8. feb 2009

ja zatial nemam tiez nic.. akurat na zadku badam v poslednom case take daco ako pomarancovu koru ale to tomu casom nezabrani nic.. ale ste ma teraz tymi reakciami riadne sokovali .. mne hovorili ze mam kremovat, ze to pomaha dost ja kremujem, olejujem jak salena a ked sa mi vyhodia v 38tt tak ma asi klepne.. 😒 no hlavne, ze mimi bude zdrave.. no som zvedava brucho mam zatial take ako pred tehu len velke.. nemam na nom ani naznak strii.. uvidime

veronika81
8. feb 2009

ahojte,
mne nezabralo ☹ Natieram poctivo 2x denne a akurát pred pár dňami som si všimla škaredé strie pod pupkom.. Ešte mám jednu nad pupkom, ale to bude asi kvôli piercingu, čo som tam mala.
A možno je to aj kvôli tvaru bruška, lebo priberám v podstate len do brucha, mám ho úplne dopredu a špicaté, tak koža sa mi poriadne naťahuje. A rastie mi už od 4. mesiaca.
Ale natieram sa ďalej, keď už pre nič iné, aspoň pre dobrý pocit, že niečo pre seba robím 😉

llaayllaa
8. feb 2009

ahojte baby 🙂 nechcem vam kazit ilúzie,ale je jedno akým krémom sa budete natierat a tiež je jedno kolkokrát za den sa ním natierate tá ktorá má sklony k striám ich bude mat tak či tak,a tie ostatné majú proste štastie 🙂 žiadny krém 100% nezaručí,že sa strie neobjavia,už tomu neverím,ja som tiež používala dost drahý krem z lekárne,myslím volalo sa to ElasticQ,natierala som sa poctivo 2-3x za den,tešila som sa,že skoro počas celého tehotenstva ani jedna stria,a odrazu,približne na konci 8-meho mes,mi tak popraskalo bruško,stehná,prsia,že to bolo až neuveritelné,ale v mojom prípade som to aj očakávala,totiž som počas tehu pribrala 26kg,takže niekde sa to muselo na mne vyšantit 😀 ,ale stojí to zato 😀

natana
8. feb 2009

no ja som sa pri oboch tehotenstvách mastila poctivo aj 4-5x denne, lebo mala som obrovske bruško a aj ma stále svrbelo ako sa ta koža naťahovala. a nemám žiadne pozostatky, brucho mi vobec nepopraskalo, len trošku boky, ale tie som s mastenim zanedbávala. a tiež si myslim že je jedno aký krém, len nech je mastný. pri prvej som sa natierala niveou mliekom na suchu pok. alebo tou klasickou modrou hustou, čo je na tvár. no a pri druhej som si kupovala ten drahý ElastinQ a tiež žiadne strie na brušku a ani prsiach. a priprala som pri prvej 25 kg a pri druhej 20kg. (ale s natieraním som začala už v 5tom mesiaci)

deathy
8. feb 2009

Ahoj, tak já sem cca před 2 týdny objevila první malou u pupíku..no, a dnes už tam teda není jen jedna ☹ A taky na levý straně pod pupíkem..tam se mi udělal takovej jako pruh, kde jich je na můj vkus až moc.. 😢 Takže sem z toho docela smutná. Je to ošklivý, takový jako leský a růžový..vůbec se mi to nelíbí. A ještě ke všemu když se to nedá nijak odstranit ☹(((( A to sem se mazala krémama, olejíčkama...prostě všim možným několikrát denně, i do sprchy mám olej.sprcháč. A bříško taky nemám zrovna velký. Bohužel, asi je to fakt o tom, jaká je ta kůže. Ale mažu se dál..je to příjemný na to svědění..a taky doufám, že už se mi nerozlezou.

marlene
9. feb 2009

podla mna je to aj vecou genetiky,aku mate kozu.ja som okrem kremovania kazdy vecre v sprche brucho masirovala masaznou kefkou,na bruchu sa mi strie nevytvorili ziadne,par ich mam na bokoch,ale nic strasne.oni casom tak ci tak zblednu 🙂

slunicko552
9. feb 2009

Tak já souhlasím,že je to i genetikou.Mazala jsem poctivě a nemám žádnou 😉

wali
9. feb 2009

asi sa strie spravia, ked sa maju, ale aspom si nebudem mat co vycitat, ked sa poctivo kremujem. a tiez si myslim, ze je v podstate dost jedno akym kremom, hlavne, aby to bolo kazdy den. pri prvom tehu mi brusko vobec nepopraskalo, ale trochu si to odniesli prsia ☹ tak teraz trpnem, ci sa to zopakuje a desim sa konca tehu, ci k tomu pride alebo nie.

sheilinka21
10. feb 2009

absolutne mi to nepomohlo kupovala som vsetky mozne pripravky aj olejicky a vobec mi to nepomohlo Adelka posledny mesiac velmi rychlo narastla takze som s tym uz nemohla nic robit a najhorsie je to,ze to uz nezmizne a to ani ziadnym operacnym zakrokom proste nicim... ☹

ditka1
10. feb 2009

mne to pomohlo od uplneho zaciatku som si kremovala aj niekolkokrat denne,stalo ma to majetok tie kremy,ale ani jednu striu nemam... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre