Pomohli vám krémy proti striám počas tehotenstva?

mamminka
1. okt 2007

Caute vsetky maminy, zajimalo by ma, ci ma vyznam kupovat si drahe kremy, oleje na zabranenie vzniku strii v tehotenstve? a ake pripravky Vam pomohli, ak teda pomohli....mne bolo od skusenejsich mamiciek poradene natierat si brusko obycajnym mandlovym olejom...ake mate skusenosti vy.... 🙂

stevany1
5. júl 2010

Moja mama má hrozne spraskané brucho, takže ja som sa začala natierať hneď od druhého mesiaca tehotenstva, a to krémom Elasti - Q. Našťastie nemám ani jednu striu. Na druhej strane som však ani veľa nepribrala, no brucho som mala fakt veľké. Už v 7. mesiaci sa ma pýtali, či idem rodiť.

janulienka1
5. júl 2010

Ja som mastila obidve tehu a nemám ani jednu.Zato celulitida, ta je hroznááááá.Neviem čo je horšie.

miriam11
5. júl 2010

krasny den, je vedecky dokazane, ze ziadne kremy, gely, masticky a podob. vobec neucinkuju na tento problem. Strie, celulitida su vecou zivoto
spravy a aj samozrejme dedicnosti. Takze zbytocne nevyhadzujte na reklamovane "triky" olejkarov, mastickarov z celeho sveta. Treba len cvicit, alebo vyhodit v dome vsetky zrkadla......... 🙂

andrea48792
5. júl 2010

ahojte no ja som mastila hippom od nejakého 4mes. a strie nemám a mastila som i boky ale až neskor a tam sa mi urobili.. tak to je moja skusenost ale hlavne si myslím že ide o masírovanie pokožky ved to je dobre i na celulitídu..ja už by som si asi nekupila proti striám ale hlavne by som sa natierala s nejakým telovým mlieckom hlavne bez obsahu kofeinu lebo ten je v kozmetike casto.. 😀 😀

kammka
5. júl 2010

když jsem začala chodit do Podolí, ptali se mně, čím se mažu, že jim po mně klouže sonda UTZ, já se mazala čímkoli, co mi přišlo pod ruku,a nepravidelně...sestřička mi chválila bříško, že nejsem popraskaná, a dodala: já se mastila celý těhu jak olejovkla a tejden před porodem jsem popraskala..a že mazání drahými krémy nemá smysl..stačí prostě mastit, čímkoli, ale pokud je to v rodině, neuděláte nic...z těhu nemám nic, zato když jsem v pubertě nabrala kila, zůstaly mi strije na bocích...ale už nejsou moc vidět.

pepsyna
6. júl 2010

no tak ja sa kremujem od zaciatku tehu stale,no aj tak mi pred tyzdnom popraskalo brucho-najhorsie na tom je,ze mi stale praska asi alebo co,lebo to hrozne svrbi-niekedy az pali..je to neznesitelne..a pritom stale mastim 😔 no my to mame asi v rodine 😒

crca
6. júl 2010

Používala jsem od garnieru hned od začátku,protože jsem čekala dvojčátka.Do 32tt to bylo v pohodě,ale pak se břicho najednou tak zvětšilo,že jsem to měla jak píše Pepsyna,strie po celém břiše,pálelo to a svědělo 😒 Mám kamarádku co se nemazala ničím a má břicho jak kdyby nikdy nečekala dítě a to přibrala 30kg s jedním!Je to v genech a ty krémy jsou jen na tahání peněz z maminek.A to musím ještě dodat,že jsem přibrala jen 17kg 😀 všechno bohužel do břicha,ale krémy nepomohli 😀

crca
6. júl 2010

Ježíš tam mělo být tvrdé Y(nepomohly) 😀

pepsyna
6. júl 2010

@crca neboj po slovensky je to s makkym i 😀

crca
6. júl 2010

@pepsyna tak to se mi ulevilo,už mě asi z těch dvou měkne mozek 😀 😀

nyc
6. aug 2010

mne mazanie pomohlo. pribrala som 20 kg, z toho vacsinu do brucha. mazala som sa - opravujem - manzel ma mazal kazdy vecer od 7 tt. najprv detskym olejom - ale ten ma zacal strasne vysusovat, az som mala na bruchu supinky. potom som objavila v DMke babylove mama olej (za nejake 3 evri) a tym som sa mazala az do porodu. padlo na to 4-5 flias oleja. a ked ma doktorky zasivali po cisarskom reze, tak ma chvalili ake mam pekne brusko bez strii. a potom ma chvalili, akeho mam dobreho manzela ze ma masiroval kazdy vecer 🙂

mirka285
6. aug 2010

mazanie nema ziadny vplyv na strie...ked sa maju spravit sa spravia aj ked by som minula toho oleja desat litrov 😉

zdeniii
6. aug 2010

Ahojky, tak mně mazání taky nakonec nepomohlo, bříško mi hlavně popraskalo poslední dva týdny co jsem přenášela... Ale až budu čekat znovu tak budu mazas zase, je to krásné mazlení s mimminkem a takový večerní rituál ;o)

dupik
13. aug 2010

Ahojte, já mazala jak divá i 6xdenně a nakonec jsem měla tak popraskané břicho kolem pupku a pod ním,že se mi chtělo brečet. Šlo to vidět až po porodu. Rodila jsem císařem a doktorka mi říkala, že mám jizvu tak krásně dole, že můžu do bikin-hahaha..tak leda tankini...prý to záleží na kůži. Švagrovka nemazala vůbec a nemá ani jednu strii....

luciaj
13. aug 2010

v prvom tehu som natierala a ziadne strie, teraz nenatieram a tiez ziadne 🙂 podla mna to dost zalezi od genetiky, kvality koze.

zucha
13. aug 2010

ci som bola, ci nebola tehotna, vzdy som sa cela po sprchovani nakremovala. Pocas tehu uplne obycajnym telovym kremom, tak ako vzdy a nikdy som strie nemala. Je to genetika a proste len nemat suchu kozu a nepriberat nenormalne rychlo, aby sa koza stihla dostatocne prisposobit zmenam a natiahnut sa. 😉

evuse
13. aug 2010

Mě krémy , ani oleje taky nepomohly. V prvním těhu jsem mazala od začátkudenně a ve 20tt se mi udělalo prvních pár čárek, začala jsem tedy mazat i 3-5x denně a stejně se mi udělaly brutální, končily někde na úrovni pupíku . Na podbřišku třeba i 1,5 cm široké 😝 😝 . V druhém těhu jsem taky mazala a udělaly se mi další ještě výš, takže končí asi 10cm nad pupíkem, fakt běs.

petra123456789
31. aug 2011

@luciaj ahoj.. prosim ta a cim si sa natierala obyčajnym kremom alebo špeciálnym na strie? lebo mala som v baličku vzorku a je to značka weleda

luciaj
31. aug 2011

@petra123456789 natierala som aj speci kremom aj obyc. Telovym mliekom.

adunka73
31. aug 2011

nenatirala jsem se pravidelne nicim a zadne strie nikde nemam.Jenom krecove zily na nohach 😎 😎

radlinka
31. aug 2011

ano...odporucam BIO OIL 😉 alebo obycajny olivovy olej lisovany za studena. Treba mazat, ale je to aj v genetike.

majka1976
11. aug 2012

Já používám jen olivový olej, co mi známá dovezla z Chorvatska. Je po něm úplně úžasně vláčná kůže. Mažu od samého začátku těhu.

barusinecka
1. sep 2012

Ahoj holky.Tak moje zkušenost je,že jsem používala u prvního těhu dětskou kosmetickou vazelinu a žádná strie.U druhého těhu ho taky používám,tak uvidíme.Moje setra má 3 děti a u všech taky používala dětskou vazelinu a to musím říct že má dva kluky kteří po narození měli skoro 4,5kg a to je moje sestra štíhlá jako proutek a taky bez strií 😀 😀 😀

usiko
4. okt 2012

@mamminka nenatierala som sa vobec a strie nemam...kdesi som citala nejaky rozhovor, a tam kozmeticka , alebo niekto z labaku pisal, ze tie kremy nepomahaju...zalezi od elasticity koze rodicky....a to, ze ak sa zena natiera a nema strie, neznamena ze by ich mala keby sa nenatierala....

roxy
10. okt 2012

ahojte, chcem sa spýtať, keď teda vznik strie je podmienený tým kolko kolagénu má moja pokožka, nepomohlo by keby som začala brať kolagénové tablety? teda ja som len na začiatku, natieram sa celý život všade lebo mám atopický ekzém, a práve preto sa bojím, že budem mat strie všade. pár ich mám z puberty na bokoch, a jednu na prsiach 😖

roxy
20. nov 2012

nikto? skúsam oživit tému 🙂 viete mi poradit kde kúpit ten olivový olej? v lekárni ci?

llllucka
20. nov 2012

@roxy:na to by ti odpověděl nejlíp kožař nebo možná i kosmetička.Mě třeba taky v pubertě popraskaly prsa,ale při obou těhu mi trochu popraskala stehna,na břichu mám asi jednu a to jsem u obou dětí přibrala kg,takže tímhle to asi není.Určitě se natírej,tím nemůžeš ničemu uškodit😉

roxy
20. nov 2012

@llllucka no mažem, mažem... no uvidíme.

llllucka
21. nov 2012

@roxy:maž,maž.Kouká,že se mi neobjevilo,kolik jsem přibrala.Mělo tam být 20kg.

bronia13
21. nov 2012

no nas maly mal vyse 4 kg, pribrala som dost hodne asi 20kg a brucho som mala teda pordande nemastila som sa ani raz ani pri jednom tehotenstve a nemam ani jednu striu, je to geneticke, ziadne masti/kremi/oleje nepomahaju ☹ 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre