Poradíte niečo na nespavosť v tehotenstve?

anusik2
20. nov 2011

poradte prosim nejaky dobry recept na spanie pocas tehotenstva.. uz 3 mesiac normalne nespim, ma niekto podobne skusenosti? budem vdacna za vsetky rady.. dakujem

pingu1
20. nov 2011

ahoj, ja som nespala cely treti trimester. doktor mi predpisal diazepam na spanie. ked som si o 11 lahla, tak som zaspala o 3 rano a o 6 som uz bola hore...

atka70
20. nov 2011

Ahoj, ja mam ten isty problem som v 24 tyždni a v noci nespim 2 až 3 hodi. Večer zaspim okolo 22.00 a potom sa hned zobudim okolo 02 a nespim ...

ewka0012
20. nov 2011

myslim ze na to sa nijako pomoc neda,lieky pocas tehu uzivat nemozes,mozno len nejake prirodne co pomozu zaspat,skus sa opytat v lekarni alebo doktora,v kolkom si tyzdni?ja zacinam 32tt a ver mi ze som tiez poriadne nespala cely cas.cim je brucho vacsie tazko sa uklada,ked aj zaspis musis na zachod,casom som sa v noci aj velmi potila a bola smadna a zase na zachod.vela krat som cumela do okna ci steny.mame to tazke.na chrbate som lezat nemohla lebo sa mi tazko dychalo,a od 20tt ma maly v brucho do polnoci kope a niekedy aj v noci sa zobudi a vystraja,takze sa tes.skus si dat nejaky cajik,zapal vonnu lampicku s ukludnujicim olejom,daj si teply kupel,nech ta muz pomasiruje,ine rady nepoznam

gabriela69111984
20. nov 2011

vraj pomaha aj teple mlieko s medom pred spanim, skus, ja to vyskusane nemam, ale kamoska spominala, ze jej to trosku pomohlo. 🙂

mata2
20. nov 2011

ja to teple mlieko vyskusane mam,a fakt mi to pomohlo 😉

ancovicka30
20. nov 2011

aj ja mam tento problem a riesenie zatial ziadne :( plus ma budi aj moje starsie dieta, takze sranda velka, ale to mlieko teda skusim...🙂

danielka1982
27. dec 2011

no mne nezabera ani to mlieko a tabletkami sa teraz pchat nebudem.Najradšej som spala na bruchu no teraz sa to nedá.Idem spať okolo 3 a vstávam okolo 7 a malokedy aj spim do 10.No ked bude mať taký režim aj bábo tak sa mám na čo tešiť...

amarelis
28. dec 2011

Mile mamičky, čo vás trápi nespavosť? Vela zatažujete svoj mozog špekulovaním čo a ako bude a čo to bude .Doprajte si spánok, oddych a hlavne pokoj 🙂)) ked sa vam dietatko narodi tak až potom zistite co je to nespavost , vstavanie , pravidelne kojenie, grganie , atd. a budete spinkat aj po stojacky bude vam to vsetko jedno len este jednu minutku ukradnut spanku a oddychu.Teraz na to je cas tak spinkajte a buvinkajte do ruzovucka,krasy a zdravia lebo o 9 mesiacov to bude iba zbozne prianie 🙂)verte mi je to tak..........................................

amarelis
28. dec 2011

pingu1-to rýchlo vymente doktora v tehotenstve a diazepan to je neskutočne☹( Milé mamicky musíte si zvyknút na tože vase telo sa mení už nie je to čo bolo je ovela krajšie ako pred tým lebo sa v nom deje nádherny zázrak . je vo vás novy život a ten kazdy den ci minutu rastie a stava sa vasou sucastou . Nocna nespavost mnohe sa boja porodu strach s nepoznaneho, bolest co opisuju kamaratky u kazdej zeny je to ine a kazda to inac preziva . Skoda je to nas udel ze musime prist na tento svet v bolesti ale zoberte to tak ze kazda minuta bolesti je o krocik blizsie aby ste k sebe privinuli to nadherne stvorenie na ktore tak dlho s laskou cakate pomaha to , ved aj to dietatko kym pride na tento svet to nema lahke 🙂) a velke brusko🙂) ved to je domcek v ktorom byva , chrante ho , pohladkajte mozno je to smiesne ale dietatko to citi a rozpravajte sa s nim nie ako s chlapcekom alebo dievcatkom ale hovorte mu moje dietatko alebo moja laska ci drobcek lebo uz teraz od nas dostavaju lasku slovom ale aj myslienkami , ked sa narodia budu usmievave a budu vediet ze na nho s laskou caka jeho MAMICKA

tina7729
28. dec 2011

@amarelis jéj,krasne napisané 🙂 a myslim aj pravdive. no ja mam tiez od zaciatku tehu zo spanim.prve 3 mesiace som vobec nespala,teraz je to uz lepsie ale tiez bud nemozem zaspat alebo sa rano uz zavcasu budim 😒

amarelis
29. dec 2011

Ahoj, su to zlozite mesiace nase telo si zvyka na zmeny co sa v nom deju, a k tomu este pribudne futbal a natahovanie ruciciek a noziciek to si este uzijete ,a stala potreba ist na vecko, a brusko velke ako balon🙂) ale je to vsetko krasne stoji to za to 🙂) ked prvy krat pocujete dedsky plac na vsetko zabudnete a uz iba neskutocne velka laska sa vo vas prebudi k tomuto malickemu stvoreniu a tak to bude vzdy🙂) TESTE SA NA TEN DEN 🙂)))

anicka1981
29. dec 2011

@anusik2 jaj, neako skoro ti nespavost zacala, ja som zo zaciattku tehu nemohla spat, lebo som sa bala porodu, potom som sa o babo bala babo, ci je zdrave a ako to bude,, potom som sa s tym vsetkym zmierila, babo bolo ok,, no posledne 2 mesiace som uz nespalaskoro vobec, rodila som v juny,bolo horuco strasne sa nedalo,,,,potom som porodila a preslo to..... na jednu noc, 😀 potom som uz malamaleho pri sebe na roomingu a uz od vtedy som nespalapol roka,maly sa budi na krmenie kazde 3 hodiny 😀 , takze daj si pohar mlieka s medom a relaxuj, zapal sviecky,daj si kupel( ked mas chut), sprchu, vsetko ci ti robi dobre, a oddychuj, budes potrebovat vela energieked sa male narodi,,, inac mas vankus na dojcenie?,s tym sa spalo dobre a pohodlne aj s velkym bruskom, pomohol aj pri dojceni velmi a rovnako, teraz ked uz maly sedi ho pouzivame ako oporu,a ked lezi, tak ako zabranu aby sa nezkotulal z postele, dobra vec,,,,,

anicka1981
29. dec 2011

@anusik2 inac ked chces rodit normalne da sa to aj bez nasthihu a trhania, ja som mala pekny porod, uzasny zazitok, nebola som ani strihana ani sita, a ani potrana a porodila som nadherneho 3,800g chlapceka, na to ako som sa bala, vsetko skoncilo na jednotku, , ked tak pozri temu epi-no 😉 drzim palceky, tehotenstvo je uzasna vec, ked sa to da tak povedat, mne dokonca to brusko chyba 😉

kozsarovak
5. jan 2012

Pred tehotenstvom som sa liečila na depresiu asi 5 rokov. Teraz neberiem žiadne antidepresíva. Koncom novembra už som nevedela vydržať tú precitlivenosť a nespavosť, bola som veľmi vyčerpaná , bála som sa ľudí a mala obavy z tehotenstva. Tak som sa dostala do nemocnice, 2 a pol týždňa som tam ležala , pred Vianocami ma pustili domov. Beriem len nejaký ľahký liek na ukludnenie, aby som vedela spať. Som v 27 týždni tehotenstva. Ešte stále občas mám tie strašné pocity úzkozti a bojím sa od niektorých ľudí. Som sama cez týždeň, vlastne už 4 rok už tak žijem s manželom, na víkend chodí domov z roboty. Aj tá samota na mňa niekedy zle vplýva. Nie som z tadiaľ, len tu som sa vydala, ale ešte som sa stále nevedela tu zvyknúť. Manžel po pôrode, keď dieťa bude mať 1 rok chce sa tam presťahovať kde má prácu. Ja sa bojím sa tam presťahovať a zvyknúť si na zase nové prostredie.

ktore
24. jan 2012

@kozsarovak ahojko navstivila si psychologicku?ja som dnes dostala depku.prislo to zrazu,neviem ci od nespavosti alebo od coho.poobede som si zdriemla a je to este horsie.bojim sa ist aj lahnut.von ma to netaha.ale budem sa musiet prinutit.bojim sa co bude dalej.neviem spat vobec,dufam ze nepride gracanie lebo to budem zvladat horsie.bojim sa depresie lebo aj som sa liecila vela rokov.

kozsarovak
24. jan 2012

Občas navštívim aj psychologičku, keď to veľmi potrebujem. Pletiem svetrík malému, začala som cvičiť , čítam, počúvam relaxačnú hudbu. Teraz sa mám oveľa oveľa lepšie. Mám pozitívne myslenie a teším sa na bábo.

kozsarovak
24. jan 2012

@ktore
Občas navštívim aj psychologičku, keď to veľmi potrebujem. Pletiem svetrík malému, začala som cvičiť , čítam, počúvam relaxačnú hudbu. Teraz sa mám oveľa oveľa lepšie. Mám pozitívne myslenie a teším sa na bábo.

ktore
24. jan 2012

@kozsarovak v ktorom mesiaci si?dufam ze ma to obide.ak nie tak budem musiet ist za svojou psychiatrickou.ja som nechodila k psychologovi lebo je to daleko ale doktorka mi pomohla a velmi.navstivim ju ak bude fakt treba.ja som pocula ze tehoskam davaju a beru aj lexaurin:niekde tu som to citala.neviem ci je to pravda,ale myslim ze to vsetko ide z rizikom ja som brala na spanie stilnox a zrazu nic tak ta moja nespavost sa cez teho zhorsila.nespim uz snad vyse tyzdna.ale to aj bezne tehosky ktore nemaju ziadne psychicke problemy.relaxacnu hudbu mam nejaku aj ja ale este na kazetach.vecer som to zvykla pocuvat a pritom zaspavat.bolo to cvirikanie vtacikov alebo potocik a sum mora a tak.budem si musiet zohnat nejake na cdckach.teraz mam velky problem z bolestami zaludka.neviem co si mam dat mam podrazdenu sliznicu zaludka.algifen sa nemoze dat .vcera bola u mna pohotovost a pichla mi nos-pu ale tu doma nemam.tak cakam co sa udeje zatial som si dala dve tabletky sody bicarbony.daco sa povolilo.neviem o tomto nieco?zacinam si mysliet ze to moze byt psychickeho povodu.ak vies poradit tak cim skvor prosim ta.asi ma caka zase dlha noc.

fide
24. jan 2012

mamicky necitam to cele kedze hladam radu na nejake lieky od bolesti ...ale skusali ste magnezko ??? ja sice tiez malo spim ale ked si dam 500mg magnezka tak sa zobudim max na wc...

kozsarovak
25. jan 2012

@fide
Áno som brala Magne B 6 aj som týždeň v infúzií dostávala.

kozsarovak
25. jan 2012

@ktore
Ja som bola v 5.mesiaci, keď ma hospitalizovali. Do 5 mes. tehotenstva mi lekári vraveli že sa nesmú žiadné lieky dávať na predpis, len na volný predaj. Do 5.mes. sa vyvinie bábätko a môžu byť silné lieky škodlivé. Ja by som si na tvojom mieste vypýtala názory viacerých lekárov (gynekologov a psychiatrov, psychologov) Ani ja som dobre nespávala počas celého tehotenstva, ale musíš byť silná, mysli na dieťa a rozhodni sa tak aby si to potom neobanovala. Skús sa zamestnať niečím, myslieť na pekné veci, tešiť sa z bábätka. Mne pomohli 2 knižky, ktoré mi poradila psychologička, skús ich zohnať v knižnici alebo kníhkupectve: 1) Prenatální komunikace - Iris Goze-Hänel, Gertruda Teusen
2)Tajomný život dieťaťa pred narodením - Thomas Verny, John Kelly
Neboj sa bude všetko v poriadku, nestresuj kvôli tomu že zase nebudeš spať. Začni kupovať veci pre malého, čítať o dieťati. Je to pre teba nové a zvláštne, že si tehotná aj ja som to tak veľmi citlivo znášala, ale pomaly psychika sa ukludní a mne lekári vraveli že aj hormóny v tehotenstve môže na teba vplývať. Proste každý ináč prežíva tehotenstvo. Musím na iné veci myslieť, nie na to že nespíš a ti nie je dobre. Pozitívne myslenie veľa robí. Ja som to musela doma sama zvládnuť. Manžel len na víkend chodí domov. Rodinu mám ďaleko. Kamarátku tu nemám. Teraz nedávno som sa zoznámila so susedkou, ktorá má 8 mes. syna a 7 ročného. Skús vyhľadávať spoločnosť, ktorá ťa podporuje a pozitívne motivuje. Keby si mala nejaké otázky, kľudne sa mi ozvi v súkromnej sfére. Drž sa a mysli na bábätko, že ono všetko tak prežíva ako ty. Cíti sa ako ty, tak musíš kvôli nemu byť silná.

kozsarovak
25. jan 2012

@ktore
som v 31.týždni teraz

ktore
25. jan 2012

@kozsarovak dakujem.uz som sa dohodla so susedou ze budeme chodievat na prechadzky lebo ona doma n ainvalide takze sa musim rozhybat a tak.tie knihy si objednam urcite.dakujem ti.ano myslim na dieta aby bolo dobre.

kozsarovak
26. jan 2012

Som rada, že som aspoň troška pomohla, mne je tiež lepšie keď viem niekomu sa vyrozprávať a nie som sama s takým problémom.

sisinka8
3. feb 2012

ahojte!drzte sa!tehotenske hormony tiez urobia soje pocas tehu a depresia sa casto zhorsuje....treba vydrzat a lieky brat iba ked je velmi zle.treba sa naucit mysliet pozitivne,velmi to pomoze.neoddavat sa negativnym myslienkam a pocitom hlavne.pomoze magne b6,guajacuran ked velmi treba,chodit na prechadzky,citat,pocuvat relax hudbu.tiez sa moze pit medovkovy caj 1hod pred lahnutim vecer. 😉

kamkalu
16. okt 2012

Ahojte, ja som v skoro v 12 tt a trpím nespavosťou. Keď zalahnem do postele, tak cítim únavu a nič. Prevraciam sa na posteli pomaly do 3 rána... Neviete mi niečo poradiť?

Ďakujem 🙂

danielkabn
16. okt 2012

medovkový čaj a masáž chodidiel 🙂

blackcat8885
20. okt 2012

Mne zaberalo horúce mlieko s medom-klasika,ale teraz ked sa malý presúva hore-dole tak si neviem nájsť polohu a chodím aj 3-4x za noc na WC tak mi asi nezaberie nič-len vydržať

natalienka12
20. okt 2012

Ja keď nemôžem zaspať, dám si melatonín 5mg a spím hneď, je na voľný predaj, neškodný, ale radšej sa opýtaj lekára či sa smie v tehotenstve. Ja som naopak počas tehotnosti bývala strašne unavená a spala som ako bábätko, takže som tento problém nemala, no teraz sa veľakrát stane, že ma večer prepadnú čierne myšlienky, tak mi pomáha melatonín. Je to tzv. spánkový hormón, ktorý aj za normálnych podmienok navodzuje spánok. A ešte mám osvedčený recept na zaspatie - neprehadzovať sa v posteli, nemyslieť na nič zlé, ale zapnúť malú lampu a prečítať pár stránok ľahkej knihy, čiže žiadne učebnice (ak náhodou). A spíš do 15 minút, to ti garantujem. 🙂

26lenka6
10. apr 2013

Baby, nejaký zaručený recept na nespavosť? Lieky tým nemyslím, mlieko s medom do seba nedostanem ani v normálnom stave a nie to tehotná ale nejaký bylinkový čajík alebo čo... kedy sa vyspím keď nie teraz? Po pôrode už asi ťažko a už sú to skoro 2 mesiace čo spím tak max 2 hodiny v noci, cez deň vôbec nespím. Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre