Poradňa bez ultrazvuku

sirema
4. dec 2017

Ahojte, ani vam niekedy nespravi gynekolog na poradni ultrazvuk? Mna to dnes dost prekvapilo, naposledy mi robil, ale to som bola v nejakom 13.tom tyzdni a teraz ma len pocuval babo takym tym zvonom a bodka...ja som sa vyslovene tesila na ten ultrazvuk :D a o 3 tyzdne ma poslal na morfologicky ultrazvuk, ale to bude mimo jeho ordinaciu..ja len rozmyslam, ci nieco nezanedbava..preto by som rada poznala vase skusenosti 🙂

extempore
4. dec 2017

Mne lekárka v jej ambulancii robila ultrazvuk len na začiatku tehotenstva na jeho potvrdenie. Videla plod a ako mu bije srdiečko. Na ďalších poradniach už len počúvala doplerom, že či bije srdiečko. Vraj je zbytočné dieťatko zaťažovať ultrazvukom. Tri povinné ultrazvuky som potom absolvovala u MUDr. Grochala, ktorý má špičkové mašiny a urobil nám aj krásne obrázky. Nestresuj sa, nie je dobré stále sa nechať presvecovať, ožarovať a pod.

stacy_b
4. dec 2017

Ani mne nerobil vždy ultrazvuk, myslím, že sa robí na začiatku viac aby sa vedelo, či plod vôbec žije keď ešte necítiš pohyby a potom sa robí už len kvôli meraniam ten morfologicky okolo 20tt a potom ešte 30 tt. Potom sa už robí len aby sa určila poloha plodu - či je dolu hlavou a tak. Inak nemá význam stále ultrazvukovat ak je všetko ok.

sirema
autor
4. dec 2017

@extempore @stacy_b dakujem krasne, toto som potrebovala pocut (precitat), ja som ho asi hlavne chcela vidiet a uistit sa, ze je vsetko ok, ale tak nebudem zbytocne stresovat, uvidim ho o 3 tyzdne 🙂

natally33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninkam
4. dec 2017

mne robí ultrazvuk aj zospodu aj z bruška každú poradňu,ale tak ja som na rizikovom ,tak to bude asi tým

hettinka
4. dec 2017

@sirema mne robili pri obidvoch deťoch len 3 ultrazvuku a pri staršej ešte jeden v pôrodnici.

deti95060810
4. dec 2017

poisťovňa prepláca ultrazvuk len v určitých týždňoch.... Takže pán doktor zjavne nebude robiť to, čo nemá zaplatené a možno nemá nato ani čas....

katriona1
4. dec 2017

@sirema pojištovna proplácí ultrazvuk jenom 3x za celé tehotenství, takže jestli Dr. nemá nejaký jiný dôvod, to znamená, že neco není v porádku, tak více ultrazvuku delat nemusí a nic tím nezanedbává, muj Dr. mi delal ultrazvuk snad na každé poradni, ale mimo tech dvou velkých to bylo jenom na pár sekund, ani mi monitor neukazoval, ale bylo to z jeho dobré vule, protože tehotenství jsem mela bezproblémové

titimata
5. dec 2017

Mne robi kazdu návštevu raz mi nespravil lebo mal pokazený a nemám rizikove tehotenstvo

titimata
5. dec 2017

@natally33 tak asi záleží od dr. Sestru za foto pytal 5e mne spravil zadarmo teraz mi uz nerobi lebo.ze babo velke uz na jeden snimok

bielavila
15. jan 2018

Robila mi zakazdym a nic som neplatila, ak,nad tym uvazujem mozno je to aj vela, ale bolo ich hadam okolo 8

natasa512
23. feb 2018

Mne moja doktorka robi vzdy vysetrenie na koze a sono.🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre