Pozor na podvodníka z Nigerie

mrswhite
31. máj 2012

Pozor na bankoveho podvodnika uz aj na modrom konikovi! Komunikuje po anglicky. Za tovar vam ponukne ovela viac nez pytate a v mojom pripade chcel tovar zaslat do Nigerie. Ale miesto moze byt aj ine. Z emailov bolo jasne, ze o tovar skutocny zaujem nema a skor mu ide o rychly priebeh. Po zaslani bankovych udajov bude ziadat viac informacii, lebo `platba nepresla` alebo ` tamojsia banka potrebuje viac udajov` Dovody na ziskanie viac vasich osobnych udajov mozu byt rozne. A nasledne nasleduje vybielenie vasho uctu!
Je to organizacia bankovych podvodnikou v Nigerii uspesne fungujuca uz 15 rokou. Nepostihnutelna, lebo Nigeria nema zakony na postih tohto druhu zlocinu.
Nech vam je uz ponuknuta nadhodena suma za tovar vystrahou a vsetku pozornost venujte chraneniu vasich osobnych udajov!!!!
Na zahranicny bankovy prevod je treba meno, cislo uctu a kod banky, IBAN alebo SWIFT, tel. cislo. Nic viac!
Prosim povedzte aj znamym.

janie80
31. máj 2012

@mrswhite opravim ta, co treba na zahr.prevod...
Nazov uctu a adresa prijemcu
Nazov a adsa banky
IBAN a SWIFT

mimave
31. máj 2012

prave som dostala od neho dalsi mail uz to na mna skusal a popravde som prvy krat naletela skoro. smrad jeden idem mu odpisat nech si trhne nohou

briketa
31. máj 2012

@mimave chyba! vobec nereagovat! okamzite zablokovat ako spam a neviest absolutne ziadnu dalsiu komunikaciu!

mimave
31. máj 2012

@briketa chcela som ho poslat do riti 😀 nemam pisat vobec myslis?

sarifa
31. máj 2012

Takych uz bolo.... ja sa aj cudujem ako niekto moze vobec naletiet takymto podvodnikom.

mimave
31. máj 2012

@sarifa ja som sa cudovala ako niekto moze pri rozmienani 5000korunacky prist o peniaze, ja som prisla o 3000 😉 , davala som si ozaj bacha a s peniazmi robim uz vela rokov 13hodin denne. aj take veci sa stavaju. ale clovek sa uci na vlastnych chybach, ze? 😅

briketa
31. máj 2012

@mimave pokial si nechces koledovat ze Ti nadovazok este nejaky dobrak hackne pocitac so vsetkymi sukromnymi udajmi, take maily vobec neotvarat a okamzite uplne zablokovat.

mimave
31. máj 2012

@briketa tak kym som cakala co odpises som sa trochu zamyslela- vychladla🙂 a vymazala som si ho 🙂

sarifa
31. máj 2012

@mimave clovek sa uci na vlastnych chybach to je pravda.Tyto podvodnici su kazdym razom coraz chitrejsi a nenapadni.. Ja som male vseliake maily a ako briketa vravi okamzite vymazat.Prist o peniaze takymto sposobom je naozaj hrozne :(

mimave
31. máj 2012

@sarifa ja som sa prvy krat stopla az ked pytal dalsie udaje a okamzite som utekala vybrat z bankomatu vsetky peniaze a ked sa tam nahodou aj nejak dostali vtedy asi boli v soku ze nic neukradnu. 😅 naozaj som myslela ze je to ok, pisal mi take litanie a bol taky mili ze by ma ani vo sne nenapadlo ze je to podvod a hlavne ked som predtym o nicom takom nepocula,no teraz som uz mudrejsia o kusok

sarifa
31. máj 2012

@mimave A to ti akoze sem napisal spravu?A co odteba chcel?Aha no je ine ked si otom este nikdy nepocula.Ja som raz dostala email na FB z Ameriky.Od jednej Pani. To boli litanie a taky smutny pribeh,,Ze sa vidala a jej mancel o par rokov zomrel na rakovinu a ze ona tento rok vola diagnozovana z rakovinou a proste ako keby som citala knihu a povedala ze maju vela penazi a nemaju ich komu zanechat tak ze si vybrala mna (HA -HA) Ja pouzivam hlavu a hned som vedela co je vo veci ..Chcela moje udaje aby mi poslala peniaze.Ako keby ti niekto len tak da peniaze ... A ze ak sa neozvem tak bude musiet najst niekoho ineho. Prva vec co som urobila...oznacila ako spam... Ked niekto cuzdi spomenie nieco o tvojich vlastnych udajoch tak je to hned podozrive... Taketo veci prichadzaju dokonca aj postou...na skype....smskami... ...Tyto ludia ako keby vsetko o tebe vedeli 😎

rainee
31. máj 2012

Na tieto maily vobec nereagovat. Dovolim si tvrdit ze 99% mailov v anglictine ako odpoved na vas inzerat alebo profil na socialnych sietiach je podvod.

mimave
1. jún 2012

@sarifa no on mi najprv napisal ze chce kupit saty, ja ze fajn, konecne sa ich zbavim🙂 poslala som mu sumu aj s postou nic viac, no a cislo uctu samozrejme. od neho som okamzite pytala adresu. on mi vsetko poslal a na dalsi den mi pise ze v banke zadal prikaz ze ked ja mu poslem saty, mam odoslat potvrdenie o poslani do jeho banky a oni pustia peniaze. dal nam aj kontakt do banky ze si to mozme skontrolovat. asi nepocital s tym ze to aj urobime lebo ja som mu povedala predtym ze sa ospravedlnujem, ale ze po anglicky neviem este velmi dobre, ze sa len ucim. ale teda muz tam pisal a dosla nam okamzita odpoved z banky, bolo tam toho viac no hlavne ze nemame reagovat uz na toho pana, ze nie je ich klientom a urcite sa o nieco pokusa, ziadali na neho udaje a vraj si ho preveria. co ma dost milo prekvapilo, pretoze tu u nas sa kazdy na teba vys.re a nepomoze ti. tak sme mu pisali ze nic mu neposleme a ze sme si ho overovali a ze klame a tak. viac sa neozval. teraz je to tak pol roka asi a znovu mi pise z tej istej adresy. a pribeh je ten isty ako pisu kocky. chce zaslat do nigerie pre syna alebo co. ze zije v kanade aj na kanadsku banku da kontakt ak ho teda vobec da.
toto je inak velmi pekne co si pisala ze na teba cudzi clovek tak mysli s peniazmi 😀 😀 😀 to je neuveritelne co a hlavne ako uz skusaju. verim tomu ze su ludia co naletia...

kilian
1. jún 2012

na zahranicny prevod staci len iban a bic.nic ine.

benne
1. jún 2012

iban, bic (swift), meno majiteľa účtu, adresa banky

a patrím medzi to 1%, ktorému sa podaril zahraničný predaj, svadobné šaty do Nemecka a neverila som do poslednej chvíle, kým som nevytiahla peniaze z bankomatu.. nepýtala ma dotyčná okrem hore spomenutých 4 údajov nič iné, prevod od nej nabehol za 2 dni

bonaquaba
1. jún 2012

mne pravidelne chodia maily z nigerie, ale ani ich uz neotvaram, lebo ako baby pisu, sa tu rovno hackne na teba a koniec, rovno ich treba vsetky mazat

sarifa
1. jún 2012

@mimave aha tak tak to je.A to tu na tejto stranek sa aj veci predavaju? (niesom tu tak dlho tak neviem 🙂 ) Ale aspon si vcas zbadala ,niekedy clovek brehliadne takych ludi,hlavne ked je clovek doveruhodny... A je pravda ze vela ludi naleti hlavne taky co sa stym este nestretli...

nadhera
1. jún 2012

Odo mna chcel pan z nigerie kupit nove nintendo wii /vyhra/ a ponukol mi cenu vyssiu ako bola cena v obchode + vsetko postovne kdesi za more uhradi.... 😀 😀 😀

janie80
1. jún 2012

@kilian tie udaje potrebne pre prevod zavisia od toho, ci ide o SEPA prevod, t.j. v mene EUR do krajin EHS a spoplatnenie take, ze kazdy plati poplatky svojej banky... alebo posielas inu menu, alebo do inej krajiny, alebo je tam cokolvek ine specialne... Ale kedze ide o prevod do Nigerie, tak to asi v ramci krajin EHS nie je... 😅

lili_mia
1. jún 2012

mne hodia také krásne mailíky .. Dear Xy, you won ... 😀 😀 😀 gmail mi toautomaticky šmarí do spamu, ja potom občas kuknem a zakliknem, neprijímať správy od tohto odosielateľa

monika127
4. jún 2012

mne tiež občas pridu maily z Nigerie ale už na ne neodpovedam. Tiež chcel kupiť svadobne šaty a mala som mu ich poslať do Nigerie pre synovu priateľku. Napisala som mu že šaty pošlem po nabehnuti penazi na môj učet a viac sa neozval...

adriana36
28. jún 2012

no, pan z nigerie chcel aj odo mna kupit svadobne saty....tiez som mu povedala ze saty poslem az po prevode penazi na ucet...neozval sa..potom o necely mesiac zase, ci je to este stale aktualne...no tak ze hej a tak vravim mame ze mi zase pise a ze este furt ma otravuje za tie saty...tak mama ze teda saty mu poslime ked uz tolko pise a tak doveryhodne..takze saty sme mu poslali a je to v p.... takze sa pytam kde som mala triezvy rozum??!! a popritom sem na forum chodim kazdy den ked mam chvilku cas a len dnes som objavila tento prispevok..nuz, clovek sa uci na vlastnych chybach..nastastie, z mojho uctu nema co vybielit a to bol asi velmi sklamany ak na to prisiel...

poisonblu
28. jún 2012

sa divim, ze vobec na taketo nieco reagujete nejakou odpovedou...VYMAZAT a hotovo

adriana36
28. jún 2012

nuz ako sa niekedy hovori, topiaci sa aj slamky chyta... ☹ ☹ ☹ az sa na seba hnevam, ale tak uz sa nezabijem, nabuduce viem, ze hned davam do kosa mail... tak este dufam ze adresa je neexistujuca a saty sa mi mozno vratia spat...ach jaj...

alechandra111
15. júl 2013

Davam do pozoru opať tuto temu!!!! prave ma kontaktovala nejaka baba že chce kupiť tovar z modreho konika a opať zaslať chcela do NIGERIE!!!!!!! Davajte si dobry pozor!!!!!!

ewita905
18. júl 2013

@mimave přesně toto sa mi Teraz stalo, do detailu, vsetko ako pises... este ze som sa ja poistila a vytvořila novy prázdný účet na tento účel, pře istotu.... ale přepravu osm už vybavovala a stala by má 359!!!!!€ by osm si hlavu o stěnu bila

lucenka911
19. júl 2013

aj mne teraz pisala tereza richy sa volala že chce kociar poslat do nigerie normálne mi aj poslali z banky, že peniaze vlozil na ucet a ked mu ja poslem cislo zasielky ze som poslala kočiar do 24 hodin mam peniaze

moli17
22. júl 2013

baby mne jeden pan-pani neviem ponukla požičku len za prevod pyta 150 eur je to velka požička viete niekto otom : FPIA COMPANY PLC je to v Nigerii asi .a nepyta nič ako su vypis z učtu alebo niečo take .

mrsdanielie
28. aug 2013

Aj mne písal jeden chlap po anglicky, tvrdil, že je z Veľkej Británie. Chcel od vás šaty za 90eur a ponúkal 150e aj s dopravou. Ohľadom tovaru nepadla ani jedna otázka. Poslal mi nejaké údaje a keď som ich zadala do googlu, vyhľadalo mi, že je to podvodník. V roku 2012 písal niekomu ohľadom motorky z emailu tomaszdudek55@gmail.com. Mne píše (ešte stále, dnes som mu napísala nech mi dá pokoj, že je podvodník) z emailu tomaszdudek99@gmail.com.