Pretrvávajúce bolesti žalúdka

babls5
14. aug 2014

Baby v krvi mi nic nezistili....mam ist na ultrazvuk a ja sa obavam ....kedykolvek dostanem bolesti krce do žaludka trvaju tak tri hodiny zhruba povacsine vecer začinaju
....čo to može byt????

bonaqa2013
14. aug 2014

Vredy? Alebo psychického povodu..

valdurka
15. aug 2014

na helikobaktera ti test robili?ja som mavala bolesti zaludka a zistili my helikobaktera.

babulka82
15. aug 2014

@babls5 ak žaludok tak možu byt vredy ale može byt aj žlčnik ,neboli ta v pravo viac? Mna bolel žlčnik v jamke v strede. 😢

babls5
autor
15. aug 2014

@babulka82 presne!!!! To bude žlčnik

pragmaticka
15. aug 2014

vysad aspon na mesiac muku, cukor. odporucam veeela cerstvej zeleniny a ovocia
, ak maso tak len chuducke , max. raz do tyzdna a problem sa sam vyriesi.. 😉 asi mas podrazdeny zlcnik alebo zaludok..

stanulienkat
15. aug 2014

Vypytaj sa na gastroskopiu. Sleduj, ci su bolesti nalacno, alebo po najedeni. Mozu to byt vredy, alebo zapal zaludka, dvanastnika.

babulka82
15. aug 2014

@babls5 čakanka,kamilky,repik var do nemoty čaje ,tuky v čo najmenšom množstve ,pozri si žlčnikovu dietu a hlavne žiadne stresy a hnevanie sa ,to žlčniku ubližuje najviac .

babls5
autor
15. aug 2014

@babulka82 vcera som si dala chipsy a potom to prislo takze to bude asi ten zlcnik a hlavne sa vela rozculujem na dcerke a mam teras naozaj stresy ...rodinne problemy..... A prosim ta mam ist na ultrazvuk brucha tam mozu nieco zistit?

babls5
autor
15. aug 2014

@pragmaticka
@babulka82
@stanulienkat prve bolesti začli pre zhruba troma mesiacmi...vtedy len velmi zriedkavo no teras uz tak dva krat do tyzdna aj viac povacsine poobednajsie hodiny.no bolo aj tak ze rano som sa nemohla postavit take krče boli

babulka82
15. aug 2014

@babls5 zistit zistia ale či ti pomožu to je otazne ☹ ak budeš mat kamene budu ta pratat na operaciu ako ja mna .Mala som vela malych kamienkov a mesiac po porode,operaciu som odmietla a držala dietu a pila kopec čajov tie čo som aj tebe napisala a dnes mi je ok ,papam skoro všetko ale na to mastne si davam pozor stale. Kamene už nemam.

mimik3
15. aug 2014

@babls5 na ultrazvuku ti nezistia nic, najlepsie je ist na gastroskopiu... mozes mat celiakiu alebo helikobaktera (ani jedno ti nemusi vyjst pozitivne aj v krvi), alebo zapal, alebo nabeh na vredy...
nedaj sa odbit, ak ti povedia ze to mas zo psychiky, trvaj na vysetreniach...
(aj mne povedala jedna ,,odbornicka,, ze to mam psychicke a iny lekar bol zhrozeny, mala som zapal na 3 miestach a posledne stadium pred vredmi...)

mamazem
15. aug 2014

Žlčník je veľmi citlivý orgán na stres, pokúste sa v prvom rade zmeniť celkový životný štýl. Nedá sa liečiť len jeden orgán... môžete si pomôcť napríklad aj prírodnými čajmi, sú špecializované čaje na žlčník, žlčníkové kamene, žalúdok. V prípade vredov a bolestiach žalúdka určite odporúčam chioskú mastichu. Pozrite u nás na mamazem, prípadne nám napíšte do poradne..

kiki68
15. aug 2014

ja mam problem so zlcniom, mam ho zle stoceny, takze funguje a nefunguje ako sa mu chce, tiez celiakiu,takze bonus k tomu. Treba co najlepsie vsetko vysetrit na gastro.

simca06022011
15. aug 2014

@babls5 nestresuj, pojdes na sono a uvidia... skontroluju pecen/zlcnik/pankreas..a potom podla vysledkov pojdes na dalsie vysetrenia (utekat hned na gastro tiez nie je riesenie, aj tak ta najskor poslu na sono a az potom budu robit dalsie veci ), predpokladam, ze to co tu opisuju (odbery) ti uz robili... ked nie daj si urobit... moze to mat nespocetne vela pricin, nemusi to byt hned nieco katastroficke 🙂 Ja som behala aj tam aj tam a prisla som na to ze to mam z nervou a z horsieho travenia (nafukovalo ma tak, ze som myslela ze zomriem od bolesti). Samo, ked som nabehla na chirurgiu, hned chceli zlcnik vyberat 🙂)) Vydrz a uvidis, ale keby si mala velke bolesti nevahaj ist na pohotovost, urobit ti sono hned aj kontrolu, aby sa ti nieco nestalo nahodou...
A s radami vysadit muku a neviem co... a nasadit ovocie a zeleninu, tak ak je to zlcnik.. prave to ta uplne dorazi :P Nakolko vacsina ovocia-zeleniny, okrem tym babatkovsych a bez supiek/jadierok sa vobec nesmie jest ;) Precitaj si niekde "zlcnikova dieta" a uvidis...
Ak je to zlcnik odporucam VALO-CHOL kvapky z lekarne (Valovič - CHOL kvapky) a s jedlom nieco na travenie ci uz pankreolan alebo nieco podobne.
Ale hlavne dat to cim skor vysetrit 🙂 Vela stastia prajem 🙂

simca06022011
15. aug 2014

@babulka82 mna tiez pchali na operaciu a aj bez kamenov... ale mne sa v tehu urcite nejaky urobil a v tom zachvate pravdepodone odisiel (to mi potom gastrac povedal) a viac som nicoho nemala... a zlcnik mam a viac menej problemy uz ziadne. Brala som stavu z redkovky a caje a kadeco...

graziela
15. aug 2014

Pri problemoch so zlcnikom sa treba zamerat aj na pecen, velmi uzko spolu suvisia. Hovori sa, ze zlcnik je "tlacovy hovorca" pecene. Velmi dobry na ocistu je bodliakovy olej, zbavuje pecen aj cele telo toxinov, vyborne zabera aj pri liecbe ekzemov, ktr. maju tiez povod vnutri tela. Rada poskytnem viac info do spravy, ak je zaujem kontaktujte ma.

nutrimas
26. aug 2014

Na posilnenie funkcie pecene a zlcnika, ktr. sa spolu navzajom velmi ovplyvnuju odporucame dlhodobe a pravidelne uzivanie bodliakoveho oleja, uziva sa 1Kl rano a vecer. Na upokojenie zaludka okrem zdraveho jedalnicka odporucame ako doplnok Zeleny jacmen, ktr. spolocne v kombinacii s chlorellou posobi komplexne na nas organizmus. Pestru ponuku 100% za studena lisovanych olejov aj Zelenych potravin v Bio kvalite Vam ponukame na nasom eshope, radi Vam poradime pri vybere 🙂

weronica159
15. jan 2017

Ahojte baby. Chcela by som sa opýtať či ste sa niekedy stretli s tym že mate v žaludku pocit ako keby ste zjedli mentolku alebo ako keď prehltnene mentolovu žuvačku. Nie je to klasicke plenie zahy lebo je to v žaludku a je to neprijemne. Prosim poraďte som 27tt ďakujem

lenka54321happy
10. feb 2020

Dobry den, velmi by som bola rada, keby ste mi napisali, co si myslite, ze to moze byt:
Mam bolesti zaludka, ktore trvaju teraz asi uz tyzden (potom mi to prejde na mesiac, dva a potom sa to zase vrati a kym to prejde, to trva asi mesiac)
Kyselinu nemam, stolica pravidelna. Stres nemam. Ziadne ine problemy nemam.
Helicobaktera som mala pred par rokmi, ale ten je vylieceny, v krvi zapal nieje.
A zaujimave je, ze ked LEZIM, tak ma zaludok vobec neboli, len ked stojim alebo sedim.
Je to take pichanie, palenie...
Niekedy to mam uz hned rano, ked mam prazdny zaludok, niekedy hned po jedle.
Velmi velmi ma nafukuje, vyzeram ako 8m tehotna. Bielu chleba som vynechala, aj tak ma nafukuje. Helicit nezabera,
Prosim poradte, co to moze byt.
Dakujem velmi pekne

inusa22
22. okt 2023

@lenka54321happy ahoj, teraz s odstupom času, ako sa cítiš, a prišla si na príčinu?