Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Priberanie v 28. týždni

29. júl 2020

som 27+4tt a za cca 2 týždne som už pribrala skoro 4kg :( dokopy som pribrala skoro 11kg a teraz sa to na mňa všetko lepí ale že strašne...áno mám stále na niečo chuť a viem si dať aj sladké ale aj tak ja už priberám asi zo všetkého...:( mne je do revu je to moje druhé tehotenstvo prvé som rodila pred rokom mám 168 cm a už skoro 76kg :(

vikybotka
29. júl 2020

🤷‍♀️ Ja som pribrala 20kg a to som rodila 35+0 😄

kristiii
29. júl 2020

Tak väčšina báb ti asi napíše, že je to ok, že aj oni dosť pribrali a neobmedzovali sa, ale chapem, že ťa to štve. No jediné čo s tým môžeš spraviť je asi to, že sa proste budeš kontrolovať. Plus nejaké prechadzky navyše ak si zdravotne ok.

deti95060810
29. júl 2020

pribrala si poriadne.... A to ťa to najväčšie priberanie ešte len čaká.... Nemáš veľa plodovej vody , alebo nemáš opuch nôh?

najk
29. júl 2020

sleduj si hlavne tlak pri tak velkom priberani. Ak by bol vysoky, je to nebezpecne

c_est_la_vie
29. júl 2020

A co chces pocut? Ci je to vela? Alebo ubezpecenie ze schudnes?
Proti vyraznemu pribratiu v tehotenstve sa tazko bojuje, kedze je normalne ze sa zvacsis. Ja si ale stale myslim ze sa to da kompenzovat- ja stale robim a hoci mam sedavu pracu, tak si davam 4-5 x do tyzdna 45 min prechadzky na nejaky pohyb. K tomu cvicim tehotensku jogu/ tehotenske cviky. Ked telo strajkuje a nieco boli dam si pauzu - kludne tyzden dva. Okrem toho treba navysit vlakninu- na ranajky vlocky, vela zeleniny a ovocia. Maternica tlaci na creva, potrava sa menej posuva a tak sa spracuva na maximum.
Ja som zatial do 30 t pribrala 7 kg a to sa snazim udrzovat a jest zdravo. Neviem, ci sa hybes, ci si doprajes vsetko alebo sledujes stravu. Ale kopec kociek je na pn, vylihuje v posteli a prepchava sa lebo su tehotne tak si mozu dopriat, no a potom sa cuduju.

Kazdopadne, udrziavaj sa len do zdravej miery- kojenie spali denne tolko co 2 h vo fitku. Ked k tomu pridas kocikovanie a z casu na cas mensie fitko, budes opat stihla o par mesiacov 🙂

autor
29. júl 2020

@c_est_la_vie mám ročného syna celé dni som vonku chodím s ním na dlhé prechádzky, behám pri ňom, takže nie nevylihujem...🙂

@najk tlak ja mám v pohode mávam skôr nižší...

@deti95060810 to ja netuším koľko mám plodovej vody...a opuchy to ani nestíham sledovať keďže som skoro celý deň na nohách a som rada keď večer zalhnem :D ja som prvého rodila asi 34+4tt tak nejako a vtedy som pribrala 18kg...:/ ale do júna kým som nešla do nemocnice kvôli komplikáciam a nezačala brať hormóny som mala ,,len" +4kg no a teraz to ide razom tak rýchlo...

autor
29. júl 2020

inak to sa nejdem obhajovať lebo neznášam sa ako vyzerám :D ale podľa tejto stránky je to teoreticky ešte v norme...tam je na môj týždeň že priberá sa od 7 do 12kg
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php
@deti95060810

lauriema
29. júl 2020

Ahoj, prosím ta priberanie teraz nerieš! Ja som toto robila stále som sa vážila, plakala ach to už toľko som pribrala v poradni hotová som bola keď ma sestrička vážila. Prestala som jest nie úplne.... Ale odrazilo sa to na váhe bábätká a aj mojej. MUDr. Sa to samozrejme nepáčilo. Len si dopraj načo máš chuť nemusíš sa prezierat do popuku. Ale daj si na chudnutie času dosť po pôrode. Ja sa popri 3 deťoch nemám čas ani najesť poriadne 😂

autor
29. júl 2020

@lauriema no len keď ja koľkokrát pri malom mám nervy a keď konečne zaspí unavená si sadnem a dám niečo sladké a to som robila aj keď som nebola tehotná :D no a mám už z toho fakt nervy lebo ja už mám pocit že priberám aj z kávy avody :(

lubimmisku
29. júl 2020

Z kavy a vody to nebude, ked vravis, ze si nedavas pozor co a kedy zjes 🙈. Ja som teraz 35tt, mam plus 10kg dokopy a citim sa super. Jedla som ale zdravo cele tehu. Urcite jem viac, ale davam si pozor na to, co zjem. A nemam ziadne vycitky teraz 🙂. Skus si dat namiesto sladkeho banan, upiect domaci kolac.. jest pravidelne pocas dna, nech telo nepyta potom cukry na dohnanie energie.

lubimmisku
29. júl 2020

A ta váha podla tej stranky uz velmi dalej nenarasta, sledujem ju. Mne v 35tt pise 11-14kg.

autor
30. júl 2020

@lubimmisku no budem dúfať že budem mať šťastie a nebudem už toľko priberať...:D

ckatka
30. júl 2020

Je to individuálne. Netráp sa. Ja som mala pred koronou okolo 94. Za mesiac peenky doma počas korony som stihla pribrať 4 kila a otehotnieť 😂😂🤦‍♀️🤦‍♀️
Som 18tt a mam stále tých 98. Lenže chápeš...u mňa si dieťa má čo brat...A hlavne mne stačí začať sa stravovať zdravšie a nezrat blbosti...A ide to. V prvom trimestri mi.takmer nič nechutilo...A teraz v druhom už si dávam pozor co zjem. Ale hlavne ovocie...melóny...ryby.
Takže je možné že ja do pôrodu tu stovku neprekročím 😂 A možno hej. Ale to ma bude trápiť potom. Teraz hlavne nestresuj a snaž sa byť kľudná...netráp sa ničím co nemôžeš ovplyvniť. A keď to ovplyvniť môžeš....no tak zdvihni rit a urob to.

lucy0807
30. júl 2020

Ale tu sú zase všetky múdre 🙄🙄 bože
Pribrala si a je to normálne, otázka či priberaš tehotenstvom ( brucho, voda atď) alebo naozaj ješ veľa a blbosti. Ja som papala zdravo celé tehotenstvo som sa snažila, hýbala sa, do 6m som pribrala 6kg no a potom som nestačila sledovať 😂😂 ku koncu som sa radšej už nevážila ale takých 25kg to kľudne bolo - lenže ja som bola opuchnutá, nohy dvojnásobne, brucho ako balón proste všetko...mala som 4,5kg dieťa, mega placentu (doktor sa vyjadril tak) no hrôza ...keď som prišla z pôrodnice zostali mi 4kg, do týždňa boli preč....takže nedá sa vždy všetko udržovať ako si žena želá....tiež ma to trápilo ale čo som mala robiť

lubimmisku
30. júl 2020

Skús si všimnúť, v čom je hlavný problém. Po čom cez deň siahneš. Keď si veľa s malým vonku, ber si zo sebou vždy nejaké ovocie, vodu, oriešky, tie sú super aj na vývoj mozgu bábätka, aby si cez deň mala vyvážený príjem a potom možno nebudeš večer vyjedať sladkosti. Vyhnúť sa sladkým vodám.. ono sa to vďaka hormónom určite viac chytá na teba, ale dá sa to ustriehnuť. Aspoň tak, aby si sa cítila dobre vo svojom tele pred aj po pôrode 🙂.
Bože, fakt sme tu strašne múdre všetky ale vždy sa nájde aj tá najmúdrejšia 😉