Prvé pohyby

katarinka243
11. jan 2013

Dnes ma môj gynekolog pobavil 🙂 Prišla som do poradne som v 16 +2 🙂 a prvé pohyby som mala na Vianoce 🙂 Ked som mu oznámila,pohyby pozrel sa na mna a povedal : Neblázni to ešte neboli pohyby to ti len črevá pracujú 🙂) Hm čakám 4 bábo tak asi mi skoro každý den pracujú črevá =)))

katkapapacova
11. jan 2013

@katarinka243 no ja som dnes 16+2 a vcera som citila normalne kopancek, je to moje tretie tehu tak mi to pride normalne, ked som bola tehu uplne prvykrat babo sa ozvalo v 17tt co sa so mnou az lekari v nemocke hadali ze to nie je mozne ze prvorodicka a tak skoro

petratje
11. jan 2013

Baby jak vam zavidim :( u mna to je teraz 3 .tehotenstvo a citila som okolo 18 tyzdna tak 2 dni pohyby a odvtedy nic.....a to zacinam zajtra 20 tyzden. Pri 2 som citila pohyby asi v 17 tyzdni tak som z toho teraz trochu nervozna ci je vsetko OK? Ku gynekologovi idem az za 2 tyzdne takze mi neostava noc ine ako cakat....

lienka1701
11. jan 2013

baby a ked sa bábo už raz ozve tak sa ozýva každý den?som v 18 tt tehu...som prvorodička a myslím že som už aj čosi cítila len nie som si istá... 🙂

katkapapacova
11. jan 2013

@lienka1701 coskoro urcite budes citit kazdy den ono kopka len ty to nevnimas

michaela45
12. jan 2013

ahojte,ja som prvorodicka v 16tyzdni a mne sa tiez zda ze som uz nieco citila ale nie som si ista ci to bolo kopanie 🙂

simkarobkova
12. jan 2013

Ahojte baby, mozno som mala navštíviť inú diskusiu ale vidím, že tu sa práve diskutuje.. prosím vás, máte nejaká skúsenosť s potratom?Tento týžden som zistila že čakáme prvé bábo a dva dni nato som už aj ležala na gynekológii s potratom... ak máte skúsenosť, dalo sa vám potom otehotnieť?a ak ano, tak po akom čase sa vám to podarilo?? ☹

michaela45
12. jan 2013

@simkarobkova no ja som zazila nieco podobne urobila som si test a zistila som ze som tehotna hned som utekala k svojmu gynekologovy ale ten este v maternici nic nevydel ale povedal ze som asi tehotna o tyzden na to som zacala krvacat a o babetko som dosla ale ani som v nemocnici nelezala asi o dva mesiace som ostala znova tehotna a teraz som v 16 tyzdni a som stastna a zatial je vsetko v uplnom poriadku

ivana149
12. jan 2013

@simkarobkova ja som bola tehotna a tiež som potratila, spontanne, doktora ktorý ma v nemocnici ošetroval som sa pýtala či za to môžem ja a či ďalšie tehotenstvo môže byť ok, povedal, že lekari odporučaju tri mesiace sa nepokušať nech sa všetko zahoji (ja som mala aj kyretáž) ale, že on mal s manželkou to iste dali si pol rok a všetko bolo ok. Tak sme sa začali snažiť po pol roku, po mesiaci som ostala tehotna a teraz som v 31 týždni a zatial je všetko ok. Tak držim palce aj tebe

anuskaaprazko
12. jan 2013

@petratje nestresuj 🙂 ak mas placentu na prednej stene, nemusis citit tak casto ani tak skoro 🙂

simkarobkova
12. jan 2013

@michaela45 ani nevieš ako si ma potešila... ja už som rozmýšlala nad všetkým, či nejde aj oto, že som mladá, či nemôžu byť moje orgány ešte nevivinuté..ale keď rodia 14-ročné cigánčatá tak ja nemôžem mať porblém a všetky vyšetrenia mám v poriadku..a tiež som ani v nemocnici nebola, len mi dali inekcie a tabletky na prečistenie a mám byť v klude tak teraz ležím a odpočívam 😒

michaela45
12. jan 2013

@simkarobkova neboj sa vsetko dobre dopadne drzim ti palceky urcite coskoro ostanes tehotna a potom budes tou najstastnejsou maminou na svete

simkarobkova
12. jan 2013

@ivana149 no mňa ani nečistili, vaj to nieje potrebné, lebo je všetko preč ale krvácať ešte neprestanem.. mám si len dať pausu do dalsieho menzesu..žiaden styk takže počkáme apo mesiaci sa vraj môžme snažiť, tak dúfam, že to znova víde a už mi neodíde.. ☹

simkarobkova
12. jan 2013

@michaela45 diky diky 🙂 a ja prajem úspešné a šťastné tehotenstvo 🙂

michaela45
12. jan 2013

aj ja dakujem len teraz my stale ide hlavou porod ☹ este ten prezit a bude vsetko ok 🙂

ivana149
12. jan 2013

Ďakujem, veľa šťastia 🙂

betiska
12. jan 2013

@katarinka243 s tým som sa tiež stretla, prvý synátor sa hlásil v 16. tt, a druhý v 14 tt., jediný, kto si nemyslel, že si vymýšľam bola sestrička u gynekológa🙂)).

ludmilaka
12. jan 2013

@simkarobkova Ahojko, v ktorom tt si prišla o bábo keď ti ani kyret nerobili? Neboj nič, bohužiaľ sa to stáva asi každej druhej 😢 a ty budeš mať ešte bábätiek plný dom 😉 Ja som mala jedno mimomaternicové, pričom mi zobrali jeden vajcovod, druhé tehu tiež nedopadlo dobre, potratila som v 9tt a do tretice je zatiaľ všetko OK. Vždy sa podarilo takmer na prvýkrát. Ale podľa mňa by ťa mali vyčistiť, už len preto, aby si veľmi nekrvácala. Ale tak lekári vedia..... 😉

katarinka243
autor
12. jan 2013

hm ale mna tak poplietol,že som na pochybách =( mala som termín v júni 17teho a zmenil mi to na 10 máj. ale tak prdy to isto nie sú 🙂

simkarobkova
14. jan 2013

@ludmilaka No ja som bola iba v druhom tyzdni a chvalabohu uz som sda vycistila sama.. prestala som uz krvacat a beriem tabletky..tam dufam na druhy krat to uz vide.. 😖

camacama
14. jan 2013

@petratje Ahoj, ja som som prvorodicka, som v 20.tt a ja som stale nic necitila.... tiez som taka, ci je vsetko oki.... na poradnu idem az o tyzden, tak som zvedava, co mi povie....

ludmilaka
14. jan 2013

@simkarobkova Jasné, určite vyjde 😉 Aj tak tá strata bolí.....Držím palčeky.

ludmilaka
14. jan 2013

@camacama Ahojko, ja som tiež cítila až po 21tt, malá je chrbtom k brušku, tak preto....

camacama
14. jan 2013

@ludmilaka Ahoj, dakujem pekne...si ma upokojila, dakujem 🙂

petratje
14. jan 2013

@camacama No uz stresovat nebudem 🙂 prisiel mi postov doppler, takze mozem pocuvat zvuky srdiecka kedy chcem ;) tak uz som ovela kludnejsia. Prve mesiace som mala 3 tyzdne krvacanie a kedze tu v belgicku nechavaju lekari vsetko na prirodu... Tak som skoro ani nespavala za tie tyzdne a teraz ak nie je nieco ako by malo byt tak hned stresujem :(

denmi
15. jan 2013

baby, ja tiež ešte necítim, žiadne kopance som teda nezeregistrovala

camacama
15. jan 2013

@petratje jaaj, tak to je ine, ked si v belgicku, ked to nechavaju na prirodu... tak som rada, ze si pokojnejsia, stres nam moc neprospieva....a uz je vsetko oki? ja este tyzden a uvidim, co mi povie doki....ked mi potvrdi, ze je vsetko oki, tak budem najstasnejsia... v 15tt babatko bolo len 9cm velke, mala som pocit, ze doktorovi to nejak nesedelo, ale nic nepovedal, tak som zvedava ako sme narastli....

camacama
15. jan 2013

@denmi ale urcite kazdu chvilu nas prekvapia 🙂

kobrtko
16. jan 2013

ACH, títo lekári...asi všetci dobre poznajú na vlastnej koži tieto pohyby... veď prečo by mali veriť ženskej, ktorá je 4. krát tehotná? Však v knihách a skriptách písali, že to nie je možné!!! 😠
Nič si z toho nerob a pomysli si svoje 😉 nechaj tak, veď ty vieš, kde je pravda a dôležité je najmä to, čo bude v budúcnosti, veľa šťastia

nikuska0119
17. jan 2013

@lienka1701 ahoj aj ja som prvorodička 🙂 som v 21 tyždni a 6 dní 🙂 a prvé pohyby som cítila v 17 tyzdni 🙂 a potom som ich par dni necitila a potom zase ale take silnejsie pohyby zacali v 20tyzdni a teraz si ich naplno uživam 🙂

nikuska0119
17. jan 2013

Ahojte je tu niekto zo Zvolena a blízkeho okolia kto má termín pôrodu v máji 2013? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre