Relax v tehotenstve

kontessa22
25. máj 2013

Ahojte maminky 🙂
Nechali ste sa hyckat pocas tehotenstva? Mam na mysli napr. jemne masaze, starostlivost o plet, ci plavanie? Boli ste na nejakom rekreacnom pobyte?

sissy27
25. máj 2013

@kontessa22 ja som počas celého tehotenstva, doslovne až do pôrodu, fungovala normálne, chodila do práce, na nákupy, s kamoškami na kávičky, ku kaderníčke a na kozmetiku tak ako obyčajne, skrátka nič, čo by extra čo by som nerobila aj mimo tehu a ani som si nič neodopierala... tehotenstvo nie je choroba a teda podľa mňa ani nejaký "nadprirodzený" stav (pokiaľ sa bavíme o normálnom tehotenstve, nie rizikovom, či po umelom oplodnení, chápem, že ženy, ktorým sa nepodarilo prirodzene otehotnieť alebo majú problémy, tak sú na seba starostlivejšie a tak...)

pingu1
25. máj 2013

@kontessa22 haha, ze relax... to co je? 😀 😀 😀 😀
makam jak srob a vecer padam dolu hubou

kontessa22
autor
25. máj 2013

Ja mam upne normalne tehotenstvo .... akurat ze ma bolia krize.a mam ist na jeden pobit. Strasne sa tesim a to s toho dovodu ze som dlho nebola a viem ze po porode ani tak skoro nepojdem 🙂 tak si chcem toto obdobie vychutnat a len si ho sprijemnovat 🙂

sissy27
25. máj 2013

@kontessa22 teraz ťa bolia kríže? počkaj po pôrode, keď budeš krpca dvíhať na ruky, neskôr začne chodiť a ty budeš niekoľko mesiacov predklone a podobne 😀 ak máš možnosť ísť na pobyt, choď (akurát by som sa asi vyhla termálnej vode a kúpaniu vo vírivke, z hygienických dôvodov), ale na druhej strane neľutuj sa už teraz za každú malú boliestku, lebo po pôrode sa to nezlepší, ale naopak, námahy fyzickej aj psychickej ti len pribudne...

libertine
26. máj 2013

@kontessa22 jedno dieta uz mam, takze ziadne hyckanie nehrozi... 🙂 ale na rodinnu dovolenku urcite pojdeme.
@sissy27 toto sa zase mne nezda, posledne 2 mesiace tehotenstva sa mne zdaju ovela narocnejsie, ked uz sa neda ani lezat, ani spat, ani sediet, ani stat. po porode som ja bola rychlo fit, fyzicky narocne sa mi behat okolo dietata nezdalo...

zuzkabeno
26. máj 2013

Ja stále upratujem od 7. mesiaca, pripravujem veci, nič sa mi nezdá dosť čisté a upratané, takže tak. Prvé mesiace som bývala hrozne unavená, zápcha, problémy s trávením, bola som rada, že som urobila to najnutnejšie, takže teraz dobieham. To hýčkanie by som si rada dopriala keď už bude bábo, aby som mala čas sa mu venovať, ale v lete ma nebaví byť nečinná, vtedy mávam viac energie ako v zime.

sissy27
26. máj 2013

@libertine no je to asi individuálne, ja som si pred odchodom do pôrodnice v pohode ostrihala nechty na nohách, nemala som problém so žiadnym pohybom, polohou, spávala som v pohode, dokonca ešte v noci počas pôrodu som si stihla dve hodiny pospať 😉 po pôrode samotnom tiež nebol problém, sedela som, chodila, ležala, všetko v pohode, ale prvé dva mesiace s miminom boli pre mňa náročné, zúžili sa len na akési útržky spánku a kojenie / odsávanie, kým sme si našli režim tak som bola "na umretie" ... vypraviť sa z domu na prechádzku bol nadľudský výkon 😀 potom už to bolo ok...

trish31
26. máj 2013

@kontessa22 ideme na wellness na dalsi tyzden,ked pride muz,ved tehotenstvo nie je choroba,a treba byt pekna aj v tehu 🙂

danielita1979
29. aug 2021

@trish31 presne tak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre