Silné dioptrie a tehotenstvo

avanka
20. jan 2008

Ahojte, mam 7 a 8 dioptrie, na 1 oku astigmatizmus a moja lekarka mi 10 rokov vtlkala do hlavy, ze nesmiem rodit normalne, lebo pri tlakoch sa mi moze odlupit sietnica a oslepnem.
Teraz som v 17 tyzdni tehotenstva, v ktorom mesiaci treba ist na vysetrenie ocneho pozadia?
Bojim sa, ze mi povedia, ze smiem rodit normalne a nieco sa stane...

mm1
3. mar 2010

treba sa rozhodne dať vyšetriť... ja som o vyšetrení nevedela a rodila som prirodzene, síce mala som trošku krvavo zaliate oko, ale možno to s tým ani nesúviselo.... 😅
tak šťastné pôrody kočky.

jaruska8
3. mar 2010

Viete ako by som bola rada, keby som nemusela rodiť CR???? Nejak sa mi nechce do narkózy a ani spinál nie je bohviečo. Tak ale uvidíme, čo nakoniec povedia odborníci, dám na ich rady, nie som typ, čo sa prieči. 😉

mm1
3. mar 2010

Jaruš, možno to bude možné... držím silno palčeky...k Ninke... 🙂

moni1412
3. mar 2010

allex - mat tak tvojho ocneho 😉

jarus ty cakas prve, mozes potom este pri druhom ked tak rodit prirodzene, no ja uz tu moznost stratim ak pojdem teraz CR. nebudem sa davat druhykrat rezat ked nemusim.... kvoli zlej informovanosti pri prvom, uz nespravim tu istu chybu. tak sa drz a nech to vsetko dobre dopadne.

a dakujem za odpovede 😉

domeli
21. apr 2010

Ahojte budúce mamičky s okuliarmi. Pridávam čerstvé info: indikácia oftalmológa k SC nie je už takmer 3 roky možná. Takúto info som dostala od 2-atestovanej oftalmologičky, ku ktorej ma poslali prehodnotiť môj stav s očami vzhľadom k vedeniu pôrodu. Lekárka bola ozaj zlatá, urobila mi vyšetrenia na 4 prístrojoch (vrátane topografie rohovky a vyšetrenia na zhodnotenie stavu sietnice), no záverečné stanovisko bolo: vedenie pôrodu podľa pôrodníka. Vraj už viac ako 2,5 roka nie sú oprávnení dávať indikácie k CS na základe očného vyšetrenia. Krátkozrakosť, dokonca ani trhliny na sietnici nie sú dôvodom na CS. Oni môžu dať iba vyjadrenie na základe vyšetrenia, ale to je všetko. Gynekológovia o tom veľmi často nevedia, preto posielajú tehuľky k očiarom. Toľko moje info z predvčera.

anda2
30. mar 2011

Mám keratokonus, vyklenutie rohoviek dopredu a k tomu -7 dioptrie, nosím tvrdé kontaktné šošovky, to je liečba, lebo s okuliarmi veľmi zle vidím, a vlastne prvé dieťa som rodila normálne s -1, a potom sa mi počas 3 rokoch kazili oči, a nik mi nevedel povedať, že prečo a všetci mi tvrdili, že je pozadie v poriadku a neni tam problém, len mne sa to nezdalo a nakoniec prišla BB a tam mi povedali že čo. Rozmyšľam o druhom bábe, pôrod som mala ťažký, ale mám strach aj s cisara, aj ked viem, že to bude ním. Hlavne nech je to zdravé, no nie a čas úkáže že čo dalej bude

bibi21
16. okt 2013

@anda2 ahoj zhoršil sa ti ten keratokonus po druhom dieťaťku? rodila si sekciou? ja mám podobný problem.dakujem za odpoved

anda2
21. okt 2013

@bibi21 zatiaľ nie, bola som 3 dni pred pôrodom na kontrole, a nezhoršilo, uvidím časom, že čo

anda2
21. okt 2013

@bibi21 rodila som normálne, keratokonus neni dôvod na sekciu, povedali mi to aj v Brne aj v BB moja doktorka

alana1
20. máj 2014

@anda2 a kolko mas prosim ta rokov?ako rychlo sa ti zhorsil zrak na -7? u mna maju podozrenie na keratokonus, lebo vraj mam na jenom mieste zvlastne stensenu rohovku...dakujem

anda2
20. máj 2014

@alana1 mám 34, stalo sa to v 27 behom rok a pol, potom to zastalo, len zle vidím, tak nosím tvrdé kontaktné sosovky , rodila som normálne, bola som pri druhom 4 dni pred pôrodom na kontrole a nezhoršilo sa, teraz idem znova v pondelok tak uvidím, doktori mi povedali, že keratokonus neni dôvod na cisársky, lebo ide o rohovku, keby šlo o sietnicu tak áno, tak sa keratokonusu a pôrodu neboj

alana1
20. máj 2014

@anda2 a nepovedali ti preco mas keratokonus?u mojho syna maju dr podozrenie na ehlers danlosov syndrom a prave ten sa spaja s keratokonusom!!!!! lebo ide o oslabene tkaniva a kolagenovy problem, presne ako pri keratokonuse...ach, nechcem tomu verit, ale budem sa s tym musiet zmierit... :(

anda2
21. máj 2014

@alana1 je to degenerativne očné ochorenie dedičneho charakteru čo preskakuje aj 4 generácie, u mna spôsobili hormony v tehotenstve, a možno dáôke dedičné gény, to neviem, ale do pôrodu nič a po pôrode strašné

anda2
26. máj 2014

tak po pôrode zheršenie, stenšenie rohovky idem na uv lampu a roboflamin zákrok ambulantny, uvidím či pomôže

luciaobrocnikova
12. aug 2015

@anda2 a zákrok bol aký, čaká aj mňa, ale ešte plus mi budú dávať aj prstence.

anda2
13. aug 2015

zákrok v pohode, dá sa vydržať, držim palce aby to super dopadlo luciaobrocnikova

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre