Solárko počas tehotenstva

fridi96
25. mar 2019

Ahojte baby chodila niektora z vás do solarka počas tehotenstva? Predtym som vždy chodila ale ako som dozvedela že som tehotná tak som prestala teraz skončím druhý trimester. Čo som čítala všade písali inak. Maximálne by som išla na 5min alebo tak lebo vždy keď som chodila tak potom som bola taká šťastná to asi robilo to teplo a svetlo. 🙂 ďakujem za odpovede

lucka12399
25. mar 2019

@fridi96 neviem vobec ci to nejako skodi babu alebo takto .. ale ja osobne by som asi pockala po porode az ..

prettiness
25. mar 2019

ja by som nesla (ale tak nesla by som ani mimo tehotenstva)
ale neodporuca sa to...
https://mamaaja.sk/clanky/tehotenstvo/s-bruskom...

fridi96
autor
25. mar 2019

Ešte som uvažovala nad tým že skúsim samoopalovacie telové mlieko od dermacolu zevraj sa to používa bežne ako telové mlieko po sprche

lucka12399
25. mar 2019

@prettiness tak ... podla mna solarko neni extra zdrave ani tak normalne .. v tehu by som sa duplom vyhybala ...

veronikaszabova
25. mar 2019

@fridi96 solarko nie je OK ani normalne, nie ked si tehu...

ja197
25. mar 2019

@fridi96 to už nevydržíš 3 mesiace bez toho aby si bola "nádherne " opálená?

jadinka
25. mar 2019

@fridi96 tak toto by som vobec neriskovala...

fridi96
autor
25. mar 2019

Tu neide o to ze nevydržím 3 mesiace však keď som doteraz vydržala tak asi neni problém vydržať len som bola zvedavá...a som sa nepýtala či je to ok keď nie som tehu ale či niekto z vás chodila počas tehu lebo som všade čítala inak jeden dr vraví tak druhý zas hentak a aj články sú o tom rôzne

whatever1
25. mar 2019

@fridi96 tych 5 minut ti nestoji za to..V tehotenstve je pokozka ina a omnoho citlivejsia a nachylnejsia. A urcite je to aj zataz na organizmus, v tvojom stave ti tam moze prist zle...Neviem aky to bude mat vplyv na babo, ale vysoka teplota a tie luce no neviem... v salone si nad tebou urcite pokrutia hlavou a mozno ani nepustia aby si ta nebrali na zodpovednost.

kengurica
25. mar 2019

@fridi96 v tehu sa má dávať pozor aj na normálne slnko. Pokožka reaguje ináč, hrozia pigmentové škvrny, najmä na tvári.

whatever1
25. mar 2019

@kengurica a niektorym babam tie svrny uz nezmiznu...

kerstina
25. mar 2019

Ja som ako vapenec a pred letom som zvykla zajst parkrat do solarka, aby som chytila farbu, ale teraz by som nesla. Je tam horko a vidim co mi robi plet, tak radsej nebudem riskovat. V Rituals som si kupila samoopalovaci a je super.

malinajahoda
25. mar 2019

@fridi96 ja som chodila pravidelne celé tehotenstvo. Prestala som až mesiac pred pôrodom.

malinajahoda
25. mar 2019

@fridi96 nikto nado mnou hlavou nekrutil a škvrny? Žiadne neboli a ani nie sú.

fitmama07
31. mar 2019

Tak...po prvé..solárium nieje slnko, žiarenie je diametrálne odlišné.... žiarenie zo solária môže spôsobiť poruchy plodu, pozastavenie vývinu, vývoja....toto ti za to nestojí.... každý jeden !! Dobrý!!! gynekológ ti to rád vysvetlí...a ohrozovať dieťa pre hnedú pokožku zo solarka, to už je troška dosť cez...keď si žena nevie už toto odoprieť, treba sa zamyslieť akú cenu má pre ňu dieťa...tým nechcem uraziť teba...ale keď ti jedna napíše že chodila a všetko je ok, neznamená že to tak bude v tvojom prípade - toto je ako hrať rusku ruletu s vlastným dieťaťom...🙏

evaachesa
31. mar 2019

@fitmama07 presne dobry vyraz ze ruska ruleta ... ja studujem na kazdej kozmetike ci neobsahuje nejake nebezpecne zlozky ... a uz vobec by mi ani len nenapadlo ze niekto pojde do solarka pocas tehotenstva ... strasne nezodpovedne

malinajahoda
31. mar 2019

Tá JEDNA sa pýtala svojho gynekológa a ten v tom problém nevidel. Takže sa ukludnite.

fitmama07
3. apr 2019

@malinajahoda gynekológ nieje Boh...a keď to neodporúča 100 gynekológov a jeden áno (lebo o Tom štúdie sú, a nielen tie, ale stovky zlých prípadov) neznamená to že je to v poriadku ...ja som Musela gynekológa/aj gynekologičku meniť dvakrát, práve pre "zodpovedny" prístup....o ich dieťa nejde ;) keď chcem dieťa, tých 9 mesiacov sa viem vzdať čohokoľvek.....keď nie niekde nastala chyba 🙏

soulmate9
3. apr 2019

@fridi96 ahoj, ja som nahodou bola aj tri krat a nebol ziadny problem. Luce neprenikaju na plod. Ide tu skor o to, aby sa neprehrial organizmus a aby sa ti nespravili pigmentove skvrny. Mne sa organizmus neprehrial, kedze sa ventilacia da regulovat a pigmentovymi skrvnami som tiez nemala problem a bola som aj na desat minut. Brusko som si zvykla zakryvat uterakom, tak mi to poradil aj dr. Aby som bola kludnejsia.

malinajahoda
3. apr 2019

@fitmama07 nemaj obavy, u mňa nenastala nikde chyba. Dcérka je zdravé dieťatko. A naschvál som sa gynekológa na to opýtala, takže nemudruj zbytočne. Autorka sa pýtala na názor tak som jej napísala. A na ten tvoj ja veru nie som zvedavá. Takže hlavne kľud.

evittam
4. apr 2019

@malinajahoda Tak niektoré ženy si myslia,ze tehotenstvom skoncil ich predchádzajuci zivot a nesmu nič jest,pit, robiť tak ako predtým.😁😉

malinajahoda
4. apr 2019

@evittam to máš pravdu. 👍😂 Vždy sa tu také nájdu, vieme o tom svoje 😉. Zjedli všetku múdrosť sveta.

fitmama07
4. apr 2019

@evittam straaaaašne vtipná si, asi sa popukam od smiechu 🙈 keby si si niečo o Tom žiarení naštudovala , dieťa je chránené len zo začiatku pokiaľ je malinke prvé týždne tak ako je prvé týždne chránené pred všetkým vonkajším vplyvom, škoda reči....ale načo, hnedá pokožka zo "zdravého" solarka je top top 👏 hlavne tá zošuverena presolarkovana koža je sexy ✌ niet nad prirodzene slnko, ja sa za seba hanbiť nemusim keď v zimných mesiacoch nesvietim ako pomaranč 👊
@malinajahoda lebo na ten tvoj ja zvedavá som 🙌 všetko je samozrejme prednešie než dieťa ktoré žena čaká....všetko! Veď deti sú samozrejmosť nie? 👌

evittam
4. apr 2019

@fitmama07 Aj ty si úžasne vtipna. Ja na ziadne solarko nechodim a ani som nechodila. A moja pokozka je super a sexi aj v mojom veku. Mam plet lepsiu ako mnoho mladších žien. Cize o moju plet ci pokozku nemusíš mat obavy.😁😉
Obe moje tehotenstva som si uzivala a nemusela som sa ničoho vzdavat. Našťastie.
Ja som len reagovala na tvoj výrok ako sa na 9mesiacov treba vzdať hocičo a všetkého. Pekný deň.

evittam
4. apr 2019

@fitmama07 A vďaka za "prednášku" ale skor ty si skus naštudovať ako je dieta v tvojom brusku chránené.

malinajahoda
4. apr 2019

@fitmama07 asi zvedavá si keďže si mi ako prvá napísala. Staraj sa o seba. Nevypisuj mi zbytočne. Je to trápne. Určite si múdrejšia ako môj lekár. Venuj sa niečomu inému. Nebudem tu s tebou o tom diskutovať. Chvalabohu mam iné veci na starosti ako riešiť tvoj primitívny názor. Nezaujíma ma. Maj sa.

petulela
8. apr 2019

@fridi96 teraz je uz aj slniecko fajne, ja som zatazena na tmavu pokozku, ale do solarka radsej nejdem, taky som citala, ze samoopalovaci krem obsahuje zlozku, ktora je nevhodna v tehotenstve.
Tak ja momentalne, ked je cas som na slniecku.

mamcotka
13. apr 2019

Ja plánujem pár krát navštívi solarko lebo som biela ako vápno a nemyslím si že lúče preniknú k dieťaťu . Zamyslite sa veď to by prenikli aj do iných orgánov takže už by sme mali opálenú aj pečeň aj obličky.. logika nepustí. Lúče idú iba do určitých vrstiev kože a solarko sa neodporúča kvôli zmenám na koži a možnému prehriatiu . Ja tam plánujem ale byť 5- 10 min nie pol hodinu..

mamcotka
13. apr 2019

@prettiness z tohoto článku som sa nič múdre nedozvedela. Iba ich názor. Žiadne štúdie a rozbor dôvodov . To ostatné vieme aj keď by sme tehotné neboli.

prettiness
14. apr 2019

@mamcotka tebe som to ani nepisala 🙂 tvoje dieta, tvoje zdravie rob si co chces a kludne si to obhajuj ked je pre teba podstatnejsie byt opalena ako pripustit co i len minimalne riziko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre