Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som druhorodička v 17. týždni a necítim pohyby

15. máj 2020

Ahojte chcem sa spýtať čakám druhé bábo rodila som minulý rok tam som pohyby cítila okolo 20tt ale viem že viacrodičky by mali skôr. Momentálne som 16+6tt v podstate teda zajtra začínam osemnásty týždeň a pohyby necítim vôbec vy ste kedy začali pri druhom tehotenstve 🙂? Dúfam že je len lenivé lebo mať doma ešte jedno také malé ako je prvý tak ma asi už vykotí ten je až moc akčný 😁

evkakozickova
15. máj 2020

Hmm😔ten istý problém a pritom som ho už začínala cítiť neboli to síce kopance ale ukazovalo sa a posledné dni už necítim nič a tiež som 16+5tt dúfam že je bábo v poriadku

helcanw
15. máj 2020

Ja som prvorodicka a cítila som už okolo 16+4tt takže podľa mňa veľmi individuálne.

autor
15. máj 2020

@evkakozickova presne mne sa tiež už dávno zdalo že začínam cítiť a zrazu nic tak teraz neviem či to boli len čreva...muž má dosť rozčuľuje aj malý 😁 ale v utorok na poradni boli všetko ok tak hádam to tak bude...

autor
15. máj 2020

Ja si v podstate neprídem už ani ako tehotná až na to brucho...🙄

evkakozickova
15. máj 2020

No ja tiež ty ho máš tiež ešte mäkké lebo ja hej... nechápem občas mi stvrdne

mergimar
15. máj 2020

ja som pred rokami bola na tom rovnako ako ty. PRve rok pred druhym otehotnenim a tam som teda pohyby, lepsie povedane kopance citila riadne. CHodila som ku gynekologovi ako na klavir, ze necitim pohyby. Az mi raz povedal, ze nie ze by som bola tucna, ale ze keby som bola chudsia ako pri prvom porode, citila by som pohyby. Ale takto bolo cele tehotenstvo, velakrat ju museli budit, lebo stale spala a aj porod musel byt o trochu skor, lebo boli slabe ozveny.

autor
15. máj 2020

@evkakozickova áno mám také mäkšie skôr ale tak mňa presviedčali pri prvom že ja nejdem rodiť že veď brucho mám úplne voľné mäkké a malý sa na to narodil čiže mne ani pri pôrode nestvrdlo 😁

autor
15. máj 2020

@mergimar a vyvolávali ti pôrod alebo robili sekciu?

mergimar
15. máj 2020

vyvolali porod

merien259
15. máj 2020

Ahoj ja čakám tretie a pohyby som začala cítiť od 21+3tt takže myslím ze sa nemáš čoho obávať každé tehu je iné... Ono to príde 😉😉

mima172
15. máj 2020

Nemáš náhodou placentu vpredu? Ja som mala a pohyby som začala cítiť až v 22tt, tie stresy preto boli nenormálne. A teraz tu vedľa mňa ležká 7 dňová dcérka 💕

autor
15. máj 2020

@mima172 netuším ako mám placentu 🙂

gabrielapatrik
15. máj 2020

Ahoj, pri synovi som cítila v 16tt pri druhom tehu, pri dcére až 20tt!!!! Strašne som sa bála, mala obavy, a raz som si po vyčerpávajucej práci lahla a v podbrušku normálne že diskotéka 🙂 🙂 a teraz? Som 16+0 a nič ani ťuk :(

mima172
15. máj 2020

Skús pozrieť v tehu knižke. Mne to doktorka povedala a aj zapísala v cca 12tom týždni a upozornila ma práve nato, že pri placentu vpredu sú pohyby cítiť neskôr a aj tie sú tlmenejšie. Také naozajstné pohyby mi začali až od 25tt, od toho 22tt to boli len take jemné ťukance, na ktoré som musela doslova striehnuť. Kamarátka 3ťorodička tiež cítila neskôr, prvé dve tehu mala placentu vzadu a pri treťom synovi vpredu.
V tehu knižke som to mala ako Placenta "PS".

autor
15. máj 2020

@mima172 Ďakujem skúsiť pozrieť ale môj gynekológ píše tak že som ledva vylúštila dátum pôrodu :D

Tu začni písať odpoveď...

Odošli