Som tehotná a som na nervy z viacerých vecí

sarah27
13. mar 2014

Rozhodla som sa, ze tu napisem, co ma tazi, lebo som na nervy... Cakam babo, zacala som 18.tt tehotenstva, ale mam pocit, ze mi to ludia okolo mna len stazuju a nerobia nic preto, aby som bola kludna... Priatel robi vo Svajciarsku, chodi domov raz za mesiac na 10 dni... Problém je v tom, ze sa nonstop hadame kvoli jeho matke a kvoli mojej eventualnej svokre... je to tak, ze sa napríklad 2tyzdne nebavime - ked je vo Svajciarsku, potom sa na tyzden zacneme - cez, skype, sms, telefon... je to v pohode a potom sa zas hadame kvoli svokre... teda tie hadky su stále o tom istom, jednoducho je to jej jedinacik a ked ho ma v zahranici, stále sa mi ona tlaci do bytu, vyvolava , ked nezdvihnem , nezabudne mi to vytknut... Byva mi zle, castokrat vracam cez den, jednoducho pridem z roboty o 15.00 a som rada, ze som rada a nie to sa este jej venovat. Prosila som partnera, az jej dohovori, ze chcem mat aj ja klud, byva mi zle, chcem odpočívat, porobit si veci do roboty, nevadi mi, ked som s nou raz za tyzden, ale ona nezna miery - ONA CHCE BYT SO MNOU KAZDY DEN... napr. som s nou bola v nedelu 6 hodin a ona mi na druhy den vola, ci moze prist ... ona so mnou doslova cvici a priatel - jej synacik jej odmieta dohovorit, ten hovori, ze musim vydrzat. ale so mnou vlastní rodicia necvicia a ona bude ??? z tohoto som na nervy , s priatelom sme aj teraz pohadani..tehotna - netehotna , mamicku ma na prvom mieste a ja sa neskutocne trapim ... nechcem jej hovorit narovinu, ako ma atakuje, nechcem si ju znepriatelit, ale ja si o nej myslim ze je primitivka a povedala som to aj frajerovi, ze nech si hlada 50-rocne kamarádky, nie mna stále len atakovat, vyzvanat , preverovat, tlacit sa mi do bytu a nutit ma, stretávat sa s nou každý den ... nezvladam to, zvlast v tomto obdobi, ked mi hormony biju na mozog, poradte... ale aj frajer ma sklamal, normalne rozmyslam, ci je to ten pravy, kde ma před materou nevie zastat a povedat jej, ze to prehana...ja napr. vracam, boli ma hlava a ona sa ku mne dotrepe aj tak a sedi tu aj 3 hodiny, ona nevie kedy ma odist !!!!!!!!!!!!! co robit?????

jenny2009
13. mar 2014

jednoznacne jej povedz ze NIE !!! prepacte som tehotna je mi zle, nemam tu ani moju mamu, a prosim o troska kludu, ked bude babo na svete radi vas uvidime, aj budeme vdacni za pomoc
taketo typy ludi musis len jednoznacne v uvodzovkach vyhodit aj ked je to zial tvoja svokra, ak by bola korektna tak toto nerobi a pochopi tvoj stav, tak mysli na svoj klud a svoje tehotenstvo ..............ona si hladi len svoje, nudi sa tak otravuje teba

satanka1
13. mar 2014

@sarah27 aj ked je to tazke skus jej to povedat ty.vyuzi nejaky den ked ti je lepsie a v klude jej to povedz.je to treba stopnut...nechcem si predstavit co bude,ked sa narodi malicke.to sa ti tam nastahuje.skus sa s nou dohodnut na nejakych 2dnoch za tyzden.to by mohlo vyhovovat obom.drzim palce.

luba28
13. mar 2014

@sarah27 bud jej to povies ako to citis,alebo to budes musiet trpiet,..lebo vyzera to tak,ze ona sama na toto nepride,...

sarah27
autor
13. mar 2014

@jenny2009 dievcata dakujem za rady, som neskutocne vdacna..ale taku zenu ste nevideli, ONA IDE CEZ MRTVOLY, je urazliva a vobec nie je sebakriticka... uz len ked jej clovek naznaci, aby sa pri vstupe do bytu vyzula z ciziem, uz ma problém, lebo inokedy tu behala aj po koberci a ja ked odisla som sa rozplakala, ked som to vysávala..proste je to PRIMITIVKA a SEBEC a najhorsie na tom je, ze ani moj frajer, ked sa ma nezastane nejakou velkou mudrostou neovplyva 😒 teraz si to vacsmi uvedomujem, co sa z neho pomaly , ale isto vyklulo

marcelasladeckova
13. mar 2014

ked pride priatel domov, posad si ich oboch do obyvacky (mamicka nech sa vyzuje :D) a povedz im na rovinu ako sa citis a podporu akeho typu a rozsahu od nich momentalne potrebujes. mamicky su obcas neuveritelne, a keby si to povedala len jej, isto by to tvoj priatel od nej nepocul v rovnakom zneni... prajem vela zdaru 🙂

danielahamar
13. mar 2014

Bývate oddelene? tak nechápem ako sa môže dostať dnu, ak by si jej neotvorila 😉 nemám čas, teraz nie a čo ja viem čo poznáš? ak nie začni, ľahšie sa ti bude dýchať

sarah27
autor
13. mar 2014

@danielahamar chválabohu oddelene, ale ked sa dotrepe jej otvorim a vtedy ma problém sa vyzut... inak ja som taka hlupana, ze neviem ani klamat, ale uz zacinam tie vyhovorky, ze vela veci do roboty a ze nemam cas 😀 lebo by som sa dostala tymto stylom na psychiatriu ...
@marcelasladeckova ona by to nezvladla, tolku uprimost ona nie je schopna pocut, lebo to je bohuzial primitivka 😒

mahulenka87
13. mar 2014

jednoducho by som ju nepustila... robila by som sa, že nie som doma. Taktiež by som jej zakaždým nezdvihla ani telefón. Povedz jej, že si vracala 😉 že si mala inú robotu a pod. Nech si odvykne... A s manželom sa o nej ani nebav. Ignoruj ju... Viem že je to ťažké... ☹ ja som sa pre ustavičné hádky a nezhody odsťahovala. A neľutujem. 🙂 práve naopak 😉 ten kľud...

janinah
13. mar 2014

@sarah27 prepáč,ale počula si ty niekedy slovo asertivita? prečo by mal tieto veci /natískanie sa svokry/ vybavovať tvoj partner a navyše nie osobne ale zo zahraničia? však ju raz,dvakrát slušným spôsobom pošli do teplých krajín a po tretíkrát budeš mať pokoj...priamo jej povedz,že napr. cvez týždeň sa jej nebudeš venovať,lebo oddychuješ a trebárs každú nedeľu nech príde na kávu,to bohato stačí....

sarah27
autor
13. mar 2014

@mahulenka87 dakujem za radu
@janinah baby ste perfektne, dakujem - aj som sa zasmiala , ano , musim s nou vypiect...nemyslite si, ze som také tela, aj ked tu tak vyzeram, ale len zo mna hovori ta zufalost a hormony zufale

danulienkam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jalucija
14. mar 2014

@sarah27 zlati sama jej zavolaj: dnes mi je zle a lekar povedal, ze musim vela spat a odpocivat, tak sa ospravedlnujem, ked nebudem dvihat telefon a nepocut zvoncek, lebo spim . Ja sa ti svokra mila ozvem .)

celasapremenim
14. mar 2014

chapem, ved ju si nemozes ani z hlavy vylozit, ked je tam tak dlho a tak casto
nic sa neda robit, je na case povedat, ze
1. uz mas program
2. necitis da dobre, chces si v klude lahnut
3. nemas naladu
4. dakujem, ale nechce sa mi
5. idem s kamoskami von
6. dnes nemam cas
7. boli ma hlava, tak nedviham telefony
k tvojmu priatelovi sa radsej vyjadrovat nebudem, len mam pocit, ze ak nezmeni postoj, dlho vam to nevydrzi

sarah27
autor
14. mar 2014

@celasapremenim dakujem za radu, aj ja si myslim, ze je to obycajny zbabelec , ktoremu matka zatienila rozum ☹

evitka83
14. mar 2014

ja sa Ti cudujem, ze sa vyhovaras pred nou. Ja by som jej to povedala na rovinu. Ona sa ofuci a Ty budes mat aspon pokoj 🙂 Priorita je Tvoja pohoda a nie pohoda Tvojej "svokry". Preco Ty by si mala brat ohlad na svoju sebecku svokru a obzvlast v tvojom stave. A radsej by som bola pohadana s nou, ako s muzom, ktoreho pomoc pravdepodobne po porode budes potrebovat. Ja som tiez mala prve 4 mesiace non stop nevolnosti a keby ma takto niekto otravoval, vyrazila by som s nim asi dvere. Ale u mna by to asi kazdy velmi rychlo pochopil. Mna ked chytia tehotenske nalady, tak mi radsej vsetci idu z cesty 🙂
Skratka cim viac jej budes ustupovat, tym viac ona bude posuvat hranice a nakoniec Ty budes len inkubator pre jej vnuca...Zariad sa, aby si Ty bola vklude. A uprimne si myslim, ze bude ofucana chvilu, ale po case zacne byt znovu iniciativne, prave kvoli vnucatu, aby ho mohla vidat, len uz bude vediet, kde su jej hranice

merik
14. mar 2014

uy sadt o iä

lenkadenisa
22. mar 2014

@sarah27 ahoj, podľa mňa na teba žiarli. vieš, "máš" jej syna, budete mať spolu dieťa. asi si ťa chce poriadne poobzerať ako konkurentku 😀 treba jej povedať alebo jednoducho poslať sms, že si unavená, že ťa tehotenstvo vyčerpáva, lebo je to všetko úplne nové a chceš mať pokoj. lebo čo ak sa s tebou bude chcieť trepať do obchodov na nákupy výbavičky? ale nechcem strašiť 😀

moni244
22. mar 2014

fúha, vyrieš si to s ňou raz a navždy, lebo keď sa ti narodí bábo, už sa jej nezbavíš, aj za cenu ofučania a tichej domácnosti a na adresu priateľa sa radšej nejdem vyjadrovať, vulgarizmy sú tu zakázané

merik
29. mar 2014

ospravedlňujem sa k téme som sa nevyjadrovala ja, ale synátor 🙂 😉

sandri
29. mar 2014

nechcem ta strasit, ale ked sa ti takto tlaci do zivota teraz, len pockaj co nastane, ked bude babo na svete... to bude u vas pecena, varena... alebo sa k vam rovno nastahuje, lebo ved ty potrebujes pomoct... neviem ako ty, ale ja ked som mala doma novorodenca, hoci som nevedela co skor, to posledne co som potrebovala bola svokra v byte 😀 a to mam skvelu svokru... ale skutocne som nemala za potrebu, aby ma videla tyzden behat len v nocnej koseli, mastnych vlasoch a nevyspatu s kruhmi pod ocami 😀 😀 😀 takze co najskor sa nauc jej hovorit NIE. Vyskusala si to uz vobec niekedy? Mozno su to len tvoje zbytocne obavy, ze sa urazi a pod... nehovorim, ze jej mas tresnut dvere pred nosom, ale slusne povedat nie... a ked nepomoze, potom skus aj tie dvere 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre