Som v 16. týždni tehotenstva a nepriberám

janajanajana
13. okt 2008

Som v 16tt a na vahe som pribrala max. 1 kg. Je to moje druhe tehotenstvo, takze brusko mam ovela vacsie, pri prvom tehu som v takom tyzdni takmer este ziadne ani nemala, ale ta vaha ma prekvapuje. Myslite ze je to OK? Na poradnu idem az dalsi tyzden.

jaaty
26. aug 2009

januska, neboj, ja somodchádzala na materskú o mesiac skôr (mala som veľa dovolenky) a okrem najbližších kolegov u nás vo firme nikto netušil, že som tehotná. Do poslednej chvíle som nosila do práce všetky svoje kostými, len s rozopnutým gombíkom na gatiach 🙂 . Bruško mi začalo rásť začiatkom apríla a Hanka sa narodila 18 mája. Podotýkam, že som pribrala 5,5 kg za celé tehotenstvo a Hanka mala pri narodení 4200 gr. Z pôrodnice som odchádzala o takmer 2 kg lahšia ako pred otehotenením 😀 ..... a Hanka je absolútne zdravé dieťa a nikto by nepovedal, že bola pri narodení taká veľká. Teraz má 2 roky preč a niečo cez 12 kg. Je vysoká, štíhla a krásna... ...a ja som kojením zhodila ďalšie kilá - niežeby mi to však vadilo. Takže pokial papáš všetko zdravé a potrebné a veľa piješ, nevadí to. ...Aj Hakna bol taký môj príživníček 🙂

lucia_b
26. aug 2009

Ahojte, aj u mna je problem s priberanim, tehu som zacala s 57 kg, no hned preve tri mesiace som schudla 4,5 kg a to mi nebyvalo vobec zle a chutilo mi jest. A teraz sa vytesujem, lebo mam prve kilecko naspat, tak uz verim, ze pojdeme vahou len hore 🙂

berus222
26. aug 2009

ahojte, ja som svoje prve kilo pribrala v 6. mesiaci, tak som bola z toho vytesena, ze nepriberiem vela. ale potom dalsie a dalsie spolu ich bolo 16. zakial je drobec zdravy a rasie, vobec nevadi, ze nepriberate.

januska26
26. aug 2009

No baby, tak to ste ma fakt potesili🙂)lebo obcas sa citim fajn, ze sak to nevadi, ale obcas, hlavne kvoli ludom, tu v Anglicku hruuuza, anglicanky v robote ze jeziiiis, to je strasne, ty vobec nemas brucho, a to preco, a to ako je mozne?a taketo otazky...oni su uplne hlupi, a hlavne navyse kila maju a to ani nemusia byt tehotne🙂)hehe
Lucia, inak ja som tiez mala najprv 57, potom schudla na 54,5kg, a teraz zase okolo 57,5kg, takze tak....ale diky, baby, som kludnejsia a rada, ze nie som sama🙂)

alexandrah
26. aug 2009

januska - ja som bola v 5 mesiaci pozriet kolegyne, a tiez sa zhrozili, ze kde mam brucho?? no a co? sak ono este narastie. a neboj, s velkym bruchom aj velke tazkosti, tak som radsej, ze este neni take velke, sak potom je problem sa hybat, dychat, tak radsej si usetrim starosti ... a presne ako pises, ked ma niekto na bruchu 10-15 cm tuku aj tak, tak uz aj v 4 mesiaci ma brusisko ako v 9, nech sa potom necuduje ... ja som v 26 tt, a mam 52 kg, ale som drobec, takze neboj...

jenn44
27. aug 2009

ahojte, tak ja som na zaciatku tehu schudla, a doteraz 31tt som pribrala 7,5 kil, dufam, ze je vsetko ok, malicka je v norme, som xxl tehulka, takze nemienim vela pribrat, ale na nic si nedavam pozor, papam uuuuplne vsetko co chcem a kedy chcem 🙂

briketa
27. aug 2009

ja o sest dni rodim ;)
http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/38610...
ale zato nohy mam ako koly v plote z tej horucavy

alexandrah
27. aug 2009

jenn - by som nepovedala ze si xxl, fotku mas velmi peknu.

veronika266
18. júl 2011

dobry den poradite mi ako mam pribrať,som tehotna a už som v 16tyždni a nič som nepribrala,stale mam 60kg.jesť mi chuti a vaha je stale ta ista,a dosť ma to trapi lebo ani bruško ešte nemam.

anjelicek26
18. júl 2011

@veronika266 - pribrat nemusis do polky tehotenstva vobec nic a potom sa to rozbehne, hlavne pri prvom dietatku to tak byva... ja som do 24. tyzdna pri dcerke nemala ziadne brusko, pribrala 2 kg.... to som startovala na 45kg... sa ma na 4D ultrazvuku pytali, ze ako kde mam nejake brusko xixi... neva, na koniec to bolo +11,5kg, takze sa to rozbehlo aaaaz moc 😀 😀

elli333
18. júl 2011

ahojte baby 🙂 ja tiež bojujem s nepriberaním v tehotenstve 😀 na začiatku tehu som mala 50kg ale vdaka nevolnostiam som sa dotala na váhu len 44kg..no dosť nafigu 😒 ale ja som nízka 160 cm tak snád až taká tragédia to nie je a už som aj kilo dve pribrala,mám tak 45-46 😀 a čudujem sa kde sa mi ten môj mrňús zmestí ked nemám bruško 🙂 len na večer vyhupne..ale snád je to ok

betina1984
18. júl 2011

Ja som v 19.tt., čakám dvojičky a keď som otehotnela som mala 89,3 kg, a schudla som na 86,8 kg, teraz som 1,5 kg pribrala, ale aj tak som stále v mínuse oproti pôvodnému. Doktor povedal, že deti majú z čoho brať a že je rád, že nepriberám. Že od 5-6 mesiaca začnem, či chcem alebo nie.

obedwix
18. júl 2011

ja som pri prvom tehu začinala váhou 55kg. skoro do 5mesiaca na mne nebolo nič vidieť.nikto v podstate nevedel že som v tom no a jak to začalo...no hrúúúza. rodiť som šla s vahou 82!!! 😝 no do polroka som bola znovu na 60ke 🙂

veronika266
19. júl 2011

@anjelicek26 ahoj ja budem mať už druhe dieťatko,moj syn ma už 2r,a prinom som zo začiatku nepriberala a potom to šlo rychlo pribrala som 25kg,bola som ako gulka,ale potom som aj schudla,teraz mam stale 60kg.už by som chcela mať aj bruško,necitim sa ako tehotna ,asi preto že nemam bruško,

parvitas
19. júl 2011

ja som tiež teraz pochudla (cca -3 kg), ale je ma dosť (mám stále nad 80 kíl), tak je z čoho 🙂

ankastevko
25. aug 2019

Ahojte baby ja som v 16tt a stale som z vahou v minuse 3kg. Som v zahranici aj ked vo vysoko rizikovom tehotenstve 3 sono mi robili v 8 tyzdni a do teraz nic bude az 20tt hadam babatko rastie ako ma. Brusko mam velke toto je moje 3 mimi ale vaha nic.

7ammy7
25. aug 2019

@ankastevko nestresuj sa, ja som v 28tt a schudla som 4 kg a malé rastie úplne normálne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre