Som v 19. týždni tehotenstva a 2 dni necítim pohyby

pupicek22
7. jan 2008

Ahojte tehulky! Ja som babatko citila krasne kopkat,plavat,niekedy mi az brusko skakalo od 19tt a teraz posledne dva dni nic...tak som s toho taka vystresovana.Viete mi poradit prosim.A k tomu som este prvy krat grckala dnes ☹ ☹ ☹ Prosim poradte....Dakujem

juzinka
7. jan 2008

Ahoj pupicek no ja by som radšej zbehla k Dr., aby som si bola istá, že je všetko v poriadku. Ak nebudeš cítiť do zajtra rána, tak utekaj k Dr.

bejca
7. jan 2008

pupicek no skus si lahnut v klude a skus sa sustredit na pohyby ale ak nic nebudes citit urcite by som tiez isla k doki alebo na pohotovost pre istotu 😉

monkula
7. jan 2008

Pupicek, v tomto období bábetká veľa spinkajú, ale radšej choď k lekárke... Aj ja som mávala obdobia, kedy Chiarka nekopala, bolo to hrozné... Skús spapať niečo sladké, ľahni si, potras bruškom... Ale pre istotu a kľud na duši k dokimu, veľa šťastia...

jastericka
8. jan 2008

pupicek22: niekde som čítala, že bábätká spinkajú v priemere až 20 hodín denne, možno mu je len dobre a je tichúčko, ale súhlasím s dievčatami, určite pre pokoj v duši by som zavolala doktorovi a on Ti povie, čo ďalej.

deina
8. jan 2008

Pupicek, naozaj v tomto obdobi babetka vela spia, ale mozes vyskusat nieco, co nam radila porodna asistentka na kurze: lahnes si na chrbat, chytis si brusko a trosku ho popresuvas - raz doprava, raz dolava, cele brusko aj s babom. A potom manzel alebo hocikto nech nad bruskom poriadne silno zatlieska (alebo je vraj dobre aj zabuchat riadne varechou o hrniec). Ak sa ani na treti krat neozve, ze ste ho nezobudili, tak treba ist do nemocnice. Vacsina deti sa vraj ale zobudi. 😉

juzinka
8. jan 2008

Ahojte, tak pupiček čo nové? Bola si u Dr, alebo začalo miminko tancovať hmm? 😅

pupicek22
autor
8. jan 2008

Ahojte babenky!Dakujem za rady!Ano vcera som sa napchala cokoladou a babatko trosku poskakalo!Takze ma to ukludnilo.Hned je lepsia nalada!Nabuduce ked budem mat strach urcite vyskusam tu varechu a hrniec🙂
Mala otazocka zase...🙂 Mavate alebo mali ste okolo stredu tehu tie "treningove kontrakcie"?Mam pocit ze sa nazivaju Braxton hicks???Ja mavam dost silne krce a bolesti,ale bola som aj na pohotovosti a babatko bolo ok.Pravdepodobne to moze byt ono alebo babo dost tlaci na nervy.Mate skusenosti?Dakujem?

junovka
8. jan 2008

ja som tiez bola v strese, ked som dlhsie necitila pohyba, tak vtedy som si vzdy lahla na chrbat, polozila ruku na brusko-hole, a vtedy zacala poskakovat, nakolko vraj babatka nemaju radi, ked mamina lezi na chrbte.Ked som zacitila pohyby, tak som hned zmenila polohu...a bol klud 😉 S tymi krcami som mala problemy pre Nelke cele tehu...vela robi aj psychika.No ja som ju mala totalne v keli pri Nelke, nakolko som skoro cele tehu prelezala v nemocke. ☹

bejca
8. jan 2008

pupicek ja inak na pohyby aj kavu pijem 😉 cas od casu - ked si dam kofein tak hned skace 😉 to ma asi taky zivotabudic 😀 a tie krce nemavam ale ja stale uzivam magnezium 😉 sem tam stvrdnem ale ze pri zmene polohy alebo pohybu , chodzi a podobne je to bezne len to nesmie byt dlho 😉 a hlavne ked si v klude nesmie tvrdnut brusko

pupicek22
autor
8. jan 2008

No ja sa snazim vyhybat kofeiinu ale niekedy tiez si dam coca colu.Kavu moc nepijem,ale take dobre presso s mlieckom v kaviarni by som si teda rada dala 🙂.

deina
8. jan 2008

Na bolesti je dobre to magnezium. 😉

Este jedna rada ma napada k tym pohybom - zevraj ked si lahnes na chrbat, rovno, a trikrat za sebou sa zhlboka nadychnes, aj vtedy by sa malo babo ozvat. Ale ze pri tom tlieskani alebo buchani sa ozvat musi urcite.

katika1
8. jan 2008

Pupíček aj ja som to mávala občas, že som ho prestala cítiť.. a to aj v 35tt! a poradili mi ľahnúť sa na chrbát, a chytiť bruško a zatriasť ním.. proste zobudiť bábätko..
a zabralo 🙂

roasha
8. jan 2008

pupicek,ja ked som cakala malu,tiez som stresovala,ona asi cele obdobie v brusku prespala,to si nadspala,po porode cez den skoro vobec nespavala,ani nespava.niekedy cele dni,noci nekopla,tiez som ju doslova musela drgnut,aby som vedela,ze je v poriadku.ked som sa stazovala lekarovi,povedal,ze najvyssia aktivita pobybu dietatka je medzi 19.00-20.00h.tak ak kopka v tieto hodiny,je to ok,ale pohyby treba sledovat stale,ak prestane reagovat na vonkajsie podnety,urcite bezat k lekarovi.

drobcek2007
8. jan 2008

pupicek ja som mala v brusku strasne spave babetko 🙂 teda az doteraz /idu nam zubky/ no mne zaberalo to uz spominane potrasenie z bruskom alebo ak som zjedla nieco sladke alebo naopak zelenu cibulku,redkovku... vtedy zarucene do 3min sa ozvala 😎

pupicek22
autor
8. jan 2008

No dneska som mladeho citila.Dal mi zopar kopancekov🙂.Myslim ze u nas plati ta cokolada a lezkanie na chrbte 🙂.Mne sa to strasne lubi ked ma kope...ako taky mali votrelcek nadskakuje.
Toto je moje prve babo a som uplne nadchnuta s tehu🙂.Zijem v anglicku a som sama(s mojom milym a vsetkou anglickou rodinou),nemam tu nikoho z mojej rodiny zo slovenska,tak som strasne rada,ze som nasla takuto stranku kde si mozem poriadne pokecat s tehulkami alebo maminkami alebo snazilkami,ktore vedia o tehu poriadne po slovensky....lebo sa mi tu anglicke zvyky atd zdaju trochu divne... 😖.Dakujem 🙂

bejca
8. jan 2008

pupicek a chodis aj do inych tem ???

pupicek22
autor
8. jan 2008

No chodim,ale az teraz som zacala poriadne,lebo som nemala cas.Ale nikde som poriadne nepisala 😒.

bejca
9. jan 2008

pupicek podla mna by si mohla casto chodit do temy spolocny termin a najdi si tam kocky ktore budu mat miminko v tvojom termine 😉 a dam ti link na jednu stranku na nete a aj tam si mozes dost precitat o kazdom tyzdni tehotenstva 😉

bejca
9. jan 2008

sem si klikni a mas tu priblizne velkosti miminka a co to popisane 😉 a ak si do praveho rozku hore das poslednu menstruaciu tak ti vyhodi aj o tvojom tyzdni cokolvek a aj sa poducis co sa deje s miminkom a tak 😉

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

lienockaa
9. jan 2008

k tým pohybom..môj malý máva zase víkendy..on každú nedeľu odpočíva a kope menej, až tak, že sa zakaždým bojím, či je ok..naozaj so železnou pravidelnosťou.. 🙂 a budím ho troma hlbokými nádychmi v polohe na chrbte, keď už je nejako dlho ticho..ale funguje na neho aj sladké, alebo pikantné..no a samozrejme káva.. 😉ale kávička je u mňa len 1x denne s poriadnou dávkou mlieka..

susik77
9. jan 2008

ahoj, ja som to tiez tak mala, prve ozajstne pohyby okolo 20.tt a ptom tak 2 tyzdne nic...ono je to v pohode, viacej zacne kopat od toho 25.tt.ale je pravidlo, ze ked sa ti hocico nezda, radsej chod k dr.na kontrolu, najdolezitejsie je, aby si ty bola v pohode 😉

seki
9. jan 2008

pupicek ak b sa to opakovaloa nepodarilo sa ti ho v priebehu 12h ani raz zobudit skoc radsej k doktorke.
mne tie vacsinou zabralo lezanie na chrbate a prevalovanie bruska. Raz sa tak vsak nezobudil aja samozrejem hned v strese a volala som aj doktorke a ona kazala 12 hodin sledovat a samozrejme kazdu hodinku ho sksuit zobudita nastaste sa asi po 3-4 hodinkach zobudil.

pupicek22
autor
9. jan 2008

No mne sa v noci rozhodol,ze mi to vynahradi za to mlcanie a ze som sa strachovala...tak som si pokomunikovala dobru hodinku 🙂 🙂 🙂

ewisam
27. máj 2011

Babenky ja mam podobny i ked neviem ci problem, drobcek sa hybe len sem - tam neskoro vecer a nadranom, v priebehu dna ani nie, mozno som zavalena pracou tak to nevnimam (neviem) Tak sa zamyslam nad tym ci je vsetko ok, ked tu citam rozne nelahke osudy....Dost ma stresuje aj fakt, ze som pred nedavnom spadla, ale nijake zmeny nenastali, tak si myslim, ze je vsetko ok, keby nebolo drobec mi da iste vediet, intenzita pohybov sa po pade nejak nezmenila...

miskap
27. máj 2011

@ewisam Možno ťa ukľudním- behom 12 hodín by si mala napočítať aspoň 10 pohybov- aj pomalé pohyby, krátke, šťuchance, hocičo. Skús počítať, keď cítiš, že je dieťatko hore, nespí. Ak sa veľmi stresuješ, povedz to lekárovi, aby ťa poslal na kontrolné sono. Tam uvidí, či je drobček v poriadku. Držím palce.

ewisam
27. máj 2011

@miskap popravde, este neviem kedy je hore kedy nieje 🙂 Brusko mam ako kindervajicko a este sa mi nepodarilo zistit, ci hybe rukami, ci nohami ci sa presuva cele....ale to bude asi tym ze je na to zavcasu. My si morzeovkujeme rano o 5 a vecer okolo 8 mej, v case medzitym sa hybem takze predpokladam ze ho to uspava a spi.... Ale interval splna, ak to zbezne zratam...dakujem

katecameron
27. máj 2011

@ewisam tak babtko kludne moze byt zamotane pupocnikom aj moj sa prestal hybat v 34tt a ked sa narodil bol totalne domotany stastie vobec ze sa narodil prirodzene nie cisarskym a ze to vlastne prezil dvakrat okolo krku a cez chrbatik teda rucicky na lezatu osmicku mu tahalo dozadu no doktor len povedal ze taketo este nezazil a to uz bol strasi pan

ewisam
27. máj 2011

@katecameron preboha nestras ma, lebo budem u doktorky sediet kazdy den, ono sa trepota a este je dost male takze miesta ma hadam dost este....je tam sice kadejako poskrucane, ale cule,tak mi bolo povedane na poslednej poradni pred dvoma tyzdnami, za dva idem zas tak sa popytam....

katecameron
27. máj 2011

@ewisam sorry nechcem taq strasit ale u nas to tak bolo

miskap
27. máj 2011

@ewisam Čo sa týka pupočníka, môže sa zamotať, kým má dieťa dosť miesta na pohyb. Ale kým v pupočníku pulzuje krv, nič dieťatku nehrozí. Pri pôrode síce tiež môže byť pupočník omotaný okolo krku, ale doktor ho vie pomaly pretiahnuť, nič sa neboj. Je to dosť časté a riešia to v pohode. 😉 Dopredu sa naozaj netreba stresovať. Je dobré sa primerane sledovať, ak sa ti niečo nepozdáva, radšej konzultovať s odborníkom. Zbytočne je robiť si dopredu starosti, čo ak....Hlavne preži pohodové tehotenstvo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre