Som v 23 týždni tehotenstva a hrčka z prsníka mi zmizla

berus222
19. jan 2009

ahojte baby. mam taky problem. asi 2 roky som mala v prsniku hrcku. gynekolog mi povedal, ze je tukova. teraz som v 23.tt a hrcka zrazu zmizla. moze len tak zmiznut? mala niektora z vas s tym skusenost?

bianca
19. jan 2009

berus a to ta nikam neposlal?Ako vedel ze je tukova?Je jasnovidec?

berus222
autor
19. jan 2009

ee,urobil mi sono prsnika a povedal, ze v mojom veku je to bezne. mala som 23 a bezne!? ked som sa opytala, ci mi zoberie vzorku alebo nech mi ju vyberie, tak len povedal, ze to netreba rypat. ale do teraz som s tym nemala ziadne problemy, len kamaratka mi povedala, ze pocas tehu sa moze zmenit. a zrazu zmizla, tak neviem.

mirica
19. jan 2009

bianca - vraj sa to da podla hmatu - tuková sa dá posunúť , lebo nevyrastá z ničoho....tá čo je nádorová (či už zhubná alebo nie )- vyrastá z tkaniva , a nedá sa tak nahmatať - ja som mala v nohe - a na chirurgii my to vyšetrili len hmatom - tiež neskôr zmizla

berus- áno tuková môže zmiznúť - je to tak ako keď chudneš - ak schudneš , vlastne sa ti časť tuku odbúra - a rovnako je to s tukovými hrudkami

bianca
19. jan 2009

berus tkanivo v prsniku sa meni tak asi aj bulka-cysta ci co to je sa moze premiestnit.Na tvojom mieste by som sa o tom zmienila aj prakt.lekarovi ak budes mat k nemu cestu.

berus222
autor
19. jan 2009

bianca to aj planujem

mirica teraz by mizla?ked mi prsia narastli o 2 cisla? musim sa na to opytat na gynde, lebo som ju mala hned za bradavkou a mozno by to malo vplyv na kojenie.

mirica
19. jan 2009

berus- ja ich mávam pravidelne - mala som v nohe dlllho - asi 8 rokov...., mám pravidelne aj pod pazuchou - tam sa mi urobia a miznú - bez ohľadu na to či chudnem či nie ......mala som aj pri krčných stavcoch - asi 2 roky - a potom zmizla
no a priateľ mal zas v pečeni - tiež sa nejaké objavujú , nejaké miznú
no a kamarátka mala na zápästí - ona ale zvykla si ju odstrániť sama - tak , že ňou tresla o hranu stola - to bol ale dosť bolestivý úkon 😖

bianca
19. jan 2009

mirica ja viem aky je rozdiel medzi tukovou a nadorovou,ale v prsniku sa to posudzuje inak.Teda aspon u nas.Neda sa porovnavat hrcka na nohe a v prsniku.

berus ja ta fakt nechcem vylakat.To fakt nie.Urcite ide ó tukovu ale istota je istota

mamaj
19. jan 2009

Ahojte,

nechcem tu nikoho strasit, ale ja som mala v 20 v prsniku hrcku, o ktorej som ja vedela dlhsiu dobu (cca 2 roky), ale az po zmene dr. som sa dostala na sono, lebo predosla dr mi tvrdila, ze tam nic nemam.
Po zmene dr., ktora mi tu hrcku nahmatala hned pri vstupnej prehliadke, som sa konecne dostala na sono, kde sa na mna kukali ako na niekoho, kto absolutne kasle na svoje zdravie, kedze hrcka uz mala 3,5x4cm a aj bola viditelna ahmatatelna uplne jasne. Mala som ju za bradavkou a aj ten prsnik som mala vacsi. Hned som sla na operaciu, kde mi to vybrali a nastastie to bol nezhubny fibrinoadenom, ale po hystologii mi povedali, ze sa tam uz zacinali robit nejake zmeny, takze to bolo na poslednu chvilu. 😲
Mimochodom dr ktory ma operoval, ked zistil, ze som brala antikoncepciu, na mna tak nahukal, teda dorazne mi povedal, ze keby som bola jeho dcera, nidy mi to nedovoli brat, lebo vraj z coho si myslim ze to mam ☹ Ze sa to neda dokazat, ale hormony su hormony, takze odvtedy som antikoncepciu nemala a ani neuvazujem.
Teraz som tehotna, maly by sa mal kazdym dnom narodit a preto som sa aj dr pytala na kojenie po tej operacii a povedala, ze mysli, ze nebude problem a ze mi kojenie prave odporuca ako prevenciu.

Takze, ak mozem poradit, nedajte sa odbit jednym dr. ze hrcka v prsniku je neskodna a bud skuste u ineho dr alebo aj zmente dr lebo ja neverim tomu, ze sa z vonka, pohmatom alebo sonom da zistit, aka je to hrcka. Az hystologia moze odhalit o co ide. Aj mne povedali, ze kedze hrcku mam ohranicenu, podla sona, tak to nebude zhubne, ale v nemocnici na izbe som bola s jednou pani, co jej to tiez povedali a po operacii prisiel dr a povedal, ze je to zhubne 😢 Tak na co cakat a riskovat, ze aj to co mozno nie je teraz zhubne moze za par tyzdnov zblbnut. A este dodam, ze my v rodine zatial nemame rakovinu, ja som prva mala hrcku.

Opakujem, nechcem strasit, len nech nikto nic nepodceni aby to nelutoval 😉

bianca
19. jan 2009

mamaj presne tak.Nenechat sa odbit.

berus222
autor
20. jan 2009

ja som chcela uz davnejsie zmenit doktora, ale nejako som sa k tomu nemala. a teraz, ked som tehotna, nebude to blbe obdobie na zmenu? nebudu s tym problemy?

janana
20. jan 2009

berus222 - já sem měla bulku v prsu, ještě před pubertou a doktorka mi řekla totéž, že to v budoucnu zmizí a měla pravdu. Sice asi po sedmi letech, ale najednou zmizela.

mamaj
20. jan 2009

berus222 - neviem, je to tvoje osobne rozhodnutie, kazdy si zodpoveda za svoje zdravie sam. V inych diskusiach som citala, ze baby menia dr aj takmer pred porodom, ked nie su spokojne. Je to na tebe, mozno, ked nechces menit dr, tak by si si mohla u terajsieho poziadat aspon o to sono. Lebo ako vies, ze ti hrcka zmizla? Len preto, ze si ju nenahmatas, neznamena, ze tam nie je. Napr. moja svokra mala hrcku a nevedela o nej, nebola hmatatelna, bola tak hlboko, ze jej ju nasli iba sonom. Vybrali jej ju, uz tam boli nejake zmeny, absolvovala nejaku liecbu, nie chemoterapiu a teraz je ok. Len chodi na castejsie kontroly.
A ak si dobre pamatam, tak si pisala, ze sa ti teraz v tehotenstve prsia zvacsili, tak aj preto ju nemusis nahmatat. A v tehu sa prave zvacsuju mliecne zlazy, ktore ti ju mohli zakryt. A tiez na tom sone sa mozes dalsieho dr opytat na jeho nazor. Viac hlav, viac rozumu 😉 .

Drzim palce, akokolvek sa rozhodnes, nech ti to dobre dopadne 🙂

felixko
20. jan 2009

berus aj ja som mala v 22 hrčku v prsníku. gynekologička ma rovno poslala na onkológiu, stadiaľ na sono, na základe výsledku zo sona mi na onkológii dr. povedala, že mám dve možnosti; buď budeme hrčku sledovať a chodiť na pravidlené kontroly, alebo mi ju chirurgicky odstránia. ja som sa na základe odporúčania dvoch lekárov rozhodla hrčku dať odstrániť. dnes som spokojná, že je "to" vonku a nemusím sa trápiť.
Je pravda, čo ti písala mamaj, že v období tehotenstva sa prsia menia a pripravujú sa na obdobie, keď budú produkovať mliečko pre tvoje bábätko.
V každom prípade sa nestresuj a ja by som tiež radila zmeniť gynekológa, lebo ako sa zdá, berie veci na ľahkú váhu.

berus222
autor
20. jan 2009

ok, diky moc baby. 🙂 asi som sa mala poradit hned s niekym inym. 😅

nadzieja
28. jan 2009

Tak ja som si v 20-tke tiez nahmatala hrcku v prsniku, hned som letela k lekarovi, sledoval to mesiac, potom ma poslal na onko-chirurgiu, nezvacsovalo sa to, ale bolelo...po vysetraniach povedali, ze je to fibroadenom, tak radsej to dat von. Bola som na operacii, hrcku vybrali, histologia potvrdila nezhubny fibroadenom .... tak som si vydychla....ale teraz po 9 rokoch mi na tom istom prsniku nasli cystu, ale lekar povedal, ze tymto sa trapit nemam, ze ta konkretne moja je neskodna, po vysetreni sonom....ale mne to nedalo, teraz som tehotna tak k nemu chodim pravidelne, tak som sa ho znova na to spytala, ale povedal, ze skutocne s tou mojou konkretnou cystou sa trapit nemusim...

cocoonlesana
9. nov 2009

Ahoj,je tato diskusia este ziva? Som v 21 tt a nahmatala som si v lavom prsniku pod bradavkou malu nebolestivu, dost tvrdu hrudku. O dva dni idem na UTZ. Vsetci okolo mi vravia,ze sa nemam coho bat,ze ide o zmenu na uzlinach suviacu s hormonalnymi zmenami v tehotenstve.Prosim Vas, mate niekto s niecim takym skusenost?Boli ste na vysetreni?ako dopadlo?Dakujem velmi pekne.

jonas17
14. nov 2009

ahoj, cocoo, ja som tiež mala v prsníku hrčku, nosila som si ju niekoľko rokov, nerástla, lekári mi odporúčili ju vybrať, ale ja som si ju dala odstrániť až ked som sa rozhodla otehotnieť.lekár hovoril, že ju treva radšej pred tehu dať von.bol tumorček ,nezhubný, nerástol,ale rokmi sa mohol zvrhnúť.vybrali mi to tak, že som ráno prišla, v krátkej anestéze prebehla operácia, mala som jeden steh a ked som sa prebrala, tak som išla domov.celé to trvalo asi dve hodiny.ani to nebolelo.tak sa neboj.dens je medicína na vysokej úrovni, len si to daj vyšetriť, radšej skôr, akoby si mala niečo zanedbať.držím palce.

kamilka7272
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mircalla
2. júl 2010

berus222 mne povedali ze moze
mne narastla hrcka snad za 3 dni z nejakej hormonalnej antikoncepcie....utekala som hned na sono, bola len vyplnena tekutinou, bolo to z hormonov, nic vazne
udajne mi moze zmiznut, ale aj nemusi, ale bola uplne neskodna
o 4 dni bola prec

mircalla
2. júl 2010

inak zhubne nadory su udajne nebolestive a nepohyblive
nezhubne hrcky su pohyblive a bolestive na dotyk, ci pri stlaceni

barcaldine
2. júl 2010

Ahoj je tu niekto kto poradi?
Dnes, pred chvilkou som si nahmatala hrcku v prsniku. Mam 4 mes. synceka, plne kojim. Doteraz som si nic podobne nevsimla. Ale prave dnes po kojeni som si lahla na brucho a trocha ma tlacilo tak som si skontrolovala prso. Nahmatala som tam hrcku, na dotyk neboli, a zda sa mi dost velka, nie je ako hrach skor ako orech ale podlhovasty(ked sa to da prirovnat) No sok obrovsky. K lekarovi pojdem az na svk, prave zajtra rano odchadzame tak to mozem riesit najskor po vikende, teraz uz nic nestihnem. prosiim o nejake ine skusenosti, nech sa ukludnim lebo sa normalne klepem od strachu co to moze byt...

m.a.c.a.
19. feb 2011

@barcaldine - neviem ci je tato diskusia este aktualna. V podstate mam rovnaky problem ako ty, plne kojim malu uz 7 mesiac, pred mesiacom som si objavila hrcku. podchvilou zmizne, podchvilou sa opat objavi. som mimo svk, chystame sa domov az v aprili kedy pojdem k lekarovi. Mozem sa spytat ako si pochodila u lekara??? bola to len nejaka hormonalna nerovnovaha kvoli kojeniu al nieco ine?
prave teraz som z toho dost vystrasena...

pripadne ak mate s tymto niekto iny skusenost, budem veeelmi rada, ked sam i ozvete. vdaka

ajkask
20. feb 2011

Ahojte.barcaldine a m.a.c.a. ja som mala hrcku po urcitom case kojenia pri prvej dcere. Rovnako ako vy sm bola s toho vystrasena a zasla som k lekarovi. Nastastie sa nejednalo o nic vazne. Bolo to len zrazenina mliecka na ktoru mi Dr.odporucil davat teple obklady a zabali na prsnik. Po cca 3 dnoch hrcka zmizla. Ale v kazdom pripade si radsej zajdite k svojmu Dr. Pa drzte sa 🙂

m.a.c.a.
20. feb 2011

dik ajkask, trosku si ma ukludnila...

radlinka
20. feb 2011

@m.a.c.a. treba ist priamo na sono a tam si to dat vysetrit, kludne si pytaj doporucenie u tvojho lekara. Inak to nemusi byt nic, fakt len tukova hrcka alebo mala cysticka, obcas nazenie vela strachu. 🙂
Vynikajuce kvapky na prirodnej baze... Mastodynon, dostat ich v lekarni a odporucaju ich vsetkym zenam kt. maju podobne problemy. 😉

liba78
17. mar 2011

@barcaldine
@m.a.c.a. ahojte, ako ste dopadli s tými hrčkami ? Včera večer po kojení som si takú hrčku našla. Je dosť veľká a určite tam pred pár týždňami nebola. ☹

m.a.c.a.
21. mar 2011

@liba78: zatial som s tym nikde este nebola, nakolko dlhodobo zijem v zahranici. mne sa uz urobili dvakrat, na tom istom mieste. nebolo to uplne v prsniku, skor tam ako sa prsnik upina k hrudnej kosti, preto som sa velmi zlakla. vzdy sa mi tam objavila, co som zaregistrovala velkou bolestou a do troch dni bola zase fuc akoby ani nikdy nebola. nakolko aj druhykrat zmizla sama od seba, zatial neriesim. v aprili ideme na SVK, tam si dam poriadne vysetrit prsniky, dovtedy by som malaprestat aj kojit, tak uvidim a urcite sem napisem....
zatial mi na to vsetci koho som sa pytala, vraveli, ze to bola len zdurena mliecna zlaza, ze sa moze zdurit hocikde, hoci aj pri upone prsneho tkaniva.

marya
21. mar 2011

@liba78 Nic as neboj, ja so pocas kojenia mala hrcky kazdu chvilu, niektore postupne zmizli, niektore ostali a zmizli, az ked som prestala kojit, a jedna mi ostala do teraz, a to uz rok nekojim...moj doki mi povedal, ze pocas kojenia sa uzv prsnikov nerobia, ze riziko vzniku rakoviny prsnika je takmer nulove, a ze s najvacsou pravdepodobnostou vsetky hrcky suvisia s kojenim - zdurene mliecne zlazy alebo uzliny, ktore su tiez kojenim zatazene a mozu sa prejavit ako hrcky...
Urcite to je len spojene s kojenim, drzim palce 🙂

liba78
21. mar 2011

@m.a.c.a.
@marya ďakujem, zajtra mám ísť na sono prsníkov. Tak dúfam, že bude všetko dobré. Ale ukludnili ste ma. Dík.

katja78
15. jún 2011

@marya - fuuu, aj mňa si ukľudnila 😔 neviete niekto, prečo si niektorí lekári myslia, že dlhodobé dojčenie zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsníka, keď ostatní tvrdia presný opak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre