Špinenie v 2.trimestri. Čo si mám o tom myslieť?

tigri
13. nov 2006

Ahojte tehulky! Stavalo sa vam, ze ste trochu spinili aj v 2.trimestri? Mne sa to parkrat stalo v 1.trimestri, este v 13tt ma doktorka vysetrila, vsetko bolo v poriadku, aj kultivacia a teraz koncom 14tt sa mi to opat objavilo. Je to uplne slabulinke, ale aj tak neviem, co si mam o tom mysliet. Prosim poradte, myslela som si, ze sa to stava len pocas prvych 3 mesiacov, takze ma to trochu zaskocilo ☹

janajanajana
21. aug 2008

No ja mam taky zlty vytok takmer kazdy den, i ked len po troška. Ale pokial ten vytok este nie je zaschnuty na intimke, je skor taky mliecny. Inac nemam ziadne priznaky mykozy, a uz vobec nie biely hrudkovity vytok. Lekar ma vysetril len rukou, okom 🙂 a podla toho usudil, ze su to kvasinky. TAkze ma velmi zaujima vysledok tvojho vyteru, kedze mas tiez zlty vytok ako ja.

andream.
21. aug 2008

nu je to normálně žlutá barva, takovej je ten výtok, ale na mimi to prý vliv nemá.

janajanajana
21. aug 2008

Tak to dufam 🙂 , na to vraj nema vplyv ani mykoza, takze to je OK, len by som rada bola v obraze, co to vlastne znamena, kedze podla toho co tu citam, ja nemam priznaky mykozy ako usudil moj lekar. 😒

andream.
22. aug 2008

a co ti vlastně doktorka řekla? a co máš přesně ty?

janajanajana
22. aug 2008

Mne lekar povedal, ze sa jedna o mykozu, no mne sa to nezda, ja hlavne nechcem zbytocne brat v 1. trimestri lieky, ktore mozno ani vobec nezaberu. Ked som sa ho pytala, ze co ak nezaberu, ci mam prist znova , tak vravel, ze nie, pokial sa to nezhorsi, tak mam prist az na poradnu 4.9. Tak cakam 😖

andream.
22. aug 2008

a co z teba jde?

janajanajana
22. aug 2008

Zlty vytok, niekedy svetlejsi, inokedy tmavsi. Andream, a ty uz mas vysledky steru?

andream.
23. aug 2008

ahoj to samý mám já, ne až v úterý, úpně to samý mám já

janajanajana
27. aug 2008

Andream, ako dopadol vyter?

evulinkab
28. aug 2008

Holky, já má ze špiněním problémy snad celé těhu, vždy mám tak 14dní klid a pak znova.Nejprve mi řekli, že je to nizko položenou placentou, ale ted mám už placentu v pořádku a dnes se opět dostavilo špinění.Není to ale klasické hnědé špinění.Vždy to začne stejně-den předtím ze mě po ránu vyteče výtok(pruhledný), pak celý den mám výtok žlutý a postupně se začne měnit na takový světle hnědy(doktorka říká béžový)..Chtěla jsem se zeptat, jestli to máte taky někdo, protože vážně nevim, z čeho to muže být, jsem z toho neštastná.Vždy to trvá pár dnu, než se to ztratí, pak mám třeba 2,3 týdny klid a zase.

janajanajana
28. aug 2008

Evulinka, ja mam zlty vytok od zaciatku tehotenstva, naprv bol par dni sfarbeny do sveltohneda, no teraz je uz len zlty, mam ho denne. Ze vraj je to mykoza, teda v mojom pripade, no mam len zlty vytok, nic viac, takze sama neviem. 😖

ibi
28. aug 2008

evuli nemoze sa tvoje telo takto cistit? trebars ze by to bola nejaka nepreliecena mykoza ci ine bakterie...robili ti ster?

ibi
28. aug 2008

jej jana teraz som si vsimla, ze pises nieco podobne, ty si bola na ster?

evulinkab
28. aug 2008

Stěr mi dělali a zjistili kvasinky-je to asi 14 dní, co jsem si vkládala čípky Clotrimazol a vlastně jsem měla po dobrání klid.Žádné výtoky, svědění, pálení, nic...A včera zase jak jsem to již popsala-výtok a následné slabé špinění.Jsem z toho celkem zoufalá, protože mě to vždy vystresuje a vždy se rozhoduji, jestli zajít k doktorce nebo ne, jenže je to vždy to samé, nic nevidí, vše v pořádku.Byla jsem s tími na pohotovosti, protože mě to začalo jednou v sobotu a celkem silně a tam také vše v pořádku.No já si pak už připadám jako hypochondr.Tak nevim, čím to muže být.

janajanajana
28. aug 2008

Mne lekar ster nerobil, co ma teda dost stve, cipky som zatial nebrala ziadne, kedze som v 1.trimestri, o tyzden idem na poradnu tak snad lekar urobi aj vyter. Evulinkab pokial si po cipkoch mala klud, tak to znamena, ze sa jedna o mykozu a ta sa vratila. I ked ja nemam spinenie, len ten zlty vytok, ale tiez ma trapi, keby som aspon bola uz v 12tt, aby som to mohla zacat liecit.

vlasta23
31. aug 2008

evulinka Ja bych s clotrimazolem moc neexperimentovala. Podle FDA to neni mast, ktera se doporucuje v tehotenstvi! Vybirej jinou, takhle prochazi placentou, muze byt skodliva. Vim, ze ji nepouzivas porad, ale tvuj doktor by ti mel napsat neco jineho. Hele zkus si do vaginy davat acidofilni mleko, ale bez cukru! To dost pomaha, lepe nez masticky. Nekdy take yogurt s kulturami, ale bez cukru!

petronelie
12. sep 2008

Ahoj holky,já tu čtu,jak jsou doktoři různí. Já jsem začala špinit předevčírem v 18 plus O tt, jela jsem na pohotovost, kde mi byl okamžitě nasazen ascorutin,klid na lůžku, doporučení PN a rizikového těhotenství.Miminko bylo OK,ale mě bylo řečeno,že příště mám dorazit s taškou a poležím si v nemocnici.Tak jsem z toho vyděšená,otrávená a smutná.Držte mi palce.

P.S. Ahoj vlasti,co testy na š.žlázu?

vlasta23
12. sep 2008

petro, cekam na vysledky 20.9. Pak uvidim. Zatim ale nevolali, tak doufam, ze zadna katastrofa.

petronelie
13. sep 2008

Vlasti,tak budu držet palce. Ještě se chci zeptat, jak dlouho jste holky, špinily? A co vám řekly u doktora nebo v nemocnici? Já se na netu nemůžu dočíst nic o krvácení v II. trimestru. Pořád mi dávají ascorutin a magnesium,obojí je jen placebo efekt.A do diagnozy píšou hrozící potrat a pro mě je hrozný s touhle vidinou existovat a být v pohodě. Špiním už 4. týden. Vždycky to ustane a pak třeba vstanu a hrc prc...je to....hnědá skvrna. Tak si říkám,proč zrovna já 😒

petronelie
13. sep 2008

pardon,špiním 4.den a ne týden !

saa
28. dec 2008

😎 nakolko som lesala v nemocnici s krvacanim teraz je uz vsetko ok ale bojim sa sexovat abi sa to nevratilo hoc si misly ze sex bi s tym nemal mat nic spolocne

junovka
28. dec 2008

saa, praveze sa mylis, ze sex s tym nema nic spolocne.Ja som sex mala zakazany cele tehu, nakolko som stale krvacala a spinila. 😒

diankav
28. dec 2008

ahoj junovka a to si bola cele tehotenstvo doma ked si spinila

jumca
28. dec 2008

ahojte tehu,ja sa xcem spytat....som v 1trimestri a mam spinenie hnede obcas do cervena......cim to moze byt sposobene???

diankav
28. dec 2008

ahoj jumca neviem a mas to stale ci obcas

junovka
28. dec 2008

Diankav, polku z toho som bola v spitaly a potom doma som vkuse lezala.

Jumca, tazko povedat, nakolko moze to byt z mnoha faktorov.Ked sa vajicko uhniezduje, tak zvyknu popukat drobucke cievky a tym vznika spinenie, alebo normalne krvacanie.Ono, v podstate ja som mala najprv riadne krvacanie-cerstva krv, urobili sa mi hematomi a potom, ked sa hematomi zacali vstrebavat/miznut/, tak som spinila do hneda.Ale, zase mam kamosku, ktora ked spinila do hneda, tak potratila. 😒

aponchie
28. dec 2008

taky obcas spinim,ale mam spatne ulozenou placentu tak proto..jinak budu trvat na sterech za 14dni jdu na kontrolu..lekar rikal okamzite do spitalu s cerstvou krvi kdykoliv s hnedou vyseckat a nesojtrit

junovka
28. dec 2008

aponcie, a v ktorom tt si??Ja som aj v druhom trimestri tiez koli tomu spinila 😉

diankav
28. dec 2008

ahoj junovka tak byt v nemocnici je to hroza a mas dve deti?

aponchie
28. dec 2008

junovka uz jsem v druhem trimestru a porad mi to dela a delat s timto prej bude pac placenta se nijak nevytahuje na druhe strany a pod.taky me strasili ze pudu lezet do spitalu,ale ja nemam komu dat malou takze neee a setrim se co muzu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre