Špinenie v 2.trimestri. Čo si mám o tom myslieť?

tigri
13. nov 2006

Ahojte tehulky! Stavalo sa vam, ze ste trochu spinili aj v 2.trimestri? Mne sa to parkrat stalo v 1.trimestri, este v 13tt ma doktorka vysetrila, vsetko bolo v poriadku, aj kultivacia a teraz koncom 14tt sa mi to opat objavilo. Je to uplne slabulinke, ale aj tak neviem, co si mam o tom mysliet. Prosim poradte, myslela som si, ze sa to stava len pocas prvych 3 mesiacov, takze ma to trochu zaskocilo ☹

vavka33
13. nov 2006

Ahoj,moze sa ti to stat,ak mas placentu nizsie ulozenu-to som mala ja.Skus sa na to opytat na ultrazvuku
musis si davat pozor a moc a setrit,nedvihat nic tazke,nenosit,obmedzit pohl.styk.

tigri
autor
13. nov 2006

Minuly tyzden som bola na 3D ultrazvuku a vyzera to, ze placentu mam zatial ulozenu dole, cez krcok. Ale vcera som mala aj dost stresovy den, tak som si myslela, ze to moze byt aj kvoli tomu. Dal ti doktor nejake lieky na to spinenie? Mne doktorka v 13tt povedala, ze uz mi ziadne lieky neda, ze je to zbytocne...

lenus
13. nov 2006

Ahoj tigri, no ja som v 14tt normalne krvacala (dovtedy tiez len spinila) a bola som na smrt vydesena. Ale na kontrole podla USG bolo babenko v poriadku a doktor povedal, ze sa to este moze stat, ze je taky prelom 1. a 2. trimestra. Mne sa to stavalo zhodou okolnosti vzdy okolo terminu, kedy by som za normalnych okolnosti mala dostat menstruaciu. Inak to doktor nevedel vysvetlit, nenasiel totiz pricinu...(placentu som mala v pohode).
Takze urcite chod co najskor na USG, budes spokojnejsia.
A presne ako pise Vavka,ziadny sexik a setrenie sa 😉 . Drzim ti velmi palce.

tonicka
13. nov 2006

Baby, može to byt kvoli tej placente, so mnou leží kočka, kt.ju má dole a odlučuje sa jej, je tu tretí týždeň a nesmie vstávať s postele, takže nepodcenuj a bezkaj s tým k dr. 😉

lenus
13. nov 2006

Tigri, a to ta nechala doktroka "len tak", ked mas nizko placentu? ved ako hovori Tonicka, to nie je sranda, mala by si uplne lezat...

vavka33
13. nov 2006

Hm,vidisje to presne placenta cez krcok-moj pripad.A kedze ma neupozornili,ze sex to zhorsi,skoncila som na par dni v nemocnici.Papaj len ascorutin,ten si mozes za 50sk kupit aj bez predpisu a hlavne sa setri.Ta placenta je nebezpecna tak dolu.Mne sa vytiahla az v 28tt,ale len kusok,no nemam ju uz cez krcok,aspon ze to.
Ak mozes ostan na pnke,ak pracujes.Je to tak lepsie pre teba aj to babenko.

tigri
autor
13. nov 2006

Neviem to ale na 100%, ze mam nizko polozenu placentu...len to dedukujem na zaklade predchadzajuceho sona a 3D ultrazvuku...mozno sa mylim 😒

vavka33
13. nov 2006

ked ti to tam povedali,tak to tak je.ona sa ti len tak neda hore az s rastucim bruskom a to mas v 14tt male.no ale nakoniec je to jedno,setri sa tak ci tak.

lenus
13. nov 2006

Tigri, to je ale uplne zasadne potvrdit alebo vylucit, najma pre dalsi priebeh tehotka. Tak sa na to urcite lekarky spytaj. Mne ulozenie placenty kontrolovali hned, ako sa dalo a v 14tt sa uz urcite da...

majka07
13. nov 2006

Tak já špinila, důvodem byl stěr cytologie, doktor mě upozornil, že můžu špinit, tak ať se neděsím, páč obvykle se zásah na hrdlo v těhu neděla. Jinak su nešpinila

hankah
13. nov 2006

ahojky tigri - na kontrole mi doktro taky řekl, že mám nízko uloženou placentu, měla jsem slabounké špinění a byla jsem z toho vyděšená. pak jsem mluvila s kamarádkou medičkou a říkala, že se to stává a pokud je placenta nízkou uložená, tak to špinění bývá. te´d, že je ale na všechno brzy a placenta se ti růstem bříška může ještě vytáhnout nahoru. jak tu píšou holky,buď na sebe opatrná, nic nenosit a tak a určitě si o tom promluvi s doktorem........

dorotka
13. nov 2006

no ja by som ascorutin pocas tehotenstva urcite nenaordinovala sama podla mna na to treba minimalne konzultaciu s lekarom

vavka33
13. nov 2006

ja som to konzultovala ale aj keby nie,tak nevidim problem uzivat ascorutin,je to take iste ako ked si zacnes davat kys.listovu,alebo nejake vitaminy calibrum a pod.
Ale je to len a len tvoja vec.Ked o takom lieku viem,budem ho jest preventivne stale-na odporucanie viacerych lekarov

hankah
13. nov 2006

no, já bych se taky asi radši poradila s doktorem - myslím, že i na tom letáku píšou, že by to mělo být v těhu po konzultaci s doktorem........

peha
13. nov 2006

ahoj, aj mne sa to stalo,
ja som v 1. trim. krvacala viackrat opakovane, a teraz som len spinila. pritom nemam placentu nizko, mam ju ok, je vzadu, dokonca, co povedal, ze je dobre. ale nevie, preco to bolo, nebol na pricine ani sex, ani namaha. a preslo to samo asi po tyzdni, ale bolo to len slabunke spinenie, doki mi kazal papat magnezko pre tehotne, dal mi to na predpis, tak to uzivam okrem vitaminov rano a vecer.
drzim palceky, nech si zdravucka a babatko je v pohode, pa 😵

nika76
13. nov 2006

Lenus mozes mi prosim Ta napisat ako casto si spoinila,bolo to kazdy den po troche,lebo ja mam hnedast spinenie,je toho len trochu som v 6 tyzdni tehotenstva,ale mam strach..Bolesti ziadne.Dakujem

nika76
13. nov 2006

ahoj Peha,
Prosim Ta ako casto si spinila v prvom trimestri? Bolo to aj kazdy den? Ja spinim take hendaste,to nie je ani krv,ale po tropske kazdy den...Inac bolesti nemam ziadne sem tam jemne krce,a vetry

tigri
autor
13. nov 2006

takze som to nakoniec nevydrzala a zavolala som doktorke, povedala mi, nech kludne dobehnem, ze sa na male pozrieme...malicke je OK, srdiecko bije, ukazala mi aj placentu a nie je pri krcku ale dalej od neho, takze kvoli tomu to byt nemoze...povedala mi, ze este stale to moze byt kvoli nizkemu progesteronu, prip. aj kvoli stresu...zakazala mi namahu a tulkanie, PN nechala na mojom zvazeni a mam jej zavolat, keby sa znovu nieco objavilo, inac idem o 2t do poradne...hned som spokojnejsia, ked viem, ze nas pokladik je v poriadku 🙂

tigri
autor
13. nov 2006

nika, kazde spinenie v 6tt, resp. 1 trimestri moze ale nemusi byt vazne, musi o tom rozhodnut doktor, takze na tvojom mieste by som sa za nim zastavila...

vavka33
13. nov 2006

To je dobre,ze si sla k lekarke,aspon mozes byt trosku kludnejsia.Tak nech sa ti dari 🙂

tigri
autor
13. nov 2006

vavka, dakujem 🙂

som rada, ze sa moje obavy s tou placentou nepotvrdili, aspon som sa poucila, ze nemam dedukovat z toho co vidim na monitore, chrobacik evidentne zmenil polohu medzi 2 vysetreniami 😉

vavka33
13. nov 2006

Aj ja som rada s tebou.To nie je dedukovanie,proste sa ti zmenila ta poloha a to je super. 🙂

dorotka
13. nov 2006

nika ak spinis v kazdom pripade s tym treba ist k lekarovi

emjee
9. jún 2008

garnek • 19tt • Dnes o 09:50
Ahoj holky,
jsem v 19.tt a před 5 dny jsem objevila na slipovce 2 kapky čehosi hnědého. Samozřejmě mě to vylekalo, tak jsem si na druhý den zašla ke svému gyndr.(mimi dle UZ v pořádku) a ten se mě ptal jestli nebyl sex, jestli jsem něco těžkého netahala (kroutila jsem hlavou) a pak ho napadlo, že se tohle někdy stává v termínu eventuelní MS. Doma jsem sedla ke kalendáři a vyšlo mi to tak, že to bylo týden po, ale týden sem, týden tam...je celkem možné, že to ono bylo. Tak jsem se částečně uklidnila a včera se mi stalo totéž, další 3 kapky. Tak jsem si naordinovala klid a budu odpočívat. Jinak pohyby už malinko cítím, párkrát za den, ale jsou :o) Ještě dodám, že placenta je dle UZ na svém místě a v pořádku.
Jen mě zajímá, jestli se Vám to taky někdy ve 2.trimestru těhotenství stalo??? A co Vám na to řekl dr.?

severka222 • Dnes o 09:54
garnek aj mne sa to stalo , doktorka povedala že pri krčku maternice je hlieňová zátka a tá pri pohlavnom styku, alebo len tak sama od seba môže trošku odtekať ... má to hnedu farbu , tak ako popisuješ ty ...
Mne sa to stalo asi 3 x a dnes mám krásne dievčatko, ktoré už má 9 mesiacov 😉

garnek • 19tt • Dnes o 09:57
Severko, moc děkuju. Jedna moje kamarádka - těhulka mi taky říkala, že se jí to stalo a že jí dr. řekl totéž, co tobě....překrvený děložní čípek atd...Tak snad to bude OK a gratuluji maminko! 🙂

gabika24 • 1d, 17tt • Dnes o 09:59
garnek, moja kolegyňa si tiež našla také kvapky a povedali jej to isté, čo severke.
stalo sa jej to ešte aj ďalší mesiac. ale je všetko ok... 🙂

garnek • 19tt • Dnes o 10:01
Holky, krásně mě uklidňujete 🙂 Gábi děkuju

andrea229 • 2d, 25tt • Dnes o 10:35
ahoj...mne sa to stalo aj napriek tomu že mam kludovy režim a nesexujem odkedy som tehotná.....minule som iba sedela na zmrzline s detmi a z ničoho nič som začala špiniť...asi je to normálne,ale čudujem sa prečo sa mi to stáva aj ked som v klude.....inak aj moje dve predchadzajuce tehotenstvá som špinila a mám zdravých chlapcov,ale to bolo vždy na začiatku....ja som bola v 19tt v nemocnici -tiež som sa zľakla a ešte mi aj dosť tvrdlo brucho ale dali mi ascorutin a magnezium....jedna žena ktora ležala so mnou na rizikovom krvácala pretože mala nad placentou nejaku zrazeninu,ale to bolo silné krvácanie a dnes je v takom tt ako ja....takže hlavu hore

garnek • 19tt • Dnes o 10:41
Andri děkuju, jsme na tom stejně...sex? Co to je? 🙂 Ale je fakt, že jsem ten minulý týden hodně lítala a neodpočívala, teďka si to vynahradím.

ededik • 14tt • Dnes o 11:01
Ahote holky, ja som 14tt a už 2 x som "špinila" asi 3 dni.... Aj keď nebolo to také klasické špinenie,
len taký veľmi slabohnedý výtok. Dr mi povedal, že som si to mohla spôsobiť zavádzaním utrogestanu /čo sa mi nezdá/...skôr to bolo asi zo stresu, keď som sedela v zubárskom kresle... 🙂
Ani my nekesujeme, tak neviem, z čoho to mohlo byť, ale hádam je to normálne.....

nadad • 36tt • Dnes o 11:16
Ahoj garnek a ostatní-mně se to stalo několikrát, nejdříve v 6tt, pak ve 12 tt a občas (1-2x měsíčně ) až do 25tt. Nikdy mi na nic nepřišli, snad- že to bylo v termínu menstruace, anebo že se mi více prokrvuje čípek. Taky jsem byla v klidu a nebylo to nikdy po sexu. Dr mi předepsala Ascorutin, ale brala jsem ho jenom chvilku. Teď, poslední 2 měsíce jsme ani jednou už nezašpinila.Takže stát se to může a nemusí to nic vážného znamenat.

evulinkab
17. júl 2008

Já špiním už 4tý den a jsem z toho vážně nešťastná.Snad bude moje miminko v pořádku. 😢

kruguer
17. júl 2008

Tak neváhej a vyraž k doktorovi!

evulinkab
17. júl 2008

Já u doktorky byla předevčírem, řekla, že mimi je v pořádku...jen mám prý níž placentu.Jenže zdá se mi, že se to zhoršilo.Špiním víc a je to tmavší než předtím.Ale už si připadám za hypochondra, špinila jsem v 9tt, to bylo ale jen dva dny a vše ok, ted 14tt a zase, ale je to horší.Nechci tam zase jit, když mi předevčírem řekla, že je vše v pohode.jsem asi proste jen velká streska.

kruguer
17. júl 2008

Na to jestli si hypochondr kašli a vyraž.Já jsem taky byla 2x, i když to bylo málo a dívali se na mě jak na magora. Je lepší být jednou za hysterku než něco zanedbat.kamarádka špinila, nešla a bohužel o mimo přišla (v 5. měsíci).pak byla nešťastná, protože by ho asi mohli zachránit.

funy
17. júl 2008

evulinkab,

utekaj k lekarovi a k si dnes nebola, tak chod na pohotovost.
ja som so spinenim isla na pohotovost. ani necakaj v rade, ja som isla na prijem hned povedat ze som tehu a spinim a uprednostnili ma. hned zavolali gynekologa.
aj s malou kvapkou by som isla.
a nenahovaraj si ze si hypochonder.
mna nechali doma.
mozem chodit na prechadzky, ale do prace neodporucili a dali ma na pn/ku.
ak nie si doma, tak doma ostan. a podloz si zadok, vyloz nohy a tri krat denne papaj magnezium. ja pijem sumivy, aspon viac vypijem. protivi sa mi, je to sladke, ale co pre babo nespravime. a papaj aj kyselinu listovu a pi aj vodu s obsahom calcia.
napis ako si dopadla u lekara.
nechcem ta strasit, ani ohovarat tvojho lekara, ale ja by som utekala aj kazdy den az kym by s tym nieco nespravili.
nenechaj sa odradit.

dvojka
17. júl 2008

evulinkab-Já měla při prvním těhu nízko položenou placentu taky a to mi zjistili ve20tt,měli jsme zakázaný sex,nejen že jsem po něm špinila,ale bylo mi řečeno,že partner jí může penisem protrhnout a miminko bych přišla.
Tak jen doufám,že se to tentokrát už nebude opakovat 😅 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre