Strach, bolesť, bábätko, svadba.

vojtasova
15. sep 2019

Ahojte prosím vás pekne o radu som dnes v 17tt+1 od 9.09-13.09 som ležala v nemocnici koli opakovaným bolestiam v podbrušku, pnutie, problémy so stolicou.. Bez krvácania.
Prepustili ma domov a dali mi guajacuran, mg, užívam tak ako lekárka predpísala davkovanie. Ide o to ze mam tento týždeň svadbu v sobotu v svoju.. A mam strach ze to nezvládnem pripadne ze ma odvezie rýchla v ten veľký týždeň.. Najlepšia poloha je keď ležím na boku právom, povolí bruško ale, keď sa postavím a chodím tak je to už horšie.. Neviem ako si to vysvetliť ze co sa vo vnútri bruška deje a nepáči sa mu tam.. Vážne sa snažím oddychovať co viem len musím aj po vybavovať svadbu a veci okolo nej, nejde o to len s postele a. Mat na uchu telefonát Šetrím sa oddychujem, len prejdem a bruško ma pobolieva neviem co sa deje.. Pohyby necítim ešte keďže son Prvorodicky, také ako keby pobolieva, kŕče malé, neviem to vsvsrtliti také pnutiee.. Poraďte ako si pomôcť pripadne bruško ukludnit. Nechcem ísť do nemocnice v stredu idem na kontrolu opäť a keď jej to poviem tak mam strach že ma tam pošle zas, alebo že si vymýšľam chodím k doktorke do ts kolejakova.. Ďakujem za každé rady, a verím ze ma pochopíte. A ano bábätko je prvoradé!!

kotulicek
15. sep 2019

@vojtasova bc hlavne sa musíš ukľudniť tak ako píšeš stres všetko to na teba dolieha vyvetraj si hlavu uvidíš určite ti bude lepšie určite to není vážne keď si ťa tam nenechali ....len naozaj nestresuj to zvládneš držím palce 😀😀😀👍👍👍

erickatt
15. sep 2019

@vojtasova pnutie je tym ze sa natahuje koža na bruchu. Každá nevesta má stresy. Budeš krásna a všetko dobre dopadne.. nádych , vydych. Opakuj si. Všetko bude dobre ..

tamvtme
15. sep 2019

Tlak, pnutie a mierny bolesti v podbrušku sú úplne normálne, maternica sa roztahuje, všetko vnútri sa prispôsobuje... Takže hlavne nestresuj, tým sa to len zhoršuje 😉držím palce

verun1
15. sep 2019

Tiež si myslím, že pnutie a mierne bolesti v podbrušku sú normálne. Však v tebe rastie bábätko, tak sa tvoje telo tomu prispôsobuje.

vojtasova
autor
16. sep 2019

@kotulicek snažím sa.. Ako len viem. 😊Ďakujem.

vojtasova
autor
16. sep 2019

@erickatt ďakujem 😙 čím bližšie to je tým je to horšie, stresy. 🥺
A začnem ho mat aj na obrade, budem to počuť. 🥺🥺

vojtasova
autor
16. sep 2019

@verun1 myslela som len ze telo je tomu na toľko prispôsobené keďže som v 4 mesiaci o chvíľu už v 5.🙂)

gdulskadarina
16. sep 2019

@vojtasova presne co popisujes tieto stavy sme mali asi vsetky, ja som to tiez takto mala, pre telo nova vec, prisposobovalo sa, tak isto koza, brucho pobolievalo lebo tak sa to tam zacina tlacit, vies to dieta si niekam musi lahnut, hlavne sa ukludni, vsetko to dobre dopadne, uzi si velky den a hlavne nemysli na to ze ta nejaka rychla odvezie, nema ta preco odvazat 🙂

mmoni89
16. sep 2019

@vojtasova ja som mala bolesti cele tehotentstvo,cim to bolo blizsie k porodu tym to bolo horsie co vsetko ma bolelo.Hlavne klud,neboj,vsetko bude v poriadku 🌹

uglybetty1234
16. sep 2019

tak ja neviem, ak si uz bola hospitalizovana v nemocnici kvoli tomu istemu, tak by som to nebrala na lahku vahu.
Kamoska bola v nemocke od piateho mesiaca, aj mala v nemocnici na izbe svadbu.
Na tvojom mieste by som kvoli svadbe neriskovala.

majka99999
16. sep 2019

@vojtasova urcite sa telo uplne neprisposobilo, ved babatko je malicke a kludne naberie este 3 kila v brusku, neskor ta moze zacat pichat v boku, ako sa ti budu natahovat svaly a slachy. Ja som sa zo stresu vyhadzala tyzden pred svadbou a z kozneho ma pustili v piatok pred svadbou ako ma napichali kortikoidmi. Nastastie to ostatni zvladli aj bezo mna. Nikomu nedoporucujem vydavat sa tehotna, je to stres a clovek nikdy nevie, ci neskonci kvoli tomu v nemocnici. Plus teda ja som bola v 2. mesiaci (lebo svadbu sme samozrejme nechceli zrusit po pol roku planovania) a bola som hrozne vycerpana, najkrajsi okamih svadby bol, ked som o jednej konecne zalahla do postele, vobec som si to neuzila, nemohla som nic poriadne jest. Teraz skus oddychovat a popros niekoho o pomoc so vsetkym, mamu, kamaratku, buduceho manzela... Nastastie my sme vsetko vybrali este mesiac pred svadbou.

jamatkaroka
16. sep 2019

Aj mne sa to stáva keď som v strese alebo sa viac zaťažujem a veľmi mi pomáha keď sa vtedy poriadne predýcham. Hlboký nádych na cca 4 sekundy a pomaly výdych na cca 8 sekúnd. Počas dýchania sa snažím čo najviac uvoľniť. Vyskúšaj.

simusiatko83
16. sep 2019

Baby ja nechápem prečo sa kvôli obyčajnej svadbe toľko stresujete?.... Veď to má byť deň, ktorý si máte užiť a nie prestresovať... Ja sa tak isto v sobotu vydávam...budem 18+2..ale žiaden stres vôbec nemáme...plánujeme svadbu skoro rok a pol...minuly rok sme vyriešili sálu a kňaza, v januári fotografa, kameramana, DJ, jedlo, alko nealko a výzdobu... Ja šaty a teraz sme riešili už iba také detaily a mužov oblek...... . Veď je to náš deň, s našími najbližšími a čomu sa tam stresovať veru nechápem.

liv1
16. sep 2019

Zalezi ci je to pnutie, natahovanie koze, alebo je to tvrdnutie bruska. Ja som kvoli tvrdnutiu brucha prelezala pol prveho a este viac z druheho tehotenstva. Mne sa aj skracoval krcok. Raz som stahovala kuchynu a vobec som sa az tak nenamahala len par krabic som nalozila taniere a tak a na druhy den bolo brucho v takom akoby krci. No a odvtedy to slo uz furt, tvrdlo pri kazdom pohybe, proste chvilu klud bol len v posteli. Tiez som kvoli tomu lezala tyzden v nemocnici a potom na konci tehu dva mesiace. Ja by som svadbu nedala. A nedala tym myslim na beton. Aj sa mi krcok skracoval. Nech by clovek robil cokolvek, proste sa namaha, vela stoji, tie emocie, prudsie pohyby. Kto mal take tvrdnutie a rizikove tehu ako ja to pochopi. Iny to nepochopi. Je velmi tazko ti radit. Posunut svadbu? Da sa to vobec? 🤷‍♀️ Neviem. Drzim ti velmi palce. Jedine co by som poradila mozno nech ti daju lepsie lieky na udrzanie tehotenstva (znizenie tonusu svalstva), aspon na par dni. Ale zas to su take lieky co sa mozu brat len pod dohladom dr..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre