Používame cookies. Viac informácií tu. OK
martinka13
19. dec 2018

Nie nebolo...... Ja som tiež z toho mala paniku. A hlavne z " tlacenia" . To ani v podstate necítiš. Horšie sú kontrakcie, aj to hlavne posledných par minut. Dá sa to predýchat. Moje deti obe 4 kg. A po prvom pôrode som hneď povedala, že jedno ešte dám. A to trval 18 hodín 😀. Žiadnu epiduralku ani nic ine som nemala. A čo sa týka priberania, myslím, ze to samotný pôrod nejako moc neovplyvní. BTW Ja som pribrala pri prvom 16 a pri druhom 30! kg . Takže buď v pohode.

gabikaskrabalova
19. dec 2018

@veronika4495 ja som sa na boxe od strachu až rozplakala ako som sa neskutočne bála. Patrím medzi menšie ženy s úzkou panvou a ešte mi vraveli ze mala je väčšia... A to bol môj druhý porod. Muž ma musel ukludnovat 😁 ale zachvilu bola maličká na svete. Nech to bolí akokoľvek, treba myslieť že budeš mať po tom vsetkom krásne maličké voňavé bábätko 😍

alantroj
19. dec 2018

@veronika4495 Ja som mala taky strach ze som dieta odkladala dlhooo. U nas sa rodia 4,5 kg deti. Ale ja ti odporucam kup si balonik na nacvicenie porodu (epino alebo aniballň - jeden je nemecky jeden cesky výrobok. Funguje to tak ze si ho vyfuknuty zavedies dnu. Je pripojeny k pumpicke co si vies rucne nafukavat. Zacinas prazdnym potom pridavas. Cielom je naucit sa ho vytlacit von. je to akoby simulacia porodu. Cvici sa az na konci tehotenstva. Mne to neskutocne pomohlo. Jednak na psychiku - isla som uplne kludna na salu. A jednak k porodu - ked povedali tlacit presne som vedela ake svaly zapojit. Cize som nemala ani nastrih. Aj ked teda som mala nakoniec malinke dieta. Kazdopadne balonikom mas nacvicit 30 cm co je priemerna hlavicka. Nevadi ked aj menej. Ak ta to zaujima, je tu specialna skupinka na to. V porodnici kde som bola ja, mali s tym dobre skusenosti, velakrat netreba ani nastrih ani nic robit. Ja som fungovala hned po hodine od porodu uplne normalne.

evalin88
19. dec 2018

Ja som mala epidural. Sice zabral az na poslednych cca 10 minut porodu+ šitie ale zaver som necitila. Ešte som povedala doktorke ze zle tlacim, lebo som necitila ze by sa maly posuval.. ona na mna ze je uz pol hlavicky von. Tiez som sa bala lebo aj gynekologicke vysetrenie ma bolelo.. a dr: " predstav si ze tade vyjde hlavicka"

liluska68
19. dec 2018

Podľa mňa je veľmi dôležité hlavne nestresovať! Vedľa mňa baba hysterické záchvaty, plač, ja to nezvládnem.... a tak rodila dlho. Nikoho nepočúvala. Hlavne pokoj, dýchaj, počúvaj sestry čo ti hovoria a všetko bude ok ;) Ja som nemala epidurál, ale kontrakcie boli strašné. Často a dlho.. Ale treba dýchať, prejsť sa, masáž krížov a ked sa na to spätne pozerám, čakala som, že to bude horšie, nič nebanujem a teraz si na bolesti ani nespomeniem ;)

veronika4495
autor
19. dec 2018

Ďakujem o tom balóniku som počula a rozmýšľala nad ním len je to pre mňa pomerne drahé nemám ešte skoro nič pokúpené 🙂 adúfam že to nebude také hrozné k čomu by ste asi prirovnali tie bolesti? sú to nejaké silné kŕče brucha?

alantroj
19. dec 2018

@veronika4495 jedno je bolest a jedno je aby si vedela spolupracovat. Balonik si mozes kupit aj z bazaru tu na MK, bud od niekoho kto cvicil s kondómom alebo si kupis nie strojcek cely ale iba novu tu gumennu cast. Bolest je to urcite vacsia ako menstruacne krce. Ja som mala epiduralku a to ja mam vysoky prah bolesti a v podstate som mala kratko kontrakcie. Ale ked boli, dala by som aj 500 za epidural nie len 100 🙂

veronika4495
autor
19. dec 2018

no epidural som aj chcela ale vraj potom hlavne u prvorodičiek často končia deti na JIS lebo sa rodia asfyktické keď žena nevie správne tlačiť...

jarenka_k
19. dec 2018

Tiež som sa bála, asi ako väčšina prvorodičiek 😊 A aj keď môj pôrod nepatril k tým ľahším, nakoniec to nebolo ani zďaleka také strašné ako som si predstavovala. Rovnako som mala strach, nevedela som si predstaviť ako vytlačím dieťa, hlavne vzhľadom k tomu že som dosť nízke a útle žieňa 😊 a bábätko bolo na mňa vraj trochu veľké. No krásne sme to spolu zvládli 😊 Netvrdím, že pôrod nebolí, no je to bolesť ktorá trvá niekoľko hodín a odmenou Ti bude láska na celý život a neopísateľné šťastie 😍 Dôveruj prírode, svojmu telu, teš sa na bábätko.. a užívaj si bruško, ver alebo nie, bude Ti chýbať 😊

alantroj
19. dec 2018

@veronika4495 ano lebo jednak nevedia ako a necitia si svaly. Ja som vedela popamati ako tlacit kedze som cvicila s tym balonikom. Napr. ani nohy som si nevedela ovladat, mi ich sestricka vylozila, nieto citit svaly panvového dna. Ale proste som tlacila tak ako pri baloniku. Ked to parafrazujem aj keby si teraz mala epidural a niekto ti povie stiahni brucho, aj keby si si ho necitila, vies co to znamena a ako to spravit.

alantroj
19. dec 2018

@veronika4495 a hlavne pri tom strachu si treba uvedomit, ze von proste pojde tak ci tak 🙂 Takze sa co najlepsie pripravit, ci uz fyzicky alebo psychicky.

jarenka_k
19. dec 2018

@veronika4495 čo sa týka bolesti, ja som ju mala po celý čas iba v krížoch, iné ženy zasa opisujú bolesti ako veľmi silné menštruačné kŕče, to som ja necítila.. Asi je to individuálne 😊 Epidurálku som na radu lekára mala tiež a priniesla mi hodinu a pol úľavy od bolesti, takže som mohla načerpať sily na veľké finále 😊

danidanika
19. dec 2018

Tlačenie fajn kontrakcie som znášala horšie. Ale ten pocit že babo budeš držať je nejlepší, stojí to za to

nelinka2009
19. dec 2018

bala som sa rovnako 2 krat ;) 2 krat som si dohodla sekciu a super

lujza123
19. dec 2018

@veronika4495 porod je jeden s najsilnejsich zazitkov v zivote zeny, je krasny, tajomny, intimny, nezabudnutelny. Vo finale sa dostavas doslova do tranzu, velmi zvlastny stav

Aj bolest je individualna, u mna to bola pohoda, kontrakcie kratke, cas ubiehal rychlo..

A skus ten balonik co tu bol spominany, alebo nech pomasiruje rukami buduci otecko, nezabudaj cvicit (zevraj porod je pre telo tak vycerpavajuci ako zabehnut maraton, takze naozaj cvicit, cvicit, cvicit s dobrou kondickou to pojde ovela lepsie), pred porodom pi vela malinikoveho caju

No a epiduralka ma viac nevyhod ako vyhod, ale to uz asi vies

lucinka1988
19. dec 2018

@veronika4495 rovnako som mala z toho stres aj ja posledný mesiac a skončila som na pozorovaní v nemocnici s vysokým tlakom- preto ti odporucam, zbytočne necitaj príbehy druhých na internete, ale predstavuj si, ako už drzis svoje babatko v náručí... Pre mna boli najhoršie posledné dve hodiny- tie kontrakcie fakt boleli dosť, ale každá sme to prežila, prežiješ aj ty- tlačenie bolo pre mna tiež neprijemne, ale porodila som bez epi, nastrihu a poranení- ako mi doniesli maleho, hneď som na všetko zabudla. Miliardy zien pred tebou porodili, tak ty nebudeš výnimka- a zober si, koľko žien je ochotných ísť do toho zas a zas- v porovnani s tým najkrajším darom na svete je ta niekoľkohodinová bolesť naozaj nič☺️

merien259
20. dec 2018

@veronika4495 moj prvy porod hotova katastrofa 😬😬... po ktorom som povedala ze viac deti nechcem.... kontrakcie boli hrozne...... potom sa vo mne nieco zlomilo a zatúžila som po druhom.... druhy porod bol o nieco lepsi a celkom rychly... uz som vedela co ma čaká.... a ta bolest, no co ja viem, ked by som to mala s niecim porovnať tak porod je oproti bolesti zubov.... malina.... ked budes bábätko drzat v náručí, na všetku tu bolesť zabudnes. Drzim palce 😉😊

ink
20. dec 2018

ahoj, počuj, mám taký tip : https://www.modrykonik.sk/forum/category/poradn...
a chcem ta len ukludniť, myslím, že každá žena sa bojí pôrodu, ale zvládneš to. V tej chvíli je to celé iné. Proste v sebe nájdeš takú silu, že to jednoducho zvládneš, budeš mať veľkú motiváciu - drobca v náručí 🙂

domichrumi
20. dec 2018

@veronika4495 dôležité je v prvom tade aby si bola na pôrod pripravená a psychicky vyrovnaná lebo práve tvoje myslenie robí pri pôrode veľa. Ja som sa na pôrod tešila a bol rýchly, ako prvorodička som porodila za 1,5h. Čiže hlavne sa neboj, zvládli sme to my zvladnes to aj ty. Stále si môžeš dať pichnúť epi. Alebo iné analgetika 😉. + môžeš cvicit s anibalom, masáž hradze, mne veľmi pomohla jóga pre tehotné 😜 a to som pribrala vyše 25kg 🙈🙈🙈 takze žiaden strach a hlavu hore dáš to!

liduska12
20. dec 2018

Nemysli na porod, mysli na vysledok -> dieta 🙂 a ja som si pocas prveho tehotenstva citala knihu Hypnoporod, a vzala som si z toho ze treba mysliet pozitivne a sustredit sa na to ako to babo klesa pocas porodu, vyjde a budem ho drzat v naruci 🙂 zvladnes to, len moc na porod zbytocne nemysli ;) drz sa

selest
20. dec 2018

Nie neboj sa. Ja som rodila len s rajskym plynom a ta bolest nebola taka strasna. Skor som uz nevladala lebo ma nechali dlho tlacit. Otvaranie a kontrakcie su neprijemne a aj bolia to ano ale da sa to predychat. Alebo si das pichnut epiduralku. Samotne vytlacanie uz tu bolest ani tak necitis len musis tlacit ako o zivot a robit co ti povedia. Proste sa nasrat a tlacit ked treba. Hlavne nepanikar, to das neboj sa

alantroj
21. dec 2018

@liduska12 ha ha ja ked som mala bolesti som sa aj snazila prdstavit tu otvarajucu sa ruzu a morske vlny co mnou len prejdu a prd borovy 🙂 Na mna toto nefungovalo. Ale normalne ma to rozosmialo na lozku ked ta ruza nikde.

liduska12
21. dec 2018

@alantroj akoze bez epiduralky by mi cele sustredenie a predstavovanie si bolo asi nanic, ale aspon som sa nejak s tym nestresovala predtym 😂 mala som plan, ze to proste nejak v pohode zvladnem

dulkagabulka
21. dec 2018

Ak máš možnosť , odporúčam kurz hypnopôrodu.

hennyinnsbruck
21. dec 2018

Ked mas taky velky Strach, vyziadaj si cisarsky.... Pises ze si uz 6kg pribrala. Kolko priberes neovplyvni vahu babetka podla mna... Ja som pribrala 22 kg a mala sa narodila v, 38tt s 2320gr. Kazdy porod je iny, mne po 14 hod kontrakcii robili akutny cisarsky koli nepostupujucemu porodu a slabymi odozvami malej. A tak som chcela rodit normalne.... Ale clovek si nevybera hlavne ze mala je ok..

Ja som sa zacala bat porodu (ale az ku koncu) inak som sa tesila, vela robi aj nastavenie sa v hlave, psychika.. Okrem ineho, ked to miliony zien zvladli, zvladnes aj ty... A ked ta to chyti si myslim ze na Strach mysliet nebudes 😉😉...budes sa na babo tesit (u mna to tak bolo)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli