Strata chuti na mäso v tehotenstve. Je to normálne?

nikulqa
27. júl 2011

Stalo sa aj Vam,resp. mate niektora skusenost s tym, ze by Vam v tehu prestalo chutit mäso?
predtym som nevedela ani jeden den vydrzat bez neho a teraz ho vobec nemusim, a ked mi niekto ponukne mäso, tak odmietnem.

nice202
27. júl 2011

To je v poriadku, mne tiez prestalo chutit. Pocase sa chut vratila. Ja som nemohla jest viacero veci. Dokonca ani prat

libka1
27. júl 2011

@nikulqa ja som skoro 2 roky pocas strednej skoly nejedla maso, proste sa mi neziadalo, a potom som zo dna na den zase zacala, netusim cim to bolo, ale bola som vtedy krasne stihla 😵 tymto nepropagujem vegetarianstvo, som masozravec 😀
pokial ti nechuti nutit by som sa nenutila nejak nasilu, ale asi by som sa snazila aspon rybu sem tam zjest, alebo potom pokukaj clanky a rady od tych co maso nejedia bezne, oni vedia ako ho nahradit tak aby organizmus nestradal 😉

monika15
27. júl 2011

@nikulqa
ano, vobec mi to nechutilo.... ale po porode sa chut vratila 🙂)

nikulqa
autor
27. júl 2011

no mne sa to stalo zo dna na den,vobec neviem preco,jeducho mam teraz vzdy chut na nejake zeleninove jedlo, kde nie je ziadne maso...mm sa zo mna smeje ,ze ja nechcem maso co stale som musela mat na tanieri maso...tak neviem...musim zistit cim ho nahradit ,aby babu nechybali nejake vitaminy

anjelaa
27. júl 2011

@nikulqa ani ja maso nemusim, sice ho zjem, ked uz "musim" , ale urcite ho teraz vobec nevyhladavam 😉

nikulqa
autor
27. júl 2011

@anjelaa a cim si ho nahradzas vo svojom jedalnicku?

warholette
27. júl 2011

@libka1 preco nepropagujes vegetarianstvo? co je na nom zle?

@nikulqa ja som vegetarianka dlhe roky a maso som nejedla ani v tehotenstve. ziviny si doplnis tym, ze budes jest strukoviny, obilniny, klicky, kukuricu, orechy, semena, tofu...

libka1
27. júl 2011

@warholette lebo nie som vegetarianka, mala by som ho propagovat aj tak? 😀 to by bolo asi od veci, nie? ty preco nepropagujes bravcove maso a pises tu o strukovinach a orieskoch? 😀

slimme
27. júl 2011

@libka1 Ja takisto nejem maso a nepropagujem týmto vegetarianstvo🙂

libka1
27. júl 2011

@slimme no to neviem ci bolo rozumne lebo o chvilu tu budes obvinena ze si nepriatel vegetarianov 😀 mne je sum a fuk co kto je, nech kazdy je na co ma chut, nechapem ked je niekto vztahovacny uplne bezdovodne...

slimme
27. júl 2011

@libka1 To je normalne, na to som zvyknuta🙂 mne to nevadi, ja sa za svoje nazory nehambim a vzdy napisem to co si myslim a nie to co by chceli iny aby som pisala 🙂 presne nech si je kazdy co mu chuti, sme svojpravni 🙂

slimme
27. júl 2011

@libka1 ja nemam nic proti vegetarianom, ani proti mesozravcom, ja meso nejem lebo mi nechuti, ale neznasam zaprisahanych vegetarianov co nosia kozenne topanky🙂

molka
27. júl 2011

@nikulqa podľa mňa je to úplne normálne, hlavne sa snaž o vyváženú stravu. Ja som počas tehotenstva musela každé ráno raňajkovať vianočku s maslom - niekoľko mesiacov až do pôrodu, nič iné som ráno nechcela zjesť. A po pôrode som vianočku veľmi dlho nechcela vidieť. 😀

lucka1987
27. júl 2011

@nikulqa jasne ze stalo... otec , svokor aj manzel su polovnici.. ked sa nieco strelilo bola som prva co stala pri kuse velkej lani a zacala som pitvat a umyvat vnutornosti... ako som ostala tehu nemohla som si pricuchnut ani k surovemu kuratu z tesca 😀 . teraz je to uz o cosi lepsie, sem tam cosi zjem... ale ledva raz do tyzdna... ale na to ze som na mase vyrastala je to bieda veru.... asi som zasobena na dlhe roky dopredu 😀

anjelaa
27. júl 2011

@nikulqa snazim sa jest vela strukovin a oblininy. Mne sa nezda, ze by mi to maso nejako chybalo. Vsetky vysledky mam v norme, tak si myslim, ze ta strava je vyvazena aj bez konzumacie masa.

lenkasulovcova
27. júl 2011

@nikulqa mne sa stalo pocas tehu to iste, masko som milovala, zrazu mi ale prestalo chutit a strasne mi smrdelo, ci uz sunka, klobasy....nemohla som to ani citit. Ale ked som porodila chut na maso sa mi opat vratila

nikulqa
autor
27. júl 2011

jej dakujem zienky za nazory a skusenosti...som nevedela ci to uz ja nejak blbnem alebo co sa to deje,ale je fajn ze nie som sama 🙂

lubinka26
27. júl 2011

aj mne pocas tehotenstva prestalo chutit. dokonca som ho povyberala aj z kapustnice na vianoce 😀 mne stacili pomarance a spagety s kecupom a so syrom 😀 😀 mala ma 5 mesiacov a este stale nemam chut na pecene maso, ale ine zjem. inak mi nic ine v tehotenstve nevadilo.

ela2710
27. júl 2011

@nikulqa ja mam opacnu skusenost 😀 cez cele tehu som sa doslova prezierala len masom a to len bravcovym, same rezne, cernohorske rezne, a po porode som bravcove prestala jest, od porodu som ho jedla len dvakrat, inak len kuracie, to iste s mliekom, cez tehu som vypila 1-2 litre mlieka denne, v noci som sa budila a za kazdu noc padlo jedno mlieko a teraz ho pijem len velmi sporadicky

nikita308
27. júl 2011

@nikulqa ja som tiež odchovaná na mäse, musela som ho mať každý deň a v tehotenstve ho mať nemusím vôbec... zjem, ale nemusím... a čo sa čudujem, tak mi ide skôr hovädzie na chuť, ako ostatné druhy... 😨

spalka
27. júl 2011

nemohla som ani citit ryby alebo morske prisery, ale za to taky hambac, o tom sa mi aj snivalo 😀

happy8051
27. júl 2011

je to indivindi.... niektore zeny nemaju ziadne chute jedia normalne ako pred tehotenstvom... a uz vobec nie ziadne divne kombinacie.... ine kombinuju absolutne spolu nejedle potraviny a chuti im....
ja som mala vzdy rada maso ale v tehu sa zo mna stal totalny masozravec a musela som ho mat kazdy den... absolutne som nejedla sladke, mucne jedla...
zeleninu a ovocie som jedla, ale skor som sa sama do toho nutila a mliecne vyrobky absolutne som nebola schopna prehltnut...

alenka600
27. júl 2011

Ahoj, zaujal ma nazov temy, lebo ja mam presne to iste, resp. zistila som, ze mozem jest maso v restauracii alebo ked som na navsteve, ale ked ho sama varim, tak sa k tomu takmer neviem donutit (aspon raz do tyzdna sa snazim dostat do seba maso). Naopak non stop by som jedla chlieb, co som nikdy nejak specialne nemala rada, ale teraz ho doslova "musim"

nikulqa
autor
27. júl 2011

tak ja som vzdy mimo tehu mala na ranajky chlieb s maslo a sunkou alebo salamou a tak a odkedy som tehu tak sa to zmenilo a musim mat chlieb s nutelou pripadne nejake sladke pecivo ale nutela tam musi byt a k tomu mlieko co predtym by ma nikto nikdy nedonutil mlieko len tak vypit,pila som ho len do kavy...
...maso zjem ale nemusim a nevyhladavam...jednoducho mi to nechuti...vela jem zeleniny a ovocia...mliecne vyrobky....jednu dobu som mala strasnu chut jest cipsy a odrazu stop uz ich nehcem skor nieco sladke,maslove susienky alebo tak...sama sa nad sebou smejem ako to so mnou teraz je...aj dnes som si na obed spravila sampinony na smotane namiesto kuracieho masa na smotane...nato som chut nemala...

molka
27. júl 2011

@nikulqa niekedy je to sranda sledovať, aké chute nám tehotenstvo spôsobuje. Ja som pri prvom tehotenstve mala úplne šialenú chuť na surové krvavé mäso! Som si pripadala ako nenormálna, aj sa mi o tom snívalo, ako jem taký polosurový krvavý steak. 😀

lenka311
27. júl 2011

@nikulqa Ono telo si samo vypýta, čo potrebuje... Možno je maličké vegetarián... 😉 😉 😉 😉 Teda ako myslím v minulom živote bolo... Ak to existuje..
Proste Tvoje telo si vypýta samé čo potrebuje. Buď rada, že nejješ stenu a veci podobné, piesok aj to sa stáva a volá sa to tzv.pika.. A to sa už v tehotenstve aj lieči... Toto je v pohode, možno začneš jesť len mäso o pár mesiacov, telo si to samé vypýta..
Vedci zistili, že keby sme počúvali svojmu telu, nemali by sme ani nadváhu a boli by sme stále zdraví... Neboj, spraví sa to, nasilu to do seba nepchaj.. 😎 😎 😎

andrejka1974
27. júl 2011

pocas tehotenstva su rozne chute ja som tiez nemala chut obcas na maso a zasa pri synovi som jedla banany ktore bezne vobec nejem nem,am ich rada

juju81
28. júl 2011

ja takisto nejem bravcove a hovadzie maso, od svojich 11 rokov... ale ak ti teraz nechuti maso a predtym si ho jedla, tak ho musis nahradzat co najviac strukovinamy, obilninamy, dobre su aj sojove vyrobky ako tofu, miso polievka atd. takisto musis dbat na to,a by si mala dostatok zeleza (spenat, morske riasy... atd), na to su aj vitaminove doplnky. ale neobavaj sa prilis, presne ako tu bolo povedane, tvoje telo si vypyta, co potrebuje 🙂

patra28
19. dec 2012

Ja vobec maso nemusim v zivote skorej ryby.Som tehotna a ked zacitim maso tak fuuuj.Uprednostnujem sushi cely zivot ale teraz len vegetar.suhi.Dokonca teplu stravu som nemala uz 3 mesiac ani nechcem lebo mi to smrdi.A nemam ani jeden kaz na zuboch a to mam 30 rokov a mam zuby biele a to len vdaka rybam. 😵

lencika
23. dec 2012

ja ked som bola tehotna uplne hrozne mi smrdelo kuracie maso a vlastne som ho ani nejedla a ostalo mi to aj po porode sice dam si ale menej ako predtym a stale mi smrdi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre