Strie v tehotenstve

dadka246
11. máj 2012

Ahojte kočky, prosím Vás poradte mi už som z toho zúfala 😢 . Som v polovici tehotenstva, pribrala som hadam 3kg a strie mam na bruchu, bokoch, aj na zadnej casti stehien až ku kolenám. Mala som ich už aj predtým, ale nepribrala som v krátkom čase veľa. Prosím poraďte čo zabralo Vám, skúsim a uvidím. Ďakujem

aber
13. júl 2015

@deniska160384 ahoj a chcem sa opýtať, či si si robila aj zabali, na brucho nie ale nohy, ruky 👐, ďakujem za odpoveď

jankamichelova
13. júl 2015

Keď už strie máš, zbytočne investovať do nejakých drahých krémov, nepomôžu. Trebalo to riešiť preventívne a úplne stačí obyčajný detský olej aviril
aviril, taký modrý v sklenej flasticke. Strie sa robia na suchej nepremastenej pokožke. Ja po 2 tehotenstvách a dennom používaní avirilu nemám ani jedinú striu. Tak vyskúšaj. Aspoň zamedzís tvorbe ďalších.

aber
13. júl 2015

@jankamichelova ďakujem, som ešte v 6 týždni, ešte nemám len mám produkty z aloe forever a nevedela som či môžem, ale už som zistila, že sa v tehotenstve nesmie

modrofuzik11
13. júl 2015

ja som tiez spokojna s bepanthenom proti striam. je super. strie po nom urcite menej vidiet. natieram rano a vecer. strie sa mi vyhodili na stehnach, pretoze som ich pocas tehu nenatierala. brusko mam fajn, ale na stehna som zabudla...

milota164
21. júl 2015

mne pomohol Bepanthen, velmi rada som ho pouzivala dobre sa vstrebaval , hned som sa mohla obliect.Treba sa natierat 2x denne, pekne zvlacnuje pokozku a pomaha vratit pruznost pokozke.pomaha zmiernit aj uz vzniknute strie.

pe
24. júl 2015

@aber ak ti môžem poradiť, aj keď si ešte len v začiatkoch a bruško ešte nie je veľké, už sa radšej začni natierať, lebo pokožke to chvíľu trvá, kým sa zregeneruje a kým zareaguje na výživu z nejakého krému, potom keď bude hydratovaná a vyživená, nebude praskať, ozaj a nielen bruško treba natierať, ale aj ostatné kritické partie - stehná, zadok, prsia... ja odporúčam Bepanthen proti striám, majú veľmi kvalitné výrobky, som spokojná aj s mastičkou na zadoček, proti zapareninám (tá sa ti tiež zíde potom pri bábatku 🙂 )

aber
24. júl 2015

@pe ja, už nejaké bruško už mám, nevedela som ho schudnúť... Kúpila som bepanten a okrem pŕs si natieram, nabudúce nevynecham, ďakujem za typ ☺

katka_hanka
5. mar 2016

mne najviac pomohol bepanthen krém proti striám, má super konzistenciu a dobre sa rozotiera, kombinovala som ho s prírodným mandľovým olejom, natierala som poctivo trikrát denne, ráno, na obed a večer. Kľudne aj hrubšiu vrstvu nech sa postupne vstrebáva, ak máš možnosť nechat pokožku bruška voľne na vzduchu.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maykaaa1122
25. apr 2016

Ahojte, ja som na začiatku tehotenstva začala používať bepanthen krém proti striám a tak sa mi zapáčil, že som ho používala počas celého tehotenstva. Bála som sa, že sa mi pleť nárastom bábätka popraská, ale vôbec.

lili007
30. apr 2016

Ja som kremovala brucho pravidelne. Sice az od neskorsieho mesiaca, ale potom uz aj 3x denne. Velmi mi napinalo kozu a myslela som, ze sa mi potrha skrz na skrz. Kremovanie ma ale zachranilo. Vyskusala som viacero pripravkov. Velmi spokojna som ale bola s Bepanthen kremom proti striam, ktory napriek tomu, ze nebol tak mastny, hydratoval moju pokozku najdlhsie zo vsetkych vyskusanych kremov.

lilu74
15. jún 2016

na trhu je strasne vela vyrobkov, osobne si myslim, ze vela zalezi aj od genetiky, zdravej zivotospravy, sportu....je zaujimave, ze si pribrala len 3 kg a strie sa ti uz spravili - skus sa pravidelne kremovat, ja som sa kremovala uz od uplneho zaciatku tehotenstva, ajked na niektorych kremoch pisu, ze ho staci zacat uzivat po 1.trimestri - ja sa natieram bepanthenom proti striam kazde rano a vecer - brusko, boky, stehna - nech sa mina radsej teraz krem, akoby som potom musela riesit "odstranenie" strii.

aber
15. jún 2016

@lilu74 strie neodstránis, len vyblednu, ja som sa možno pár krát natrela, žiadne Strie počas tehotenstva a po pôrode keď bruško padlo, bum vyskočili, je to len marketing, aj obyčajná indulona, premasti pokožku

lilu74
1. sep 2016

Oni zevraj vyjdu zo dna na den, ja som sa mastila kazde rano a vecer bepanthenom, brusko s mala dost velke aj som vela pribrala ale nastastie mi po porode neostala ani jedna stria. Natierala som sa az kym brusko nemali povodny stav- cize dlho😉

sovulka007
17. feb 2017

ahoj moja ja som mala strie cele tehotenstvo a pomohlo mi bepanthen na strie a pouzivala som ho este po porode a vsekto je fuc :D

kotenko
13. mar 2017

mne na strie pomáhajú dva krémy, jeden je taký akože gél-krém, neviem vlastne, čo to presne je, vyzerá ako gél, konzistenciou je ako krém 😝 a krááásne hydratuje pokožku a udržiava vodu v pokožke, pomáhal mi počas tehotenstva a aj teraz, som už bez nich a tie ktoré som mala - veľmi pekne zmizli!!! a plus používam po sprchovaní tonizujúce telové mliečko

basska_b
6. nov 2017

Mne pomohol olej Weleda mama, stál síce dosť peňazí, tuším aj 16 €, ja som ho nechcela a hovorila si, že aj tak je to genetika a že zatiaľ mi brucho rastie pomaly, ale presvedčili ma v obchode - stačí len pár kvapiek denne - po jednej noci sa mi objavila akoby škaredá červená stria na mieste, kde má byť linia negra (ktorú zatiaľ nemám), a zároveň ďalšia akoby červená modrinka nad pupkom, kde mi malá deň predtým tlačila nožičkou alebo ručičkou, až som tam mala takú hrču - okamžite som to natrela týmto olejom a zmizlo to. Zatiaľ spokojnosť.

lilu74
10. nov 2017

Ja sa aj po tehotenstve mastim bepanthenom care hlavne teraz ked chodim cvicit a chudnem.

gabrielanb
10. nov 2017

Ahojte budúce mamičky alebo už mamičky 😉 chcem vám len z vlastnej skúsenosti dať dobrý a lacný typ proti striam. Od začiatku tehotenstva som sa natierali iba Bio kokosovým olejom z dm-ky ...stal nejakých 7-8€ a vydržal celé tehotenstvo s tým, že sa zaprisahavam, že som sa natierala každý večer pred spaním a nemám ani jednu striu. 😉 je super, jemná vôňa a dokonale zvláčni pokožku. Môžem len odporúčať 🙂

evittam
11. nov 2017

@gabrielanb Je vysoko pravdepodobné,ze by si ich nemala aj keby si sa nenatierala. Strie zavisia nie od natierania ale je to vec genetiky, elasticity pokozky. Niektore zeny mozu sediet aj 24/7 v oleji a aj tak maju strie,ine sa nenatieraju skoro vobec a nemaju.😉

gabrielanb
11. nov 2017

@evittam Môže to súvisieť aj s pokožkou ale napríklad moja mamka ma neskutočne strie, takže dedične to nie je ☺ len ja si myslím, že to môže byť aj tým, akým tempom rastie bruško. Mne šlo pomaly a postupne, no mamke do 6. mesiaca nič a potom naraz, jasné, že potom pokožka nemá šancu. Je to individuálne, ale aj tak je ten olej super, aspoň pre pocit hebkosti 😀

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabrielanb
11. nov 2017

@akronop Tak ja teda už neviem 😂 asi šťastie 😀 každá to máme inak, aj čo sa týka strií, priebehu tehotenstva, aj pôrodu 😉 tak ja teda držím palce každej mamičke nech je so sebou spokojná. Dôležité je zdravie oboch a nie estetika 😘

lilu74
15. nov 2017

ono vela zalezi od genetiky, stravovania sa...ja som mala obrovske brusko a na sale mi sestricka hovori, ake mate pekne brusko, som nechapala co je na nom pekne, potom, ked som videla mamicku, ktoru napajali na pristroje a mala cele brucho popraskane a od strii som pochopila, preco mi hovorila, ze mam pekne brucho, ja som cvicila pokial som vladala, vela som pila a natierala som sa tak rozne - zacala som olejmi - tie mi v lete zacali vadit, nakolko som od nich bola mastna a neskor uz par dni pred porodom som pouzivala bepanthen a s nim som sa kremovala este aj po porode ked sa mi brucho stahovalo. strie mi nezostali ziadne, tuk ano, ale ten verim, ze zide nastalo uz raz niekedy🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre