Svrbenie a suchá pokožka v 18. týždni. Čo na to?

lubkagaa
21. jan 2008

Ahojte, mna už asi druhý týždeň strašne svrbí pokožka a mám ju suchú - to že je suchá, som aj čítala, že je normálne v tomto období (18 týždeň), tak som si skúšala krémovať telo, ale stále sa to nezlepšuje, neviete dáke dobré a osvedčené krémy, alebo olejčeky na pokožku? Alebo nejaké iné osvedčené tajomstvo?

A ešte jedna otázočka, Vám odporúčala doktorka kúpať sa počas tehotenstva?

jarka70
21. jan 2008

ahoj ja mam tiez velmi suchu pokozku a pouzivam garnier telove mlieko proti vysusovaniu a mastim sa aspon2krat denne lebo na nohavh sa hocikedy az akokeby lupem a pomaha to.

ono sa mozes kupat ak nemas nejaky problem ktory by ti branil ale nie vo velmi teplej vode ved niektore sa chodia kupat na kupaliska alebo na plavarne.ja si tiez zalahnem do vane aspon taky maly relax na chrbticu mi to dost pomoze.ja v tom nevidim problem ale tiez neprehanat lebo zo spodu je zena taky cas viac nachylna na infekcie.

anamor
21. jan 2008

Je to normalne – to svrbenie, ked sa natahuje koza. Odporucam z avonu olivovy telovy krem z rady planet spa, fakt osvedceny na suchu pokozku.

tessie
21. jan 2008

ja používam Dove na suchú pokožku. Je dosť mastný a veľmi mi pomáha, lebo som mala večer vždy pocit, že by som sa doškriabala (hlavne bruško) až do krvi... tak si ho poctivo krémujem večer a aj ráno, kým idem do roboty, nech je pokožka vláčna... V piatok som si už kúpila aj v lekárni nejaký francúzsky krém proti striám v tehotenstve, je celkom dobrý ale dosť drahý... Baby spomínajú často aj Elastin-Q, tuším tak sa volá a vraj sa dá kúpiť v Tescu... Tak vyskúšaj

vesi
21. jan 2008

nechcem ťa strašiť, ale ked som ja mala v tehu svrbenie, tak to znamenalo problémy s pečeňou. na tvijom mieste by som si dala spraviť pečeňové testy, ktoré ti urobí aj obvoďák. len pre istotu 🙂

lubkagaa
autor
21. jan 2008

Dakujem velmi za rady, poskúšam, čo sa dá. 🙂
Za to kúpanie som si aj nie istá, lebo na jednej strane mi doktorka zistila, ze mam zapal krcka maternice a na druhej strane mi na to predpisala Tantum Rosa, ze si mam aspon 2krat tyzdenne robit kupel. Tak teraz neviem.

riuska
21. jan 2008

ja ked som mala v prvom tehu svrbenie (nohy) tak som zistila ze to mam z citrusov, vytvorila som si totiz alergiu lebo som ich jedla furt
teraz som znova tehotna a zase jem pomarance ale zatial je to v pohode, ale vtedy som ich jedla 3mesiace vkuse

krem my vtedy nejaky predpisal kozny, ale uz si nepamatam nazov

certica
21. jan 2008

mna tiez okolo toho 20tt svrbelo brucho a stehna, ale neregistrovala som suchu pokozku. teraz je to uz v pohode a pokozku mam uplne super hebku a to sa natieram velmi sporadicky

lubkagaa
autor
21. jan 2008

juuj... ja sa niekedy neviem doskrabat...a vecer niekedy mam problem aj kvoli tomu zaspat.

petasllov
22. jan 2008

Ja som so svrbením počas tehotenstva nemala žiadny problém, ale posledný týždeň sa neviem doškrabať, svrbí ma celé telo. Bola som s tým na gynde, lebo svrbenie môže v tehotenstve byť aj znakom choroby cholestázy, ide o pečeňové ochorenie. Tak mi doktor vzal krv a našťastie výsledky sú negatívne. Vraj to niektoré ženy v tehotenstve zvyknú mať a po pôrode sa to svrbenie stratí. Ale je to hrozné. Bola som s tým aj u kožnej, ktorá mi na to dala nejaký mentolový lieh na schladenie. Trochu to pomáha, ale len na chvíľu. Najhoršie je to večer a v noci, keď ležím. Nič iné nerobím, len sa škrabem. Našťastie to už u mňa asi dlho nepotrvá. 😒

sveva
22. jan 2008

Tak ja používam detský olej a pomáha, ak zostane tak to použijem na malé. (olivový olej, bubchen, nivea) Striedam to.

ajuskamimi
22. jan 2008

ja mozem odporucit olej od firmy WELEDA je to olej proti striam v tehotenstve a aj proti suchej pokozke. Je super. Ja som ho sice pouzivala iba par dni pred porodom, lebo som o nom nevedela. Mne sa posledny tyzden tehu urobili riadne strie na bruchu z jedneho dna na druhy a zapalili sa mi a nakoniec sa mi na nich urobili pupence. Svrbelo to ako des, bolo to hrozne. Spolubyvajuca mi v nemocnici pozicala tento olej, ktorym sa natierala od zaciatku tehu a mala naozaj krasnu pokozku, riadne brusku a ani jednu striu. Mne tento olej velmi pomohol. Je sice drahsi, ale je super 😉

Co sa tyka kupania, ja som pocula nazor, ze v tehotenstve sa kupat nema vobec. Iba sprchovat. A aj to skor vo vlaznej vode ako v teplej, kvoli tomu, ze ta uvolnuje svalstvo a mohla by vyvolat predcasny porod.

certica
22. jan 2008

ajus, ja mam weledu, ale pouzila som ten olej asi 2x, mne ti to tak nejak blbo voni, resp. smrdi... tak babkovsky dochodcovsky. ale zas sa hovori, ze najkvalitnejsie su prave tie vyrobky, co nejak extra nevonaju 😀

mala.cinka
17. nov 2008

ahojte no mna tiez vecer svrbi cele telo vcetne tvare, niekedy mam pocit ze preto lebo som trochu napuchnuta a ze je to tou vodou co je tam nahromadena. ja som na prsia zial nepouzivala nic - resp zacala som olivovy olej z lekarne ale neskoro a mam ich uplne dopraskane - uz mi to ten olej sice hoji ale aj tak.
na brucho ho pouzivam od zaciatku a nie je tam ani vlasocnica nieto este hruba stria. 🙂
Ked ma zacne svrbiet telo tiez sa natieram tym olivov. olejom ustane to, ale az po takej hodine. a nohy mam take suche az ta koza susti ked po nich prejdem. 😖

bubinko83
18. nov 2008

vesi ma pravdu,možeš mat niečo s pečenou 😒

kkristinka
27. apr 2009

ahojte, moze ma svrbiet chrbat uz v 3tyzdni z tehotenstva? je to dost neznesitelne...

shpirti
27. apr 2009

ahoj,ja pouzivam mandlovy olej,pomaha na svrbenie,suchu pokozku a dokonca aj na prevenciu proti strie!lahko sa rozotiera a je za velmi priatelnu cenu... 🙂 odporucili mi ho v lekarni ako buducej mamicke!ja som s nim velmi spokojna 😉 !

milota164
4. máj 2015

ja som pouzivala krem proti striam od Bepanthenu, prestala ma potom svrbiet koza na bruchu , super hydratuje , rychlo sa vstrebava. pomaha aby bola pokozka pruznejsia a nepraskala.

maykaaa1122
10. apr 2016

ahoj, ja na suché miesta používam bepanthen cere masť, úžasne dokáže hydratovať. 🙂

elenkataki1
22. apr 2016

ja nemám dieťa, ani som nebola tehotná (žiaľ:(..ale mne zabral najlepšie suchý olej Golden Green od kozmetiky Stella- aj kamoške, kt sa menila pleť tehotenstvom

maculkan
26. máj 2016

Ja pouzivam kokosovy olej, pokozka je jemna 😊

suzzi7
26. máj 2016

Na bruško používam Hipp mama a na telo kokosový olej natieram sa večer a ráno

lili007
11. sep 2016

Kupanie doktor zvacsa neodporuca v horucej vode a zaroven vo verejnych bazenoch aby ste zbytocne neprisli k nejakej infekcii. Imunita v tehotenstve je totiz ina ako normalne. Inak kupanie v mori alebo doma vo vlaznej vode vobec neprekaza...(vlastna skusenost).

Co sa tyka svrbenia, mne to uz pripomina to co som prezivala az do konca tehotenstva...a to napinanie pokozky na brusku vzhladom na jeho rast a preto to svrbenie...
Ja som sa kremovala zpociatku beznymi telovymi mliekami ale az ked som pouzila cielenu kozmetiku proti striam, tak svrbenie preslo. Velmi mi pomohol Bepanthen proti striam.

Pokial svrbenie nie je lokalizovane len na brusko ci boky resp. prsia, treba to povedat doktorovi, predsa len on je odbornik.

ywca222
11. sep 2016

Svrbenie tela, je príznakom problémov s pečeňou.Daj si spraviť hepatálky,netreba to zanedbať. Zažili sme si s tým svoje,aj ja aj sestra. A presne pri tom sa svrbenie zhoršuje na večer,aj noc... Tak určite treba bežať k lekárovi.

papricka33
11. sep 2016

@lubkagaa nepises ale kde ta to svrbi. Na bruchu ci kde?

papricka33
11. sep 2016

@petasllov skus ovseny kupel, alebo si rozmiesaj ovsene praskove mlieko s trochou vody na kasicku a natri sa thm nahrubo. Nechaj posobit. A len jemne zotri aby tam ostal taky film. Zabera to

papricka33
11. sep 2016

@lubkagaa inak a ten kupel, to dr myslela asi len sedaci, nebudes sa machat cela. Ono v tom plyve na organizmus je to trochu rozdiel 😉

nuska
8. nov 2016

Na suchu pokozku mi teraz zabera aloe vera krem s propolisom. Davam si ho aj pod oci dokonca. Krasne vonia. A aj ked mam nadchuva uz uplne cerveny nos, tak to upokoji.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre